0 oy
846 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (120 puan) tarafından
Bebeğim yemek yemiyor hep ağzından atıyor bazen balık kraker veriyorum onu yiyor ama bir zararı sakıncası varmı bilenler yazarmisinz 

18 Cevaplar

+1 oy
(612 puan) tarafından
Ver canım ne olacak diyenler vebal alıyor. Ne demek ne olacak. onun içindeki katkı maddesi, koruyucusu osu busu. Elinden geldiğince verme, daha küçük bebeğin ya anne sütü alıyordur ya mama. Yani aç kalmasi imkansız. Hem aç kalmasın diye verirsen zararını bıraktım damak tadı bu gibi şeylere alışırsa ilerde daha buyuk sıkıntı. Farklı şekillerde dene.mesela kızım yeşil yapraklı sebzeleri yemiyor ben de ıspanak vs sarma yapıp veriyorum. amann kim uğraşacak diyenleri de asla dinleme, bu kadar ugrasmayacaksak da niye yaptık çocukları. Onlar emanetimiz bizim.
(9,218 puan) tarafından
Tabi ki. Mesela bu soru kola versem fanta versem vs olsaydı o zaman cvbm farklı olurdu. Ama balık kraker veriyorum bazen dediği için o şekildr yazıyorum
(612 puan) tarafından
Honey september beslenme konusu benim kırmızı cizgim. Kızım üç yaşına yaklaştı çok sayılıdır paketli şekerli şeyler yediği. çocuğun tadını bilmediği şeyi canı istemez ki. Yarınımız hiçbir zaman belli değil sadece deprem için geçerli değil bu. Ha yediriyor olsaydım da aman ver bişey olmaz diyemezdim çünkü zararlı yani benim bunu yediriyor olmam bu gerçeği değiştirmiyor. Verene tabi ki bişey diyemem en iyisini annesi bilir.
(9,218 puan) tarafından
Haklısn canm bende o ver gitsin amaan ne olacak yazısını enkazdan bi çocuğun çıkarıldığını ixlerken yazdım. Inan bazen salmak da lazım abartmamak kaydıyla illa ki her anne veriyordur. Dediğim gibi kolaymıs asitli dha zararlı seylermis tadını blmez dha kızm
(612 puan) tarafından
Deprem çok yaraladı hepimizi, Allah hepimizin yardımcısı olsun:(
(9,218 puan) tarafından
Amin 10 gün oldu ama bir saniye aklımdan çıkmıyor
-Reklam-
0 oy
(7,387 puan) tarafından
Ben çubuk verim bişey olmadı hic
0 oy
(1,681 puan) tarafından
Ben veriyorum canım önüne 3 tane falan koyuyorum tek tek alıp yiyor benjm ki de 1 yaşında.
0 oy
(420 puan) tarafından
Yemek olarak yani öğün olarak verilmemesi gerektiğni düşünüyorum ileride beğenmediği her yemek icin başka alternatif isticek onun yerine değişik sevebileceği yemekler yapılması gerek diye düşünüyorum
(120 puan) tarafından
Yapıyorum herşeyi  ağzından çıkarıyor hep acaba iştahimi yok yada diş çıkardığı için mi böyle yapiyor bilmiyorum. Bende sırf aç kalmasin diye kraker veriyorum
(420 puan) tarafından
Diş dönemi cok zor  henim oğlum da öyle hem iştahsız hem diş dönemi ikiye katlanıyor ama doğrusunu istersen ben vermiyorum aciktiginda tekrar yemek vermeyi teklif ediyorum yemek yemediği sürece bana doyuyormuş gibi gelmiyor tavuk didikliyip önüne koyuyorum çatalla Kendi yiyince hoşuna gidiyor ara ara yada köfte sende yao istersen çatal kullanmayı da öğrenir hemde Kendi yiyince hoşuna gider
(120 puan) tarafından
Teşekkür ederim sağolasın
0 oy
(671 puan) tarafından
Ben veriyorum çubuk kraker bazen süt burger 
0 oy
(522 puan) tarafından
Veriyorum çok seviyor
0 oy
(555 puan) tarafından
Çubuk kraker danino kek bazen çikolata veriyorum canım ne severse onu yesin öğün olarak vermiyorum ama ara ara veriyorum 
(1,939 puan) tarafından
Yapmayın gözünüzü seveyim. Bakin artık çocuklarda hormon bozukluğu oluyor kızlar erken ergenliğe giriyor
(555 puan) tarafından
Sürekli vermiyorum ki ara ara veriyorum illaki görüyor istiyor siz yemiyor musunuz evinize almıyor musunuz ? Çocuk görmüyor mu farklı gördüğü herşeyi istiyor çocukla hiç markete gitmiyor musunuz? Çok sakın bı şekilde gezip çıkıyor musunuz biz markete savaş veriyoruz istiyor farklı görüyor yada biz yerken o baksın mi meyve veriyorum yoğurt veriyorum ama yere fırlatıyor siz nasıl vermeden durdurabiliyorsuz?
(612 puan) tarafından
Eve almıyoruz, çocuğa veremeyeceğimiz şeyi gözünün önünde yemiyoruz. Markette bu zamana kadar çok şükür şunu alalım diye tutturmadi hiç. Ama akranlarında görünce bakıyor, ben de o zaman az bişey yemesine izin veriyorum. O da zaten ayda yılda bir oluyor ve paketini vs görmediği için markette de istemiyor. 33 aylık kızım, Normalde de anlatıyorum sağlıksız yiyecekler hasta eder bizi vs diye. Gerçekten çok zor ya, kafamızı nereye cevirsek abur cubur, şeker. Uzak tutmak çok zor
(1,939 puan) tarafından
Bizde eve alsak bile bebişimin önünde yemiyoruz yoksa illa ister tabiki. Belki bilmediği için dışarıda da tutturmuyor. Kuzenleri bazen önünde yiyor o zamanları da bebişimi oyaliyorum
(612 puan) tarafından
3mhnads sorularına baktım sanırım bebeğin 13 aylık civarı. Benim kızım 33. İki yaşına kadar sıfır şeker, çok çok az gluten. İki buçuk yaştan sonra daha zorlaştı oyalamak malesef. Görüyor ve merak ediyor. Ne yazık ki etrafımdaki kimsenin de aman sağlıklı şeyler yesin gibi bir derdi olmayınca daha da zorlaşıyor durum. Yine elimizden geleni yapıyoruz ama malesef çok nadir olsa da oluyor
0 oy
(48,671 puan) tarafından
olmazda dikkat et senin yaninda yesin bogazina kacmasin
0 oy
(2,194 puan) tarafından
Arada verilebilir benim bebeğim 18 aylık ama 11-12 aylıkken  veriyorduk bazen , boğazına kaçmasın dikkat et onun dışında bir sakınca olacağını sanmıyorum 
0 oy
(1,618 puan) tarafından
Ver bişey olmaz ama doyurucu değil şimdiden diyim:)
0 oy
tarafından
Kızım 17 aylık. Daha hiç vermedim. Zararı nedir yararı nedir bilmem. Katkılı sonuçta. Benim Kızımda beslenmesi çok zor bir bebek ama tercih etmiyorum. 

E bebekten keçi sütlü bebek bisküvisi aldım. Haftada 1 gün 2.3 tane ondan belki. O da çok nadir. 
0 oy
(2,270 puan) tarafından
Bn veriyorum cankm ama yemek  niyetine değil önce karni tok olsun öyle ver
0 oy
(1,939 puan) tarafından
Bebislerimizi abur cubura alıştırmamak lazım. Sonra öyle devam ediyor çünkü. Kendi kız kardeşim, gorumcemin kizi daha 8-9 yasında ergenlik belirtisi göstermeye başladı ve kontrole gidiyorlar. O yüzden yapmayın etmeyin. Bir şey olmaz demeyenleri de dinlemeyin. Niye bu kadar çok hastalık var, niye otizm çok arttı bi araştırın. Hep yediğimiz ictigimizden
0 oy
(17,762 puan) tarafından
Verilir canım tabi
0 oy
tarafından
verme tabiki aburcubur bize bule zararli kaldi ki beyin gelişimi dahil tum gelişimlerini tamamlamamış bir bebeğe aburcibur vermek oni hasta etmek demek
0 oy
(712 puan) tarafından
Balık modelinde sen kendin kurabiye tuzlu simit gibi bisey yapsan. Paketli gıda hiçte faydalı değil bunun zararını belki şimdi görmezsin ama ilerde allah korusun tansiyon vs gibi kronik hastalıklara yol açabilir. Şuan ki devrin hastalıkları da zamanında minicik çocuklara bisküvi, şekerli yoğurt, pirinç unu vs. verildiği için ortaya çıktı. 
0 oy
(2,939 puan) tarafından
Ben verdim bir şey olmadıcılar gelir şimdi. İçindekiler kısmını oku canim sonra karar sana kalmış. Kansızlık ve alerji için doktorumuz abur cubur verme dedi. Üstelik 3 buçuk yaş 

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 197 göst.
23 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Gurmeanne (578 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 85 göst.
16 Şubat 2023 Aile kategorisinde Fatmanihan (168 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 104 göst.
13 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Bulutun annesi (61 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 128 göst.