0 oy
489 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar öncelıkle ulkemızın başı sagolsun, Rabbım bır daha bu acıları yaşatmasın, ne yazık kı bır sekılde normal hayatımıza donmek zorundayız

Kızım 29 aylık olucak ama kendı basına 10 dakıka oyun oynamıyor, bunu doktoruna sordugumda sız onunla yeterı kadar oynarsanız o kendı kendıne de oynar demıstı, oturup 1-2 saat hamur yapıyoruz, resım yapıyoruz, kıtap okuyoruz etkınlıkler vs ama ınanın bır yerden sonra oynayamıyorum sıkılıyorum, yanından kalktıgım an anneeeee gel oynayalım dıyor gıtmezsem de kalkıp tepeme cıkıyor pesımde kuyruk gıbı oldu Rabbımın gucune gıtmesın o kadar bunalıyorum ki, sizin cocuklarınız oynuyorlar mı? 

32 Cevaplar

0 oy
(663 puan) tarafından
16 aylık, 6 aylıkken başladı oyun oynamaya hâlâ kendisi oynar 
tarafından
1 yasına kadar kendısı oynardı ama ne zaman ayaklandı bırbırımıze yapışık hale geldık, ona ev yapıyoruz bır saat ugrasıyoruz evı dızıyoruz ya ben ya babası yanında durmazsa oynamıyor artık cok bunalıyorum
tarafından
11 aylık hiç kendi oynamıyor kuyruk gibi sürekli peşimde
(663 puan) tarafından
Bir dönem bizimki de böyle yapışık olmak istedi, atak döneminden biriydi sanırım. Elimden geldiğince sarıldım kucağımda uyuttum uykuya daldıktan sonra bir saat sarılı kaldım. Beni özlediğini hissettim ondan sonra yavaş yavaş yapışıklığı geçti. Anlıyor mu bilmiyorum ama her şeyi kendisine anlatmaya çalışıyorum. Bana ne kadar ihtiyacın olduğunu biliyorum Ben de hep sana sarılmak istiyorum falan diyorum hep
tarafından
Bende konusuyorum yatırırken uyanınca mızmızlanırlen sureklı ıletısım kuruyorum, sevdıgımızı soyluyorum ama bu bıraz daha karakter meselesı cocuk da galıba olmayınca olmuyor
(663 puan) tarafından
Haklısınız, çocuğun mizacı ile de ilgili. Bir çocuğum daha olsa yine aynısını yaparım ama aynı sonucu alamayabilirim. Bizimkisi sakin bir bebek de olabilir
-Reklam-
0 oy
(103 puan) tarafından
Benm kızımda 29 aylık oda öyle sadece oyuncakları döküyor ben olursam oynuyor malum ev işi felan ancak vakit olmuyor bende bu durumdan  çok yakiniyrm
tarafından
Yanı camasırı beraber atıyoruz yemehı beraber yapıyoruz tuvalette bıle eleleyız ya o kadar bunaldım ki gunde bı yarım saat beynımı bosaltmam lazım
(103 puan) tarafından
Bizimkide öyle hatta makinaların tuşlarına bile o basmak istiorm basma diyince oturup ağlıyor
0 oy
(13,105 puan) tarafından

3 yaşında em fazla 10 dk oynuyor 

Valla eşim de bende yeterinden fazla oynuyoruz ama yine de bizi istiyor :)

tarafından
Ilgı eksıklıgınden demıstı doktoru ama hıc zannetmıyorum tek cocuk zaten eşimle konusmama bıle ızın vermıyor benımle konusun dıyor artık nasıl eksıklıkse bu :D
0 oy
(13,887 puan) tarafından
3 yaşında sürekli hadi oyun oynuyam der tek basına çok nadir oynar
tarafından
Bana kaderımın bır oyunu mu bu o zaman duzelme yok dıyosun :D
(13,887 puan) tarafından
Nasıl alışırsa öyle gidiyor umursama diyecem ama insan kıramıyorda git kendin oyna desen küser ◉⁠‿⁠◉◉⁠‿⁠◉
0 oy
(6,254 puan) tarafından
Benim oğlum da 29 aylık olacak arabaları kamyonetleri ile oynamayı çok sever kendi oyun kurar boyama yapmayı çok sever ama bizimle kaç kaç saklambaç bide kutu kutu pense oyunu:) bunları oynamayı daha çok sever o yüzden gün içinde biraz darliyo bizi ama benim eşim gündüzleri hep evde olduğu için eşim oynar ben işimi gücümü hallederim rahatım o yüzden biraz 
tarafından
Benım esımde evde adam essek mı olmadı kopek mı olmadı ama yoruluyor nobetten gelıyor zaten 2 gune bır ınsanı yıldırıyolar ya
(6,254 puan) tarafından
Yok mu hiç aynı yaşta arkadaş grubu fln gözde grup ta değil bir kişi olsa bile yeter böyle sık sık biraraya getirebileceğin ortam çok iyi oluyo çocuklar için bize psikiyatri sabahtan akşama kadar deliler gibi oyna istersen çocuğunla ama çocuğa çocuk lazım demişti gerçekten de öyle yani bi çok şeyi öyle öğreniyolar
0 oy
(790 puan) tarafından
30 aylık benimki de böyle arada bir bebekleri alıp konuşturuyor 5 dk sonra yine tepembe anne oynayalım mı diyor valla bunalıma girdim artık 
0 oy
(99 puan) tarafından
Yok canim nerdeeeeeee :) anne bitmedimi isin gel oynayalim anne seni bekliyorum gel oynayalim ev oyuncak dolu kendi kendine oynamaz esim isten gelir bırakmaz adam biraz uzansin birde acitasyon yapiyo babasina babam isten geldi benimle oynamiyo galiba beni sevmiyo felan die :)
tarafından
Bıde en ufak su ıcmeye gıtsem annnniiiii nirdesiiinnn anniiii, aynı sekılde babasını aksam pencerede bekleyıp geldıgı gıbı sırtına atlıyor bız esımle duru uyumadan asla sohbet edemıyoruz benımle konusun dıye bagırıyor cok sımartıyoruz heralde ya
(99 puan) tarafından
Ayni ya esime birsey anlatiyorum bagriyor beni dinleyin die birde kimle oynuyirsa otekini kovar anne sen git baba sen git dio biz cok simartiyorz ona eminim canim ozellikle esim ben hic hatirlamam annemin babamin benimle oynadigini
0 oy
(6,725 puan) tarafından
Oğlum 3.5 yaşında bazen cok güzel oynuyor ama kısa süreli. Genellikle beni veya babasını çağırıyor. Ben de hamileyim yere oturamiyorum otursam hareket edemiyorum☺️ Ne zaman tek oynayacak hiç bilmiyorum. Eskiden tek hic oynamazdi simdi en azindan biraz var bunada şükür. 
tarafından
Buyudkce ınsaAllah bırazcık kendıne yeter, cunku sureklı oyun oynayamıyorum sıkılıyorum resmen :) Saglıkla kucagın al canım ınsaAllah
(6,725 puan) tarafından
Aynen canim hemen sıkılıyoruz ☺️ amin Allah razı olsun kuzum ❤️❤️
0 oy
(915 puan) tarafından
Benim 29 aylık kendisi oynuyor amaaaaa ve lakin oynadığı odada mutlaka birinin olması lazım tek başına kalamiyo odada 
tarafından
Yok yok odada 28 kısı de olsa kendısı oynayamaz ılla kı bırısı yanında oturucak
0 oy
(2,651 puan) tarafından
16aylık özgürlüğüne çok düşkün canı isterse benimle oynuyo canı isterse kendi evde geziyo oynuyo genelde ben onunla oynamayı seviyorum ☺️☺️☺️☺
tarafından
Bende sevıyorum ama sabaha kadar oynayamam :) kendıme de bıraz vakıt ayırmam bır pas gectıgım zamannolması lazım yoksa aksama kadar kafam dolu oluyor ve esıme catıyorum
(2,651 puan) tarafından
Bi ara bende öyleydim yazık adamlara ay ☺️☺️ aman ergenliğe girince yanımıza bile uğramiycaklar bekkj sürekli odalarında durcaklar tadını çıkarmakta fayda var bence
tarafından
Iyıde o ergenkıge gırınce ben menopoza gırıyorum ahshshs 40 yasımdan sonra gelen rahatlıgı neyleyeyımmm
(2,651 puan) tarafından
Ablam 41inde 3 numarayı doğurdu o yuzden yaşa pek güvenmemek lazım ☺️☺️
0 oy
tarafından
Valla bence doktor yanlış düşünüyor çünkü ne kadar çok oynarsam kızımla o kadar çok alışıyor. Ne zaman oyununa dahil olmazsam karismazsam o zmn kendi oynuyor
tarafından
Benı de dedıgı sasırttı daha artık ne oynarım bılmıyorum bende, ınsan olarak da kafam kaldırmıyo hıc oturup saatlerce hamur acalım pasta yapalım ıstıyor :)
tarafından
Haha :)) kız aynısı benimki. Bide mesela mutfakta yemeğe bakmaya gitmeden önce oyun oynuyorsak o ara mutfağa iki dk yemeği karıştırmaya gidiyorumya. Oyuncakları eline topluyo hemen arkamdan geliyo.
Bugün bir çorba pisiriyim dedim. Pişmismi diye 5-6 kez mutfağa gittim. Resim yapıyorduk. İnan her gittiğimde kalemlerini hiphizli topluyor eline , arkamdan geliyor :))
Mola verme imkanımız yok malesef.
Birde ben okulöncesi Öğrt okudumya. Eskiden cocuklarla oynamayı o kdr severdimki. Misafirlikte bile İçim giderdi benle oynasınlar diye can atardım. Düşun o kadar çok severdim ama kızımla birlikte bu fikrim değişti ;)) artık sevmiyorum
tarafından
En iyi cocuk baskasının cocugu aglayınca ver annesıne derler ya :) bızımkı de o hesap bende cocukları cok severdım, esırgeme kurumlarında cok vaktım gectı ısterdım hep cocukkarın ıcınde durayım ama başa gelınce oyle olmuyormus :)
tarafından
Hahaha aynen ya. ;)
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Benim kızımda çağırıyor sonra hiç bişeyi elletmiyor sinirimden oynamıyorum kendi oynasın
tarafından
Aynı benımkı pasta yapalım dıyor hamurdan elımı atıyorum ama benım o dıyo
(6,441 puan) tarafından
Evet öyle yeni oyuncak aldık hamurdan diş yapılıo falan yap diyo yapmaya başlayınca gözümün içine baka baka bozuyo herşeyi önüne çekiyor bebeğini veriyo sonra benden alıp yere çarpıo yuhaf hareketler
0 oy
(2,835 puan) tarafından
Bende aymı durumdayım vallahi bıktım oynamaktan çok sıkılıyorum sürekli onunla oynamamı istiyor kendi başına oynmaz sadece yaramazlık yapınca benden bıraz uzak durur  yemek yemiyor napıcam bende bilmiyorum benim kız daha 18 aylık biraz büyüsüe neler yapıcak Allah bilir 
tarafından
Büyüdükçe guzellesıyorlar amaaaa çok zorlaşıyorlar valla :)
(2,835 puan) tarafından
4 gündür birşey yemiyor valla  çok kötü oluyorum yese hiçbir şey umrumda olmaz yemek yemeyince kendimi kötü hissediyorum ya
0 oy
tarafından
Benimki 11 aylık çoğunlukla kendi oynar yada kurtce halay esliginde halay çeker kendince 
tarafından
Halay mi öğretsem bende :)
tarafından
Bizde ise yarıyor kendi kendine gö.tünü başını salliyor oynuyor sende dene
0 oy
tarafından

Benm derinde kendisi oynamıyo canm benimle oynyyo :) 

tarafından
Kızzzzz yedıler ömrümüzü Gozde beee
tarafından
Sorma canm sorma valla canları saolsn ama bende çok bunaldm yaz gelsinde kendimizi sokaklara atıcam çayıra çimene salıcam şarköy de derini :)
0 oy
(7,455 puan) tarafından
Bize yapar şirinlik hep. 13 aylık
0 oy
(7,183 puan) tarafından
Bazı çocuklar da tam aksine ne verirsen fazlasını ister 
tarafından
Benımkı o model valla
(7,183 puan) tarafından
Yanında arkadaşı kardeşi olsa öyle olmaz aslinda
0 oy
(826 puan) tarafından
Gozdeee benimkiler iki tane yine aynılar yine aynılar valla. Günde 1 saat beraber oynuyorlar kalan zamanda biri kucağıma biri sırtıma çok şükür 
tarafından
Tuğba ben bu gıdısle 2.ye tövbe edıcem gıbı :)
0 oy
(2,719 puan) tarafından

Alp Kutay 31 aylık bizde de durum aynı canm. Asla tek oynamaz bana kahvaltı bile yaptırmıyor elli kere sofradan kalkarım da anca ikna ederim yemek yedikten sonra oynayacağıma. Çayım bitsin geleceğim derim çayı döker içme der :)

Pskiyatriye götürdüğüm de söylemiştim doktor bana da dedi oynayın sürekli diye. Ben de zaten bunu hiç düşünmemiştim :) 

tarafından
Oynamaktan yemınle delıye döndüm hamurdan çok canlı ****** yapabılkyırum artık :) onlara da demesı kolay gelıyo
(2,719 puan) tarafından
Ben de ben de valla. Babası olunca biraz nefes alabiliyorum anca. Üstelik benimki sürekli böyleydi kolikti 20 aylık olana kadar sürekli kucaktaydı. Şuanda da hiç tek birşey yapmıyor.
0 oy
(688 puan) tarafından
O yüzden arka arkaya yaptım ben tüm işimi yapana kadar ikisi birlikte oynuyor. 3.5 ve 2.5 yaşında kendileri yapıyorlar her şeyi önce çok zorlandım ama şimdi iyiki arka arkaya oldu diyorum gerçekten ikisi aynı anda büyüyor. Hatta ben kısıtlıyorum diye kızım beni odadan kovuyor. Mesela kalemi batırır falan diye bazen kızıyorum gözlerine batırirlar diye o yüzden beni odada istemiyorlar 
tarafından
Amaaaaan ben almayayım benı bir tanesı tukettı genç yaşımda :)
(688 puan) tarafından
Yok kız vallaha bir şey olmuyor 4 yıldır ağzımdaki 8 diş çekildi önler çürüdü zirkonyum kaplama yaptırdım gözlerim bozuldu ve saçlarım beyazladı sadece çok bir hasar yok  xbdbxvdbdbd

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 113 göst.
10 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 12345678 (137 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 605 göst.
21 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Hlyaa_96 (569 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 836 göst.
28 Ekim 2019 Diğer kategorisinde Alininhatunu (571 puan) tarafından soruldu
+1 oy
21 cevap 213 göst.
13 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Pembikmor (1,392 puan) tarafından soruldu

381,229 soru

11,412,710 cevap

34,956 kullanıcı