0 oy
284 göst.
Diğer kategorisinde (101 puan) tarafından
Kızlar adıyaman kahtanin köyünde oturuyorum burda da hala sarsıntılar devam ediyor. 31 haftalık gebeyim 3 tane de çocuğum var çok korkuyorum ya sandım gelirse diye diye kendimi yedim bitirdim. Ne yapacagimi şaşırdım evimde bi sıkıntı yok Allah'a şükür köyümde de büyük bir yikim yok sadece kahta ve adıyamanda çok var. Aracımız yok o yüzden çok korkuyorum nolur dua edin gerçekten burda durumlar çok kötüymüş esim gitti bugün adıyamana merkeze her yer dümdüz olmuş diyor insanlar perişan ekipler çok az. Tanıdıklarımız hala enkaz altında bulunamıyor. Çok sayıda kaybımız var onlar için dua edin nolur. Evimde mi kalmalıyım yoksa istanbula giden ucaklarla kaynanamlara mi gitsem bilmiyorum çok tedirginim. Ama burdan gitmek sanki enkaz altındakilere ihanet gibi geliyor. Onlar canıyla cebellesiyor biz kaçma peşindeyiz. Yarabbi biz kullarını affet en yüce sensin sen kudret sahibisin ol desen olur nolur sen bitir bu depremi bizleri koru çocuklarımız delirmek üzere uyku uyuyamiyoruz yemek yiyemiyorum sen bizi koru Allahim

5 Cevaplar

0 oy
tarafından
Hangı koydesın bende kahtanın köyün deyim
(101 puan) tarafından
Esendere kilosu ya sen
(101 puan) tarafından
Kilisk
tarafından
Kahta çayının ordasın bende menzıle yakın yapraklı koskıl köyün deyim gıdebılıyorsan git kaçmak degıl bu üç evladın bırı karnında imkan varsa  gıt canım en iyisi bu ben mardındr yaşıyorum dedem hasta diye pazar günü geldım sabah böyle oldu yollar kapalı dıye gelmeyecektım eşim dedı buzlanma olur sonra goturemem ne hallere geldık o karda esım döndü gerı ıyıkı geldım mardındr 12.katta oturuyorum eşim dıyor çok fena sallandım benı aradı ağlıyordu caresızce tek basıma bekledım sızı düşündüm öyle diyor köy yeri ıyı ama sen hamılesın doğum falan olursa sıkıntı olabilir ha gıdemezsen eğer burda gocerı hastanesı var bır sey olursa buraya gel doktor falan var mı açık mı bilmiyorum tabş
(101 puan) tarafından
Kahta iyi durumda şuan diğer yerlere göre ama dediğin gibi sonra ne olur nasıl olur bilmiyorum ve çok korkuyorum 2 gündür uyumadım enkazdakileri düşündükçe kötü oluyorum bir sürü bebek çocuk çıkarıldı mahvetti o görüntüler beni. Şimdiye kadar elektrik yoktu bilmiyorduk ne olup bittiğini insan görünce daha kötü oluyor. Rabbim sizinde yardımcınız olsun ayrı ayrı yerlerde olmak çok zor bi durum iki tarafın aklı da birbirinde kalacaktir. Bekliycem inşallah bisey olmaz Rabbim kimseyi darda koymasin bize de yardım etsin inşallah
-Reklam-
0 oy
(3,028 puan) tarafından
Öyle düşünme canım baj hamileymişsin kendini çocuklarını düşün doğym yaklaşmış Allah yardımcınız olsub
(101 puan) tarafından
Çok stres yapıyorum zaten. Geceleri uyku uyuyamiyorum yemek yiyemiyorum her an diken üstündeyiz hiç bitmeyen artçılar var ve artci diyoruz ama çok yüksek oluyor bazıları. Geceleri çocuklarım ağlıyor sallaninca. Bilmiyorum nasıl olacak Rabbim yardım etsin inşallah
(3,028 puan) tarafından
Allah yar ve yqrdımcınız olsun canım çok üzülüyorum size dua etmekten bsşka bişey gelmiyor elimden
(101 puan) tarafından
Allah razı olsun canım dua edin yeter
0 oy
(1,140 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun.valla ben bursadayim 1 buçuk yaşında kızım var 30 haftalığım ben de.

Psikolojim çok bozuldu.

İmkanın varsa İstanbul'a git bence ortalık durulama kadar.kader..tedbir almakta sorun yok.vicdan yapma 3 tane evladın var
(101 puan) tarafından
Ya tabiki öyle ama bilmiyorum oraya gitmekte ürkütüyor veni sanki orda da olacakmış gibi hissediyorum çok kötüydü gerçekten hala ara vermemiş çocuklarımızın psikolojisi alt üst oldu
0 oy
(3,205 puan) tarafından
Istanbula git canim cocuklarin icin hic dusunme bile o psikoloji insani mahfeder
(101 puan) tarafından
Zaten onlar için ıstiyorum kızım gece büyük bir artci oldu çok sallanfik oturdu montunu giyip ağladı zorla yatırdım artık delirecek durumdayız günde 20kere sarsıntı oluyor ve çocuklar tuvalete bile gidemiyor korkudan
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Bende adiyaman kahtanın Bi köyündeyim adiyaman aç aç enkaz altında olanlar zaten altında kalanlar aç susuz dışarıda çadır yok bişey yok Allah yardımcıları olsun benim de 3 evladım var ve 30 haftalık hamileyim çoçukların piskolujisi gitmiş en küçüğüm anne salanıyoruz deyip sarılıyor 2.evladım montunu hiç indirmiyo ya olsa ustüm dursun diyo dün gece arabada geçirdik ama bu gece içerdeyiz dişarda çok soğukkk rüzgar fırtına var eşimle nöbetleşe yatıyoruz Rabim yardımcımız olsun inşallah 
(91 puan) tarafından
Bizde d.bakirdayiz aynı durum bizde de var 35 haftalık hamileyim çocuklarımizla beraber psikolojimiz alt üst oldu benim oğlumda vallahi montunu zor çıkartıyorum benimde montumu çıkarmama izin vermiyor anne bize ne olacak diyor boğazım düğümleniyor doğum yapacam diye ödüm kopuyor sanki hep devam edecek bu deprem bilmiyorum psikolojik olarak çok kötüyüz
(101 puan) tarafından
Artçılar hiç ara vermiyor ki çocuklar unutsun bi nebze. Her an sallanıyoruz benim kızımda bu gece bi artci oldu baya sallandı hemen montunu giydi oturdu ağlamaya başladı zorla yatırdım. Dün akşam 6 7gibi oldu bi köşeye çekildik 3cocugum birden ağlamaya başladı elimden bisey gelmiyor dışarı buz gibi çıkamıyoruz evin ici bu şekilde saklanıyoruz devamlı ne yapacağımızı şaşırdık vallahi Rabbim yardım etsin. Adıyamana yardım çok az geldi yetisemiyorlar biliyoruz ama burdakilerde insan enkaz altında bebekler çocuklar donarak ölüyor biz hiçbirşey yapamıyoruz çok zor bi durum insanligimdan utanıyorum
(91 puan) tarafından
Allah hepimize yardım etsin inşallah o bize acısın bize merhamet etsin karnımizdaki bebeler hatrina bu ateşe bir su serpsin rabbim kendimden çok enkazda kalanlar için üzülüyorum artık dayanamıyorum sabah d.bakirdaki enkazda doğuma beş gün kalan hamile bir bayan varmış aklımdan çıkmıyor hala haber yok ondan delirmek uzereyim
(101 puan) tarafından
Zaten bunları gördükçe kendimizden utanır olduk. Rabbim yar ve yardımcıları olsun inşallah  elimizden hicbirsey gelmiyor

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 256 göst.
23 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Emine S (16,023 puan) tarafından soruldu

380,443 soru

11,390,616 cevap

34,899 kullanıcı

...