0 oy
158 göst.
Diğer kategorisinde (337 puan) tarafından
Arkdslar ben şimdi 39+5 im doktor dedi 19 ında gel yani pazar dogum yapcn acilmam yok sancı yok su vs hiç bsy yok bebek glmyr zorla mı getirtecekler :)) nasıl doğum ypcm acaba bilen var mı sancım hiç yok 

16 Cevaplar

0 oy
(981 puan) tarafından
Dogumu baslatmak icin rahatlat kendini hareket et acilmaya yardimci egzersizler yap pazar cagirdi madem yarin gece esinle birliktelik yap suni sanci cekmeden belki kendin acilirsin ben henuz dogurmadim ama bunlari soyluyo herkes oturup beklersen ya sezeryan yapar yada suni sanci ben en cok suni sancidan korkuyorum
(337 puan) tarafından
Ayağa kalkınca başım acyr basım dolnyr bir dkk ayakta duramyrm tansyn yüksek ckyr blmyrm gezemyrmda
-Reklam-
0 oy
(981 puan) tarafından
Kandil gunu dua et kolayca olur dogumun insallah
(337 puan) tarafından
İnşallah
0 oy
(1,703 puan) tarafından
Bana da öyle dediler valla korktum gitmedim 40+5 de gece aniden suyumun aktığını gördüm hastaneye gittim hiç açılmam da yoktu fitil verdiler alttan 4 saaat sonra sancım başladı fitille ,+4 saat de sancı çektim yani 8 saat sonra bebeğimi kucağıma aldım 
(1,703 puan) tarafından
İnşallah senin o kadar çok sürmez,ama ben senin yerinde olsam,her şey yoldundaysa ,suyun falan yeterliyse hemen gitmem hastaneye , doğum öyle bir şey ki bir bakarsın bir saat sonra sancım başlamış, ummadığın anda oluyor genelde ,hiç belirti yokken
(337 puan) tarafından
Beni sevk ettiler dogumhaneye dogcksn git gdyrm sancı acilma yok diye yollyrlar tansiyndan dolayı alacgz dediler de blmyrm nasıl olck çocuk glmyr zorla mı getrckler anlamadım gitti hareketi de iyi bir sıkıntım yok tansiyndan başka
(981 puan) tarafından
Sen iyi gorursun ama doktor dogsun istiyosa vardir bi bildigi.doktor oyle hemen almak istemez cocuga sıkıntı yasatacak bi durumdan endise ediyodur her seyi soylemiyolar ki bize
(337 puan) tarafından
Aynen o olablr doktor başta dedi git normal dglse gel sonra tansynun çok yüksek çıktığını duyduğunda anında sevk etti ddi git doğuma alsınlar seni
(11,505 puan) tarafından
Tansiyon kötü canim gebelikte doktorunu dinle bence riske atma bebegi
0 oy
(954 puan) tarafından
Belli olmaz bş anda ballar sancı belki yarın belki bu gece belki öbür gün. Stres yapma kendini rahatlat sıcak banyo iyi gwlir
(337 puan) tarafından
Geleceği yok :)) bna göre zaamani var gibi
0 oy
(8,995 puan) tarafından
Fitil verir suni sancı verir başlatır. Benim sezeryan doğumlarım. Küçüğüm de hiç sancı yok bebek kanala bile girmemişti 39+2 ye gün vermişti daha bunun geleceği yok diye. Aynı gece suyum geldi :D sabah 8 de doğum oldu... Bebeler sürpriz sever.. heee daha günüm var diye eve giderken bir güzel yürüdüm eve geldim yavaş yavaş temizlik falan yaptım buda tetiklemiş olabilir 
(337 puan) tarafından
Bn hiç hareket edemyrm nefes nefese klyrm hemen düşecek gibi olyrm hiç bir şekilde hareket edemyrm evde öyle biraz salonda on tur atyrm otura otura oda :))
0 oy
(5,606 puan) tarafından
benim oğlum 41+5 doğdu senin gibi ne sancı ne açılma ne su VS hiç bir belritim yoktu devlet hastanesi beni Bi üç dört gün daha bekletip daha sonra suni sancı verecekler Di ben dayanamayıp özele gittim sezaryen doğum yaptım ilk doğum olduğu için suni sancıyı rahmin kaldıramaybilir dediler bana bide çatımda dardı benim devlets kalsa hem o suni sancıyı çekecek hemde sezaryen olacak tım 
(5,606 puan) tarafından
Allah korusun inşallah sağ salim alırsın kucağına ben hiç sancı çekmedim nasıl bir şey bilmiyorum zsten o yüzden özele gittim hiç pişman değilim sezaryen olduğum için
(337 puan) tarafından
Bn sezeryan olmak istmyrm gobegimde küçük normal istyrm bakacak kimsem yok bir iki hafta yatakta zorlanrm normal olup hemen toparlnmam lzm suni sancı çok zor bir kere aldım blyrm Allah yardım etsin ama benim zamanım var gibi doktor neden 19 dedi blmyrm
(5,606 puan) tarafından
Her doğum bir olmaz tabi Hayırlsı olur inşallah hakkında ama sezaryen doğum o kadar bğyütülüğü gibi zor değil ben bir hafta içinde ayaklandım ilk üç gün zor geçti oda normal doğumda öyle olur zaten hatta ben giidp dar pantolon giydim hemen göbeğim gitsin diye o zorladı beni yoksa Bi hafta bile sürmez Di toparlanmam
(337 puan) tarafından
Sezeryan biraz dikislerinden dolayı istmyrm
(5,606 puan) tarafından
Hayırlsı olsun kuzum içini ferah tut eninde sonunda çıkacak ordan :-)
0 oy
(2,472 puan) tarafından
Tansiyonun yüksekmis bence de zorla getirsinler miniği :) doktor ne derse uy canım ikinizi de tehlikeye atma
(337 puan) tarafından
Evet tansynm çok fazla ckyr kocam ve ailesi sagolsn hep stresten sıkıntı dan
0 oy
tarafından
Bende 39 hafta 3 gunlukken aynen oyle dedim sancı yok dedim 39hafta4 de doğum yaptım benim sancim aniden oldu
(337 puan) tarafından
Bnm de insllh öyle olur bn nst ye gryrm sancı ckmyr bebeğin hareketleri de var geri yollyrlar işte tansyn benim işi zorlastyr
tarafından
Ben doğum salı sabah kanama var diye gittim hiç sancim yoktu akşamında doğurdum
(337 puan) tarafından
Bnde kanamada yok
tarafından
Belki faydası olur yürüyüş yap ben pazar günü yaklaşık 3 saat yürüdüm ve suguat yaptım sende dene
0 oy
(3,481 puan) tarafından
Normal kontrol icin cagirmistir herhangi bir belirti yoksa biraz daha bekletir vakti dolsun diye 
(337 puan) tarafından
İnşallah öyle olur çünkü coook korkyrm :)) ilk gebelik
(3,481 puan) tarafından
Korkma canim bir gunluk hepsi gelip geciyor
(337 puan) tarafından
Biraz canım tatlı :)))
0 oy
(4,859 puan) tarafından
Suni sancı vercekler damardan alttanda açılma.olsun diye ilaç vercekler suyun kendiliğinden patlamazsa hemşireler patlatacak benim böyle oldu ikinci dogumda 41+6 da 
(337 puan) tarafından
Oyyy hawarr
(4,859 puan) tarafından
Korkma kız su patlatilirken acı hissetmiyorsun ılık ılık su akıyor :D önce damardan verirler sanciyi ilk yarım saat acı olmaz sonra adet sancısı gibi acı olur ilerledikçe sancı dakkalari çoğalır yarım saat arayla geliyorsa azalır azalır 5 dakkaya düşer baktılar ki açılma yok alttan ilaç verilir ip gibi birşey sonra onu cikartiyolar açılmaya bakıyorlar sürekli sonra ıkınma hissi gelince doğum başlar o zaman sancı manci kalmaz tek düşündüğün doğurmak rahme kesik atilacaksa iğne ile uyusturuyorlar hissetmiyorsun bile benim ikiside suni sancı ile doğum oldu
(337 puan) tarafından
Valla bu dediklerimi blmyrdm daha çok kortm bnm gücüm de yok nasıl dgcm blmyrm
(4,859 puan) tarafından
Korkma canım yaaaa beni kuzenim çok korkuttu sakın suni verdirme kendi ağrın gelsin falan diye ilk bebehim içerde 12 saat susuz kaldi sancı açılma yokken nasıl suni istemiyorum ben diyeyim ki ben seni korkutmak için değil olanı soyluyorjm korkmani istemem kesinlikle
0 oy
(13,887 puan) tarafından

Benim tam 40 haftada doğum sancım başladı

Ilık dus al 
Ev işi yap 
Sancin başlar cnm aniden başlıyor zaten
(337 puan) tarafından
Ev işi bulaşık yıkarken bile ayakta zor duruyorum
0 oy
(2,226 puan) tarafından
39+6 da doğum yaptım bebek kanala girmedi sancı açıklık vs hiç olmadı nst de çıkmıyordu ama zaten normal doğuramazmısım sezaryen oldum
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Canım 41 e kadar bekleniyor dogmazsa illaki bir şekilde alacaklar acilmam biraz olsa suni verirler 
0 oy
(1,369 puan) tarafından
Açıkçası canım benim doğum yaptığım gün bile.nst de sancı çıkmasi benim kendi sancım da yoktu. Kotnrole diye gittim 4 cm açılma varmış. Suni sanciya gerek kalmadan doğurdum o gün. Yürüdüm sürekli sıcak duş aldirdilar. 6 cm olunca adete benzeyen sancı hissettim. İste bu doğum dediğim sancı da 8 cm de geldi. Toplam 4 saatte kızım kucagimdaydi. Allah sana da öyle temiz kolay bir doğum nasip etsin ♥️
0 oy
(177 puan) tarafından
Benimde yoktu ama esimle birliktelik yasadim sonra sabah 4.15 de sanciya uyandim hastaneye gittiğimde 5 cm acilmam vardi ve saat .7.53 de oglum dogdu hersey 3 saat icinde oldu 
0 oy
(2,297 puan) tarafından
Suni sancı ile doğum  olur kesin  Allah yardım etsi  sağ salim alirsn ınslalah kucağına  

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 95 göst.
15 Ekim 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Merveeeee (123 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 184 göst.
14 Haziran 2022 Aile kategorisinde mehal (608 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 88 göst.
26 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Rabia_ikra (5,349 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 154 göst.
22 Mayıs 2022 Aile kategorisinde mehal (608 puan) tarafından soruldu

379,360 soru

11,355,524 cevap

34,830 kullanıcı