0 oy
258 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Kızlar ikinci doğumum. Sütüm öncekinde olduğu gibi çok az. Sürekli yiyip beş litreye yakın su içtiğim halde. Damla damla ve göğsüm boş yumuşacık. İnekler gibi günde iki üç bağ dere otu yemekten bıktım olan süt de o dere otunun hürmetine. Sütü böyle az ve zor gelenler bestlak damla işe yaradı mı yarar mı? İlk doğum travmalı oldu çocuğum bir ay ememedi beni o yüzden olmadı diye teselli ederken bu çocuğum da kısa süre yoğunbakımda yattı sekiz gün ama yine gelmiyor. Mama vermek koymaya başladı artık gerçekten. Doya doya emzirip doyuramadım hiç çocuklarımı. Bazen olmadığı zaman olmuyor ama anne yüreği işte doya doya emzirmek istiyorum. Emzirme danışmanına gitsem işe yarar mı? Bunu gerçekten zor geldiği için soruyorum. 

12 Cevaplar

0 oy
(605 puan) tarafından
Canım geçenlerde bende öyle olmuştum Allah razı olsun o kadından Allah onu vesile olmasını istedi sütüm döndü bebek bakım da süt fışkıran tarif var onu dene belki bende sana vesile olurum 
tarafından
Canım inşallah o niyetle bir deneyeyim inşallah faydası olur. Çok sağol tavsiyen için.
-Reklam-
0 oy
(1,141 puan) tarafından
Valla ban doktor önermişti ama ismini hatırlamıyorum.damla suya katıp içiyordum bir de çay vardı kuş burnu gibi.onlardan sonra iki katına cikmisti.hetalde onlar etki etmisti
tarafından
Herhalde bu damladı canım. Ben kendi doktoruma sorduğumda ne bir marka önerdi ne de reçete etti. Herhangi birini al kullan dedi. Genelde bu marka biliniyor ya o yüzden sordum.
(1,141 puan) tarafından
Doğrudur.benim bebeğim yoğun bakıma alınmıştı ağır bir hastalığı vardı.sütüm az diye işte.doktor da bu hastalıkta ameliyatta bilenen en iyi doktorlardandı özelde.baya ilgilenmisti.
Al demiş eşim de almıştı.
Ben baya faydasını görmüştüm sen de dene bir bakalım artar inşallah
0 oy
(2,562 puan) tarafından
Hiç faydası olmaduii bana
tarafından
Benim de çok zor geldiği için faydası olmaz diye düşünüyorum açıkçası ama deneyeceğim. Senin ismin ne canım
0 oy
tarafından
Karpuz ve su inanılmaz süt yapıyordu bana . Ne zaman karpuz yesem dolu dolu oluyordu 
tarafından
Ah kuşum kızımdayken karpuz da yemiştim ama yok. Su zaten içiyorum.
0 oy
(1,103 puan) tarafından
Ben kullandım ve çok memnundum. Sütüm çok az di çünkü. Şimdi alerjisi çıktığı için hız bişey kullanamıyorum. Birde promalt ve imom latte de kullanıyodum . 3 u 1 sütüm gayet artmisti.
tarafından
İşte bazen fayda ediyor bazen etmiyor ama deneyeceğim. Bu diğer söylediklerin e bebekte satılan anne içecekleri mi canım.
(1,103 puan) tarafından
Evet. Promalt in yeşil olanı steviali olanin tadı maviden daha iyi. İmom latte vitamin. Eczanede satiliyo. Hem emzirirken daha dinç olmanı sagliyo. Hemde sütün kalitesini arttiriyo. İçeriğinde omega3 B12 gibi gerekli vitaminler var
0 oy
(6,858 puan) tarafından
Komposto iç cnm tahin pekmez tahin helvası dereotu dediğin gbi süt yapar. Ben bestlak kullandım faydası vardı bana gerçekten 
tarafından
Canım hepsini hepsini denedim ama biraz olsun fayda eden dere otu diğerleri maalesef.
(6,858 puan) tarafından
Biraz da psikolojik cnm sütüm az yok deme olurmu. Sıkça emzir göğsün yumuşak olunca süt olmuyor anlamına gelmez. Çiş li bez sayısına bak mesela
0 oy
(178 puan) tarafından
Evet arttiriyor daha onemli bisey soyleyeyim benimde ilk bebegimde daha azdi ve kafayi kirdim neden gelmiyo diye ikinci bebegimde gene azdi ama bu sefer biraktim kafaya takmayi sukur dedim mama alabiliyorum ve sutum ben fark etmeden artti verdigim mamalari yarim yarim icmeye basladi derlerdi de inanmazdim en onemlisi kafa rahatligiymis....
tarafından
Canım kızımdaykrn bir süre senin dediğini de uyguladım. Sonuçta bu bir rızkı kızımınki bu kadarmış dedim verebileceğim en iyi şeyi veriyorum aç kalmıyor diye düşündüm ama yok yani gelmiyor benim sütüm. Olan da 10 cc ile en fazla 20cc bu kadar. Bu da bir kaç saat sonra oluyor erdikten sonra damla süt yok. Masanın alasını alırım alıyorum da ama süt olmadıktan sonra insana koyuyor işte bir yerde.
0 oy
(3,369 puan) tarafından
Yaaa Rahime özelden yazdım görmedin. Bebeğin çıktı mı yoğun bakımdan nasılsın çok merak ettim  
tarafından
Depremden önceki gün çıktık canım. Elhamdülillah bu sefer kısımdaki gibi olmadı çok şükür toparladı. Ama depreme yakalandık. İki gün sokakta kaldık. Eşim depremden dolayı göreve gitti. Bizde de annem vardı. Babam geldi aldı bizi konyaya annemlere geldik. Çok şükür iyi şimdi. Rabbim yaşatmasın o günleri tekrar.
(3,369 puan) tarafından
Amin inşallah iyi olmanıza sevindim mesajıma cevap vermeyince çok korktum
0 oy
(612 puan) tarafından
İlk doğum yaptığım zaman kullanmıştım, bence faydası oldu  hatta süt çok tazyikli gelmeye başladı diye tavsiye edilen damlanın yarisini damlatiyordum
tarafından
Bu soruyu soralım bir kaç gün oldu ama faydası olmadı diyenler de olduğu için benim sütüm de çok az ve zor geldiği için almamıştım ama alıcam galiba. Teşekkür ederim cevabın için canım.
0 oy
(11,013 puan) tarafından
Canım bu damlq çekilen sütümü getirdi benim.bana doktor önermişti.bir süt arrtiran anne çayı var böyle şekli çay bardagina benziyor onun içine 20 damla damlatıp içiyordum.sukurler olsun oğlum 2 yaşını geçti hala sütüm var .yoksa cekildiydi sikintidan
tarafından
Sanırım farklı canım bu. Çünkü ben humanayı kızımdayken denemiştim hiç ama hiç etki etmedi bana. Bu arada sezeryanda geç geliyor ben iki doğum yaptım ikisinde de geç geldi. Bazılarında hemen geliyor ama nadiren. Görüp şahit olduğum sezeryanların çoğunda bir kaç gün sonradan geliyor.
(2,818 puan) tarafından
İnşallah resmini paylaşır arkadaş
(2,818 puan) tarafından
Hünnapınmış canım
tarafından
Senin attığın tarifi deneyeyim. Arkadaşın söylediği çayı da alıyım. Artık olmazsa gerisi nasip. Çok çok sağolun kızlar.
(11,013 puan) tarafından
Canım bana Dr dedi ki çayı yap çayın içine 20 damla bestlac damalt
0 oy
tarafından
İlk iki gün gelmedı sut bestlak yazdı dr bol bol emzırdım gelsın gelmesin düzeldı işe yaradı yanı
(2,818 puan) tarafından
Canım ben post sahibi değilm doğum yapcm sezeryanla geç geliyor süt diyorlar acaba alıp hastane çantama koysam mı
tarafından
Almaktan vazgeçmiştim ama şu yorumlardan sonra alıcam mutlaka. Çok teşekkür ederim canım
tarafından
normal doğum yaptım canım iki gün gelmedı ,bende işe yaradın. allah kavuştursun
0 oy
(2,818 puan) tarafından

Buna deng geldim denemedim ama canım hamileym daha 

image

image

tarafından
Ay Allah razı olsun canım benim bunu da deneyeceğim. Yarın hemen aktara gitmem lazım.

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 83 göst.
19 Mart 2024 Diğer kategorisinde Fatmabcoskun (61 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 48 göst.
17 Ocak 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 43 göst.
16 Ocak 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 167 göst.