0 oy
100 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Merhaba kizlar.. kaktusum var Dört senedir felan bakıyorum bayagida büyük ve yavruları var bı anda kuruma aldı heryerinde kahverengi ezilmeler oluşmuş ama kökü sağlam büyümeside durdu sizce ne kullanmalıyım ne yapmaliyim kaktüs bitkisi olan varmı.

4 Cevaplar

+1 oy
(3,251 puan) tarafından
Suyunu çokmu verdin? Ya da çokmu sıcak oldu? 
tarafından
Aslında canım evim sobali bı sıcak bı soğuk oluyo sence ondan mı etkilendi öylede çok seviyodum kurursa üzülürüm
(3,251 puan) tarafından
Evinin soğuk odası varsa oraya koy. En iyisi o.
tarafından
Tamam canım çok teşekkür ederim yardımcı olduğun için
-Reklam-
0 oy
(2,301 puan) tarafından
Yavruların dan yeniden köklendirip ek canım. İçten çürümüş muhtemelen 
tarafından
Yavrularından eksem olur degilmi canım bide diyom toprakmi saksimi degiseyim ama ondan alakası yoktur bence
(2,301 puan) tarafından
Aynen canım yavrulardan da büyür ben ara ara değiştiririm öyle
tarafından
Sağolasın canım yardımcı olduğun için çok tesekur ederim Allah razı olsun kafa dağılsın diye inanki hayatta yaşanan olaylardan sonra eve bile sığmıyorum kendimi biseylere veriyorum hamileliktede olunca zaten insanın pskolojisi bozuk oluyo Allah herkesin yardımcısi olsun eldende bişey gelmiuo
0 oy
(610 puan) tarafından
Kaktüs aşığı biri olarak yazıyorum ya çok fazla su vermişsindir yada sıcak soğuk olmuştur öyle çürür. Çürüyen yerleri bıçakla kes üzerine toz tarçın serp ve yeniden ek yavruları çıktıysa onlarida köklere zarar vermeden ayırıp ek :) inşallah iyi olur 
tarafından
Tamam canım dediğin gibi yapıcam fikrin için çok tesekur ederim Allah razı olsun . Sen kaç günde bir su veriyosun canim
(610 puan) tarafından
Toprağı kurudukça veriyorum ama az veiryorum yoksa çürütür su
0 oy
(1,753 puan) tarafından

Ben evde değilken. Benim ki kökten çürüdü sadece ucu sağlam kalmıştı. Uçlarını kesip toprağa diktim büyüyüp kocaman oldu.

Bu çürümüş hali

image

Buda uçlarını diktiğim hali

image

Ama şu an yok memlekete gittim geldim ölmüş çok uğraştım tekrar yaparım diye yok olmadı:(
tarafından
Ayy çok da güzelmiş ya cinside çok farklıymış bayagida buyutmussun ama canın sağ olsun ne yapasin ki bitkiler öyle bakamayinca ölüyolar başka bitkin yokmu canım
(1,753 puan) tarafından
Ya biliyor musun ilk hali ve çürüdükten sonra ki uçlarını diktiğim hali asla aynı değil başka bir çeşit gibiydi şaşırdım hatta. Şu an başka kaktüsm var bide 2-3 çiçek daha. Kaktüs alacağım yine.
tarafından
Demek canım farklı bı cesit olmuş kaktüs çeşitleri çok benim çok var ama buyumuyolar bilmiyorum niye mesela migrosa gidiyorum küçücük kaktusler yavru çok vermişler benim kocamanlar bı ise yaramiyolar acaba diyom onlar ne kullanıyorlar .iyi canım diğer çiçeklerinde varmış en azindna bı kafa dağınıklığı yapiuo insan inşallah onlarda kurumaz
(1,753 puan) tarafından
Su vermemeye ve soğuk yerde tutmaya çalış güneş vs görmesin daha hızlı büyüyor öyle.
tarafından
Tamam canım öyle yaparım fikirlerin için çok tesekur ederim sağolasın

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 82 göst.
8 Mart 2024 Diğer kategorisinde Duru. F. 12354 (3,183 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 95 göst.
0 oy
4 cevap 68 göst.
0 oy
2 cevap 64 göst.
12 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Merve.balabanlarr (13 puan) tarafından soruldu

381,043 soru

11,407,689 cevap

34,943 kullanıcı

...