0 oy
297 göst.
Diğer kategorisinde (1,618 puan) tarafından
Halimize bin şükür kızlar ama bu soba derdi beni çok yordu ya bacası iyi çekmiyor tam temizlik yapıyorum ev duman oluyor bütün moralim alt üst oluyor bir yanı güzel üstünde yemeğin çayın pişiyor ama bi yandan da pisliği çok fazla:( daireye de gitmek istemiyorum hem kiramız ucuz hemde şu deprem olaylarından sonra korktum biraz 

11 Cevaplar

+1 oy
(9,005 puan) tarafından
Sobanın sıcaklığını çok severim ama temizliği odunu kömürü çok zor küçükken doğalgaz yokken bizde soba kullanirdik her yaz mecbur badana yapardık bazı sabahlar soba tuterdi cam kapi açmak zorunda kalırdık sıcacık eve uyanmak yerine uyandigimizda annem kalkmayin yatakda durun ev soğuk derdi.
-Reklam-
0 oy
(15,984 puan) tarafından

image

simdi doldurdum yaktım çayımı doldurdum koydum üstüne. Bende hic sevmem sobayı cok kirleniyor etrafı icerisi duman fazla çıkmaz bacayi boruları sürekli temizleriz ama isini boşaltmayı hic sevmem
(7,300 puan) tarafından
Aaa hali örtümuz aynı :D ahhaha
(15,984 puan) tarafından
4 yıldır almışım hayat kurtarıyor kışın ya :D
(7,300 puan) tarafından
Vala öyle halı silme derdi yok :D
(15,984 puan) tarafından
Aynen kim icat ettiyse cok dua alıyordur  :D
0 oy
(826 puan) tarafından
Sobalı evdeyim . Bacası borusu virti zirti ben ilgilenmiyorum anlamam da zaten sobayı 4 5 çıra ile zor yakıyorum.  Düzenli temizletiyorm ben sıkıntı yaşamadım canım kisin 1 Aya temizletiyorum. Evet bende bıktım. Çocuklarım küçük üzerine bisey de koyamıyorum çekerler diye Allah korusun.  Bu sene de 4 ton olacak yaktığımız. Hem pahalı hem de kovası kulu tutuştu tutusmadi bir ton dert.

Ben kira vermiyorum kayın pederin yanındayım geçen sene çok büyük konuştum ben bu evde bir kış daha geçirmem diye ama geçiriyorum maalesef inşallah son olur 
(242 puan) tarafından
Temizletiyorum derken kime temizletiyosun merak ettim :D
(826 puan) tarafından
Temizliğe alir gibi bayanlar var canım yarım günde 3 sobayı temizledip bacalara bakıyorlar 500 veriyorum
0 oy
(7,300 puan) tarafından
Bende sobalı evdeyim bizim bitek hava çok rüzgarlı olursa tütüyor başkada sıkıntısı yok :) 
0 oy
(3,397 puan) tarafından
Doğalgazlı evde sobalı oturuyorum canim alışkanlık vazgecemiyrz çok seviyorum ama dediğin gibi işte tutme vs oldumu olamiyor bacaniza baktırın mutlaka bir sorun vardır Allah korusun zehirlenme olur
0 oy
tarafından
Dairdeyim ve soba kullanıyorum evim mahviluyor ama yapacak birşey yok mecbur 
0 oy
tarafından
Sobalı evde oturuyorum bi zorluk çekmiyorum banyo duş alırken de banyo kazanını yakıyorum su kaynayınca alıyorum duşumu olsun buna çok şükür elhamdulillah nice kötü durumda ınsanlar var her halimize bin şükür 

Soba borularını düzenli temizleyin çeker canım niye çekmedin biz 2-3 haftada bir temizliyoruz miss gbı çekiyor ortada bi soba yakıyoruz akşama kadar yetiyor günde ıkı kova soba yakıyoruz dahada bişey atmıyorum çöpleri atmak yakmak çok iyi oluyor buna hamdolsun ben zorlanmıyorum yemek çay miss gbı üzerinde yapılıyor patates közlüyorum 
0 oy
(2,804 puan) tarafından
Bnde sobalı evde oturuyorum bacısı kötü gerçekten iatiyorki 15 günde bir borular baca sirkelensin bu sene yeni soba aldım tütme olayından kurtuldum valla ama külü kömürü odunun tozu hiç bitmiyor maalesef bide 2 soba kuruyorum salon yatak odası mutfak için sıcaklık olarak raht ama çilesi cabası kira değilde evim olsa hemn kalider döşerdim 
0 oy
(242 puan) tarafından
Bizde odun aldık felan yakalım bu sene diye doğalgaz vardı ama isitmiyodu isitsada çok fatura geliyodu. Bacası tıkalı baya 2 hafta yakabildim sadece ev duman altı oluyodu sürekli kaldırdık en sonunda ugrasmayalim dedik şimdi 2.300 lira fatura gelmiş 600 da kira veriyorum 
0 oy
(2,874 puan) tarafından
Ben oturuyorum ama

Bizimkisi petekli

Soba ısınınca peteklere gider sıcak

Doğalgaz gibi

Ama biz kömür yakmiyoruz

En iyisi meşe odun 

Hiç duman olmuyor çekmedi derdin yok 

Hem bütün ev lavabo banyo bile 

Hamam gibi sıcak olur 

Canım durumunuz varsa