0 oy
271 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (790 puan) tarafından
13 aylık doğduğundan beri yemesi yok küçükken meme reddi yaptı onunla cebellestim ne kadar şimdi de hiç birşey yemiyor artık çıldırcam ne yapıyorsam çöpe gidiyor aç susuz geziyor öyle insanın vicdanı paramparça oluyor önceden ağzından tükürürdu şimdi ise ağzında bekletiyor beni deli etti bütün sinir sistemlerim çöktü yememekten hasta olacak diye korkuyorum bir deri bir kemik kaldı ,:( ağzında tutuyor birde bunu belledi simide ne yapcam kızlar var mı bizim gibi olan bir hevesle yapıp veriyorum ama en fazla 4 ,5 kaşık yiyor bu ara onu da ağzına tutuyor meme olmasa açından ölecek offf herkesin çocuğuna bakıyorum MasAllah yemeklerini yiyip içip kalkıyorlar benim kziimdan iki tane hepsi maşallah öyle görünce insan iyice beter oluyor:(

12 Cevaplar

0 oy
(3,100 puan) tarafından
Benim kızım da hiç iştahla yiyen bir çocuk olmadı ve halen öyle 16.5aylik
-Reklam-
0 oy
(914 puan) tarafından
Memeye güveniyor bence yani bir de ne yapiyorsun mesela ? İllâ sevdiği bir şey vardır
0 oy
(90 puan) tarafından
Yemeyen çocuk yemiyor 25 aylık oğlum her zaman öyle ağzında tutuyo verdiğim şeyi yada tukuruyo pes ettim artık arı mama seviyor tek ona hayır demiyor yesinde ne yerse yesin durumuna geldim artık pes ettim
0 oy
(5,904 puan) tarafından
Zorlama önüne koy kirlenmesine müsaade et bırak yemekleri tanısın. Ben çiğ soğan bile koyuyorum oğlumun önüne şuan denesin tanısın atsın döksün. Mantı makarna haşlanmış sebze hep önüne koyuyorum bazen yiyor bazen oynuyor atıyor. Ama o yiyeceklere dokunmaya çalışırken oynamaya çalışırken yemeye çalışırken bi yandanda ben yediriyorum. 
0 oy
(2,301 puan) tarafından
İnan kızım o kadar güzel yerdi ki ne verirsem herkes bak nasıl yiyor bak seviyor hayretle izlerdi bir haftadır su icirebilirsem şükrediyorum yemiyor çocuk gerçekten bebeği yemeyen anneleri şimdi daha iyi anlıyorum çok zormuş 16 aylık bu arada 
0 oy
(7,779 puan) tarafından
Bir zamanlar trt1de Süper dadı diye bir program yayınlamışlardı. Bazen onun söylediği kuraları uyguluyorum. Özellikle bu yemek konusunda öyle yaptım ve başarılı oldum. Tavsiye ederim 
tarafından
Keşke kuralları da yazsaydın kardeş
(8,937 puan) tarafından
Yemek konusunda aç kalsın yemiyorsa abur cubur vermeyin meyve dahil hicbisey vermeyin tümden aç kalırsa mecburen yiyecek kuralı diğerleri yaramazlık ödül ceza yöntemleri genelde turkiyedeki ebeveynlerin uygulamadigi sadece eğitmenleri uyguladigi yurtdisinda tüm ailelerin uyguladigi ödül ceza sistemi
tarafından
Sağolasın yağmurcum ❤  benim bebeğim de 13. aya girdi elhamdülillah sağlığı yerinde ama iştahı hiç yok, sadece meyve yiyor o da azıcık. Memeye güveniyor sanırım. Sütten kesmek için de çok küçük. Doktoru şimdilik sıkıntı yok gelişimi güzel dedi ama ana yüreği işte yesin istiyoruz. Önüne sulu yemek dışında her şeyi koyuyorum tanımasına dokunmasına kendini kirletmesine izin veriyorum. Ama ağzından başka her yerine sürüyor yiyecekleri
(8,937 puan) tarafından
Memeye güvendiği için fazla yemiyor meme olmasa abur cubur meyve filan yemese emin ol nasıl yiyecek o yemeği fakat doktor gelişimi iyi diyor ama bizim Türk anneleri işte cocugunun midesinin küçük olduğunu kabullenmiyor tabağı tepeleme yemediği için rahat olmuyor ana yüreği işte:))))) bırak kirlettin kendi yesin bu kadar anneye bağımlı olmaması gerekir biraz acı olcak ama yontemimiz şudur bizim anne baba ölümsüz değil Bi gün arkaya kalırsa bağımsız kendi isini kendi halledebilen ozguvenli çocuk olması gerekiyor çünkü senin çocuğuna senden başka kimse tahammül edemez yardım etmez o yüzden 3 yaşındaki çocuk ayakkabısını kıyafetlerini kendi giyecek seçim hakkı olcak gibi....
(7,779 puan) tarafından
Aç kalsın değil. Yemek vakitleri var sadece. O saatler dışında bir şey vermiyorum. O saatlerde yedi yedi, yemedi arkasında yesin diye koşmuyorum. Yemeğini yardımsız yerse ödül veriyordum başlarda. Şu anda zaten benden asla yemek istemiyor. Telefon TV yok zaten ne yemekte ne de yemekten sonra. Günde belki 15 dakika. O da eşim veriyor genelde. Şu zamana kadar vermediğim için başka yerlerde de çocuğum görmemiş gibi yapmıyor. Bir iki bakıyor sonra yine ilgisini başka şeylere çeviriyor. Daha nice şey. Bunları sadece o bahsettiğim programdan öğrenmedim, annemin bizi yetiştirme tarzı da bu şekildeydi. İçimde ne bir ukte kaldı çocukken de böyleydi şimdi de çok şükür. Ne o yemeği yemem diyordum ne de aldığımız şeyler konusunda sevmemezlik yapıyordum. Seçenek sunuyordu annem her zaman bu mu şu mu diye. Onlardan başkasını istemek seçmek yok. Kurallar biraz katı gibi görünüyor ama tam tersine. Çocukta sorumluluk bilinci fazlalaşıyor bu şekilde.
0 oy
(4,998 puan) tarafından
Benim oglumda oyle olmaya baslamisti kesinlikke yemek yemiyordu hatta sofra kuruyorduk kucagina geliyordu bende yemek yiyecek saniyordum emip bir lokma yemeden gidiyordu. Eline gofret, çubuk verince yiyordu sadece. Bende sütten kestim mecburen 20 aylikti. Tabi hemen duzene girmedi 2 ay oldu sutten keseli masaallah o kadar guzel yemek yiyor ki hatta etrafta yiyecek bir şey bulursa hemen agzina atıyor. 

Bir de ben zuhre ana macunu aldim helal damgali onunda faydasi oldu kesinlikle
(2,199 puan) tarafından
Eczanede bulur mu macun
(4,998 puan) tarafından
Canim trendyoll da var 125 tl falan fiyati ordan al ama zuhre ana olsun. Onu bir hafta ac ya da tok bir cay kasigi ver her gun sonra 1 hafta ara ver.
(2,199 puan) tarafından
Teşekkür ederim ama trendyoldan alışveriş hiç yapmadim ben genellikle kapida nakit odedigim icin. Eczaneden başka bakarim olmadı
(4,998 puan) tarafından
Sor canım vardir heralde ama zuhre ana icerigi temiz ve helal ondan dedim
0 oy
(3,380 puan) tarafından

4 yaşında ve 1 senedir böyle mesala tavuk ister eşim hemen alır gelir o an versen çiğ yiyecek olan çocuk piştiği zaman ağzına sürmüyor bir iki lokma yiyor çok yedim karnım ağrıyor diyor bir senedir aynı kiloda :(

0 oy
tarafından
Bebeğinin boyu ve kilosu kaç? 
(790 puan) tarafından
12 ay aşısinda 78 cm 9 kiloydu geçen ölçtüm hâlâ aynı kilosu
tarafından
Benim de 12 ay aşısında 9.190 gr çıktı üzülme
0 oy
(2,474 puan) tarafından
Sabret canim geciyo inanki benimkide 13 aylık aylarca yemedi sadece emdi emzirmezden soğudum resmen bıraktırmak istedim tek bir lokma yesin diye bu ay cok şükür yemeye başladı başlarda bir iki lokma yedi gün içinde yemeği sevdi şimdi her öğün bizimle yiyo sevmediği şeyleri yemez ama olsun ne yerse kar deyip sevdiği şeyleri hazırlıyorum ona bu bir dönem galiba bende cok bunalmıştım 
0 oy
(2,474 puan) tarafından
Bak birde hep aynı yerde yedirmeyi dene ben bu ay mutfağa masa koydum kızın mama sandalyesinide mutfağa koydum hic yerinden oynatmiyorum sandalyeye gittiği zaman yemek yiyeceğini biliyo artık normalde oda oda gezerdik yesin diye mama sandalyesi oturma odasindaydi oturmak isterdi ona sonra inmek isterdi oyuna cevirdik yemek alışkanlığı oturmamıştı bizde bu ay cok şükür boyle yaptigimdanmi bilmiyorum ama düzeldi 
0 oy
(522 puan) tarafından
Eline ver kendi yesin atar döker oyun yapar alisiyorlar sonra sabır sadece

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 204 göst.
1 Mart 2024 Diğer kategorisinde Ebrufirat (5 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 130 göst.
4 Ocak 2024 Aile kategorisinde Seda54 (185 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 569 göst.