0 oy
185 göst.
Diğer kategorisinde (11,013 puan) tarafından
Kizlar Allah kabul ederse ben namaza başladım fakat hangi rekatta olduğumu unutuyorum diye parmağımla sayıyorum.yani böyle parmağınızla tesbih çekeriz ya boğum bogum öyle.yoksa unutuyorum bitiremiyorum .alışana kadar öyle olsa olur mu ki.birde si nasıl aklınızda tutuyorsunuz 

7 Cevaplar

0 oy
(6,376 puan) tarafından
Allah kabul ve daim etsin cnm öncelikle ❤️namaz esnasında mı yapıyorsun bu dediğini ? 
(6,376 puan) tarafından
Maşallah cnm sana çok sevindim senin adına gönlüne göre versin inşallah Rabb'im ❤️
(11,013 puan) tarafından
İnşallah birde hazır olup üçüncüsünü yapabilsem
(6,376 puan) tarafından
Yorumlari okuyunca tesettüre girmek istediğini gördüm aklıma gelmişti aslında 3.o mu diye soracaktım alttaki yorumu okuyunca emin oldum içki içmeyi birakmissin tövbeni etmişsin ibadete sarilmissin ne güzel gayretin var hayran kaldım ❤️❤️ Allah senden ümidini kesmemis ne güzel içinde tesettüre dair huzursuzluk var ise bunu da yerine getirmeye gayret et kuzum dünya fani Allah'ın karşısına çıktığımız da utanıp sıkılmadan duralım her birimiz inşallah ☺️
(11,013 puan) tarafından
İnşallah .çok korkuyorum.cok utanıyorum .ölünce cenazem kokar agirlasirda anlarlar insanlar kötü derler arkamdan diye .
(6,376 puan) tarafından
Yok öyle şeyler getirme aklına ama biz bu dünya da Allah'ın emrettiği ölçüde onun razı olduğu kullardan olalım biz bize düşeni yapalım ❤️
-Reklam-
0 oy
(826 puan) tarafından
Zamanla oturuyor . Bence yoktur sakıncası ama herhangi bir dini bilgim yaaa fetva yetkim yok. Allah kabul etsin .

Bazı şeyler çocuk yaşta ogrenilince unutulmuyor sanırım 
(176 puan) tarafından
Tesbihe devam et canım
(11,013 puan) tarafından
Zaten en son duamda rabbim eksigimi melekkerinle düzelt layıkıyla kilamam için ogrenmemi sağla diyorum
(11,013 puan) tarafından
Büşra bacım şükür ben namaz kılmaz ikende tesbih çekerdim o konuda şükür bir sorunum yok
(176 puan) tarafından
ALLAH BOZMASIN KARDESİM
(11,013 puan) tarafından
Şükür yoluna güzellikle sokan rabbime.su son 1 yılda gördüğüm rüyalar beni çok etkiledi.ah kardeşim bir görsen ben eskiden içki içerdim Rabbime bin şükür çok oldu tabi tövbe ettim.sonra sıra namazda dedim .rabbim nasip ederse de sırada tesettür var.
0 oy
(65 puan) tarafından
Ne güzel Allah kabul etsin ❣️
(11,013 puan) tarafından
Amin inşallah.bu deprem çok şeye vesile oldu.gerci bir aydır aklımdaydı şeytan vesvese veriyor erteliyordum.baktim ecel ertelemiyor bir saniye
(65 puan) tarafından
Rabbim daimini de getirmek nasip etsin
0 oy
(7,121 puan) tarafından
Namazda 1. Rekattan uzundan kisaya göre gider süre .Sübhaneke . Elham ve bildiğin en uzun süre 1. Rekatta oku örn .

Sübhaneke .elham . Kuleuzu Felak 

Elham . Nas 

Elham.ihlas. 

Elham kevse 

Okunarak böylelikle kaçıncı rekatı kildigin belli olur 
(11,013 puan) tarafından
İnşallah .rabbim daim etsin kapısından cevirmesin inşallah.
(5,069 puan) tarafından
Bu sekil okumak mekruh kuranin sirasin gore okumak lazim.
(6,376 puan) tarafından
Evet Ayşenur ilk rekatta mesela fatihadan sonra fil süresi okunur ikinci rekatta yine fatihadan sonra Kureyş 3.rekatta fatihadan sonra Maun 4 rekatta fatihadan sonra kevser suresi okunur
(6,376 puan) tarafından
Eğer sure atlanacaksa da en az iki sure atlanip öyle okunmalı
(7,121 puan) tarafından
Balım ben örnek verdim ya illa o dualar demedim yine uzundan kisaya gidiliyor ya
0 oy
(5,069 puan) tarafından
Tam olarak nereyi karistiriyorsun
(11,013 puan) tarafından
Hangi rekatta oldugumu
(5,069 puan) tarafından
Sana bir tavsiye vereyim eger aklinda tutamiyorsan okudugun sureler ile kodla. Mesela sunnet kiliyorsun ilk rekat fatiha dan sonra kafirun okudun ikinci ihlas ucuncu felak dorduncu nas hep bu sira ile gidersen kacinci rekatta oldugunu karistirmazsib. Farz namazda ise ilk iki rekatta fatihadan sonra sure okunur diger iki rekatta sadece fatiha okunur kodla bunlari
0 oy
(1,362 puan) tarafından

image

rabbim ibadetlerimizi  kabul etsin canım namazlarını kılmaya devam et birde burda denileni yap insallh toparlarsin 
(11,013 puan) tarafından
İnşallah canim ss alıyorum okuyacağım çok teşekkür ederim
(1,362 puan) tarafından
Rica ederim canım
0 oy
(1,035 puan) tarafından
Ben surelerden biliyorum sirasiyla okudugum icin bide zamanla oturuyo o kendini vererek kil 
(11,013 puan) tarafından
Ben daha yeni olduğum için pek oturtamadim sanırım.sukur bu günde hiç kacirmadan kıldım Allah kabul ederse

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 106 göst.
9 Aralık 2023 Aile kategorisinde Adohitlerin annesi (346 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 782 göst.
28 Şubat 2020 Diğer kategorisinde ☘LİLA☘ (1,466 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 70 göst.
7 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Umudun olsun 123 (60 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 249 göst.
24 Ocak 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Araskendal (16 puan) tarafından soruldu

385,421 soru

11,525,140 cevap

35,192 kullanıcı

...