+3 oy
767 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Herşeyi almam lazım seccadeye kadar namaz için dua ezberlemeye çalışıyorum artık Allah herkese nasip etsin yapabilirim ınşallah dua eder misiniz bana 

23 Cevaplar

0 oy
(1,949 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Bu postu görünce o kadar mutlu oldum  ki canm gözlerim doldu yemim ederm 
tarafından
Allah razı olsun canım rabbım hepimize nasip etsin layıkıyla kul olabilmeyi
-Reklam-
+1 oy
(2,688 puan) tarafından

Allahm yardım etsin başla  tabiki bak ölüm her an bizimle zaman imanı kurtarma zamanı..

Rabbim hepimize imanlı şekilde gitmeyi nasip etsin 

Yapabilirsin tabiki Rabbimin izniyle sen Rabbim bir gidersin o sana 10 gelir <3

tarafından
İnşallah canım biz başlayalım kı kızımıza güzel örnek olalım istedim oda bizimle beraber kılsın öğrensin
(2,688 puan) tarafından
Colugumuzu çocuğumuzu başka yerlere çekmek için uğraşıyorlar kazanmamız lazım tohumları dikmek sora da  Rabbimin yesertmesini beklememiz lazım Rabbim daim eylesin canim model olmak işin en önemli kısmı zaten (⁠◍⁠•⁠ᴗ⁠•⁠◍⁠)⁠❤
tarafından
Allah razı olsun canım çok teşekkür ederim çok guzl anlatmışsın
0 oy
(5,627 puan) tarafından
dualarım seninle sen yeter ki iste iradeli ol inan her şey o kadar kolay olucak ki o kadar huzur dolu olacak sın ki 
tarafından
Allah razı olsun canım ınşallah dediğin gbı olcak herşey
(5,627 puan) tarafından
inşallah bende tesettürlüyüm yapabileceğim bir şey olursa maddi ve manevi her şekilde yanında olurum :-)
tarafından
Allah razı olsun canım düşünmen yeter seccadeden tesbihe namaz elbisesine kadar hepsini alcam ınşallah güzel kalbinden öpüyorum senı ❤️
(5,627 puan) tarafından
cümlemizden inşallah Allah tövbende durmayı nasip etsin inşallah sana güç irade versin
tarafından
Amin amin Allah razı olsun canım nerden başlarsak kâr rabbım herkese nasip etsin ınşalalh
0 oy
tarafından
İnsallah hayırlısıyla ❤️
tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Rabbim bu yolda muvaffak etsin seni canim.

Sen yaparsın ❤️
tarafından
Allah razı olsun canım ❤️❤️
0 oy
(176 puan) tarafından
Ağladım biliyomusn NE GÜZEL BİR DUSUNCE EVET İSTE BİZ MÜSLAMANIZ OLMASI GEREKTĞİ GİBİ OLUCAK COK SEVİNDİM SENİN ADINA RABBİM DAİM ETSİN 
tarafından
Yaa çok teşekkür ederim canım ınşallah başarabilirim bilmiyorum şuan zor gelyor ama doğru yol bu
(176 puan) tarafından
Her zorlıgun bir kolaylıgı vardır bak 2019 da sonunda kapandım eşimin enistesi ölmüştü dedmki bende topragın altına gircem namazım yok kafa açık hemen kapandım sonra ALLAH AF ETSİN 3 AY ONCE ACILDIM BAHANE ŞU EŞİM BENİ BEGENSİN COK PİSMAN OLDUM DEPREMDEN BİRGÜN ÖNCE NAMAZA BASLADIM SONRA KAPANDIM YENİDEN İLK BASLDIGIM ZAMAN ZOR GELİYORDU NEFSİME AMA SONRA ALISTIM EVET BİZ İNSAN OGLU BAZEN SAPITA BİLİYORUZ AMA BEN BİRDAHA ÖLSEM AÇILMAM ALLHU TEALA BİZE BİRMUYARI VERDİ ARTIK DÜNYAYI GÖZÜMDE KARARTIM CIKTIGIN BU GÜZEL YOLDA SAKIN PES ETME
tarafından
Ne guzl iyi yapmışsın canım ınşallah bende başarabilirim ya Allah nasip eder ınşalalh şuan hiç bir duayı bilmediğim için başlayamadım namaza önce duaları ezbere bilmek şart dimi
0 oy
tarafından
Aciktm hamile kalmdn once surekli namazmi kilyordm snra gobegim buyudu egilip kalkamadim falan namaz kilamadydim 

Snra bdha basldm namaza bir iki hafta oldu kapandm bunda en buyuk vesile eşim herzaman cok istyodu kapanmami ama hicbrzaman zorlamadi kendi istegimle kapnmam icin hep bi icime heves saldi smdi iyiki diyorm kendmi daha farkli hissetmeye basldm iyiki kapanmism
tarafından
Benimde eşim kapanmamı istiyor da zor bi karar ya önce duaları ezberliyim namaza başlıyım dedım sonra baktım tek başına olmaz ibadetleri tam yapmam lazım hiç bir dua fln da bilmiyorum sen galiba duaları biliyordun başladın namaza
tarafından
Evet biliyordm tabi ama karistirdgm dualarda vardi onlrida ogrenerk duzelttm kolay ezberlemesi
tarafından
Bana da en zoru ezberlemek gbı gelyor ınşalalh bende ezberlerim canım
0 oy
(1,351 puan) tarafından
Maşallah mübarek olsun canım rabbim sevgisini kalbine versin 
tarafından
Allah razı olsun canım ınşallah
0 oy
(4,966 puan) tarafından
Biliyor musun BNde naz kılıp kılıp bırakanlardanim Allah affetsin bazı şeyler insana ders oluyor. İnsan korkuyor. Ben teseturluyim elhamdülillah ama inşallah yıkanınca bnde başlayacam Allah'ın izniyle   şuan kirkliyim hemen btmesini bekliyorum  bazı şeyler sebep oluyor işte Allah'ım  karşına sana layık bir kul olarak çıkar bizi 
tarafından
Benım ılk namazım olacak ınşallah rabbım kabul ederde sonsuz olur çok istiyorum ınşalalh hep beraber namazlarımızı kılar ibadetlerimizi yaparız canım saçma sapan postalar değil namaz ibadet postlarında sohbet ederiz ınşallah
0 oy
(11,257 puan) tarafından
Namaz için uygulama var canım indirip ondan öğrenebilirsin inşallah layıkıyla yerine getirebiliriz Allah affetsin gunahlarimiz çok benim de hep icimdeydi namaza başlamak belki yargiliycaklar ama bilmiyorum ve o kadar suçlu hissediyorum ki.kendimi kapalıyım ama namazım yok eksiğim bugün ölsem Allaha verecek güzel bi hesabım yok 
(11,257 puan) tarafından
Namaz öğreniyorum diye bi uygulama canım kirmizi fon üzerinde yarım cami ve eski yazı var
tarafından
Tamam canım teşekkür ederim
(11,257 puan) tarafından
Rica ederim canım.insallah layıkıyla yerine getirebiliriz ibadetini
Önce ben kendim bi basliyim allahin izniyle eşimi de teşvik etcem kızımız için çok istiyordu hafız olsun falan diye önce biz örnek olmalıyız onlara
tarafından
Aynn guzl örnek olmalıyız teyzem var benım 5 tane çocuğu var 5i de namaz kılıyor  anne babadan görüyor ne guzl onu örnek alıyorum ben kendime
(11,257 puan) tarafından
Maşallah ne guzel
0 oy
(350 puan) tarafından
Rabbim kabul eylesin . Namaz kılda nasıl kilarsan kıl ogrenene kadar. Niyetler amellere göredir. Rabbim daim eylesin. Dua edeceğim kader senin için.  Namazı öğreten seccadeler var ondan alabilirsin
tarafından
Allah razı olsun canım öyle seccade mi varmış ne guzl bi bakıyım de alabilirsem çok iyi olur
0 oy
(4,974 puan) tarafından

Mahmud efendi hazretlerinin dedigi gibi deprem ilahi bir uyarıdır. Namaz kilmayani namaza baslattirir, gavurunda gavurlugunu arttirir.

Allah ömrü boyunca namaz kılıp hakki ile tesetturunu yasamayi nasip etsin
tarafından
Allah razı olsun canım bende bi uyarı olduğunu düşünüyorum ona göre ibadetlerimi tam yapmaya çalışacağım Allah’ın izniyle
(4,974 puan) tarafından
Ne mutlu sana ölmeden Rabbim uyanış nasip etti. Sakin seytana mahal verme. Nefsini ez. Dinini yaşa gonlunce.
tarafından
İnşallah. Canım yaşıyoruz bari öbür tarafa bişey yapalım hepimiz böyle doğru yolu bulursak bu tarz felaketler olmaz ona inanıyorum
(4,974 puan) tarafından
Zaten felaketleri Mevla kuluna eziyet olsun diye vermiyor. Uyarı için veriyor. Hak bela yazmaz kul azmadıkça.  
Rabbim onun rizasi uzere yaşayıp ölmeyi nasip etsin.
tarafından
Amin canım ınşalalh cümlemize
0 oy
(91 puan) tarafından
ALLAHIM mübarek etsin canım inşalalh daim olur RABBİME. İbadetin.ALLAHIM bizlere yaptıklarımızı layıkıyla yerine getirmek nasip etsin inşallah namaz dinin direği 
tarafından
Amin Allah razı olsun canım ınşallah gerektiği gbı yapabilirim en çok dua ezberlemede zorlanacağım
0 oy
(3,794 puan) tarafından
Senin adina çok sevindim.  Rabbim hepimize hidayet nasip etsin. Şu ülke inşaallah küllerinden yeniden güçlü bi şekilde doğmasını islam üzerine yaşamasını her duamda ediyorum. Rabbim sarsılmaz bir inanç sağlam bir iman versin hepimize.  
tarafından
Amin Allah razı olsun canım hepimiz bi ders çıkartmalıyız
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Maşallah kuzum Allah daim etsin
tarafından
Teşekkür ederim canım Allah razı olsun
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Niyet ettiysem kolaylaştırır rabbim heleki bu mübarek aylarda, maşallah 
tarafından
İnşallah canım benım için şuan en zoru dua ezberlemek olacak ınşallah ezberletebilirim
(4,961 puan) tarafından
Zor değil istenen kâfi canım
tarafından
İnşallah canım çabalıyorum vala
0 oy
(202 puan) tarafından
Bende istiyorum da namaza başlıyorum ama kapanmakta kararsızım yapamam die dusunuyorum
tarafından
Kapan kuzum bir ibadet yapyorsak tam yapmalıyız belki böyle tam sevapını alamıyorsundur rabbım hepimize nasip etsin layıkıyla kul olmayı bu olan felaketlerden ders çıkartmayı
0 oy
(962 puan) tarafından
Rabbim muvaffak eylesin kendine dost edindiği kulları sana da dost kılsın. Çevreni sana Allahı hatırlatacak insanlarla donatsın zor geleni kolay kılsın 
(962 puan) tarafından
BendeTrabzondayım hiç hayatımda Sivasa yolum düşmedi senin bu taraflara yolun düşerse beklerim ☺️... Evinde seccade olsun  namaz kılmak isteyen misafir bile olabilir. Ama şimdi inşaallah önce kendin için al seccadeni
tarafından
Benımde hiç trabzonun kapısından bile geçmişliğim yok nasip canım alacağım ınşallah canım şuan kargo şirketleri durmuş sanırım temın etmeye calşyorum bende dolabın hep açık kıyafetlerle dolu yenilemem lazım ☺️
(962 puan) tarafından
İnşaallah  Rabbim seni istikrarlı kılsın dışarıdan gelen olumsuz telkinlere karşı sabırlı olmanı nasip etsin
tarafından
Allah razı olsun canım amin
(962 puan) tarafından
❤️❤️❤️❤️❤️
0 oy
(7,728 puan) tarafından
Hayırlı olsun inşallah 
tarafından
Teşekkür ederim
(7,728 puan) tarafından
Yanlış anlama ama lütfen tesettürune dikkat et daracık pantolon giyme olur mu
tarafından