0 oy
1,481 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Boşanan var mı aranızda kızlar? Ben çok çok severek evlenmiştim. Deli divane aşıktım. 7 senemi verdim ona . Ama olmadı.. Mayısta duruşmam var. Çok üzülüyorum neden insan gibi yaşayamadık?... Onu nasıl unutacağım bilmiyorum çok acıyor kalbim.. Siz ne durumdasınız? 

18 Cevaplar

+2 oy
(826 puan) tarafından

Bende bosanmistim çocuğum yoktu . İşime gücüme gittim gezdim tozdum o dullar kervanı çok da kötü değil :D olmuyorsa zorlamamak lazım 

tarafından
Eris haklısın canım. İnsan diyor işte keşke düzelseydi nolurdu yani biz de insan gibi yaşayabilseydik. Vallahi çocuklarım ayrı acıtıyor canımı. Büyük oğlum çok özlüyor babasını. Hep soruyor. Akşam uyurken anne sohbet edelimmi diyor. Edelim diyorum ilk dediği şey baba geldimi.. 2 buçuk yaşında
tarafından
Betigül çok istiyorum ama bitürlü o güveni vermiyor bana.. İkinci senesi gibi başladı. Ama ailesi de normal değilmiş. Onun etkisi olduğunu düşünüyorum
(13,821 puan) tarafından
Hayırlısı olsun Rabbim yaridmcin olsun akrabama oldu çocuğu yoktu sekiz ay evli kalabildiler evde hiçbir şeyi eksik etmezdi ilgi tamam her şey tamam evinden işine işinden evine ama.kavgafa her şeyi kırma kriz geçirme tarzında olaylar vardı artık kalp çarpıntısıyla dururdu akrabam neyden ne cikaracak da yine bağırıp dökecek diye resmen hastaydı yani
tarafından
Amin Gunani. Allah razı olsun. Aynen öyle çok zor çok...
(13,821 puan) tarafından
Artık hasta olmuştu yani carpintisi başlamıştı böyle omur geçirmek zor
-Reklam-
+1 oy
(9,247 puan) tarafından
Kız kocasından ayrılana bekar denir ölene de dul.
(9,247 puan) tarafından
Salla Google kimlikte bekar yazıyor dimi sonucta
(48,668 puan) tarafından
yeni basladi o eskiden kimlikte dul yaziyodu bosaninca
(9,247 puan) tarafından
25 sene önce bosandınyengem bekar yazıyrdu
(2,054 puan) tarafından
Zaten  kimlikte  bekar  yazar  halk arasında  dul derler
(48,668 puan) tarafından
google bakin dul veya boşanmış yaziyordu yeni yasayla bekara döndü
0 oy
(3,009 puan) tarafından
Kendine dul deme canım haksızlık etme öyle sen dul değil bekar oluyorsun olmuyırsa hayırlısı buymuş de belki de görmediğin bilmediğin ne hayırlar vardır belki o zamana düzelir arwnoz hakkında hayırlısı olsun 
tarafından
Mayısta duruşmam var. Rabbimden ümidimi kesmiyorum ama çok üzülüyorum ne bileyim. Çok emek verdim çok sevdim
0 oy
(712 puan) tarafından
Insan hep en çok sevdiğinden yaralanırmış. Şimdiden geçmiş olsun hakkında hayırlısı 
tarafından
Evet onu o kadar sevdim ki.. Rabbim biliyor hiç kimseyle kıyaslamazdım sevgimi o kadar çok seviyordum. Onunla sınanmak çok zor geliyor Rabbim affetse de düzeltse yıkılmasa yuvam. Çok üzülüyorum
0 oy
(13,887 puan) tarafından
Sevdigi halde boşanmak nasıl geldiniz bu duruma düzeltilemez mi
tarafından
Öfke problemi var. Beni çok kötü etkiledi. Dava açtım ama kalbim acıyor. Keşke düzelse ben onu affederdim eskisi gibi severdim onu. Keşke düzelse. . Rabbim.. Çok seviyorum sen bir yol göster
0 oy
(671 puan) tarafından
Hakkında hayırlısı olsun ama dul kelimesini kendine yakıştırma artık boşanan kadınlara bekar diyoruz:)
tarafından
Anladım canım.
0 oy
(142 puan) tarafından
Severken neden ayriliyorsunuz. Bende boşaniyorum bu arada
tarafından
Öfke problemi var
(142 puan) tarafından
Tedavi olmuyor mu.  Bosanmak çok zor hele ki çocukla benimde bir oğlum var
tarafından
Maalesef davayı açtım. Sonra 2 seans gitti psikoloğa ama deprem oldu falan o da yalan oldu. İlaç kullanıyor ama güvenemiyorum
0 oy
(7,447 puan) tarafından
Seviyorsanız eğer bir şans daha verseniz birbirinize eğer şiddet aldatma vs yoksa
tarafından
Maalesef hakkını çoktan kaybetti
(7,447 puan) tarafından
Çok üzüldüm hayırlısı olsun hakkınızda umarım pişman olmazsın
tarafından
Rabbim düzeleceği varsa düzeltsin. Canım çok yanıyor
(7,447 puan) tarafından
Yanmaz mı çok zor :(
0 oy
tarafından
İns problemi çözersiniz cnm. Sen Hamza nin annesi misin bide kızın olmuştu sanki
tarafından
İnşallah canım. Yok benim iki oğlum var Hamza ve Musa
0 oy
(1,140 puan) tarafından
Dul değil bekar oluyorsun.dul kocası ölmüş olana deniyor.hoş artık boşandıktan sonra ölü sayılır.

Ben de boşanma aşamasına girecem.o kadar boşanmak istememe rağmen benim de içim çok acıyor.yaşananlara yaşanmamışlıklara.inan bir çok şey içimde kaldı hiç birşey yaşayamadım.20 aylık kızım karnimda 8 aylık bebekte bir de bunun acısıyla geçim derdi çocuklar için ayrı üzüntü....

Maalesef kıymet bilmeyene düşünce böyle oluyor
tarafından
Yaa çok üzüldüm canım bir de hamileymişsin. Rabbim hakkınızda hayırlısını nasip etsin düzelme ihtimali varsa düzeltsin inşallah
(1,140 puan) tarafından
Yok malesef..amin.hepimize herşeyin hayırlısını nasip etsin
0 oy
(64 puan) tarafından
Öfke problemi varsa bence hic zorlama rabbim zamanla unutturur. Annem 27 sene katlandi iki cocuk heba olduk
tarafından
Evet canım haklısın zaten bu şekilde devam etmesini istemediğim için davayı açtım. Ama psikoloğa gitmeye başladı ve ilaç alıyor. Pişmanım diyor. Bilemiyorum güvenmeyi çok istiyorum. Zaman daralıyor..
tarafından
Mayıs'a kadar çok var daha. Bekleyin bakalım bu şekilde.
Mayıs'a kadar düzelir ins
(64 puan) tarafından
Benim babam senelerce duzelicem dedi namaza basladi tovbe etti alkol uyusturucu falan da kullanıyordu yatmadigi amatem kalmadi. Ben hasta ruhlu insanlarin duzelecegine inanmiyorum. Ama allahtan umut kesilmez diye beklersin bişey diyemem. Bazen olmuyorsa gercekten zorlamamak lazim. Sana hiç şiddet uyguladi mi.
tarafından
Uygulamış canım zaten en çok ondan dolayı ayrılma kararı almış sanirim
(64 puan) tarafından
İnanamıyorum şiddet olan bir ortamda çocukların olmamasi lazim bizim psikolojimiz bozuldu aşk meşk yalan bunlar şiddet varsa direk birak izini kaybettir ya diyecek cok kelime varda hangisini diyeyim
0 oy
(1,139 puan) tarafından
Otello sendromu olan (kıskançlık hastalığı) aynı zamanda dünyada görülebilecek en uyumsuz ve en sinirli adamla evliydim. 2 yıl güneşlik bile açamadım kayınvalidemden bile kıskanır annesinin evine bile tek göndermezdi(aynı site içinde) lüks restorantlara götürür süprizler hazırlar eve geldiğimizde neden garsona taraf baktın diye duvar kapı yumruklar kriz geçirirdi. Sonra kendine gelir yalvar yakar özür diler affet diye ağlardı. Annesi gelinimle eb gezmesine gideceğiz deyince annesine yuvamı mı yıkacaksın karımı sözümden mi çıkaracaksın diye kıyamet kopartırdı. 2 yıl dayandım 2 yılın sonunda büyük bir öfke nöbeti geçirdim kayınvalidem kayınpederim eşimi ilk kez tokatladılar. Ailemin evine gitmeye kalktım eşim kendini atmaya kalktı. Kayınpederim zor tuttu. Uyurken sarılmasam benimle bana sarılmadın diye kavga ederdi. Kapıya çiçek gönderirdi barışmak için hediyeler parfümler saatler nelerr nelerr. Sonra gelir hediye geldiğinde kapıya bırakın mı dedin yoksa kapıyı açtın mı adamlara diye yine kavga ederdik. O tokatlandığı gün kayınpederim yaka paça 28 yaşında adamı piskiyatri ye götürdü. Zorla. Eşim ilaç kullanmaya başladı.. Boşanmayı hiç düşünememiştim biliyor musun boşansam beni öldürür diyordum hep bana asla zarar vermediği halde. Rabbim düzeleceğini bildiği için öyle bir sabır atmış ki benim üstüme.. 7 yıllık evliyiz 3 bucuk yaşında atipik otizim li bir oğlumuz var.. Çok iyiyiz biliyor musun bam başka bir adam oldu eşim.. Eski adam bir yabancıymış sanki deli gibi üstüme düşüyor zerre kıskançlık sinir öfke kalmadı. Bem düzelmez diyordum düzelmek ne kelime bammm başka bir adam oldu.. Şükür sebebim oldu.. AMA NE OLDU BİLİYOR MUSUN. Oğlumun otizimli olduğunu öğrendiğimizde bağıra bağıra ağladı eşim dedi ki.. Ahhh emirrr ahhh karına bu kadar çektirdinn ahhh emir herşeyi dert bildin büyütüün ahhh emir dedi rabbim sana asıl derdi şimdi verdiii al dedi all dert vermedim kendini dertli bildin al derdi verdim şimdi uğraş dedi bana allahh dedi. Hala o feryatları gitmez kulağımdan rabbimden gelen herşeye razıyım şükür oğlumuz da çok güzel ilerliyor.. Demem o ki tedaviyi DEVAM ETMEK ŞARTI ile kabul ediyorsa tekrar dene derim.. Benim eşim böyle olduysa ben iyileşemeyecek kimsenin olduğuna inanmıyorum.. 
tarafından
İlaçla mı düzeldi? Benimki de ilaç kullnmaya başladı. Psikoloğa da davayı ben açınca 2 seans gitti. Gitmeye devam edicem diyordu ama depremler oldu. Şimdi bilmiyorum ne olacak. Bana güven çok pişmanım ilaç kullanıyorum diyor ama hemen nasıl düzelsinki. Mesela seninki ne kadar zamanda düzeldi kaç seans kaç ay gitti
tarafından
Seninkinin iyi tarafı ailesi körü körüne oğlumuz deyip savunmamışlar ne güzel. Sana destek olmuşlar. Gerçekten senin yaşadıklarının çok benzerini yaşadım benimki duvar yumruklamaz yalnız bana girişir. Beni sevdiğine adım gibi eminim ama nasıl düzelir artık bilmiyorum. Tavsiyen varmı bana
(1,139 puan) tarafından
Tek çözümü ilaç başka çare gerçekten yok. Bu bi hastalık yaradılışımızda evet sinir üfledi rabbim bize. Ama dozunda. Bu kontrol edilemeyecek bir seviyeye gelince beyin anlamlandıramıyor kısaca ilaçlar bedende fazlalık olan olmaması gereken duyguları bastırıyor verebileceği tepkileri en aza indirgiyor. Doktor a her ay gitmesine gerek yok piskiyatri ilk ilacı yazdıktan sonra 10 uncu gün muayneye çağıracak. Yan etki yaptı mı diye eğer yan etki yapmadıysa 6 ay ila 1 sene aynı ilaçlardan devam ettiriyor ilk on gün sersemledi ama piskiyatri ye gidip herşeyi anlatması gerekiyor üstü kapalı değil sinirlenince kendimi kaybediyorum vs konuşabilme şansın var ise piskiyatri ye beraber gidin sen de anlat. İlaçları kullanmaya başladığı zaman değişim ilk 1 ayda başladı sonda birden bıraktı bırakınca daha da sinirli oldu aniden bıraktığı için sonra ya bu ilaöları içeceksin ya da ben kendimi öldüreceğim siye bağırdım asla öyle birşey yapmazdım tabi ama korkutmam gerekiyordu giderim diye korkutsam daha da sinirlenecekti çünkü ilaçları düzenli kullandığı sürece inan değişiyorlar ilaçları tedaviyi kabul edeceğinden emin isen oturup bir konuş ilaçlarını saati saatine ben vereceğim gerekirse ben fedakarlık yapıyorum sende yapmaya varsan destek olacağım sana de sen eşini tanırsın 7 yıl az değil dediğim gibi emin ol emin olduktan sonra bir adım at derim kuzum
tarafından
Lustral 50 mg mi hapın adı? Kim yazıyor bu ilacı psikolog mu? Eşim bu hapa başlamış da onun ablası doktor o tavsiye etmiş. Dediğin kadar etkili mi gerçekten. Maşallah ne güzel bana umut verdin. İnşallah Rabbim onu da düzeltir de yuvamız kurtulur... İnşallah
0 oy
(15,196 puan) tarafından
Kendi kaybeder. Hayatın sonu değil. Zaman herseyin ilacı. Hakkınızda hayirlisi olsun inşallah 
tarafından
Yaşaması da böyle yazması kadar kolay mıdır bilmiyorum.... Amin canım amin
(15,196 puan) tarafından
Değildir elbette. Çok daha zordur. Ama bakış açımız biraz daha hafifletebilir durumu.
tarafından
Gönül ferman dinlemiyorki... Napıcam bilmiyorum bir umut. Rabbime yalvarıyorum düzelsin de yuvamız yıkılmasın.
(15,196 puan) tarafından
Allah'ım hayirlisiyla düzeltsin inşallah. Eşine de sakinlik nasip etsin
tarafından
Amin amin
0 oy
(121 puan) tarafından
Bizde anlasmali boşanacaktık altinlari falan isteyince ağır geldi heralde beni oyaliyo ama bem açıcam şimdi davayı avukat ayarlayıp avukat uğraşsın 
0 oy
(10,877 puan) tarafından
Ah bacım emin ol evli kalıp işkence cekmektense ayrılmak daha iyi.benim baya oldu bosanali.gerci benim artık nefretim kalkmisti adının dahi anılmasını istemiyordum.olmuyorsa zorlamayacaksin.
0 oy
(3,633 puan) tarafından
Bende boşandım çocuğum yok o yüzden mi bilmiyorum bide bana yaptıklarından olayı bise hissetmedim vallaha hatta çok mutluydum iyi ki boşandım diye herkes aşırı şaşırıyordu bana nasıl bu kadar mutlusun takmiyosn üzülmüyorsun diye
0 oy
(2,054 puan) tarafından
Bende  o kervandayim başlarda  iyiydim bugünlerde  bi üzüntüm  var  anlayamadığım  ona değil  sadece  kendime kızıp  üzülüyorum 12 senedir  tanıdığım  8 yıldır  evli  olduğum  insan  neden böyle  oldu  neden  çocuklarıni  arayıp  sormuyor maddi  manevi  ilgilenmiyor diye  üzülüyorum ama  sonra  dünyanin  ne kadar  boş  yalan  olduğu  geliyor  sonra  ben kimseye  kötülük  yapmadım neden  böyle  birisi  karşıma  çıktı  diye çok düşünüyorum bazende  umruma  gelmiyor  sanırım  öyle  hemen  atlatmak  kolay olmuyor  bu süreci  çocuk  olduğu  içinde  dava açıkladıktan  ne kadar  süre sonra  mahkemeniz  olacak 
0 oy
(7,597 puan) tarafından
Dokuz senedir dul çocuklu bir kadın olarak kiralarda mücadele etmekten usandım bende şunu söyleyebilirim eğer arkanda güçlü bir ailen yada bir mesleğin yoksa helede çocuğun varsa boşanmak kadın için sefalet kimsenin yaşamasını istemem benim canıma tak etti artık çocuk olunca yeni bir evlilik şansıda çok düşük oluyor kadının ne yazık ki. Anlayacağınız bir tandan hayat mücadelesi bir yandan bekar annelik bir yandan da yalnızlığın verdiği duygusal çöküntü kadını bitiriyor 

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 694 göst.
13 Şubat 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 335 göst.
29 Kasım 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 1,052 göst.
1 Ocak 2024 Diğer kategorisinde polatzulal35 (340 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 923 göst.