0 oy
547 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Ablamın kızı geldi 17 yaşında oğluma resim ne çizelim demiş 

Oğlum demiş ev çiz 

Araba ciz 

Avcı çiz elinde de silah olsun demiş 

Evi çatlak çiz demiş bak ev çatlak demiş 

Biz depremden zor jactik üç gün arabada kaldık 

Oğlum avcı geldi baba niye oldurmuyosun diye ağlamıştı bilmiyorum içinde ne yaşıyor 

13 Cevaplar

+1 oy
(2,804 puan) tarafından
Bnm oglmda oyuncaklarını konuşturuyor fark ettim deprem oluyor kaçın kaçın yıkıliyor her yer diye bağırırtiyordu salaliyordu oyuncakları , unutturmaya çalıştık ama yinede ara ara aklına geliyor soyuluyor böyle böyle sallandı diye
(2,667 puan) tarafından
Eski post
-Reklam-
0 oy
(8,937 puan) tarafından
Mutlaka destek alması gerekiyor cnm depremzede yetişkinlerin bile alması gerekiyor hele ki küçücük çocuk onun izleri daha ağır biz izlerken kahrolduk sizler canlı gördünüz bide iz kalması çok normal 
tarafından
Çok üzülüyorum
(8,937 puan) tarafından
Biraz olduğunuz yerde kalin dinlenin biraz toparlanın uzman yardımı alın mutlaka üzüleceksiniz elbet her açıdan hiç kolay değil elbet bu günlerde geçecek
0 oy
(7,199 puan) tarafından
Anca bir uzman yardım eder canım yardım almalısınız çok geçmiş olsun 
tarafından
Şimdi koydeyiz
0 oy
(2,387 puan) tarafından
Ahh ah. En çok da bu çocuklar etkilendi. İçim gidiyor çocuklara. Atlatmaları uzun zaman alacak. İnşallah acılarını da akıllarındakileri de kısa zamanda unuturlar 
tarafından
Çok zor
0 oy
(914 puan) tarafından
Çocuklar bu psikolojiği zaten oyun oynayarak resim yaparak atlatacağını çocuk psikolokları söylüyor. Çocukların kendine göre çözüm teknikleri var bunun da en şeyi oyun. 
tarafından
Biran önce atlatsinlar
0 oy
tarafından
Bi uzmana başvurun bence kuzum
tarafından
Koydeyim şimdi Urfa'ya ne zaman giderim belli degil
0 oy
(2,486 puan) tarafından
3 yaşındaki oğlum hâlâ anne baba evimiz şıkırdıyor olmasın anne korkuyorum ben diyor yemek yemiyor sadece süt içmek istiyor biberona bağlandı resmen inşallah bugünleri de atlaticaz
tarafından
İnşallah Allah büyük
0 oy
tarafından
Benim kızımda neredeyse aynı durumda travma yaşıyor sürekli aynı hikayeyi anlatıyor 

Anne babamla düştük çok üşüdüm şıp şıp yağmur yağıyordu evler yıkılmış herkes gitmiş Mehlika korktu yunus bebek yok oyuncaklarimi unuttuk eve gidelim tokalarim nerde diye  ağlama krizine giriyor sürekli bunları tekrar ediyor ne yapacağımı bilmiyorum 
(9,238 puan) tarafından
Yunus bebek kim :(
tarafından
Allah'ım yardım etsin
tarafından
Bilmiyoruz şuan semra herşey belirsiz vallahi
Komşumun oğlu canım arkadaşlardi
Sağol meltem hepimize
tarafından
Öldüler mi:(
tarafından
Yok şükürler olsun sağlar ama aynı binada ve çok samimiydik şimdi her birimiz bir yana dagildik çocuklar afalladi
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Acaba avcı ne demek 
tarafından
Hiç bilmiyorum
(9,247 puan) tarafından
Ah yawrum ya biz neler hissettik o neler yaşamıştır Allah bilir
tarafından
Bilmiyorum yaa n'olacak
0 oy
(7,272 puan) tarafından
Ah kuzum ya aksam haberde duydum üzerini kapatmak yerine onlarla konusun diyor sizinde korktugunuzu söylemekten cekinmeyin hani korkmanin normal oldugunu söyleyin diyordu bi uzman burdan esrayada yazmistim baris musluyu bi arastir canim bak bu cocuklar tramva yasadi ve bu tramvalar ilerde bazi sağlik sorunlarina sebep olabiliyor atiyorum bi anlik korku ile panik atak olabiliyorlar bu vucudun bi sistemi beyin çok farkli bi mekanizma nereyle ilgili bi uyari sinyali aliyorsa orayi ya kapatiyor ya çok calismasina sebep oluyor tramvalarin hastaliga donusmesini beklemeden o anda cözmek taze iken çözmek en kolay olani sonrasinda daha zorlasiyor diyor mesela bi instagramdan baris musluyu arastir derim inş faydasi olacaktir
tarafından
Ya bilmiyorum ben bile atlatamiyorum çocuğa ne demeli
(7,272 puan) tarafından
Baris muslununki biraz farkli canim mesela cocuklara uykuya gectikten 10 15 dk sonra yapiyorsun olayi anlatiyorsun sonra onun guvende oldugunu bunlar yasandi ve bitti diye konusup en son da kalbinde karninda beyninde hissettigin sicak soguk iyi kötü.bütün bu duygulari serbest birakiyorum diyip bunu bir kac kez tekrarlayip çalismayi bitiriyorsun duyguya geciste basinin üst kismina yada koprucuk kemigine hafif hafif vuruslar yapiyorsun ustten anlatmayla olmaz ama sen bi arastirirsan daha iyi sonuc alirsin inş bu yontemle çok şifa bulan var
0 oy
tarafından
Destek alması lazım Ama gidemicek durumdaysaniz dikkatini dağıtın oyunlar oynayın unutur inşallah 

Büyük küçük herkesin psikolojisi bozuldu Rabbim yardim etsin 
0 oy
(4,983 puan) tarafından
Bence o desteği hepimiz almalıyız en ufacık bir tıkırdıta sıçrıyoruz hiç iyi değiliz 

3 yaşındaki oğlum anne zıp zıp olduk sen ağladın ben korktum diyor 

Sürekli anne arabada zıp zıp olduk diyor 
0 oy
(2,528 puan) tarafından
Acaba depremde duyduğu sesi avcıların silahların sesine mi benzetti. Yani avcı sebep olmuş gibi mi geldi bunlara acaba.

Bence istediği zaman tekrar tekrar anlatmasına izin verin. Yapıyorsa resim yapsın oyuncaklarıyla onu canlandırıp oynasın serbest bırakın. İçinde tutmasın yani. Tabi destek alsanız daha da iyi olur. 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 201 göst.
28 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Dozdere1 (18 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 249 göst.
23 Mart 2024 Diğer kategorisinde Hayaller (5 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 847 göst.
25 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Beratcinar (2,486 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 114 göst.