0 oy
514 göst.
Diğer kategorisinde (1,003 puan) tarafından
Dün annem gıl geldi kızlar o kadar mutluydum ki dedim geliyorlar işte ya çok az kaldı geldiler off Allah'ım o görüntü nasıl aklımdan gidicek nasıll ömür boyu ben bunu nasıl unutucam Allahım hepsi kirlenmiş bitkinler mahvolmuşlar annem zayıftı iyice zayıflamış göz altları mor kardeşlerim dedim ya bunlar benim kardeşlerim değil renkleri atmış sürekli dalıyorlar bir yere hele ki annem ağlıyor sarılıyorum ağlıyor kurban olurum ya bende kötüyüm hemde çok ama onlara hep moral vermeye çalışıyorum en ufak otursunlar abla kalk sallanıyor diyorlar bende diyorum yok burda fay hattı falan buralara uğramaz deprem diyorum canları o kadar ezilmiş ki hala çok yorgunlar eşimle erkek kardeşlerim dışarı çikti sürekli gırgır şamata yapıyorum ama bakıyorum 1 dk bıraktığımda aynılar konuşuyorum anne düşmez kalkmaz bir Allah su akar yolunu bulur her zaman böyle kalmıycaz ya diyorum senin herşeyin var kızın var ben hep yanındayım diyorum ve o depremde ailemin çıktığına kimse sevinmemiş babamda malatya'da hala aklım hem onda bugün gördüm esmerdi kirlenmekten simsiyah olmuş saçları uzamış off ne bileyim onlarında yetim öksüz kuzenim var gidicek dediler ama gitmezse onuda alıcam bilmiyorum ya para yok elleri kolları bilezik dolan annemi ilk defa böyle çaresiz gördüm ve annem çok sağlam yıkılmayan insandır dedikleri gibide yardım gidiyor ama azaldı kızlar ve bazı insanlar bile demek istemiyorum çok yaşatmışlar o durumda insalara mazlumun ahı çıkar aheste aheste ve hiçbir şekilde hala yardım yok araba var ama arabaya benzin alıcak para yok biz atıyoruz yoksa şuan hiçbirşey yapmıyorlar hiçbirşey göründüğü gibi değil ateş düştüğü yeri yakıyor kızlar şuan uyuyorlar bende dayanamadım ağliyorum onlara göstermeden çok kötü ya ayakta duruyorum direniyorum  onlara herşeylerim onları bana bağışlayana hamd olsun binlerce kez hamd. 

10 Cevaplar

0 oy
(9,200 puan) tarafından
Icim acıdı be kardesim ne yazacağımı bilemedim :((
(1,003 puan) tarafından
Çok zor.
-Reklam-
0 oy
(280 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun biz de depremzedeyiz ve abimin eşinin ailesine sığındık resmen. Herkes kaçtı şehirden ne mutlu size ki aileniz sağ ailenize hep bunu hatırlatın para önemli değil can bedende olsun kazanılır herşey sil baştan yapılır.. Allah'ım bir daha yaşatmasın 
(1,003 puan) tarafından
para onlara kurban olsun para ne ya canları sağ çok. Şükür ben daha ne isteyeyim Allah'ım sizinde yardımcınız olsun iyiki abin var iyiki çok zor Rabbim yaşatmasın.
0 oy
(13,889 puan) tarafından
Hayattalar ya canım en önemlisi bu tabi o psikolojiyi atlatmalari zaman alacak Rabbim yardımcıları olsun 
(1,003 puan) tarafından
Aminnn tabi çok zor nasıl unutucaklar hergün bana anlatıp duruyorlar neler yaşadıklarını ve hepsi çok küçük hani bu depremden öncede çok mazlumlardı ama şimdi görsen sadece görmeyle hüngür hüngür ağlarsın o yaşadıkları insanların yaşattıkları içine kapandılar
(13,889 puan) tarafından
Ahh Rabbim unuttursun insalalh
0 oy
(4,158 puan) tarafından
Oyy Allah yardımcıları olsun kuzum biz burda bu hale geldik onlar yaşamış çok büyük bir travma yanlarında ol destek ol sahip çık kafalarını hep mesgul et yanlarında haber açma çok şükür hiç birine bir şey olmamış en azından bunun için dua etsinler Rabbim yardımcınız olsun 
(1,003 puan) tarafından
Tabi ya her zaman ölene kadar ben yanlarındayım her zaman kızım ya da abla desinler sadece desinler aç kalırım açıkta kalurım yine elimden geleni yaparım aynı şekilde eşimde
(4,158 puan) tarafından
Dimi canım çok şükür sağlar yan yanalar mal mülk hepsi hallolur can yerinde olsun da bak kaç can yitip gitti kaç anne evladından oldu babalar öldü anneler öldü herkes kimsesiz kaldı çokça şükür etmek lazım ki aileden kimseye bir şey olmamış
0 oy
(1,096 puan) tarafından
Rabbim bidaha yaşatmasın şuan psikolojileri darmaduman :( allah yardımcıları olsun inşallah hic bir sey disardan göründüğü gibi değil gerçekten:((( icim buruldu boğazım düğümlendi:(
(1,003 puan) tarafından
Değil ya tv'de gördüklerimiz çeyreğin çeyreği her açıdan açıklamalar falan kurtılan çok ama bi o kadar da enkaza hiç uğranmamış kaderine terk edilmiş insanlar var
(1,096 puan) tarafından
Kaynımın arkadasinin amcasi ve ailesi diyarbakirda enkazda kalmış aileden 1 kişi kurtulabilmiş 3 kişinin cenazesini bulmuşlar 3 kişinin cenazesi enkazla toplanıp gitti büyük ihtimalle:((( çünkü bulunamamış ve çıkarılmamış çok eminler :(
0 oy
(1,272 puan) tarafından
Canım zor çok zor. Ben bile deprem bölgesinde değilim ama o kadar yıprandım o kadar keyifsizim ki, oradakileri düşünemiyorum. Kesinlikle destek almaları gerekiyor. Psikiyatriye gitmeleri gerekiyor. Ben kuzenimede söyledim ablacım Bi destek alın diye. 
(1,003 puan) tarafından
Şuan bilmiyorum gerek varmı diye elimden geleni yapıyorum film falan sevdikleri yiyecekler yemekler gitseler bu durumda beni çok yanliş anlayabilirler bunların kafaları gitmiş gibi çünkü attığım adıma bile dikkat ediyorum o kadar psikolojileri bozuldu ki iyiyi kötüye kötüyü iyiye yorabiliyorlar biras geçsin sakinleşsin sakin dille derim canım yinede teşekkür ederim
(1,272 puan) tarafından
Canım yanlış anlaşılacak Bi durum yok ki. Büyük Bi travma yaşadılar. Felaketi yaşadılar. Şu an alt üst olmaları çok normal. :(( ahh Rabbim yardımcıları olsun nelere şahit oldular.
0 oy
(3,002 puan) tarafından
Allah yardım etsin çok zor hiç bilmediğimiz neler oluyor 
0 oy
(13,824 puan) tarafından
ಥ⁠‿⁠ಥbizler ki burda bu haldeyiz kolay şeyler yasamadilar ki Şükürler olsun ki hayattalar bir seylerin geçmesi elbet zaman alacak Rabbim yardımcınız olsun kalbinize ferahlık versin 
0 oy
(12,490 puan) tarafından
Içinde bulunduğumuz durum kolay değil hele bire bir yaşamış insanlar için hiç hiç kolay değil bu halleri çok normal düzelmeleri zaman alacak malesef canları sağ ya ona şükret zamanla herşey yerine gelir ama yaşadıklarını hiç bir zaman unutmazlar ;(
0 oy
(4,986 puan) tarafından
Okadar zor ki anlatılması imkansız bir şey di o an 

Hep diyorum o deprem değil kiyametti hala hepimiz aynıyız bugün akşam üstü yine şiddetli sarsıntı oldu dizlerim tutmadı kosamadim yere düştüm elim ayağım bosaldi yine 

Rabbim birdaha yaşatmasın hickimseye 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 385 göst.
1 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 579 göst.
26 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Rumeysanurr (176 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 604 göst.
24 Haziran 2020 Diğer kategorisinde ❤️prensesingunlugu❤️ (193 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 1,236 göst.
14 Nisan 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,077 soru

11,346,997 cevap

34,813 kullanıcı

...