0 oy
137 göst.
Diğer kategorisinde (2,654 puan) tarafından
Kızlar bugün kandilimiz hayırlı kandiller ben oruç tutmak istiyorum tutacam bugün ama sahura kalmadım olur bişey olmaz diye düşünüyorum 

10 Cevaplar

0 oy
(5,240 puan) tarafından
Niyet etmek gerek diye biliyorum bende sahura kalkmadım biseyler yiyip niyetlendim yattım niyet etmek önemli diye biliyorum hayırlı kandiller bu arada
(2,654 puan) tarafından
Sahura kalkmadan da olur ben oruclarimi çoğunlukla sahursuz tutardım
(5,240 puan) tarafından
Sahursuz bende çok orucumu tuttum fakat niyetlenirdim oyle yatardım bilen biri yazar insallah ben niyetin önemli olduğunu okumuştum
-Reklam-
0 oy
(4,274 puan) tarafından
Hayırlı kandinler canım benimde ikinci dün bugün niyetliyim akşamki yediğinle tutabilirsen niyetlenmen gerekiyor 
0 oy
tarafından
Ben ve iki büyük çocuğum orucluyuz bide eltimin kızı var gece bizde kaldı oda bildigim kadarıyla Hanefi mezhebi olanlar kalben niyet edip oruç tutabilir ama  bi safilerde dile getirmekte gerek 
0 oy
(240 puan) tarafından
Allah kabul ederse bende niyetliyim 
0 oy
(15,823 puan) tarafından
Niyet ettiysen tutabilirsin..etmediysen tutamazsin
0 oy
(745 puan) tarafından
Olur canım önemli olan niyet. Rabbim kabul etsin. Bende çok istiyorum tutmak ama hamileyim aç kalamiyorum aç kalınca midem kazınıyor bulanıyor cıkarıyorum hemen çok üzülüyorum bu sene ramazandada oruç tutamayacam galiba bu gidişle geçen sene full tutmuştum hiç borcum yoktu hamileydim ramazandan sonra düşük yapmıştım. Benim içinde dua et olur mu
(2,654 puan) tarafından
Insalah Allah gondlune göre versin canım geçen sene bende hamileydim tutmamistim ama bu sene tutacam alahin izniyle alah sağ salim bebeğini koucagina almayı nasip etsin sen hastasın bide düşük diyorsun tutamasin cqnim
0 oy
(544 puan) tarafından
Hayırlı kandiller canım bende sahursuz tutuyorum akşamdan niyet ediyorum
(2,654 puan) tarafından
Ben aksam niyet etmedim canim sabah gördüm kandilmis tutum dedim canim
0 oy
(914 puan) tarafından

İmsak vaktine kadar niyet edilmemişse o günün orucu geçerli olmaz. Nafile oruçlara ise güneş tepe noktasına gelmeden öncesine kadar niyet edilebilir (Şirâzî, el-Mühezzeb, I, 331-332).

(2,654 puan) tarafından
Tm teşekkürler
0 oy
(796 puan) tarafından
Canm bende orucluyum ama sadce cuma gunu oruc tutulmuyor diyolar ya bir gun oncesinde de tutacaksin yada bir gun sonrasinda da tutman gerekiyormus bn gecen sene hamileydim hic oruc tutmadim kazalari tutuyorum bnde bazen unutyrm gece sahurada kalkmyrm sabah kalktigimda niyet edyrm annemler öglen ezanindan once niyet etmen gerekiyor diyolardi hep
0 oy
(3,300 puan) tarafından
Ben tutacakdim  eşim kızdı tutma  dedi  hamilesin diye

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 234 göst.
0 oy
4 cevap 131 göst.
28 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Sihirlimom (7,036 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 145 göst.
9 Nisan 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu