0 oy
377 göst.
Diğer kategorisinde (5,164 puan) tarafından
Eşyalar evler arabalar mal mülk. Hersey bomboş geliyor. Depremden uzağım ben. Ama o yıkilan evlerin içinde eşyaları gördüm fotolarda. kimseye kalmadı özenerek alınan mobilya takımları beyaz eşyalar en kalitelisi olsun istiyoruz. Ama Bikaç dakikada hepsi gitmiş.sahipleri vefat etti belki de. Ne çok hayaller planlar vardı. Birkaç gün önce yaşıyorlardı şimdi yoklar. İçim acıyor. 

Ne garip bir hayat. Bu deprem beni çok etkiledi. Psikolojik olarak zaten hassas biriydim iyice tuhaf hissediyorum kendimi. Bazen çok sinirli bazen çok kaygılı bazen aman nolcaksa olur diyorum duygularım karmakarışık. Allah yardım etsin yakınlarını kaybedenlere sabır versin. Ben uzaktayken bu kadar etkilendim ordakileri düşünemiyorum ne zor bir sınav. 

10 Cevaplar

+1 oy
(13,787 puan) tarafından
Ya Malikel mülk El mülkü Lillah...son zamanlarda ev olayını o kadar stres etmiştim ki kendime hiçbir şey yok gözümde artık..
(5,164 puan) tarafından
Dimi mesela balkonumda halıyı beğenmiyordum eşime diyordum değiştirelim ama artık çoğu şey anlamsız değersiz geliyor.
(13,787 puan) tarafından
O anne kizime ev değil mezar almışım dedi ya yüreğime taş oturdu...gerçekten ibret almamız gereken çok şey var her şey boş boş şeyler için kendimizi ne kadar da meşgul etmişiz
(5,164 puan) tarafından
Ah ah ömür boyu acısını çekecek insanların hayatı birden değişti kimi evini barkıni bırakıp gtti kimi yakınını kaybetti. Hep birlikte duzelicez diyolar ya evladını kaybetmiş birini kim düzeltebilir çok zor ya
(13,787 puan) tarafından
Rabbimin takdiri Rabbim sabredenlerden eylesin güç kuvvet versin zor tabi zRabbim evlatlatlarimizla sinamasin
(5,164 puan) tarafından
Amin insallah
-Reklam-
0 oy
(1,277 puan) tarafından
Halada kiraları evleri arttırıyorlar depremden önce 4 bin olan kiraya 15 bin istiyorlar milletimiz hala akıllanmıyor Rabbim vicdan merhamet versin hepsine
(5,164 puan) tarafından
İnsan hayret ediyor. Depremzede röportaj veriyor 4-5 tane evi olan adamla şimdi çadırda kalıyoruz diyor kimseye kalmıyor anlamıyorlar ya
(1,277 puan) tarafından
Yok kuzum yok anlamaz insanoğlu Rabbim hepsine merhamet versin gerçekten dünya yaşanmaz hale geldi
0 oy
(35 puan) tarafından
Aynı duyguları hissediyoruz. Biz burda bunları yaşarken o insanlar aaaah ah
(5,164 puan) tarafından
Çok zor çok
0 oy
(1,350 puan) tarafından

Önceden beri biliyorduk boş olduğunu dünya malı dünyada kalır diye sözü boş değilmiş sakıp sabancının dediği gibi okadar malın var Bi çorap bile giydirmiyorlar belkide bir kefen bile çok geldi bazılarına poşetle yada öyle gömüldü :( malda yalan mülk te yalan tek gerçek ALLAH 

(5,164 puan) tarafından
Öyle tabi ama günlük hayatın mesguliyeti bazen dünyaya çok dalıyoruz. Şu da olsun bu da olsun insan nefsi kandiriyor
0 oy
(4,650 puan) tarafından

Gerçekten boş. Rabbim dünya malına meylettirmesin. Yaşamak için bu araçlara.ihtiyaç var ama markası modeli yenisi eskisi ne kadar kaç adet olduğu ne önemi var. 

(5,164 puan) tarafından
Öyle en iyisi olsun en kalitelisi. İnternette gördüğümüz reklamlar bizi herseye almaya heveslendirenler ama hiçbiri kalmadı şimdi insanlar pijamayla çıktı ne acı kimseye kalmıyor hiçkimse yede kalmiycam. Şu an bu eşya mal mülk hepsi değersiz gozumde
0 oy
(1,937 puan) tarafından
Ama bazıları da birak düşünmeyi ders bile çıkarmıyor 
(5,164 puan) tarafından
Yok onlar anlamıyor hayret ettiriyorlar. Buraya depremzede Bi aile gelmiş birçok evi var kiraya vermiyor yaşlı bunak sanki mezara götürecek darda kalmışsa verse kimbilir nasıl sevap kazanıcak
0 oy
(702 puan) tarafından
4 yıl önce evlendim özenerek yaptım ceyizimi babam bir sürü borca girdi biseyim eksik olmasın diye mobilyaları desen özel yapım yaptırdık ceyizimden bir takımın parçası bile kırılsa canım sıkıldı halılarım kirleniyor diye sinirlenirdim 

Daha geçen yıl evimde el robotu olduğu halde gittim bir daha aldım 

Kızıma anneannesi yeni battaniye aldı kullanmaya kıyamadım noldu biliyor musun o kıyamadığım eşyalarım enkazın altında kaldı eşimi kızımı ve kendi canımı düşündüm sağ çıkacak miyiz diye su an bile eşya umurumda değil çıplak ayaklarla çıktık enkazdan  

Diyeceğim o ki eşya para pul hersey boş Rabbım can sağlığı versin hepsi yapılır inşallah 
(5,164 puan) tarafından
Gerçekten öyle can sağlığı gerisi yalan çok geçmiş olsun sizede
0 oy
tarafından
Müslüman bir ülkede Müslümanlığı unuttular kiraya yiyeceğe zam yaptılar evi mühürlenenler ev bulamıyor şu an herkes bir yerlere dağılmış durum kötü 
(5,164 puan) tarafından
Allah yardım etsin şu soğukta çok zor
0 oy
tarafından
4 oda her odası eşya dolu kocaman evimden ayağıma terlik dahi alamadan kaçtım sandık hurç dolusu patik çorap başörtüm vardı tam 3 gün çorapsız arabada oturduk kızıma arabanın bagajında unuttuğum kendi çorabımı giydirdim şimdiden sonra hiçbiri umrumda değil yarın kocam gidecek 100 kere dedim sakın eve girmeyi deneme yaklaşma nasıl geçecek bu zamanlar düşündükçe beynim uyuşuyor 
(5,164 puan) tarafından
Sakın girmesin ya ne olur ne olmaz çok geçmiş olsun Allah bida yasatmasin
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Hic bir Zaman dünya malına değer vermedim  ikinci el eşyalı eve kiraya girdim nikahtan gittim iğneden ipliğe vardi bebeğim oldu çocuğu olan arkadaşlarimizdan Bir dünya kıyafet geldi.kendim 2 takım yeni aldım okadar bessigi dahil geldi şuan kayınpederimin 1+1 evinde yaşıyorum 4 kişi ayrıca misafir ağırlıyorum bu renkli halım şu marka tencerem olsun diye hevesim olmadı almadım elhamdülillah bu günüme hiç bir zamanda da düğünüm evim olmadı demedim şükür Kendi sağlığım yavrumun sağlığı yerinde olsun önemli olan bu bu dünyada en büyük zenginliğimiz Bizim yüzümüz gülsün yeter oğlumun gülüşü dünyaya bedel benim için  
(5,164 puan) tarafından
Gerçekten mal mülk hepsi yalan hepsi geçici Allah sevdiklerimizi yanımızdan ayırmasın insallah

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 332 göst.
9 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Hicrannn (1,054 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 286 göst.
10 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Cetineylul317 (1,244 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 373 göst.
19 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Eda34 (264 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 1,040 göst.