+1 oy
252 göst.
Diğer kategorisinde (176 puan) tarafından
Boyle olamamlı inslar ibret almalı onlarda bilmiyordu deprem olacagnı bol bol namaz kılın bol bol namaz kılalım bol bol ölmüşlerimize dua edelim ENKAZ ALTINDA HALA NEFES ALANLARA DUA EDELİM ORDAN KURTULMALARI İÇİN UNUTMAYINKİ ÖLÜM BİRTEK DEPREMLE GELMİYO UYKUNDA GEZERKEN DUSTA HER YERDE YAKALIYABİLİR NAMAZ KILALIM DUA OKUYALIM 

2 Cevaplar

0 oy
(6,191 puan) tarafından
Bu dünya ya bir daha peygamber gelmiyecek o yüzden peygamber efendimizin bize bıraktığı mirasa sımsıkı sarilmamiz gerekiyo.

Kur'an sünnet ve ehli sünnet çizgisi hayatımızı bu şekilde yaşamamız gerekiyo 
(613 puan) tarafından
Biz Allah'a şirk koşmayın Sadece peygambere uyun diyip gerçekleri söyleyince karşı çıkan kimse...

Mesela Allah ve Rasûlü diyor ki Maide 44 de Allah'ın hükümleri ile hükmetmeyenler kâfirlerin tam kendileridir.

Şuan Türkiye'de Allah'ın hükümleri ile mi hukmediliyor ? Hayır. O halde bu yöneticiler kafirdir.

Aksini iddia eden şeyhinin eteğine yapışmaya devam edebilir. Kur'an açık.Sunnet açık.
(6,191 puan) tarafından
Şimdi ben tam anlayamadım senin kimi kastettigini ben herhangi bir tarikata bağlı değilim ama bağlı olan yakınlarım var bunlari da puta tapiyolar gibi adlandiramam günahlarını alamam hiç girmeyelim bu konulara çok bilgiye sahip degilim tarikatlarla ilgili
(613 puan) tarafından
İlahiyat yüksek lisans yapıyorum kimsenin çok bilgiye ihtiyacı yok

Dua Allah'a edilir ve ibadettir. Biri birini aracı tutuyorsa mesela Seyhimin hürmetine dese ya da yetiş ya Falan dese bu ibadeti o şeyhe yapmış olur.
(613 puan) tarafından
Allah'ın haram dediğine helal helal dediğine haram diyen biri varsa ve ona uyanlar varsa ona ibadet etmiş olur.

Mesela içki haram ama devlet meşru ve helal kılıyor.
Zina haram ama genelev açıyorlar buna tabii olan ona ibadet ediyor demektir. Bunun delili de şudur
(613 puan) tarafından
Adiyy b. Hatîm (r.anh)’den rivâyete göre, şöyle demiştir:
Boynumda altından bir haç olduğu halde Rasûlullah (s.a.v.)’in yanına gelmiştim.
Buyurdular ki: Ey Adiyy bu putu üzerinden at.
Kendileri de Tevbe sûresinin 31. ayetini okumakta idiler ve şöyle buyurdular: Gerçi onlar haham ve Rahiblerine ibadet etmiyorlardı. Fakat onlar bir şeyi haram kıldılar mı onu haram kabul ediyorlar helal kıldıklarını da helal sayıyorlardı.(İşte bu Allah’tan başkasını Rab edinmek demektir.)
(Tirmizî, Berae suresi Tefsir, Bab 10, Hadis no: 3095; Kutub-i sitte, 641 )
-Reklam-
0 oy
(202 puan) tarafından
Nolur hepimiz kendimize gelelim Rabbimize yonelelim inaallah
(176 puan) tarafından
Evet artık tam zamnı hala nefes alıyorkken kabrimizi yılanla degil nurla dolsın
(202 puan) tarafından
Aminn her serde bı hayır vardır derler

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 533 göst.
8 Ekim 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Semyigit (227 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 558 göst.
29 Nisan 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Gul2528 (450 puan) tarafından soruldu
+2 oy
12 cevap 405 göst.
11 Nisan 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 1,040 göst.
14 Ocak 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Selin07 (447 puan) tarafından soruldu

380,159 soru

11,380,659 cevap

34,871 kullanıcı

...