0 oy
361 göst.
Diğer kategorisinde (9,230 puan) tarafından
Uyuyamıyorum... içim yanıyor :( uyumaya utanıyorum oturmaya utanıyorum yemeye içmeye utanıyorum....

Allahım sen yardîm et.. geçer mi bu günler? Sarılabilecek mi bu yaralar?

19 Cevaplar

0 oy
tarafından
Uyuyamıyorm hala ayaktaym bi insan tuvalete gtmeye utanırmı çok utanıyorm
(9,230 puan) tarafından
Ağlamaktan gözumde yaş kalmadı artk... bi arkadasın yazısını okumuştum sokaktayız wcye gitmemek için su içmiyorum diye. Onu okuduğumdan beri tuvalete gitmeye bild utanıyorum :((
tarafından
Bnde fox tv de bi bayanın söylediğini duydm hala etkisindeyim şişmiş cesetlerin yanında tuvalete giriyorz dedi çok etkisnde kaldm
(9,230 puan) tarafından
Off off.... :((
-Reklam-
0 oy
(2,202 puan) tarafından
Uyuyamiyorum utaniyorum tek yaptığım TV başında bekleyip iki dk sigara içip tekrar TV başında beklemek :(((
(9,230 puan) tarafından
:((( artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacak...
(2,202 puan) tarafından
Olmayacak o yavrularr unutulmayacak, bu küçük kıyamet unutulmayacakkk:((((*
0 oy
(13,825 puan) tarafından
Uyuyamıyorum Kanal d bakıyorum baya kişi var şu an çıkacaklar inşallah 
(9,230 puan) tarafından
Inşallah çıkarlar sağ salim :((
(13,825 puan) tarafından
İnşallah konusmuslar hepsi sağ beş kişi bir yerde dortnkisi bir yerde aralarında duvardan birbirleriyle de iletişim halindelermis dört gün bitti Rabbimin mucizesi bunca saat☹️
(9,230 puan) tarafından
Yemin ederim mucize :(( eşime onu diyordum şimdi.. bizi bi odaya kapatsalar 5 gün aç susuz bıraksalar onda bile zorlanırız.. kaldı ki enkaz altındalar ve hayattalar :((
(13,825 puan) tarafından
Ben de eşimle konuşuyordum bu akşam sezeryanden sonra hemen kalkmiyorsun ya ben o kadar kötü olmuştum ki o ağırlıklarla böyle ölecem sanmıştım Allah'ım dedim o insanlar onca saat ☹️mucize değil de ne
(9,230 puan) tarafından
;((((
0 oy
(4,177 puan) tarafından
Uyuyamıyorum evimi bırakıp geldim vefat eden akrabalarımız var.. Kızım hasta oldu atesi var soğuktan. Stresten depremi yaşadık. Şükredip bekliyoruz 
(9,230 puan) tarafından
:(( başınız sağolsun Rabbim yardımcınızz olsun
(4,177 puan) tarafından
Allah razı olsun
0 oy
(176 puan) tarafından
LAİLAHE İLLALAH ÇEKİYORUM 
(9,230 puan) tarafından
Allahu ekber... Allahım sen büyuksun yardım et ya Rabbim
(176 puan) tarafından
Dua edin bol bol kardesşm namaz kılın tovbe edelim bol bol RABBİMİZ MERHAMETLİ AF EDİCEK TİR YETRKİ NASUH TOVBESİ EDELİM HEP BERABER BÜTÜN MÜSLÜMAN KARDESLERİMLE
(9,230 puan) tarafından
Çok haklısn canm.. unuttuk Rabbimizi haşa :(( yalan dünyanın telaşına düştuk
(176 puan) tarafından
Benim eksik kalırm yanım yoktu kardesim depremden rgün önce namaza basladım inanki sonra kapandım gaflet uykusundan uyandırldım hamd olsun namazdan oructan iyilikten ALLHIN BUYURUDGU HERSEY DOGRU HAK YOLU GERİSİ YALAN DOLAN DÜNYA YALAN AHİRTİMİZ İÇİN ÇALISALIM BİRGĞN VARIZ YARIN YOKKUZ
0 oy
(1,125 puan) tarafından

Geçer belki yakını ölmeyen yaralanmayan enkaz altında kalmayan birilerine geçer ama deler geçer huzurumuz kalmadı Allah biliyor görüyor kalbimi korkmuyorum ölümden ama canım yanıyor sabahtan akşama kadar değil ertesi gün sabaha kadar haber başındayım birini buluyorlae seviniyorum ölü sayısını görüyorum ağlıyorum deprem olduğu günden beri uyku uyumuyorum ölü gibiyim çok şükür yakınım yoktu ama hepsi bizim canımız kanımızı bizim insanımız yandı içimiz ateş düştüğü yeri değil hepimizi yaktı :(

(9,230 puan) tarafından
Yakınım ölmedi yaralanmadım enkaz altında da kalmadım ama içim yanıyor.. paramparçayım be..
Nevşehirdeyim sadece sallandık biz ama o korku bile yetti.. ordakileri düşunemiyorum bile ve kahroluyorum :((
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Uyuyamıyorum canım, aklım enkaz altında ki insanlar da :( 
(9,230 puan) tarafından
Benim de.. bekliyorum onların sağ salim çıkmasını.. ama bir yandan da binlerce ölum var içim parçalanıyor :((
(7,118 puan) tarafından
Ciğerimiz yandı :(
0 oy
(202 puan) tarafından
Uyuyamıyorum çocuklarıma bişi olur burdads deprem olur korkuyorum ordaki insanları düşünmekten uyuyamıyorum 
(9,230 puan) tarafından
Off off... nasıl geçer bu günler :(
(202 puan) tarafından
Dusmusuz bı dermansız derde bütün alemetler gercek oluyo duymuştum size öyle bir an gelicekki cenazeleriniz cematsiz kalkicak toplu ölümler articak gercekten öyle oldu küçük alametler bitti büyük alemetler baslio ve başlangıçta bile çok korkmaya başladım rabbim hepimize hidayet versin
(9,230 puan) tarafından
:( amiinn amin...
0 oy
(547 puan) tarafından
Ölüm her an her zaman gelir bı tek Rabbim bilir bunu biliyorum salı gününden beri özellikle gece uyuyamıyorum çok korkuyorum içim acıyor belki deprem gece olduğu için gece daha çok korkuyorum eşimle elimizden geldiğince yardım göndermeye çaba gösterdik dualarımız eksik olmuyo ama genede içim rahat değil ağlamamak için kendimi tutamıyorum 5 aylık hamileyim bebeğimde etkileniyor biliyorum oda hissediyor benim üzüntümü içimde kıpır kıpır ama genede kendimi sakinlestiremiyorum. 
(9,230 puan) tarafından
:(( çok zor çok...
0 oy
(344 puan) tarafından
Asla uyuyamiyorum surekli elim telefonda gozum haberlerde kac gundur uzuntuden aglamaktan helak olduk hepimiz atak gecirdim usudum titeredim bide ona agladim bem bu haldeysem ordakiler ne halde diye sakinlesemiyorum asla
(9,230 puan) tarafından
:(( nasıl düzeleceğiz nasıl...
(344 puan) tarafından
Duzelemiycez okadar kemdimi yiyip bitiriyorumki atlasin birinde durucagini bilsem bi dakka durmazdim burda kosardim oraya em azindan bi tas çorba bile kaynatsam onlara o bile mutlu ederdi beni ah ordaki minicikyurekler enkaz bebek olmus hepsinin adı keske alabilsem birini yanima
(9,230 puan) tarafından
Ah ah kuzum keske elimizden bişey gelse bi hayata dokunabilsek ama duadan ve maddi yardımdan başka hiçbişey gelmiyor elden :((
(344 puan) tarafından
Biliyosundur biz corapciyiz Gecen gun esim para yolladi kolilerce kislik corap aradi haber verdi adamin suçu yokken birsuru bagirdim bukadarmi geliyo elinden bumuyuz biz diye bana diyo ne istiyosan onu yapalim gerekirsedaha cok yapalim ne istiyosan oyle olsun ama ne alsam ne gondersem yetmiyo gercekten sakinlesemiyorum
(9,230 puan) tarafından
:(( çok canımız gitti çok.. binlerce insanımız öldu.. ondan bu isyanımız ;(
0 oy
(37 puan) tarafından
4 aylik kizim 9 yasinda oglum var gozlerim doluyo agliycak gbiyim ama tutuuorum kndimi sutum kesilir die mama icmiyo sadce emiyo oyle korkuyorumki onlara doyamadan olmekten allahim hepimizi ana babasina evladna  cocuguna bagislasin bir daha byle acilar yasamayalim
(9,230 puan) tarafından
Amiinn amin inşallah :(
0 oy
(2,749 puan) tarafından
Zerre uyku yok urfadayim sabahin 6 snda uyanmışim bugünün 6 si olacak bugün  arkadasim ve tüm ailesinin cesetleri çıktı enkazdan iki gündur kadar giyecek etegim yok üstüm yok cocuklarimin çorabı üstünde yaş degistremyrdm diye dert yandım diye kendime kızıyorum çok zor durumdayız soğukta evlere giremiyoruz hiç brsey alamıyoruz evden ama enkaz altından cikaanlari görünce ben zor durumdayız demeyee utaniyoruzz :((
(9,230 puan) tarafından
:((( ah canım canım... Allahım yar ve yardımcınız olsun nerde kalıyorsunuz peki :(
(2,749 puan) tarafından
Köy evine geldik buranın duvarlarında da çatlak var ama mecbur buz gbi dhaa cok giriyoruz gündüz eşim çalışıyor eczanede ilaçlar için diye tekrar gidiyoruz tek kalamiyoruz 3 küçük çocukla bı dhaa olursa hangisini kaldiraym diye gençlik merkezine gttm bugun millet perişan halde RABBİM beterinden korusun merhamet etsin bugünleri geçirtssn
(9,230 puan) tarafından
Aminn :((
0 oy
(18 puan) tarafından
Deprem gününden beri uyuyamıyorum tekrar tekrar o anı yaşıyorum çok şükür bana ve aileme bir şey olmadı sağ sağlam cikabildik evlerimizden ama memleketim çok kötü durumda hala enkazdan olan binlerce can var ilk iki gün hiç bir yardım yapılmadı insanlar ne yapacağını şaşırdı enkazlardan sesler geliyordu hava çok soğuk yagmur kar yağışı çok çok çok kötü oldu herkes perperisan halde şu yok ihtiyaçlarımızı gidermekte zorlanıyoruz ısınma ihtiyacı var her yer buz gibi nasıl olacak nasıl düzelecek allahim hepimizin yardımcısı olsun o anı hiç kimsenin yaşamasını istemem o ses o uğultu o sallanma artık umudumu kesmiştim evden cikabilecegimizi düşünmüyordum ama allahima şükür çok şükür bin şükür iyiyiz allahim enkazdan kalanlara yardım etsin allahim kimseyi darda bırakmasın yarabbim sen yardım et sen bir an önce yaraları sarmak için bir an önce düzelebilmek için lütfen lütfen dualarınızı eksik etmeyin buralar çok kötü 
(9,230 puan) tarafından
:(( amin canım amin... Rabbim yardımcınız olsun hatay'da mısınız :(
(18 puan) tarafından
Hayir kahramanmaras'tayiz burası çok kötü ne olur dua edin ne olur başka yapabileceğimiz bir şey yok elimizden başka bir şey gelmiyor
(9,230 puan) tarafından
Aynen öyle Malesef duadan başka hiç bir şey gelmiyor elden :(((
0 oy
(7,121 puan) tarafından

image

dua okumak için açtım tegabun süresi denk geldi gözüm çarptı . Rabbim bizlere merhamet etsin ilk ayet ve son ayetlere kadar herşey bize ibretlik için . En

image

(9,230 puan) tarafından
Aynen öyle... yalan dünyanın telaşına kapıldık hepimiz.. :((
0 oy
tarafından
Hem korku hem üzüntü hem hüzün hem vicdan azabı bu kadar yük üstümde varken nasıl yatayim 
(9,230 puan) tarafından
:((((
0 oy
tarafından
Hayır uyuyamıyorum ne yazikki hiç uyumadım 4 de kalktım namaz kıldım tesbih çektim şimdi bı buraya gireyim dedim ama içim daraldı girincede. Halimiz çok perişan sanki hiç düzelmicekde kıyamet kopacak mis gibi geliyor biz yaşamadan böyleysek orada yaşayan kardeşlerimiz ne halde kim bilir Rabbim yardımcıları olsun:( 
(9,230 puan) tarafından
Aminn canm amin.. :(
0 oy
(1,403 puan) tarafından
Saat 06:28 ne uyku ne yemek hic birsey yok. Yaptiğim herseyden utaniyorum.. 

İçimde cok buyuk bi korku var uyuyamiyorum 4 gundur toplasan belki 3-4 saat ya uyudum ya uyumadim akli dengemi kaybetmek üzereyim. Hiç sağlikli davranislar sergilemiyorum cok agrasifim kimseyle muattap olmuyorum evime giremiyorum surekli ya annemde yada anneannemdeyim göçebe hayatı sürüyorum. Çok kötüyüm sürekli kendime telkinde bulunuyorum ama olmuyo odadan odaya tek basima geçemiyorum lavaboya giremiyorum artik patliycak bağirsaklarim karnım. Yuksek sesten korkuyorum sürekli avizelere bakiyorum. Kafami yastiğa koyuyorum kalbim yerinden cikacak gibi hizli atiyo elim ayağim boşaliyor tekrar kalkip yatakta öylece m.al gibi oturuyorum sabaha kadar
(9,230 puan) tarafından
:( ülke olarak toparlanabilmek hiç ama hiç kolay olmayacak... :((
0 oy
tarafından

Ahhh ozgem bende 5gundur öyleyim doğru düzgün yemek bile yiyemiyorum uyuyamıyorum içim yanıyor çok bitim bitim bu günleri nasıl atlatırız bilmiyorum ölen o kadar can var insanın canı yanıyor iliklerime kadar his ediyorum acıyı hiç böyle olmamıştım :'(

(9,230 puan) tarafından
:((( bende hiç böyle olmamıştım be dilnazım.. meğer diyorum bundan 1 hafta öncesi ne kadar da mutluymuşuz..
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Evet uyuyorum zor dalıyorum kafamda bir sürü şey kurup ağlayıp düşünüp uykuya dalıyorum. Gece birkaç kez kalkıp oğluma bakıyorum yaklaşıyorum deprem olursa yakın durayım diye. Uyumak zorundayım, zorundasınız, hepinizin çocugu var evet içimiz yanıyor ama dayanmak zorundayız evladımız için. Evet yiyip içiyorum yemek zorundayım evimde yemek yapıyorum yapmak zorundayım, güçten düşmemek için, çocuguma ve aileme olası bir tehlike anında faydam olması için. Yemeden içmeden bunların hiçbirine yetişemez kimse. 5 gündür uyumadan oturan insan oldugunu sanmıyorum burda elbet uyumuşlardır birkaç saatte olsa. Evet hepimizin yüreği yandı sadece ateşin düştüğü yer değil bizde perişan olduk bu yüzden İNSANIZ zaten. Bilinçli tedbirli ve mantıklı hareket edilmediği sürece ne kendimize ne ailemize ne insanlığa faydamız olur... 
(9,230 puan) tarafından
Çok haklısn ama yıkım enkaz o kadar büyuk ki.. bizde tıpkı o enkazlar gibi yıkıldk :( çocuğuma faydalı olamayacağım diye korkuyorum

İlgili sorular

0 oy
28 cevap 880 göst.
10 Mart 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 211 göst.
9 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 355 göst.
24 Şubat 2021 Diğer kategorisinde ÖzEn (398 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 228 göst.