0 oy
479 göst.
Diğer kategorisinde (309 puan) tarafından
Üç defa büyük deprem oldu niye  iki diyorlar biri artcimiydi acaba 

9 Cevaplar

+1 oy
(11,074 puan) tarafından
Büyüklüğüne göre değil, hangi fay hattında olduğuna göre ana deprem veya artçı deprem deniliyor diye biliyorum. Gece olan 2. Deprem aynı fay hattı üzerinde olduysa o yüzden artçı diyorlardır. Gündüz olan farklı fay kırılmış. 2 deprem denmesi bu yüzden 
(309 puan) tarafından
Canım gece bir tane oldu günduzde art arda 2 kere 7 kusur sallandik
(309 puan) tarafından
Ama değişik söylüyorlae anlamadım hiç
(11,074 puan) tarafından
Anlatıyorum işte canım. Gece olan 2 taneyi ben taa Alanyadan hissettim. O gece olan 2. Deprem 1.yle aynı fay hattı üstünde olduğu için artçı deprem olarak sayılıyor. Gündüz olan farklı bir fay hattı kırıldığı için farklı deprem olarak sayılıyor. Yani hala artçılar devam ediyor ama yeni deprem oldu denilmiyor değil mi, artçı çünkü onlar.
(309 puan) tarafından
Onu anladım gece ben iki tane oldigunu bilmiyorum sabah art arda iki tane oldu onu en başta söylediler sonra iki dediler ondan bahsediyorum aslinda
(11,074 puan) tarafından
Şimdi anladım. O da artçıdır, ondan.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Evet üç defa oldu ama iki tane diyorlar bende bunu anlamıyorum. Biri oldu gece aradan çok zaman geçmedi 20 25 sn sonra yine oldu 
(309 puan) tarafından
Bende sabahı diyorum gece oldu sabah da art arda iki kere oldu ama iki diyorlar anlamadim
0 oy
(13,863 puan) tarafından
Gece olan artciydi. Gündüz olan ikinci. 
tarafından
Gece olan artçı değil di . İki tane üst üste büyük deprem oldu sadece bunu bir prof söylüyor
(13,863 puan) tarafından
Gece ikinci olan artci sarsinti diye biliyorudm ben. Gerçi birinciden daha fazlaydi sanki onun şiddeti.
0 oy
(438 puan) tarafından
Şiddetin büyüklüğüne goremi diyorlar acaba 7,7 den aşağı olup artçı olarak değerlendirilmiş olabilir diğeri de 7,6 olduğu için o ikinci deprem olarak kayda geçmiştir diye düşünüyorum. 
(309 puan) tarafından
Valla sabah iki tane oldu eminim artçı miydi bilmiyorum ama ikiside çok büyüktü
(438 puan) tarafından
Valla yaşayan bilir tabi Allah başka vermesin yaaa bizde buradan psikolojik olarak coktuk haberler vs. Herşey psikolojimizi bozdu.. dün de artçi deprem olmuş ama 5. Büyüklugunde.
0 oy
(10,356 puan) tarafından
Aradaki artçıydı. 
(309 puan) tarafından
işte onu tam anlamadim herkes birşey söylüyor
0 oy
(3,501 puan) tarafından
Bir tane uzman 3 buyuk deprem oldugunu soyluyordu ama ismini unuttum buyuk ihtimal artci olarak sayiyorlardir
(309 puan) tarafından
Aynen üç tane oldu bncede şuan herşey karıştı söylenilen bile belli değil
0 oy
tarafından
İlk depremin büyüklüğüne göre diğer olan depremler artçı deprem oluyor. İlk olan depreme yakın oranda olanı da ikinci deprem sayıyorlar. 5 üzerinde olan depremler de var ama artçı olarak geçiyor hepsi.
(309 puan) tarafından
İlk deprem birinci tamam sabahda iki tane daha oldu art arda en başta söylediler sonra iki diyolar anlamdim bisey
0 oy
(3,794 puan) tarafından
Ilki aynı fay hattında öteki başka fay hattında oldu diye sanırsam bilgim yok bu konuda .tek diyeceğim şey Allah'ım bidaha göstermesin bu tür felaketlerden korusun bizi
(309 puan) tarafından
Amin canım amin
0 oy
(5,486 puan) tarafından
Artçilar dan sanırım canım biri o yüzden hatta ona yüksek artçı dedilerdi 
(309 puan) tarafından
Aman ya artçı filan sayılacak birşey deildi vallahi uçurdu resmen insanları
(5,486 puan) tarafından
Doğrudur canım alt yazılarda biri 6 mi 6 dan büyük mu öyle birşey yazıyor ve 3bin kusur tane artçı deprem oldu yazıyo

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 209 göst.
13 Şubat 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Allizzwell11 (510 puan) tarafından soruldu
+1 oy
18 cevap 863 göst.
27 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 621 göst.
28 Aralık 2020 Diğer kategorisinde Bircekızım (501 puan) tarafından soruldu

379,728 soru

11,367,277 cevap

34,850 kullanıcı

...