+12 oy
1,270 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
3 gün sabrettik. Şimdi süpürgeler yok aktüel ürünler konusuluyor. İnsan utanır diyorum ama insan. Dün birkaç tane normal post açıldı bugün peş peşe maşallah. Ölümden gidenden ne kıymetli bu kadar anlamıyorum ben. Bizim yasımız 3 gün sürüyor işte vah gidene. Yazıklar olsun.

Ben banyo yapmaya utanıyorum o insanlar o halde diye. Bazılarımız için hayat gerçekten çok kötü insanlarla dolu. Nasıl olsa bizim evimiz sağlam, ailemiz sağ. Gerisi nolur ki. Yazıklar olsun insanlık ölmüş herşeyden önce. 

(Bu benim fikrim asla normal post açana saygı duymuyorum duymayacağım.) 

41 Cevaplar

+8 oy
(6,191 puan) tarafından
Seninle aynı fikirdeyim hâlbuki hâlâ daha göçük altında olan insanlarimiz var dün de söylemiştim sağlık postları hariç keyfine açılan postlara benimde saygım yok insan utanır biraz 
(6,191 puan) tarafından
Sakin ol çocuk annesi eğitmen bunları söylemiyo iyi oku bunları söyleyenleri elestiriyo böyle millet olduk içimizde bunlardan var yani diyo
(847 puan) tarafından
Onlara kürt diyip öl dese hadi neyse birde altına sadece müslümanlar yaşasın demiş kendisi 24 saat namazda
(6,225 puan) tarafından
Cocuk annesi egitmen kürtler ölsün dememiş
Onun diyen kişiler oldu görmüşsündür haberlerde diyor li bizim insanımız böyle olmuş kendi insanından nefret ediyorum diyor yani onu diyen kişiye laf söylüyor

İşte bizim insanımızın bir sorunu da bu okuduğunu anlamiyor
(8,933 puan) tarafından
Okuduğunu bile anlamaktan aciz insana laf bile soylenmez ki oksijene bile yazik
(847 puan) tarafından
Aa tamam pardon üzgünüm hızlı okumuşum şuan anladım tekrar okuyunca
-Reklam-
+1 oy
(4,673 puan) tarafından
3gune sukur ayni gun.esimle aram kotu kizim yemek yemiyor diye postlar ya da destek ucret yatirilmadi diyenlerde vardi
tarafından
Allah bildiği gibi yapsın.
+1 oy
(3,823 puan) tarafından
Canım normal hayata dönmemiz lazım böyle sürekli deprem postu açmak ta insanda psikoloji bırakmıyor. Yemin olsun gece boyu enkaz kazıyorum kaç gündür. Psikolojimiz hiç iyi değil adım atsam onlar geliyor aklıma ama hayat devam ediyor 
tarafından
Tabikide dönmeli herkes ama bu şekilde değil. Gelmiş ertesi gün hapını söylüyor. Bugün değil yarın değil ya zamanı değil.
(3,823 puan) tarafından
Görmedim onları canım zaten öyle postları es geçiyorum ben genelde.
Herkes bir değil herkes bizler kadar hassas değil.
0 oy
(15,823 puan) tarafından

Dalga gectıklerını dusunuyorum ben artık.....:'(:'(

tarafından
Ben insan olmadıklarını düsünüyorum. Çok acı. İnsan olan başkasının acısını hisseder cünkü.
(15,823 puan) tarafından
Vicdan merhamet yok ınsanlıkta yokk ölen oldu kalan saglar bızımdır deyip dalga derdındeler
(25,224 puan) tarafından
Cinsiyet postu açıyorlar bide utanmazlar millet bebeğini çocugunu kaybetmiş onlar cinsiyet derdinde saygı duymuyorum duymam böylelerine
tarafından
Valla bende az önce öyle biri ile atiştim. Bu kadar düşünür ya Bi insan. Allah akıl fikir vermiş.
0 oy
(2,014 puan) tarafından
O kadar haklısınızki.. bu kadar ruhsuz olmayı nasıl becerebiliyorlar anlamıyorum. Tamam herkes depremle ilgili bişey paylaşmak zorunda değil ama keyfinide paylaşma be kardeşim bi durun ya. Hiçmi içiniz yanmıyor. Ben yediğim yemekten utanıyorum. Nasıl bu kadar yozlaştık
tarafından
Ya bebek bölümünde normal soru açiyor lar. Gidin orda açın. Burdaki da insan oradaki de. Bana dokunmayan yılan kafası işte hepsinde.
0 oy
(1,944 puan) tarafından
Ates düstugu yeri yakar ama bi tarz olaylar ulkenin tamamini yakar,yakmalida. anlayamiyorum gercekten birazcik ya yas olmaz mi tencere zamanimi! Biraz oncede yorumda yazdim evimin alti sosyete pazari ve deli gibi kalabalik sanki donsuz kalmislar gibi!yazik col yazik
tarafından
Valla Allah ıslah etsin. Pazartesiden bu yana ekmek girmedi eve. Kızıma kadar aldık koydum dolaba. İnan eşim alacak ama aldırmaya utanıyorum.
(1,944 puan) tarafından
Tabiki yiyoruz,içiyoruz ama nasil yasiyoruz! Evet yara kabuk bağlayacak neler bağlanmadiki ama simdi değil ya daha haftasi dolmadi. Bir yakınımız oldugunda gunlerce yas tutuyoruz. Ailemden çok kişiyi genc yasta kaybeden biri olarak bukadar üzüldüğümü,kalbimin acidiği hisstememistim:(
tarafından
Rabbim ıslah etsin hepimizi ama hepimizi.
0 oy
(2,369 puan) tarafından
Çok üzülüyorum depremle iliği bir soru sordum linç edildim günlerdir uykusuzum deprem bölgesinde değilim ama içim kan ağlıyor onlar orda oyleyken ben evimde yim.ama onlar için çok yardım yapıyorum rabbim kabul etsin yapacağım da 

Hayat devam ediyor Allah insanları böyle yarattı 

Çünkü bacım unutuyoruz dağ taş dayanmamis ama insanlar dayanmış acıya her acı ilk günkü gibi kalmıyor rabbim birdaha yaşatmasın ama ben ne bu tarihî ne bu ölen insanları nede bu yetim kalan çocukları unuturum 
tarafından
Çok haklısın.. İlk gün ki gibi kalmıyor evet ama çoğumuz ağrı kesici ile ayakta duruyoruz. Başım koptu kopuyor. Hem onlara yanıyoruz hem kendimiz telaş halindeyiz.
(2,369 puan) tarafından
Aynen kuzum ama insanlar böyle Rabbim böyle yarattı acıya dayanıklı olalım diye
tarafından
Elbette öyle ama saygıdan gene yapmazsın
(2,369 puan) tarafından
Evet haklısın kuzum
0 oy
tarafından
Onlara diyecek kelime bulamıyorum.. üzüntüden Sütüm azaldı benim damla damla geliyor 
tarafından
Ah canım.. Valla bende emziriyorum kızı ama hırçınlaşıyor sanırım azaldı baya benimde.
0 oy
(1,351 puan) tarafından
Bizde aynı durumdayiz TV yi kapatmiyorum kapatamiyorum eğer kapatirsam onlara haksızlık etmiş olacağım gibi geliyor kuran okuudm zamanda açık namaz kildigim zamanda üç gündür mutfaga girip temizleyemiyorum sadece iki kap yemek yapıyorum onuda eşim ve oğlum için çünkü eşim  rahatsız tansiyon şeker hastası ahh elden birşey gelmiyor ☹️ ☹️ dua etmekten başka rabbim yar ve yardımcıları olsun 
tarafından
Amin canım amin. Allahım beterinden korusun. İşte bana gelmedi nasılsa diye düsünülüyor sanırım. Çok üzüldüm o postları görünce.
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Laf edince hakaret yagıyo saçma sapan insanlardan. Allah merhamet versin. 2 gün sonra ağızlarına bile almayacaklar bu durumu 
tarafından
Aynen öyle. Ben şaşkınlıkla bakiyorum postlara. Çünkü onlar sağ cünkü aileleri yanlarında.
0 oy
(13,825 puan) tarafından
Postları görmedim ama sağlık dışında zorundalik dışında açılan postlara ben de saygı duyamıyorum perişanım perisaniz bu acı çok başka bir acı sabki bu yaşıma kadar ben hiç uzulmemisim hiç aglamamisim içim yanıyor elin ayagin kalkmıyor hiçbir şey yapamıyorum ve ben çocukları yikayacam hala yikayamadim bile o kadar bitkinim insanlar ne ara bu kadar merhametsiz oldu anlamıyorum (⁠╯⁠︵⁠╰⁠,⁠)çok üzgünüm cokkk
(8,933 puan) tarafından
Artık o eski yardımsever duygusal milletimizden eser kalmadı cnm
tarafından
Bende 4 gündür o cesareti bulamadım kendimde yavrum terden mahvoldu yazık. Daha bugün yıkayabildim. Rabbim hidayet versin bizlere.
(13,825 puan) tarafından
Artık diyecek söz bulamıyorum•́⁠ ⁠ ⁠‿⁠ ⁠,⁠•̀ಥ⁠‿⁠ಥo kadar bitigim
0 oy
(1,368 puan) tarafından
Yemek yerken dusa girerken yemin ederim suclaniyorum. Biraz önce kizimi öperken ordaki yaralı anneler çocuklar aklima geldi çok tuhaf oldum. Hayatımda hiçbir zaman bu duyguları bu kadar yaşamadım. Sınava hazırlanıyorum günlerdir kitap açmıyorum istedigim hersey silindi hafızamdan. Hicbirsey umrumda degil
tarafından
Bu günler geçecek ama bu kez başka çok başka hiçbirşey eskisi gibi olmayacak.
0 oy
(5,347 puan) tarafından
Gerçekten şaşırtıcı yavrular anasız kaldı yüreğimiz yandı. Gece uyuyamıyorum kabus görüyorum . Yataga girerken bile acı çekiyorum ordaki çocuklar üşüyor enkazdakiler eziliyor.
tarafından
Valla ben Man.yak oldum. Elimde flash gözüm avize sabah bekliyorum. Allahım yardım etsin hepsine.
0 oy
(1,311 puan) tarafından
Evet ben dün sağlıkla ilgili sordum çekine çekine bugün baktım aktüel ürünler, para hesapları vs... Ben kaç gündür yediğimden,uyudugumdan bişey anlamaz oldum o görüntülere bile bakamıyorum 
tarafından
Aynı şekildeyiz ama hepimiz değil bir çoğumuz acı olan da o.
0 oy
(915 puan) tarafından
Bu sabah eşime ne yemek yapayım diye sordum oda ne kolayına gelirse canın ne isterse yap dedi ve ben ağlamaya başladım çünkü ben ne yemek yapsam diye sorabilirken insanlar belki aç belki susuz bebeklere mama Yok Allah beni kahretsin diye diye ağladım ama bı hayatımız var ve yaşamaya devam edicez unutulucak belki ama şu an o kadar taze kiiii bı müddet bunun etkisinden cikamiycam gibi 
tarafından
:( ah canım. İşte yaşamak için mecburuz birşeylere. Bende dün yaptım yemek 2 gün yesin kız diye bugün bitti. Yarın gene yapmak zorundayım ona bile kolum kalkmıyor halim kalmadı.
0 oy
(3,244 puan) tarafından
Her ülke gibi, Türkiye de ilk kezmi zor dönemlerden geçiyor? Azerbaycanda savaş oldu. Mezarlıklar şehidlerle doldu. Herkes İlham Aliyevin düğünlere izin verme kararını bekledi. Hayat böyle malesef ki. Her hayat farklı akıyor. Herkesin farklı yolu var. 

Buna rağmen Allahtan isteğim : Her eve her aileye mutluluk ver Allahım. Kimseyi zorluklarla sınama.
tarafından
Şaka mısın? Her hafta böyle deprem olup bu hale mi geliyorduk da ben atladım? Hayat elbette böyle ama bir ölünün ardından bile en azından 1 hafta üzülür insan ki kaç binlerce ölümüz var. Ben normal karşılayamiyorum.
tarafından
Bacım iyimisin sizde 100bn den fazla şehit oldu mu ne demek ilk kez mi bunun kezi mi var 10 kez geçsin Allah göstermesin öncelikle yinede insan bunu kolay atlatamiyor o kadr canlar giti halada yarisi enkaz altında farkindamisiniz çocuklar yetim kimsesiz kaldı savaşa girmedik biz felaket geldi başımıza bunu kimse normal karşılamasin karislayan da insan değildir net diyorum az yorun yaparken düşünerek yapın
0 oy
(3,262 puan) tarafından
Çok haklısın canım. Geçen hafta cuma elbise siparişi vermiştim ancak dün geldi ama inan içimden denemek bile gelmedi attım kirli sepetine. Kar yağdı ki sözde oğlumla inip oynayacaktık sevinemedim bile o karlar bize nasıl eğlence olsun. Ya biz normaliz olması gereken bu bence. O kqdar yitip giden canlar varken o bebekler o çocuklar anneler ne haldeyken nasıl olur ya ne süpürgesi ne aktüeli. 
tarafından
Keşke herkes böyle duyarlı olabilse. Hadi olamıyorsun rahatlık bari göstermese.
0 oy
(2,301 puan) tarafından
Çok doğru deidiklerin inan evde elim işe varmıyor yemek yapasm gelmiyor onları düşünüyorum ne haldeler şimdi evleri aileleri paramparça oldu rabbim yardım etsin inşallah. 
tarafından
Valla bende yaptım zorla bir süpürge açtim tozlar ortada geziyordu mecbur kaldım. Ama inan hep kafamda aman yıkılacak toz duman olacak diye diye. İçimden bile gelmiyor.
0 oy
(1,766 puan) tarafından
Bende geçen gün dedim linç yedim hala da seninle aynı fikirdeyim 10 gün sonra kuzenimin merhaba nişanı var ertlediler o kadar kişi ölmüş. Bizde düğün mü yapalım dedi
tarafından
Çok iyi düşünmüşler.
0 oy
tarafından
Aynen valla bizim millet 7 gunde herşeyi unutur ah ah 
tarafından
Gerçekten öyle. Çok şaşirdim.

İlgili sorular

+1 oy
19 cevap 525 göst.
4 gün önce Aile kategorisinde Beliz iz (2,153 puan) tarafından soruldu
+1 oy