0 oy
504 göst.
Diğer kategorisinde (1,080 puan) tarafından
Ben anlam veremiyorum artık kac gündür ben bende degilim ısınamıyrm resmen stresten donuk hissediyrm psikolojik olarak hic iyi degilim ama bi markete cıkıyrm müzik calan mı ,gülen mi hâlâ keyifli keyifli alısveris yapan mi  dersiniz yani anlayamyrm gercekten bu sayfada da cevremde de  herkes acı cekiyor benim durumumda  ama dısarıda hayat gayet normal bu baska bi devlette mi yasandi ya bugün oraya yarın bize bu kadar ciddi bi kaybı acıyı nasıl hafif görebiliyorlar ?

11 Cevaplar

+1 oy
(390 puan) tarafından
Herkesin kendi problemi neden size dert oldu bosverin herkes acisini yasar yada yasamaz kimseyi ilgilendirmez.bende yemek yiyemiyorum oglumu kucagimdan ayiramiyorum ya deprem olursa diye.birakin kendinize bakin
(390 puan) tarafından
Yapan varsada buda onlarin ayibi kimseye bisey demek düşmez
(1,080 puan) tarafından
Ne yani gözümle gördugüm ve isittigim bir seyi yalan mı söylüyorum ???
(1,080 puan) tarafından
Bu acı sadece benim acım degil hepimizin acısı kusura bakma da kimseye bir sey diyemeyz deyip gecistiremeyz saygisızliga göz yumamayız yani
(390 puan) tarafından
Bacım napalim ille bizimle uzulun mu diyelim birak b oklarinda bogulsunlar onlar icin post acmaya deymez.gecistirmek degil ama herkesin ozgur iradesi bizene banane sanane
(12,494 puan) tarafından
Burda arabalarda son ses eğlenceli müzik açıp geçen var bende bu duyarsızlığı anlamıyorum
-Reklam-
+1 oy
(6,253 puan) tarafından
Herkes acıyı hüznü eşit derecede yaşayacak diye bişey yok buna karışmayız özgürler.

Ama saygı duymak zorundalar hele ki olay bu kadar tazeyken

ama bizim içimizde öyle değişik varlıklar var ki bu durum da dalgada geçerler,millet ölsün diye dua da ederler, bugünler de birbirine de girerler daha neler neler.

O enkazın altında olanları o bebekleri düşünüp te vicdanı sizlamayan kim varsa kalbi katılaşmis demektir böyle insanın da üzülmemesini sorgulayamazsin.
(1,080 puan) tarafından
Uzulüp üzülmemesi beni hic ilgilendirmiyor zaten o onun bilecegi iş ama dediginiz gibi bi saygı duyulması lazım ulkecek yas ilan edilmis acıp ta oyun havası dinlenilemez yani
0 oy
(6,833 puan) tarafından
bende hic iyi degilim uyku uyuyamiyorum tuvalete bile gidemiyorum cok korkuyorum surekli vesevese geliyor
(1,046 puan) tarafından
Ben geece su içmeye korkuyorum değişik ru halim
0 oy
(5,366 puan) tarafından
Bende öyleyim içimden bişey gelmiyor elimde sürekli telefon haber takip ediyorum ev işi yapmak bile zor geliyor . Canım çok sıkılıyor bazen korku geliyor 
(1,080 puan) tarafından
Iste biz bu durumdayken bunlar nasıl böyle olabiliyor onu anlayamdim
0 oy
(1,925 puan) tarafından
Bana hiçte öyle gelmedi bu gün istanbulda kaç tane toplu taşımaya bindim marmarayda o kadar insan var hepsinin yüzü asık her kes üzgün tek bir tane gülümseyen bir biriyle konuşan insan yok her kes kendi içine kapanmıştı. 
(1,080 puan) tarafından
Ne bileyim genel olarak normal herkes yani oyun havası dineleyen mi girgır yapan mı cok tuhafima gitti
0 oy
(3,823 puan) tarafından
Herkes aynı oranda acıyı yaşayacak diye bir durum yok canım. 

Mesela çoğu kişin üzüntüden uyuyamaz ben üzüldüğüm zaman uyurum şimdi ben duyarsız mı oluyorum. 

Ya da dışarıda çocuğum eğlensin diye yalandan mutlu gibi yapıyorum ya bu duyarsızlık mı oluyor. 

Kimsenin içini bilemezsin. 
(1,080 puan) tarafından
O baska bir sey tabiki hayat devam ediyor ama  acıp ta oyun havası dinlemesin herhalde veya girgir samata yapmazsin degilmi
(3,823 puan) tarafından
Hayır canım o kadar da  değil.
0 oy
(2,474 puan) tarafından
Canim hepimiz cok üzüldüm ağladı ama bu bir gerçekki ateş düştüğü yeri yakıyo biz ne enkazda evladini kaybeden bir anne kadar üzülebiliriz ne evi yıkıp sokakta kalan insanlar gibi üzülebiliriz biz buna benzer bir acı yaşıyoruz onlar kadar acı çekmemiz mümkün değil zaten ama evet ülkede bir yaştayız dua sesleri yukselecegine oyun havaları caliniyosa buda onların insanlığını gösterir tıpkı millet can derdindeyken yama yalanlarınki gibi
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Bende gün içinde çocukların yaptığı bi harekete gülümseyebiliyorum o an gülüyorum diye hemen herseyi unuttuğum anlamına gelmez bence,gerçi ben bırak şarkı acmayi dinlemeyi çocuklara cocuk şarkısı bile açmıyorum bu durumda ama anlık şeylere tepkisel olarak gülebiliyorum kahkaha atmadan,benim babaannemin cenazesinde daha ilk gecesinde bizzat kendi kızı (halam) kahkadan geberiyodu az kalsın ama geberemedi.
(1,080 puan) tarafından
Ben gülmekten gülümsemekten bahsetmiyrm labali geyikler ve oyun havası acip dinlemekten bahsediyrm yani saygıdan...Genel olarak bu sekilde anlasilmis o yüzden yorumlarda ona göre yazilmıs yani anormal bi durumdan bahsettm yoksa hayat devam ediyor bir sekilde tabi ki de gülünür o baska bir durum
(9,626 puan) tarafından
O şekilde tabiki yapılmaz insanın yaşanılan şeylere saygısı olması lazım,bir değil iki değil binlerce insan can verdi binlerce kişi şuan hayata tutunmaya çalışıyo televizyon açmaya korkuyorum telefonu elime alıp sosyal medyaya girmeye korkuyorum karşıma video haber gelmesin diye,çocuklar oturduğum koltuğa ben farketmeden çarpsa hemen kafamı avizeye çeviriyorum sallanıyomu diye yani eminimki hepimizin psikolojisi şuan bu durumda,biz şuan(burda gördügüm kadarıyla) depremzedelerin yerinde olmadığımız için hayatta olduğumuz için şükrediyoruz ölenlere rahmet kalanlara sağlık diliyoruz dualar ediyoruz ama bazi kesimler sanki hiç bu olay onlarında başlarına gelmeyecekmiş gibi davraniyolar buda onların ayıbı onların merhametsizligi
0 oy
(757 puan) tarafından
Tanıdığım Bi insanın yarın nişanı var çalgıli cengili düğün tutacaklar markette gülen insan görmüşüz çok mu
(1,080 puan) tarafından
Ama bu cok normal.dügün yani cenazenin yeri ayri dugunun ayri derler ya benim babamın 52.günü dügün yaptı teyzemler yani benim tanık oldugum durum baskaydı düpedüz saygısızlık
(1,046 puan) tarafından
Yok artık ya nasıl oynuklar merak ediyorum içlerinden nasıl gelcek
(1,080 puan) tarafından
Valla canım ben babamın acısıyla oturup ağlarken en yakınlarım gözümün önünde oynadılar yani sasırmiyrm
(757 puan) tarafından
Düğün değil ama bu düğün olsa eyvallah 10 gün önce söz yapıldı oda oyun oynandı yani Nisan da 1 ay sonra olsun yada olmayiversin binlerce kişi öldü
(757 puan) tarafından
Yani ertelenebilir bence düğün değil sonuçta
0 oy
(4,668 puan) tarafından
Ben de dahil etrafımda mutluluktan kahkaha atan birini görmedim. Herkes çok üzgün, ölene ayrı ,kalana ayrı üzülüyoruz. Disarda kalan için ayrı ,hasarlı evinde kalmak zorunda ayrı üzülüyoruz. Depremzedelerin başına binalar,bizim başımıza dünyalar yıkıldı çaresizlikten.
0 oy
(355 puan) tarafından
Ah canım inan aynı düşüncede ve fikirdeyim oğluma kıyafet aldım depremden önce baya küçük geldi götürüp değiştirmeye utandım gitmedim hala ama bakıyorum gülüp eğlenen arabada son ses müzik açan evet hem uzulmeli hem yas tutmalı hemde bunu yapanları kinamaliyiz..

İlgili bir soru bulunamadı

381,000 soru

11,406,433 cevap

34,943 kullanıcı

...