0 oy
168 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (166 puan) tarafından
Kızlar 37+1 olduk zorlanıyorum ben hastanede suni sancı istesem norml olacak dogumum kabul ederler mi bu bizim tercihimizle oluyor mu yoksa beklemek mi lazim

14 Cevaplar

0 oy
(8,908 puan) tarafından
Buna doktor karar verir cnm doktoruna danış 
(166 puan) tarafından
Tamam can ..teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
(1,937 puan) tarafından
Doktorunla konuş görüş canım 
(166 puan) tarafından
Teşekkür ederim canm sagol
0 oy
(2,471 puan) tarafından
Devlet hastanesi yapmaz haftan daha dolmamıs 40 haftada acılma yoksa verıyolar ama özel hastane  istek üzerine yapabilir 
(166 puan) tarafından
1 cm acilmam var o zman sancı beklemem lazım anladım çok sağol kuzm
0 oy
(216 puan) tarafından
İlk doğum mu 
(166 puan) tarafından
Ewt canm ilk doğum olacak Allah izin verirse erkek bebek
0 oy
(7,118 puan) tarafından
40 haftayı doldurunca kendi isteğimle suni sancı aldım canım. Haftan daha küçük onay vermez doktor her hangi bir sorun yoksa.
0 oy
(913 puan) tarafından
Ben suni sancı istedim ama 40 hafta dolmak üzereydi 40 ran sonra çocuğun kakasini yutma ihtimali olduğu için doktorum da suni sancidan yanaydi 39+5 te olsun istedim tarih uyumlu diye o gün oldu. Seninki çok erken ama bilemedim
0 oy
(970 puan) tarafından
Canım alttan muayenede rahimde yumuşama yada 1 cm de dahi açıklık yoksa suni vermiyorlar bana verdiler haftam ilerledi diye sancı dahi cekmedim işe yaramadı bende o yüzden suni sancı için bile biseylerin hazır olması gerekiyor 
0 oy
(799 puan) tarafından
Arkadaşım sen şaşırdın mı 

Suni sancıyı alınca ne olucağını hayal ediyorsun 

Ben sana kısaca hemen özetliyim 

Doğum zamanı gelmesine rağmen (suni sancı ) çekilir sancı deyıl iken son demlerde veriliyor iken 37 hafta mı alım diyorsun 

Suni sancı verildikten sonra kolay kolay ayağa kalkmana izin vermezler

Kanala girmemiş doğuma hazır olmayan bu süreçte yatarak kaç cm yırtık ile doğum olur sen bılıyo musun

Cektiğin işkence eziyet den bahsetmiyorum

Kanala girmemiş bebek rahim ağzı zorla açılması ile itilince ne olucak sen farkındamsın 

37 hafta ne 42 haftada doğuranlar ne yapsın ...

Solunum azalması vs bak bunlara hiç girmedim 
(166 puan) tarafından
Çok zormuş valla ben bilmiyordum ki hiç bilgim yok bu konuda
Öyle olacaksa evde kendi sancısını beklerim dha iyi sağol kuzm
(799 puan) tarafından
Tabiki cnm bnm sakın öyle bir şey yapma teklif dahi etme perişan olur sun makatına kadar yırtık olur
0 oy
(10,877 puan) tarafından
Doktorun karar verecektir ki bu haftada yapmaz diye düşünüyorum çünkü haftan çok ileri değil.doktorlar içeride kaldigi bir gün bile bebek için çok önemli diyor.sık dışını çok az kaldı .
0 oy
(7,191 puan) tarafından
Bebeğin anne karnında kaldığı bir gün bile çok kıymetli biraz daha sabret az kalmış canım bu haftada suni istenmez 
0 oy
(8,318 puan) tarafından
Zorlanacaksın kolay degıl son haftalar suni sancıda kolay bısey değil o yüzden biraz daha sabır edip bekle 
0 oy
(7,249 puan) tarafından
Emin ol suni almak istemezsin canim zaten doktor karar verir 
0 oy
(3,141 puan) tarafından
Devletse kendi sancin gelene kadar bekletiyor 40 haftan dolunca suni sancı veya sezeryan planı yapılıyor 
0 oy
(331 puan) tarafından
Daha erken neyin acelesi

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 248 göst.
0 oy
5 cevap 383 göst.
0 oy
16 cevap 239 göst.
5 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hatice Beren (166 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 133 göst.
6 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde diclehayros (1,287 puan) tarafından soruldu

379,562 soru

11,362,378 cevap

34,839 kullanıcı

...