0 oy
746 göst.
Diğer kategorisinde (246 puan) tarafından
Allah korusun bütün bu yaşananlardan sonra herşeyi düşünür olduk sizce kaçmak mı yoksa sabit bı eşyanın yanına kapanmak mı bir oğlum var 28 aylık her gece olsa şöyle yaparım böyle yaparım diye düşünüyorum eşim geceleri çalışıyor ne zormuş Rabbim evsiz kalanlara ev versin ölenlere rahmet kalanlara sabır versin 6 gündür biz Kendi evimizde haber kanalından başka bişey izlemiyo çok az yemek yiyip çay bile içmiyoruz haksızlık mı acaba diye rabbim herkese yardım etsin 

12 Cevaplar

+1 oy
(11,013 puan) tarafından
Merdivenler ,asansör ve sabitlenmemis dolap gibi bunlar çok tehlikeli.videoda izledim en güzel sekilde enkazı bazalar tutmuş.baza gibi dayanıklı yerlerin yanına yere çök kapan tutun.cenin pozisyonu.bir elinle tutunup bir elinle başını ve boynunu koruyacaksin ki bizim gibi çocuğu olan anneler için çocuğun üstüne kapanıp kendimizi sabit. Tutmaya çalışacağız mecbur
(5,378 puan) tarafından
Tam benim düşündüğümü yazmissiin
(11,013 puan) tarafından
Biz eğitimini gördük kuzum bunun.ama gel içime sor.o an naparim biliyorum
(246 puan) tarafından
Bina dümdüz olursa bizi bulmaları zor olur diye kaçmayı düşündüm ama üstümüze yıkılma durumunda yüksek rabbim korusun düşüncesi bile çok zor bunu yaşadı oradaki insanlar rabbim içlerindeki yarayı hafifletsin inşallah
(11,013 puan) tarafından
Şöyle canım.yasam ucgeninde bulunup 20 saat sonra kurtulmak bence kaçarken dümdüz olup 5 dk sonra cesedimizi cikartmalirindan iyidir ki o an herkesin dediği zaten yürümenin imkansız oldugu
-Reklam-
0 oy
tarafından
Emin ol o an kaçmaktan başka çare düşünemiyor insan 

Giriş kattaydım depremi ilk ben hissettim eşime bağırdım kızımı aldı kaçtı bekleme beni dedim başörtü almaya koyuldum çünkü adım atar atmaz komşunun kızı kolumu tuttu elektrikler kesildi ona dönünce başıma moloz düştü zaten yığıldım ikinci kez sallandı yürüyecek adım atacak yer kalmamıştı bina koridorunda heryer taş moloz yemin ederim emekleyerek çıktım 
(1,244 puan) tarafından
Sağlık durumunuz iyi inşallah.  Çok geçmiş olsun.  Mehlika elcin♡
tarafından
Allah razı olsun kızlar .iyiyiz çok şükür yaralar var ama asıl yara içimizde hiç geçmeyecek
(8,975 puan) tarafından
İçteki yaralara keşke merhem olabilsek maddiyat en kolayı elbet azda olsa sarılacak insallah
(246 puan) tarafından
Bina dümdüz olursa bizi bulmaları zor olur diye kaçmayı düşündüm ama üstümüze yıkılma durumu yüksek rabbim korusun düşüncesi bile çok zor
(246 puan) tarafından
Mehlika rabbim acınızı hafifletsin laf olsun diye demiyorum ne ihtiyacınız olursa yaz özelden gücümüzün yettiğince inşallah hallederiz
0 oy
(649 puan) tarafından
Sanırım giriş kattan kaçmak. Ben 5. Kattayim evim teras. Onu bile düşünüyorum yukari kaçmam mi mantikli olur diye. Herkesin psikolojisi bozuldu resmen 
(246 puan) tarafından
Giriş ya üstümüze çökerse bizi zor bulurlar diye düşündüm kaçmayı ama kaçarken birşeylerin ustümüze yıkılma durumu da rabbim yardımcımız olsun 6 gün önce böyle şeyler düşünmüyorduk
(3,210 puan) tarafından
Bende 7. Kattayım napcam bilmiyom
0 oy
(202 puan) tarafından
Birinci kattayim iki çocukla biraz zor kaçarım galiba rabbim yardım etsin öyle durumda 
0 oy
(2,266 puan) tarafından
Bir tanıdık deprem anında merdivenlerden iniyor babasıyla ve ikisinin üstünede tam kapıya çıktıklarında çatıdan tuğla düşüyor kız öldü babası yoğun bakımda. Evin sokak taraflarına yakın yerinde çök tutun kapan yapılmalı.
0 oy
tarafından
Depremzedeyim yerinden kalkamıyorsun . Çocuğunu al güvenli bı yere geç . Zor cocugu yatağından aldım . Eviniz kaç senelik 
(246 puan) tarafından
7 senelik heralde
0 oy
(6,386 puan) tarafından
Şanlıurfa da ki depremde yıkılan bir kaç binanin videosunu gördüm internette bir sağa bir sola gidiyo ve anında çöküyor çok hızlı ve şiddetli yerle bir oluyo bina

Ben 3.katta oturuyorum Allah göstermesin bu şiddette bir deprem olursa burda kaçamam da mümkün değil fırsat olmaz güvenli alan belirleyip çök kapan yapabilirim ancak 
0 oy
(2,766 puan) tarafından
Ben en üst kattayim kaçmam imkansiz ama inan o an yerimden bile kalkamadm her iki depremde de evdeydim acaba dama mi kaçsam diyorm çünkü üç tane küçük çocukla nereye saklancam
(1,141 puan) tarafından
Dama kaçmak mantıklı bence.bir uzman da zaten en üst katlara kaçın diyor.vunku bina çökünce en çok altlar hasar görüyor ve üstte bulunma ihtimalin çok daha kısa ve kolay olur
0 oy
(352 puan) tarafından
Kaç saniyede çıkıyorsun 15 saniyeyse kacmak
0 oy
(48,996 puan) tarafından
99 depreminde sallanırken babam bizi asagi indirmisti annem kalmıştı inip kapiya ciktik bina yıkılsa üstümuze yıkılacakti 
0 oy
(8,975 puan) tarafından
Uzmanlar bile soyluyor kesinlikle kaçmak değil cök kapan durumunu uygulayın diye çünkü o esnada kapıya yönelip merdivenlerden kaçmak en tehlikelisi merdivenler  ilk yikilan yer oldugu icin adını şuan hatırlamadığım malzemeden yapıldığı içinde direkt sert zemin olarak insanın kafasını yarar altında kalanların kurtulma şansları çok az olurmuş olduğun yerde çök kapan yapıp kafayı korumak yani kaçmak değil hatta mümkünse banyo tuvalet gibi fayans yerlere yönelmek en dogrusuymus
tarafından
Hayır canım asla. Banyo tuvalet gibi yerlerde hayat üçgeni yapabileceğiniz hiçbir yer yok. Üst direk üzerinize çöker ve saklanabileceğiniz hiçbir yer olmaz. Tekrar söylüyorum en güvenli yer YATAK YANI.
(3,210 puan) tarafından
Canım nya benim yatak odası küçük yatak yanında gardolap var hemen gardolap düşebilir napcam bilmiyom :(((
tarafından
gardolabı duvara sabitleyin canım.
(3,210 puan) tarafından
Yine düşer K i sabitleyüncd
tarafından
Bacım sabitleyince nasıl düşsün? Duvarla birlikte düşmesi lazım. İç duvarlar da sağa sola çökmez olduğu yerden çok uzaklaşmaz
0 oy
(260 puan) tarafından
Ben depremzede biriyim şahsen 4. Katta oturuyorum deprem olduğunda kaçamadım iki bebeğim var tek yaptığım şey yatak odasına gidip bazanin yanında durmasını bekledim hayat üçgeni diyorlar diye bir nebze orda bekledim sonra zaten deprem durunca ve 2. Büyük deprem olmadan aşağıya indim arabaya bindim 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 138 göst.
29 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 553 göst.
25 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Bsranaz (609 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 127 göst.
25 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Annelerrr (282 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 697 göst.