+1 oy
654 göst.
Diğer kategorisinde (1,506 puan) tarafından
Nurdağı cehennem gibi binlerce kişi enkaz altında disardakiler soğuktan açlıktan perişan nurdagina islahiyeye hele köylere hiç bakılmıyor enkaz altında 10 canımız var ses gelmiyor ölüdur bunlar deyip gittiler içimiz yanıyor 

18 Cevaplar

+8 oy
(914 puan) tarafından
Allâh im sen meleklerini indir ya rabbim 3ler 5ler 7ler 40lar Yââ Hızır Aleyhisselâm yââ Hızır Aleyhisselâm Yâ Hızır Aleyhisselâm 
-Reklam-
+1 oy
(4,889 puan) tarafından
Ölüdür deyip gitmek nedir kim onlar öyle;(
(1,506 puan) tarafından
Afad ses.gelmiyor diye sabah bıraktılar öğlen ses duyduk zorla çağırdık uğraştılar baktılar tekrar ses yok deyip gittiler içimiz yanıyor bı aile 15 kişi yok oldu tek 3 kişi yaşıyor
+1 oy
(4,651 puan) tarafından
Ölüdür diyipp gittiler mi? Kim hangi teşkilat? Yok artık ya 
(1,506 puan) tarafından
Afad yetisemiyor ses olanlara gidiyorlar
0 oy
(1,368 puan) tarafından
Dayım şu an orda. Yardım tırı götürdü mahalleden. Sadece nur daginda 5 bin küsür ölü var diyo hiç bi organize sanıldığı gibi destek yok diyo doğru mu. Çok geçmiş olsun çok sevdiklerinize bi an once kavusun insallah
(1,506 puan) tarafından
Çok canım ölü hiç yardım yok annemler islahiyenin köyünde daha oraya yardım bile gitmedi benim sırf amcamlar da enkaz 11 kişi var ses duyduk diyoruz üstünkörü bakıp gidiliyor bı aile yok oldu hastane de morgda amcami bulamıyoruz kendiniz bakın bulun diyorlar bı odada 150 200 kişi var
(1,368 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun biz Ankaradayiz ama inan ne yiyoruz ne içiyoruz aklımız herseyimiz sizinle tek yapabildigimiz yardım toplayıp göndermek dua etmek. Esim belediyede calisiyo herkes gitti insallah ailendeki herkese kavusursun atlatirsiniz hayırlı bi şekilde. Senin çıktığına sevindim yemin ederim surekli ağlıyorum şimdi yanında olup sana sarılmayı çok isterdim
(1,506 puan) tarafından
Amin inşallah ailemiz yok oldu
0 oy
(1,572 puan) tarafından
Ah Allah'ım sen Koru inşallah sağ sağlim cikaar suç afatin veya başka kurumun değil ses gelenlere öncelik vermeleri gerek doğrusu bu çünkü ses vermezse kazazede naisl yerini tespit edip kurtaracak o adamlarda canlı olduğu kesin olara gitmek zorunda. Suç bu evler yapılırken denetlemeye yetkililerde ucuz malzemeleri kullanan müteahhitlerde deprem değil üzerimize yıkılan evler öldürür. Allah bunların sorumlusu helak etsin
0 oy
(2,163 puan) tarafından
Ya benim halamın cocukalri torunları orda aradık kapalıydı merak ediyorum çok keferdize yakın mısın sen
(1,506 puan) tarafından
Orada perişan hatlar yeni yeni geliyor
0 oy
(1,125 puan) tarafından
O kadar insan yardım edigor nereye gidiyor bunlar ya ben anlamıyorum sürekli paylaşımlar var sanatçılar akın akın para gıda giyecek yağdırdi nereye gidiyor ulaşmıyor mu 
(1,506 puan) tarafından
Geliyor ama geç yetişmiyor çok ölü çok
(1,125 puan) tarafından
Offfff Allah'ım nasıl bı sınav bu catliycam ben.
Çok zor bir durum çokkkk yemin ederim içim yanıyor çaresizlik çok kötü
tarafından
Yollar çok kötü ondan adıyaman da beklıyo tırlar çıktı bugün ama yollar yarılmış
(1,125 puan) tarafından
İnşallah biran önce ulaşır elinize rabbim yardımcıniz olsun dualrimiz sizinle zannetmeyin ki biz rahatız yetip içip yatıyoruz yemin ederim şu saat oldu açım kardeşim tansiyonun düşecek kalk bişey ye dedi şimdi içimden gelmiyor onlar açken dedim zehir oldu hayatımız siz iyi olmadan biz iyi olamayız
tarafından
Kimse uyuyamaz ki başka sehırde depremler oldu  mu bızde evde otururken bu haldeydık aklımızdan hıc çıkmadı bızde bır sey yok arabads yatıyoruz sallandık bugün yıne ama o ınsanlar çok zor durumda dısardakıler soğuktan ölecek hava buz gıbı
0 oy
(3,052 puan) tarafından
Allahım merhamesizlerin eline bırakma nolur yardım et
0 oy
tarafından
Allah yardımcımız olsun bende adıyamandayım koydeyım bır sey yok ama adıyaman bitti Nurdağı da öyle eşimi göreve gönderdiler islhaiyeye bitmiş burası dedı kaynanamgıl şekerobadalar bılıyorsundur orayı yerle bır oldı millet kendı imkanıyla çıkıyormus hayatta kalıyormuş
tarafından
Evet evleri falan gördüm eşimin halasıgılıb evlerı yıkılmıs görümceb neresınde acaba sorar mısın yiğitleri tanıyor mu elıf yıgıt âli ihsan yiğit çünkü kaynanama ulaşamıyoruz Depremden kurtuldular ama nerde bilmiyorum esım asker İslahiye de gorevlı aklı annesındr kaldı dedım belki toplanma yerler var oralara gıttıler kızı faln var yanında zaten de esım baya aklı kaldı
(1,506 puan) tarafından
Köyünde yukarda dedeler köyünde iyiyiz merak etmeyin dedi kapattı valla şarj da yokmuş eşi şehir dışındaydı o geldi
tarafından
Hadi ya eşimin kayınpederimin köyü orası da Allah yardım etsın o tepedeler bızımkıler asagıdalsr ya tren raylarının karsınds evlerı
(1,506 puan) tarafından
Sekerobadada çok kayıp var
tarafından
Evet çok çok fazla ulastık kaynanama ikiyüz üçyüz akrabamız öldü dıyor şeker ona mahvoldu
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Burasi adiyaman çok çaresiz kimse yok hiç dokunulmamış bina var herkes aç susuz elektiriik yok su yok afat ekipi daha yok burda lütfen yardım edin istagramı olan etiket var katılın 
tarafından
Herseyı yaptık bende adıyaman kahtadayım koydeyım yardımds gonderdık Adıyamanlılar vakfının tırları bugün gelıyor yardımlar baya geldı sıverek tarafından batman bitlis mardin elaziğ arabaları geldı vıncler dozerler geldı yol boyunca gördüm Allah hepsındrn razı olsun o insanların yardımını gördükçe agladım
0 oy
(13,887 puan) tarafından
Rabbim selamet versin insAllah 
0 oy
tarafından
Canım benim acınızı çok iyi anlayabiliyoeuz sürekli nakit ve diğer yardımlar yapıyoruz bizde çok kötü durumdayız üzüntüden ne yemek var ne uyku yardımalr geliyor çok yardım yapıldı akın akın gönüllüler yola çıkıyor tırlar sıra sıra dizildi iki gündür sıfır uykuyla canla başla çalışanlar var inan ki gelemiyolar gelmeye çalışıyolar yollar kapalı trafik tıkalı biraz daha dayanın hepsi gelecek yoldalar  o kadar çok enkaz yıkım var ki hepsine bir anda yetişmek mümkün değil allahım sen yardım et :(
0 oy
(1,007 puan) tarafından
Nırdagı ve İslahiye de çok akrabamızı kaybettik çoğundan haber yok Allahım sabır versin 
tarafından
Eşim ıslahıyede görevli olarak gıttı jandarma ve çok çok kötü diyor burası
0 oy
(10,450 puan) tarafından
Rabbim sabır versin 
0 oy
tarafından
Ordan geçtim gece felaket ti felaket ağlayarak gectim
tarafından
Canım nasilsin
0 oy
(3,274 puan) tarafından
Canım buna mecburlar ses verenleri biran önce kurtarmalari lazım ölenler zaten öldü bu durumda öncelikli "mecburen" sağ olanları çıkarmak zorundalar. 
0 oy
(2,581 puan) tarafından
Yeterli AFAD yok zaten ses gelenlere gidiyorlar mecburi ses olanlarda donarak olmesindl diye hızlı olmak zorundalar
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Çok bölge etkilendiğindrn yetişilmiyor sanırım ilk hedef canlılar ölüler zaten çıkar diyorlar  baksanıza yangına bile bakmıyorlar canlınyok diyorlar

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 248 göst.
8 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Tugba764 (117 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 308 göst.
1 Mart 2023 Diğer kategorisinde Zeynepin annisi (1,506 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 164 göst.
21 Nisan 2024 Diğer kategorisinde ygmur21 (28 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 38 göst.