0 oy
504 göst.
Diğer kategorisinde (9 puan) tarafından

19.5 aylık oğlum kızlar bu ara gözlerini resimdeki gibi yapıp kendi etrafında dönüyor normal değil gibi geldi bana.... Bu arada kınamayın kızlar bende çok üzülüyorum ama oğluma da endiselendim acikcasi

image

Bu arada Allah bütün depremzedelerimizin yardımcısı olsun ölenlerin mekani cennet olsun kalanlara Rabbım yardım etsin sabır versin insaalllah acımız buyuk Allahım tekrarını göstermesin enkaaz altındaki kardeslerimizin yardımcısı OLSUN Allahım 

13 Cevaplar

0 oy
tarafından
Canm sanmıyorum bı sorun olduğundan. 
(9 puan) tarafından
Tesekkur ederm canım 1 aydır ara ara yapıyor da bende endiselendim
-Reklam-
0 oy
(2,194 puan) tarafından
Diğer hareketlerinde bir anormallik varmı çırpınma ,parmak ucu yurume ,konuşma geriliği ,ismine bakmama gibi 
(9 puan) tarafından
Yani konuşma çabası var canım şükür nnne baba Ayşe meme gibi söylüyor parmak ucu vs yok ama sadece böyle dönüyor arada
(2,194 puan) tarafından
Sorun olacağını sanmıyorum canım 17 aylık bebeğim bazen benimkide yapıyor oyun olarak çok terettüt edersen bir çocuk doktoruna gidince sorarsın
(9 puan) tarafından
Aynen canım hastalık var ya hastaneye götürmek istemedm ama şükür başka bir sorunumuz yok demek oyun yapıyor :)
0 oy
(378 puan) tarafından
Evet boyle bir otizm belirtisi var ama daha bircok belirtiler daha olmali. doktorun gorup butuncul olarak degerlendirmesi lazim, tek belirti ile biseye karar verilmez
(9 puan) tarafından
Doktora mı goturmem lazım canım emin olamadm eşim oyun oynuyordur diyor da benimde içim rahat etmedi
0 oy
(899 puan) tarafından
2 buçuk yaşındaki oğlum da yapıyor bunu yana doğru yapıp daire şeklinde dönüyor sorun mu bu ? Oyun yapıyor gibi geldi bana
(9 puan) tarafından
Aynen yaa ben emin olamadım eşimde oyun yapıyordur dedi şükür tek bende değilmiş normal demekki
0 oy
(2,266 puan) tarafından
İki çocugumda bu yaşlarda bu hareketi yapardı bir sorun olmadı 
(9 puan) tarafından
Teşekkür ederm canım içim rahatladi
0 oy
(350 puan) tarafından
Benim kızda yapardı. Korkulacak bir durum yok cnm
(9 puan) tarafından
Saol canım
0 oy
(2,055 puan) tarafından

Aynısını  kızımda  yapıyor  deli kız  hoşuna  gidiyor  bence  sorun olduğunu düşünmüyorum ;)

(9 puan) tarafından
:) saol canım eşimde öyle soyledi de bende tek miyim sorayım dedim bizimkide mutlu oluyor yapinca
0 oy
(106 puan) tarafından
Aynısını benim oğlumda yapiyo canım 17 aylık biz oyun yapiyo diye düşündük 
(9 puan) tarafından
Saol canım eşimde öyle soyledi de bende içime sinmeyince yazaym dedim tek biz miyiz diye ama şükür başka sorun yok demekki oyun
0 oy
tarafından
Benim kızımda bir ara yapıyordu canım korkma Allahın izniyle bir şey olmaz oyun yapiyordur 
(9 puan) tarafından
Insaallah canım saol içim rahatladı ilk bebis olunca
0 oy
(985 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım benim eltimin kızının hiç sesi çıkmazdı ya bi çocuk ağlamaz mı kv sessiz mazlımmmm mazlıımm derdi bende bakardım bi çocuk anne baba demez mi canı istemiyor derdi agulamadı içine kapanık olcak dedi ne ismine bakıyor ne kendini sevdiriyor neymiş sessiz miş 4 yaşına girdi çişini bilmiyor eltimde kız diye ilgilenmedi de ikinci de kız oldu ona da bakmıyor pandemi de doğmuş ondan konuşmazmış göz dr una götürdüler şaşılık var diye nöroloji ye sevk etmişler otizim olabilir demiş halen yok diyorlardı en son bana bayram da ekmeği attı yüzüme kızı ı görünce dönmeye başladı anladılar ufak tefek götürdüler rapor çıkarttırmadı eltim ama okula gidince mecbur çıkartacaklar korkma bunda Bişi yok eğer bu saydıklarım var sa götür bi nöroloji ye geçmiş olsun 
(9 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım yok diğerleri çok şükür kendi sürekli Bi şeyler anlatma çabasında Bi iki de kelimesi var
(985 puan) tarafından
O zaman korkma aklımda kalmasın dersen götür bi nöroloji ye ama şuan da depremzede lere öncelik veriliyor geçmiş olsun
(9 puan) tarafından
Saol canım her bebik yapıyormuş şükür içim rahatladı canım sebepsiz gidp iyice kalabalık yapmaym bir gidersem sorarım ama
0 oy
tarafından
Göz teması komutları algılama ismine seslendiginde bakıyor mu kuzum 
(9 puan) tarafından
Yapıyor canım söylediğimi bazen yapmadığı tabi oluyor Bi kaç kez tekrarlıyorum ismine de bakıyor ama bakmadığı zaman da var
0 oy
(30 puan) tarafından
Benim kızım böyle yapıyor ara ara oyun oynuyor kendi etrafında dönerken:)
(9 puan) tarafından
Ohh ya içim rahatladi canım eşimde oyun dedi ama içime sinmedi
0 oy
(1,148 puan) tarafından
Atipik otizim li oğlum çok yapardı biz de ilk bundan şüphelenmiştik. Benim profilimde otizim ile ilgili çok uzun bir post var okumak istersen bak kuzum. 

Otizim için 1 belirti kesinlikle yeterli değil.

Aa çocuğum bir iki kere böyle döndü otizim mi? Hayır kesinlikle değil önemli olan sizin rahatsız olup şüphelendiğiniz belirtilerin yanına hangi belirtiler eşlik ediyor? Tek belirti belirti değildir hiç bir zaman 
(9 puan) tarafından
Diger belirtiler yok canım çok şükür bunu da arada yapıyor zaten

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 106 göst.
11 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Yenianne2710 (9 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 77 göst.
0 oy
12 cevap 133 göst.
18 Nisan 2022 Aile kategorisinde Esra & (209 puan) tarafından soruldu
0 oy