+12 oy
1,273 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
3 gün sabrettik. Şimdi süpürgeler yok aktüel ürünler konusuluyor. İnsan utanır diyorum ama insan. Dün birkaç tane normal post açıldı bugün peş peşe maşallah. Ölümden gidenden ne kıymetli bu kadar anlamıyorum ben. Bizim yasımız 3 gün sürüyor işte vah gidene. Yazıklar olsun.

Ben banyo yapmaya utanıyorum o insanlar o halde diye. Bazılarımız için hayat gerçekten çok kötü insanlarla dolu. Nasıl olsa bizim evimiz sağlam, ailemiz sağ. Gerisi nolur ki. Yazıklar olsun insanlık ölmüş herşeyden önce. 

(Bu benim fikrim asla normal post açana saygı duymuyorum duymayacağım.) 

41 Cevaplar

0 oy
(1,009 puan) tarafından
Ayni fikirdeyim seninle bugün  9 yasindaki kizim muzik açıp oynamak oynamak istedi kizdim ona yas var dedim oturdu yerine guzellikle anlattim cocuk iste
-Reklam-
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Bak ben buraya hergun girerdim aklıma düşmüyor dün arkadaşımın haberini aldım burda paylaşmak istedim acımı o yani nasıl döner insan eski haline hemen benim içim almıyor hicbirsey ne uyku ne yemek ne bunca zaman dert ettiğim şeyler okadar boşmuş ki insan oğlu iste Allah akıl fikir versin ne diyim rabbim yardim etsin 
0 oy
(117 puan) tarafından
Biz hâlâ eski hayatımıza dönmedik dönemiyoruz 5 gündür çocuklarla arabada yatıp kalkıyoruz hava soğuk ateş yakıp ısınıyoruz bugün eve geldik evde duramıyoruz korkudan tekrar çıkıyoruz  bu halime binlerce kez şükür ediyorum çocuklarım sağlıklı yanımdalar diye Rabbım en kaz altında yardım bekleyenlerin yardımcısı olsun ölenleri Allah rahmet eylesin 
0 oy
tarafından
3 gun durdularsa iyi. Bazilari ertesi gun aynen devam ediyordu.

Ne diyim bilmiyorum, kufur etmeden onlara karsi hissettigimi ifade edemem. 

Asla saygi duymuyorum, duymayacagim. Tabi ki bir sekilde normal rutinimize devam ediyoruz o ayri ama aktuelinizde evinize aldiginiz haliya gittiginiz yere kaynana sorununuza saygi duymami beklemeyin.
tarafından
Valla ben görmedim canım ilk 3 gün. Sürekli instagram TV falan takip ettim. Çok girmedim buraya ondan sanırım. Allah ıslah etsin.
0 oy
tarafından
Normal post acmadim ama.  Bu platform sadece Türkiye uzerine kurulu degil.  Buraya sadece Türk insanlar girmiyor.  Normal olarak biz sizin kadar etkilenmedik.  Bizim yakinlarimizi kaybetmedik.  Icimiz yaniyor hemde cok yaniyor kac gundur agliyorum haberleri izleyip dua ediyorum.  Ama eminim sizin kadar uzulmuyoruz cunki siz ordasiniz. Icindesiniz.  Aciniza saygi duyarak Normal post acmiyorum.  Ama acmak isteyip acarsamda kimse gelip bisey diyemez.  Normal olarak sizin kadar yas tutmuyoruz.  Cunku bizim canimiz gitmedi.  Yasamadan anlayamayiz ama bana ne diyerek te istedigim postu acmiyorum.  Acarsamda kimse gelip birsey deme hakki yok.  Burasi sohbet platformu.  Acanlarada bu kadar buyuk tepki vermeyin.  
tarafından
Allah yaşatmasın. Ama yaşarsan tekrar görüşelim. Başka birşey diyip kırmak istemiyorum.
tarafından
?????  Anlamadin galiba ben sizlerin aciniza saygi duyuyorum.  Duydugum icin sormak istediklerimi ve paylasmak istediklerimi paylasmiyorum.  Cunku bu bana ters sizin burda caniniz yaniyorken ben guncel hayatin pesine düşemem.
0 oy
(111 puan) tarafından
Bugün esimin 30 lu yaşlardaki kuzeni ve 6 yaşındaki oğlunu toprağa verdiler yavrusunu annesinin kucağına koydular   . Geldi süpürge  düşün gelde indirim düşün 
0 oy
(7,780 puan) tarafından
Aslında güç cevao vermeyeceksin de anlasınlar 
0 oy
(5,912 puan) tarafından
Gerçekten deliriyor insanlar. Ya çocuğun hasta olur kendi rahatsızlığın olur sorarsın o ayrı ama onlar dışında ***** saptal postlar görünce deliriyorum ülke ne halde bunların aklı ne halde hiç mi vicdanınız yok ya 
0 oy
(2,067 puan) tarafından
O kadar haklısın ki ben yazdığım mesajın altına tebessüm eden emojiyi attığım için vicdan azabı çekip geri aldım O derece insanlarin gülüp kahkaha attığını görünce hayret ediyorum:( Tv yi 2 . Defa dir açıp bakıyorum içim el vermiyor;(
0 oy
(909 puan) tarafından
Sana katılıyorum canım. Kaç gün yatamıyorum enkaz altında insanlar var ben yataktayım diyorum. Sabah tv açıyorum geceye kadar o kanal bu kanal bakıyorum kaç kişi çıkarıldı diye. Bugün misafir geldi kahkaha atıyorlardı bana çok tuaf geldi. İnsan biraz empati kurar dedim içimden ama nerde. Birde soma maden kazası olduğunda çok üzülmüştüm otobüs eve giderken dışarı baktım insanlar gülüyor eğleniyor cafede. Dedim hayatın gerçek 2 yüzü.
0 oy
(1,125 puan) tarafından
Deliye hergun bayram sözü varya öyle bişey bizimkiler iki gün ağladı kimi hiç aglamadi evinin derdine düştü kaynana kavgası bebek odası bebek ismi doğum günü partisi vs. vs. Saçma sapan şekilde hayatlarına devam ediyorlar ben bu tür insanları anlamıyorum başına gelmeyenin hoşuna gidermiş derler ya aynen öyle ne deyim biz rahat sıcak evimizde oturamaz olduk günlerdir ne bebeğimi nede kendimi duşa koyuyorum evde doğru düzgün yemek yapmıyorum ya biz insansak onlar ne gerçekten ayırt edemiyorum ben 
0 oy
(48,806 puan) tarafından
sorma sabah vardi bir tane esimle kavga ettim diye 
0 oy
(187 puan) tarafından
Cok cok hakklısın... Düşük yaptım ve bir gun sonra bu olay oldu inanki düşük yaptıgıma bile üzülemedim o kadsr üzülüyorum ki depreme olanlara artık başım patlıyor gecelerı uyuyamıyorum her dk dua edıyorum  içimden bişi yapmk gelmiyor evde daralıyorum. Ama insanımız işte tenxere tava normal hayata nasıl dönüyorlar hıcmı onların acısı acımız degıl her o sabilerı cıkardıkca nutkum tutuluyor nolck nasıl olcak gelecek ne beklıyor yazık insanlık ölmüş gercekten..
0 oy
(1,576 puan) tarafından
Hastalık harici bende asla saygı duymuyorum ya kaynana kayın elti postu gördüm dün ya eşle tartışma postu nedir ya inan günlerdir ağlıyorum o insanlara bebeklere annesiz kalanlara evsiz eşsiz kalanlara ölenlere enkaz altında bir nefes diye haykıranlara. Allah askinayne konuşuyorsunuz siz bir yorum gördüm darlama insanları yazmış iyide şuan isim zamanı mı lah aşkına Türkiye üç metre kaydı yer yerinden oynadı ne ismi ne darlamasi
0 oy
tarafından
Kim dönmüş ben daha kendime gelemedim iyi değilim uzakta olmama rağmen hiç iyi değilim hemde hiç bilmiyorum nası olacak hayatlar nasıl devam edecek ama bir sürü can giti 
0 oy
(3,812 puan) tarafından
Yas evi, cenaze evi diye bir şey var o eve saygı diye bir şey var. Bu bir gizli kuraldır. Terbiyedir. Cenaze evinde sessizlik dua hakimdir. Bebeğin cinsiyetini veya ne isim koyayım diye sormazsın, neden? Ayıptır.

Bizim yaşadığımız bir afet bir felaket. İçimiz yanarken duygular harap olmuşken kendimize su içmeyi dahi yakıştıramazken, nefes dahi alamazken. Ben anlamıyorum bebeğe isim tavsiyesi istemeyi. Klavye delikanlısı olmadım olmam da ama bir dur be kardeşim bir dur bekle, insanlar nefes alsın acısı hafiflesin. Ha burası bir sosyal platform ama burası bir Yas evi ayrıca saygı duy ama nerdeee? 

0 oy
(202 puan) tarafından
Ben dönemedim piskolojim bitik durumda odadan odaya tek gecemiyirum.ve ışık siz oturamiuorum.karanlikta asla nasıl duzelicem bilmiyorum 
0 oy
(1,389 puan) tarafından
Canim ilk once Azerbaycandaym ben belki taniyorsundur...neyse...ama o kadarrr cok etkilendimki keske orda olsam elimle kazip cikarsam ordakileri diyorum. herkes senin benim gibi fazla etkilenmeye bilir bende her dakika her an aklimdan cikaramiyorum surekli gozum haberde hamileyim bide zaten hassasim hassasligimin ustune birazda hassaslik geldi durmadsn agliyorum. İnsan yuregi akıimdan cikaramiyorum surekli yatarkende gozumun onunde o gordugum caresiz yuzler..kac gundur o kadar agladimki sonunda aglamaktan bebek hareketleri yavasladi bir gun omce hic hareket etmedi eder eder saatlerce bekledim tik yok  24saata geldiginde cok endiselendim .bide riskli hamilelik geciriyorum yatakda

.doktoru aradim bana bisey sene tesir edib neyese uzulmusen dedi? Rahatlaman lazim bebekde uzulur karninda.ozumden asili deyil  insan olan herkes menim kimdir eminim..menim esimde izin vermir acip haberlere bakmama ama kiminse kurtuldigunu gorende sanki canima can qatirlar.ciyerim yandi ordaki bebrkleri gordum elimi karnima koydum benimde bebegim orda ola bilirdi dedim.Heyat Allahin isini kim bile bilir.(bilmiyorum bende ayni durumdayim. Cok kotu..ama dedigim gibi herkes bizim gibi etkilenmek zorundada degil .demekki soguk kanlilar.
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Canları yanmadı çünkü.
0 oy
(683 puan) tarafından
Ah ah sadece yaşayan bilir okadar zordu ki inan ki hiç birşeyin garantisi yok marasta lüks bir apartman vardı site zenginler oturuyordu bak şimdi yıkıldı hepsi öldü malın mülkün hiç bir değeri yok biz insanlar yetinmeyi bilmiyoruz hep fazlası Fuzuli şeyler 1 tencere dururken diğerini alıyoruz ya almazsak ne olur ki onda şu var benimde olsun diyoruz bunlar bizim bir sınavımız Allah'a inancı olan ders çıkarır 

İlgili sorular

+1 oy
19 cevap 533 göst.
6 Mayıs 2024 Aile kategorisinde Beliz iz (2,170 puan) tarafından soruldu
+1 oy
5 cevap 157 göst.
10 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Eslo (791 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 188 göst.
23 Kasım 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 535 göst.