0 oy
155 göst.
Diğer kategorisinde (34 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Her vakit namazından sonra eski kılamadığım namazları kılıyorum kaza namazı ve vakit namazının tesbihatı ayrı ayrı yapılır duasını tek yapıyorum.

Geçmiş vitir namazının da kazasını kılıyorum doğru mu yapıyorum bilmiyorum bide kunut dualarını bilmediğim için onun yerine rabbena dualarını okuyorum ezverleyeceğim inşallah biraz zor aklıma girmiyor

Mesela vaktin çıkmasına 45 dk 30 var o namaz kılınır mı mesela yatsı namazına 30 dk kaldı akşam namazı kılınır mı 

3 Cevaplar

0 oy
(6,191 puan) tarafından
Bende öyle yapıyorum cnm namazların ardından kilamadigim geçmiş namazların kazasini yapıyorum alışkanlık haline getirdim sadece sabah namazının kazasını gün doğduktan sonra kılabilirsin diye biliyorum cnm onu da öğle namazının ardından kılıyorum ben 
-Reklam-
0 oy
(4,987 puan) tarafından
Kaza namazını kerahat vakitleri hariç istediğin zaman kilabilirsin. Ayrica kazalar icin tesbih çekmeye gerek yok canim cunku vakti geçmiş namaz onlar.
(34 puan) tarafından
En son oturuşta ayetel kürsi okuyup tesbihatı yapıyordum yanlış mı yapmışım
(4,987 puan) tarafından
Selam verdikten sonra mi.
Yok canim yanlış değil sadece çeksen guzel olur ama cekmesende bsey olmaz kaza namazlari icin.
(34 puan) tarafından
Evet selam veriyordum sonra Allahümme ente selamü ve minkes selam tebarekte ya zel celali vel ikram diyip ayetel kürsi okuyup tesbih çekiyordum
(4,987 puan) tarafından
Tamam canım bu şekilde devam et Allah kabul etsin
0 oy
(2,687 puan) tarafından
Kerem önder hocanin cok guzel vaazlari var canim bak faceside var youtubede tiktokta heryerden bulabilirsin kaza namazlarini bitirmenin kolay metodlarini aklina ne geliyorsa anlatiyo ve guvenilir bi hocadir 

İlgili sorular

+3 oy
5 cevap 246 göst.
25 Ocak 2024 Kültür-Sanat kategorisinde Nur ay_ (3,098 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 123 göst.
1 Nisan 2022 Diğer kategorisinde - M a d - (42 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 196 göst.
2 Mart 2022 Diğer kategorisinde clk38 (1,371 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 412 göst.