0 oy
282 göst.
Diğer kategorisinde (688 puan) tarafından

6 katlı altı kısa kalın kolon var. Bizim mutfağa mutahit bu üniteyi yapmış mobilya bu. Bu duvarın arka kısmında oturma odası var aynı duvarın arkasına yani oturma odasına TV çakacaktik duvara 6 dübel tutmadı. Duvar çok ince dedi vestel ekibi. Öyleyse bu duvar nasıl bu ağırlığı taşıyor saydım tam 4 vida tutuyor bu üniteyi. Fay hattı yok ama insan tedirgin oluyor Konya bile sallanıyor çünkü.

image

4 Cevaplar

0 oy
(6,859 puan) tarafından
Ağırlığı direkler taşıyor diye biliyorum bir çok evlerde duvarlar ince yeni bina bnm mutfakla oturma odası tık tık ses geliyor mesela herseyden çalıyorlar 
(688 puan) tarafından
Benimkide yeni bina vida çakıyorum duvara çerçeve için vidalar hep kimildiyo korkuyorum bazen 6 büyüklüğünde bir deprem olsa altında kaliriz diye
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kolon ile beton daha önemli alçı duvarın sağlam yapacağını sanmıyorum 
(688 puan) tarafından
Alçı duvar hep aklıma takılıyor. Beton duvar nedense daha sağlam geliyor bana kolon tam 6 tane var ama dükkan yeri şuan henüz dükkan yok boş
0 oy
(7,447 puan) tarafından
Beton sağlam oluyor alçı değil maalesef yeni binalarda en büyük sorun bu eski binalar bundan dolayı daha iyi 
(688 puan) tarafından
Alçı bizimki ya kolonlar beton ama duvarlar alçı
(7,447 puan) tarafından
Kolonlar önemli binayı taşıyan onlar
0 oy
tarafından
Önemli olan kolonların sağlamlığı. Bence alçı duvar bş yönden daha iyi. Yıkılırsa da beton duvarın yıkılması gibi ağırlık vermez. Hafif en azından. Rabbim alacak nefes vermişse zaten üstümüze dağ da yıkılsa sağ çıkarız, ama ömür vademiz dolmuşsa kuru yaprağın altında kalır eziliriz. O yüzden çok da bu kadar ince ayrıntıları düşünüp kendimizi iyice yıpratmayalım derim ben. Namazımı kılıp Kuranımı okuyup abdestli şekilde bebeğime sarılıp yatıyorum. Uyuyana kadar da bildiğim sureleri ayetleri okuyup bebeğime üflüyorum. Allah'ım bu can senden emanet, emanetini alacaksan salih kullarının arasına kat, evladım sana emanet diyorum. Elden başka ne gelir ki.. 

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 438 göst.
2 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Kuzucuklarin annesi (2,593 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 69 göst.
14 Şubat 2024 Aile kategorisinde Herseyhayallebaslar (121 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 49 göst.
29 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Sermir (310 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 40 göst.
16 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Kederlianne (688 puan) tarafından soruldu

379,390 soru

11,356,449 cevap

34,832 kullanıcı

...