0 oy
1,220 göst.
Diğer kategorisinde (688 puan) tarafından
3 4 ay önce kızım sandalye masa istedi halası aldı hediye olarak. 2 ay önce akülü araba istedi onuda babaannesi aldı. 10 gündür gece gündüz pembe bisiklet diye tutturdu babanesinden istiyor. Halasida ben alırım dedi hediyem olsun dedi. Bugün eşim bakmaya çıktı biz İnterneten beğendik bir tane bakacak fiyatı hangisi uygunsa onu alacaklar. 2 gündür de tablet diyor. Babasida onu ben alırım sana dedi. Almadığımız zaman üzülüyor yani bağırıp çağıran bir çocukta değil. Sadece küsüyor ve üzülüyorum diyor. Eşim alırım dedi bu ay balkon takımı aldık normalde her ay bana 1800 TL ile 2500 TL arası para veriyor. Evin ihtiyacına göre bazen 1800 bazen 2500 bazen 2000 kalan parayı. Yaza araba kredisi çekeceğiz bu durumda bana bir şey kalmayacak. En geç ağustosa kadar çeker kredi. Hesap ediyorum o zamana kadar bana ayda 2 bin verse zaten geçen ay kızımin altının bozup lc waikikiden kışlık alışveriş yapmıştım. Bu ay balkon takımına gitti para vermedi yani. Martin 20 gibi altını alacağım. Nisanda tableti alır. Mayısta ve haziranda fon perdeyle bir tane stor perde diktircem yatak odasına ve oturma odasına. Temmuzda kredi çekerse halı eksiğim var alamıyorum. Hadi ağustosta çekse halıyı alsam bu kez yatak odasına paspas alamıyorum bir paspas olmuş 650 TL. Cocuk odasının yataklarının üstüne daha örtü almadım 2 uyku seti 1800 TL. Bunları alamicam. Krediyi temmuzda çekerse haliyida alamicam. Eşimde tableti fiyatlar gün geçtikçe artıyor evde dursun verme eline diyor. Kredi çektikten sonra bir şey alamam diyor. Çünkü bir sonraki yıl kızım anasinifina gidecek. Masraflar ağır olacak diyor. Siz olsanız tableti mi aldirirsiniz yoksa evin diğer eksiklerini mi 

29 Cevaplar

+8 oy
(15,235 puan) tarafından
Tablet kesinlikle almazdım. Maddi açıdan beni zorlasa da zorlamasa da. Ayrıca bir çocuğun her istediği olacak diye bişey de yok ki. Beklemeyi öğrenmeli. Mesela bisiklet çok istiyorsa biraz para biriktirip üzerini siz tamamlayıp o şekilde alabilirsiniz. Bu şekilde çok daha heyecanlı ve kıymetli olur. Çocuklar bazen de uzulmeli. Hayat böyle bişey. Tek uzgunlukler bu şekilde olsun 
(688 puan) tarafından
Paramız yok diyoruz ona yokluğu öğrenmesi gerekiyor. Olduğu zaman alırız diyor tamam diyor. Sadece sanırım unutmamızdan korkuyor diye her gün hatırlatıyor
(688 puan) tarafından
Benim eşime 1 kilo dersin 10 kilo alır. Hayf olsun ama eksik olmasın der. Bu düşüncede atıyorum normal bir restoran varken gider lüks yerde yer o para bunun eline geçse. Bizim tüm biriklerimleri kayinbabam yapar mesela 5 yılın sonunda bu evi aldı. İnanın kocam tutumlu olsa kayinbabam gözünü kırpmadan verir her şeyi emekli çünkü ama bu adam pek yarını düşünmez diye vermiyor
(15,235 puan) tarafından
Böylesi daha iyi o zaman boşver vermesin. Yettiği kadar alsın yeter. Bazı insan parasını çok tutamaz. Ben de biraz oyleyimdir hatta ahdhshhshs. Oldu mu dagitasim gelir hemen
(688 puan) tarafından
Benimkide öyle oldu mu şunu alalım bunu alalım o eksik kendine bir şey al çocuğa şunu al yetmez kahveye gider herkesin çayını çorbasını ısmarlar. Olmadığı için yapamiyor şuan sadece evin eksiklerini karşılıyor dbebdbdhd parada sürekli birikiyor isteyemiyorda. Mesela araba alacağız ya hani yarını peşin verecek kayinbabam 500 600 bin civarı yeri peşin yarı taksit. Bu parayıda 7 8 ayda topladı eşim olsaydı şuan 8. Tatil programi yapıyordu yemin ederim sana yani biz kayinbabam sayesinde mal mülk sahibi olabiliyoruz
(15,235 puan) tarafından
İyi ki kayinbaban var o zaman agshdh
-Reklam-
+4 oy
(1,103 puan) tarafından
Bu şekilde devam ederseniz ilerde doyumsuz bı çocuk olur. Her istediğine tamam diyip aldıkça daha fazlasını talep edicek ve olmadığında hircinlasicak yada bu kusmeler articak. Sonra beni sevmiyolar moduna giricek. Ben başkasından gördüğü ve kızımı bindirmedikleri için bir sinirle bisiklet aldım ki onuda bayramda kendi biriktirmisti 3 yaşındaydı. 2 yaşından beri para biriktirir. Ogretebilirsiniz. Şuan 4 yaşında. Biseyi çok beğendiğinde hemen biriktirmek ister . Bizde destek olur. Anne baba haricinde babaanne anneanne dedeler de ona harçlık verir. Biriktirir . Barbielerini o şekilde alır. 
+4 oy
(663 puan) tarafından
Valla kusura bakmayın da evinin temel eksikleri varken tutup da çocuğa tablet almak ne ya? Anlatsanıza bana ne faydası varmış tabletin. Çocuk yetiştirme tarzınız da doğru değil. Onu istedi al, bunu istedi al. Ama elde kıyafet alacak para yok git çocuğun altınını bozdur. Ben 3500$ maaş alıyorum, tutup da daha böyle şeyler almadım. Çocuğunuz o sizin, patronunuz değil. 
(688 puan) tarafından
Site böyle çocukla dolu. Bisiklet akülü araba vs hepsi binip duruyor. Benim çocuklarım arkasında koşuyor bazen ister istemez insanın içine oturuyor bazen. Çünkü bende bisikletim olmadığı için arkadaşlarimin arkasından çok koştum. Her dediği tabikide olmaz. Her dediği olmuyor zaten aslında tam tersi bugüne kadar daha ilk defa bunları istedi akülü araba bisiklet ve tablet onun dışında ağzından bir istek çıkmamış daha
(7,447 puan) tarafından
Alim Kara kesinlikle katılıyorum bende etrafıma hep şunu söylerim benim ya da eşimin hayır dediği bişeye( tabiki sebebiyle beraber çocuklarımıza açıklamak mantıklı sebep sunarak keyfi değil ) sizin de hayır demeniz gerekiyor aksi halde çocuklarımız bir bize gelir iki bize gelir üçüncü de zaten hayır diyorlar diyip size gelirler..her istedikleri eğer gerekliyse alınmalı ama daha fazlası şımartmaya giriyor aksi halde dediğin gibi yarın bir gün ilk elde edemediği şeyde pat diye bir anda o tepelerden düşer çocuk ve psikolojik olarak hiç iyi olmaz
(663 puan) tarafından
Canım ben yokluğun dibini gördüm, ne bisikleti ne oyuncağı. Terlikle okula gittim yağmurda yaşta, romatizma hastası oldum lisede. Yaşıtlarım sapasağlamken ben romatizma ağrısı çekerdim. Kahvaltıda yiyecek olmazdı, olsa da küçükler yerdi biz aç giderdik, oruç tutuyorum derdim arkadaşlarıma gülerlerdi bana hunharca. Hiç bunlar gerekçen olmasın bence. İçindeki boşluğu maddiyatla doldurmak büyük gaflet. Dünyanın bisikletini de alsan o çocuğun eksiği maddi değildir. Eşin de isterse 60 yaşında baba olsun. Bu da çocuğunu şımartmak için gerekçe değil. Sığınmayın bunların altına. Çocuğunuza istediği alınmadan da mutlu olacağını gösterin, öğretin. Ama önce sizin öğrenmeniz gerek. Eşin de sen de bu konuda büyük yollar katetmelisiniz.
(688 puan) tarafından
Benim çocukluğumda bizim 1 oyuncağımiz yoktu hoş dışarıda oynardık biz oyuncakta bilmezdik ama çocuklarının hepsinin bisikleti varken maddi durum olduğu halde bana bisiklet alınmamıştı. Hep çocukların peşinde koşardım bugün 26 yaşımda çocukluğumun belkide sayılı tranvasi olan bisiklet çok büyük bir şey değildi belkide çocukken mutlu günler geçirmeme vesile olacak bir demir parçasından ibaretti. Ama gelin görün ki hiç bir şeyi olmamış birisi olarak yazıyorum bazende alınması gerekiyor. Ben şuan bana bir bisiklet bile alamadınız keşke yurda verseydiniz diyorum. Çünkü çocuklar küçük şeylerle de mutlu oluyorlar. Her istediği değil nadir isteklerinin olması gerekiyor. Birde devir değişiyor benim zamanımda bir bisiklet almak çok büyük bir lükstü. Ben o zamanlar için en büyük lüksü istemiştim. Ama şuan en büyük lüks çocuklar için ya tablet yada akülü araba. Hani maddi açıdan bahsediyorum. Sitede çocuklar kullanırken kızımin benim gibi arkasından koşması beni incitiyor. Çünkü yalvarıyor verir misin diye. İmkanım dahilinde onu sevindirmek benim hakkım ha olmaz saten kendini yese yine alamam çünkü yoktur. Oda zamanla büyüdüğünde para olmadığı için alamıyorlardi diye düşünür. Ama benim gibi varlık için de yokluk çekerse bir gün karşıma geçer neden bende senin gibi bir bisiklet arkasında koştum para varken diye sorarsa yüzüne bakamam. Bakın her istediği demiyorum zaten her zaman istekleri olan bir çocuk değildi. Eğitici oyuncak vs de istemedi hiç. 3 yaşından sonra ilk defa akülü araba istedi. Her istediği değil nadir istekler alınmalı. Ki bende zaten şuan alacak durumda değilim henüz evin eksikleri var oda babanesinden istiyor
(7,743 puan) tarafından
Canım ha babaannesi ha sen sonuçta alınıyor mu alınıyor arkadaşa katılıyorum
+2 oy
(11,217 puan) tarafından
Ya canım yanlış anlamada sen dun bırıne cıkışıodun esım 2 memurun kazandıgından daha ıyı kazanıyor dıe. Madem o kdr ıyı durumun neden bu kadar hesap kıtap yapıosun degılse neden ayagını yorganına göre uzatmıyorsun.herseyınde bır anda olmadı gerekmez kı.
(688 puan) tarafından
Canım 2 eve bakıyor eşim hesap ortak bizde. Evet 2 memur maaşı rahat alıyor şuan ayda 10 bin ev kredisi ödüyoruz ve araba krediside olacak. Zorlanmamiz neden bu kadar garip karşılanıyor zaten 2 memur maksimum 27 bin TL alıyor. Ev kredi 10 bin araba kredisi 7.500 evede 7 8 bin gitse dediğim şeye tekabül ediyor. Bize verilen her ay bu kadar. İş yeri kayinbabamla ortak olduğu için geri kalan onun cebine gidiyor.
(11,217 puan) tarafından
Zorlanmanızı tuaf görmuyorum ama istendi bisiklet alındı istendi akülü araba alındı daha 3 yasında kusup kızarak sızı eline almış bile tabletle oynuyacaksa bunlar neye var almayında onlarla vakıt gecirsin işte.

Kızım 6 yasında elinde dandik 10 yıl önceki tabletim car zor zor 1 saat oyalanabılıo hem cok yavas hemde sarjı yetmıo esim illa sunu bunu alcam dio izin vermiorum. Durumumuzda var cok şükür. Ama ne gerek var son model tablettın cocugun elinde. Butun aklını ona mı versın dıorum
(688 puan) tarafından
Kuzum modeli tabletler çok pahalı eşimin dediği 2 bin TL lik bir tablet var beğenmiş hafızası falan düşük modeli tablet alana kadar evimde robot süpürge yok onu alırım. Biz hiç eline telefon falanda vermedik bu zamana kadar nerden açılır bilmezler. Zaten küserek yaptırıyor babası da kıyamıyor ilk çocuk diye iki çocuğumuda çok sever ama oğlum henüz hiç bir şey istemedi yaşı küçük olduğu için buda zaten 3 yaşından sonra istemeye başladı birde site olduğu için yazın bahçede çocukları görüyor akülü arabayı o yüzden istedi ilk. Bir çocuk var alt katımizda kızım onun arabasına binmek istedi oda vermedi buda eve gelince istedi
+1 oy
(15,719 puan) tarafından
Tablet ve telefon çocuklara yararı yoktur aksine zararı vardır ve alışınca emin olun artık bağını koparmak zor.oluyor 
(688 puan) tarafından
Fato benim oğlum 2 yaşına kadar hiç kelime çıkarmadı ağzından. Bu eve girince eve TV aldık İnternetli eğitici çizgi filmler açıyorum. Mesela renkleri öğreniyorum meyveleri öğreniyorum şimdi tüm renkleri telaffuz ediyor. Meyveleri söylüyor şarkı söylüyor bu eve gireli 5 ay oldu TV geleli 4 ay çocuğum 4 aydır konuşuyor yemin ederim size. Sayıları 10 kadar öğrendi tüm renkleri öğrendi meyveleri öğrendi. Anne baba hala dede amca abla abi anne bak anne muz anne ilma hepsini söylüyor 2 cümle kuruyor artık
(688 puan) tarafından
Mesela şuan anastan tutun brokiliye kadar pazara gidince tanıyorlar. Geçen parzarsa brokoli almış eline bu benim brokoli diyor
(15,719 puan) tarafından
Her çocukta farklı etki ediyor demek ki benim oğlum dört yaşında TV televizyon sorun bizde özel eğitim alıyoruz zaten konuşma geriliği var yasak bize. Algısı iyi olan çocuk alır ondan biseyler ama olmayan için tam tersj
(688 puan) tarafından
Benim oğlumda konuşuyordu hatta kendi kendime silik otizm olabilir mi diye düşündüm. Şimdi hepsini söylüyor. Biz günde maksimum 2 saat açarız hepsinde eğitici videolar. Mesela bir tane var renkleri gösteriyor sonra karıştırıyor ve soruyor hangisi nerde diye benim oğlan hemen gösteriyor yerlerini. Tablet ve İnternet güzel kullanıldığında faydalı. Bazı aileler veriyor eline 10 saat çocukların gözü bozulacak raddeye gelene kadar umursamiyorlar. Ben buna karşıyım günde 1 2 saat doğru kullanıldığında güzel sonuçlar elde edebiliriz diye düşünüyorum. Aktivite kitapları vs almadığım şey kalmadı konuşması için. Maalesef 10 dakika sonra sıkılıp atıyor bazı çocuklar. Benim kızım çok çabuk sıkılır. Birlikte puzzel falan yapıyoruz 10 dakika sonra kaçar gider. Günde. 1 saat patron bebek 1 saat eğitici çizgi film sonrası atla eşek sürme oynuyorlar. Annesi olan sensin çoğunun neye ilgisi varsa ona yönlendir senin çocuğunu senden iyi kimse düşünemez ♥️
(688 puan) tarafından
Konuşmuyordu* 2 yaşına kadar bir kelime dahi konusmadi
+1 oy
tarafından
Birçok postunu biliyorum eski kullanıcı yeni kullanici olarak buradaki açtığın postlarda amacın ya dikkat çekmek yada insanlara nispet yapmak yahut tartışma insanlar hakkında asla yanilmam hiç kusura bakma ama defalarca aynı şeyi yapıp hesap sildirmiştin fikir almak niyetinde olduğunu sanmıyorum velhasıl

Soruna gelirsek benimde tek evladım var ama ne babanesine ne halasina bunu alın kızım istiyor diye duyurmadim elimde olanla yetinmeyi bilmesi lazım ilerde çok başınız ağrır bu tarz yetiştirirseniz 
(688 puan) tarafından
Ben duyurmuyorum ki ne alakası var babası arıyor annesini kızım direk söylüyor. Ki ilk defa kırmızı akülü araba istiyorum dedi. Şimdiye kadar istek çıkmadı ağzından hiç. Sonra bisiklet 2 gündür de tablet diyor. Yanlış anlıyorsunuz amacım nispet değil farkındaysaniz yazmışım evimin eksiği var birini alsam diğerini alamıyorum diye niye nispet olarak algılıyorsunuz. Bende her ay kendime kıyafet alamıyorum buraya ne zaman girsem birileri kıyafet alıyor hiç nispet olarak algılamadım altın postu mu açmışım ne yapsam diye sormuştum sadece. Öndeki hesaplarımı silme nedenim insanların aşırı derecede anlamadan dinlemeden üstüme gelmesi. Platformu kendi babasının platformu sanıp insanlara istediği gibi küfür edip onur zedeleyen yorumlar yapılmış olmasıydı.
+1 oy
(68 puan) tarafından
Canım bence senin büyük bir sorunun var ama sen farkında değilsin sesle elle olan tüm şiddete karşıyım fakat 20 aylık kızım var bir kere hayır demem yeterli oluyor markette pazarda bir tane den fazla birşey olmaz üstelik Allah'ıma sukur gelirim de senin o memur maasının cok cok cok ustunde bazı seylerin bo.nu çıkarmayın ki yarın öbür gün aglamayın 3 yasında cocuktam bahsedıyor sun nedir bu bir suru alınıyor ama cocuk daha sımdıden doymuyor şaka gibi gercekten rabbim hayırlı evlatlar dan versin inşallah cumlemize
(68 puan) tarafından
Valla 31 yasında bir mevkiye gelmis 11 yıldır aynı iş yerinde çalışıyor isem bence uslubumda hiç bir sorun yok ama senin anlayısında bir sorun var sana bunca insan bir şey bildiği için söyleniyor bi açtığın posta bak bakalım yok o ıstedi alındı yok bu istedi alındı ınsan lar ac çocukların ayağında çorap yok ileride 15 yasında bir çocuk oldugun da kalkıp suyu bu almıycak o cocuk sen bir oturup bunu dusun bence tablet almayı degıl
(688 puan) tarafından
Mevki insanın oturduğu koltuktan ibaret sadece. Kişilik karekter başka şeylerdir. Şimdi afrikada çocuklar aç değil mi yiyecek ekmek yok orda bizde mi çocuklarımıza ekmek vermeyelim yemek vermeyelim. Tüm çocukların hayat şartları farklı. Burda akülü araba postu çok açıldı sonuçta. Şimdiye kadar 3 isteği oldu onun dışında marketten 1 topitop bile istememiş biz kendimiz alıyoruz. Yada bir oyuncak hiç bir şey istemedi. Zaten öyle her istediğini almaya kalkarsam evimin yolunu bulamam. Farkındaysanız evimin eksiklerini yazmışım. Ben bu düşüncenize katılmıyorum. Bugün okullarda marka ayakkabı giyende var. Eminim sizde çocuğunuzu yırtık ayakkabı ile elinizde varsa okula göndermezsiniz. Ama elinde olmayan bir sürü çocuk yırtık eski ayakkabı ile okula gidiyor. O zaman kimsenin hiç bir şey almaması lazım
(68 puan) tarafından
Bak canım sana cocuguna hiç birşey alma demiyorum ben sahsım adına okudugum da ibaret yazdıklarım diyorum ki bak kardesım sen yazmışsın cocugum araba dedi aldık bisiklet dedi aldık sımdı de tablet istiyor ama benim de eksiğim var hangisini alalım sımdı ben de sana diyprum ki hep aldık yazmıssın ya alma mevki ye gelince oturarak olmuyor kimsenin yapmıycagı tuvaletti bile yıkadım ben öyle hadi okudum da koltuga oturdum degıl ayaklarımın sltı su topladı yeri geldi ama basardım
(688 puan) tarafından
Ben başlarına bir şey demiyorum canım herkes zorluk çekmeden bir yere gelmiyor bende 5 yılın sonunda doğru düzgün bir eve sahip oldum oda 10 yıl kredi yani 15 yıllık evliyken ancak doğru düzgün bir şeyim olacak. Tabikide her şey ha deyince alınmaz. Biz zaten tableti alıp eline verelim demiyoruz. 2 çocuğum var 1 2 yıl sonra en kötü tablet belkide 3 5 bin olacak. İki tane almaya kalksan 10 bin. Ben bu parayı bulamam ki çocuğuma biriktireyim. Belki o zaman eğitim masrafları olacak kredi temel ihtiyaçları araba kredisi derken ancak grcinecegiz o yüzden bir nevi şuan uygunken alıp saklayalım dedi eşim
(68 puan) tarafından
Fakat durumu sen bu sekilde anlatmadın anlatma soyleme deklin farklı bu sekilde anlatsan farklı cevaplar alırdın boylr sitem duymaz dın
+1 oy
tarafından
Sadece helal olsun dıyorum yıllık alacaklarını plan yapıyorsun hemde bu zamanda 
(688 puan) tarafından
Yapacak bir şey yok herkes gibi hayatıma bakıyorum bu zaman deyip beni yıpratma ben hassas bir insanım kafama çok takıyorum ve çok üzülüyorum sana sadece çenemi atsam zaten sesini çıkaramazsın çenem hep yağ bezesi gibi oldu üzüntüden. Konusunu dahi açmak istemiyorum
+1 oy
(2,055 puan) tarafından
Yarım saniyemizin  garantisi  yokken  ne güzel  planlar  kuruyoruz  demi  bende  bazen  şunu şunu  yaparım  diyorum sonra  kul  plan  yaparken kader gülermiş lafı  geliyor  plandan  vazgeçiyorum  olursa  olur  deyip  zamana  bırakıyorum bu arada  kızınızin  her istediği  yapılmış  Yarın  birgün  önünü  alabilecek misiniz  büyüyünce  belli  şartlar  karşılığında  keşke  yapılsaydı  zaman  dilimleri  içinde  yanlış  anlama ama  ileride  bu durumu  çocuk  kullanabilir belki.
(688 puan) tarafından
Aldığımız şeylerde sadece masa sandalye kullanıyor. Bisiklet ve akülü arabayı evin içinde süremez. Ne zaman hava sıcak olur o zaman
+1 oy
(1,018 puan) tarafından
Verilen cvplarj aşağıya kdar okudum gayet yerinde tepkiler almışsın işine geleni işine geldiğin gbi anlayıp cvp vermişsin..soru sormak dglde gösteriş yapar gibisin yok bukdar ödüyorum bukdar evime giriyor üç yaşındaki kıza şunları şunları alıyoruz hesabı dört yaşında kızım var daha sıfır bı oyuncak eline almis dgl kızım hep sağdan soldan mileltin verdikleriyle oynuyor garibim...Allah banada böyle bi dert versin ...herşeye bı cvbin var maşallah tablet  verilmemesi gerektiğini ve yaptığının aslında yanlış olduğunu bilmemende garip doğrusu ammmaaaa ve tabiki bundan bananeeeeee
(688 puan) tarafından
İlk olarak Allah çocuğunuza daha çok versin inşallah. İkinci olarak verilen yanıtlar hep beni yalanlamak ister gibi yani maddi açıdan durumumuz iyi demiştim ona dem vurmuş çoğu. Diğer bir konu başında yazdığım gibi ben almadım hiç bir şeyi. Bir sonraki konu ise durumu olan herkes çocuğuna almak yedirmek giydirmek ister ve yaparda. Sen hiç durumu çok iki bir adamın Şahin arabayı bindiğini gördün mü? Mesela örnek ali agaoglu sakip sabancı acun ılıcalı özelikle acun ılıcalı kızlarınin yaşam tarzlarını görmüşsündür. Kısacası durumu olan herkes yapar. Benim durumum tabikide acun ılıcalı falan gibi değil. Ama durumum bazı şeylere müsait tableti ben değil eşim istiyor. Diğer saydiklerimi ben almadım babaannesi aldı.
0 oy
(352 puan) tarafından
Biz ev tutup içinde oturmak için kredi çekiyoruz senin derdine bak Allah inşallah senin bu derdini bana da nasip eder kimisinin derdi kimisinin inan ki duasi
(732 puan) tarafından
Ee böyle kaynanaya halaya her şeyi aldırsak bizim de evimiz olur emin ol
(688 puan) tarafından
Bizim gelir ortak o yüzden olabilir mi :) hani siz ayrı eve çıkıp kocam kendi parasını kazansın deyip rahatiniza bakarken bende onlarla 3 yıla yakın oturup eşimde 20 yıldır onlara çalışıyor o yüzden olabilir mi diye soruyorum hemen başka yere çekme. Senin eşinde çalışsın sende al canım benim kimsenin malında gözüm olmadı hiç elime bir şey geçtiğinde her zaman Allah herkese versin diye dua ediyorum.
(732 puan) tarafından
Eşim çalışyor çok şükür
(688 puan) tarafından
Benim ki gidiyor uzun yol şoförü haftada bir geliyor. Mesafeye bağlı bir durum mesela geçen deprem bölgesine un götürdü 5 gün gelmedi. Benim çocuklarım da babasından yoksun büyüyor
(352 puan) tarafından
Uzun yol şoförlerinin cidden çocukları yetim gibi büyüyor ama tabi yurt dışı uzun yol soforleri için geçerli adamlar bir gidiyor aylarca gelmiyor ya
0 oy
(4,661 puan) tarafından
Kızın kaç yaşında acaba maşallah her dediği alınıyor 
(688 puan) tarafından
3.5 yaşında eşim geç evlendi yani benimle evlenirken yaşı kemale ermişti. Çocuk istiyormuş hep ailenin ilk erkek çocuğu olduğu için ilk erkek çocuktan olan torun ve adını kaynanam koydu. Kaynanam onu çok seviyor nedenini bende bilmiyorum. Oğlumun ilk çocuğu diye sever hep. Yani eşim 39 yaşında baba oldu
0 oy
(2,562 puan) tarafından
Her istediği almak iyi bişi değil çocuk bu her gün bişi ister 
(688 puan) tarafından
Ben almıyorum eşimin ailesi alıyor zaten onlar alıyorlar
(2,562 puan) tarafından
Kimin alması önemli değil
0 oy
(489 puan) tarafından
Bence başta sizin evinizin eksiklikleri annem gibi yapıyorsunuz o da öyle tamam çocuklarin ihtiyaçları da önemli ama evin ihtiyaçları çok daha önemli 
(688 puan) tarafından
Bende eşime bunu söyledim zaten henüz daha almamız gereken şeyler var dedim ama 2 tane arka arkaya çocuk var bunlar büyüdüklerinde milletin elindekine bakmasın diyor. Onun demek istediği birine şimdi alalım kaldır diğerine de bir iki seneye kadar alırız aynı anda ikisine alamam diyor yani
(489 puan) tarafından
Düşünebiliyor musun aralarında ne kadar çok kavga kıskançlık olur ona aldın bana da al ya da ona aldın onu çok seviyorsunuz beni sevmiyorsunuz gibisinden alınacaksa herikisinde de alınmalı yoksa yok yani
(688 puan) tarafından
Canım oğlum 2.5 yaşında kızımda telefon kullanmayı bile bilmez. Biz yemek falan yedirirken bile telefona hiç maruz bırakmadık Allah yukarıda asla ellerine telefon almış çocuklar değil bu zamana kadar. Bende istemiyorum zaten evimin eksikleri var henüz
(489 puan) tarafından
Ha öyle mi anladım Allah bağışlasın ilk önce yemek barınma temizlik ondan sonra zaruri ihtiyaç tableti alsanız sadece çocugun mutlu olur evinin ihtyaci tamamlanmaz ama evin ihtiyaçini alsanız hepiniz mutlu olursunuz
(688 puan) tarafından
Zaten öncelik eksikler ama ciddi manada her ay aldıkça eksikler bitmiyor nedense sıra bana gelmiyor
0 oy
(1,389 puan) tarafından
Kafam karisti sonunu okurken sjsjsjs))))tabiki evin ihtiyaclariniii.darilma bana düsmez soylemek  ama cocugunuzu biraz simartmissiniz gibime geldi.yokdan anlamasi gerekmezmi .ilerde daha kotu olur sizin icin canim bak halamin torunlarinida oyle buyutduler her ay iphonne degisiyor cocuklari kendini yerden yere atiyor kusuyor yemek yemiyor illa alacaksiniz diye . daha yaslaro 10 12 iphone 13 kullaniyorlar sjsjs.yinede kendiniz en iyisini bilirsiniz tabi.ha bide biz kucukken neler isterdik hepsini alirlarmiydi hayir imkanin icinde buyudum ama annem asla bixi simartmadi kotu anlama kotu manada demiyorum bi kumbaramiz vardi ona hergun babamda kurus isteyip atardik aylar sonra istedgmz seyi oyle alirdik.buyudum simdide oyleyim tutumimi biloyorum car cur etmiyorum parami en esasids yokluk nedir onuda biliyorum varligin icinde)litfen bi daha soyliyeyim dediklerimi yalnis anlama elistirmek amacli soylemedim 
(1,389 puan) tarafından
Canim ablamda annemin ilk goz bebegi bende ikinci goz bebegi annemde bix olana kadar 2bbeegini kayb etdi biri karninda 8aylik evde dogurdu eline gelmis biride 3yasina kadar yasamis melek olmusdu 3yildan sonra ablam olmus 7kurbanla nezirle niyazla.senmiydin ya postu acan taniyorum seni Allah gonlune gore versin canim sende yokıuk icinde buyudun okumustum hikayeni hatrliyorum.ama fazladan sey yapma derim yokluk nedir bilsin ne olursa olsun sevgi verin ona verdginiz maddiyatdan daha degerli degilmi
(688 puan) tarafından
Vallaha canım bende alamıyorum zaten evin eksiklerinden dolayı kaynanam gil alıyor. Hayır birde papağan gibi kimseden istemez babanesinden ister. Babaanne bana pembe bisiklet alacaksın mi diyor oda kıyamıyor yoksa her istediğini alamayız
(688 puan) tarafından
Bende yokluk içinde büyüdüm. 1 bebek bisküvisi yedim diye dayak yiyordum. Bisiklet hep içimde kalmıştır hiç bisikletim olmadı mesela. İmkan olduğu halde alınmadı bana. Varlık içinde yokluk gördük biz. O yüzden köyde tüm çocuklar bisiklet sürerken benim yoktu arkalarından koşardım. Bir nevi imkan varsa alınmalı diye düşünüyorum bazı şeylerde. Çünkü çocukların istekleri büyük değil eğer maddi durum varsa. Büyüdüklerinde içinde kalmaması lazım benim gibi. Hani çok büyük bir istek olmadığı sürece küçük şeyler çocukları mutlu eder
(1,389 puan) tarafından
Bi yerde haklisin canim .. insan yoklugu cekince cocuguda cekmesin diye dusunuyr.bsikleti filan almaniz ve ya almalari iyi olmus bende cocukken ayaga takilip surenlerden istiyordum hep bakardim kiz cocuklarina surerken ama asla istemezdim ailemden cokk cokk utamgac cekingen buyumustuk ablamda bende halbuki al desek alirlardi belki..  ama kumbaramin o kadar paraya yetismiycegni dusunurdum hep sonra kuzenim kendine halasi gondermisdi yurt disindan 2tane vardi birini ablamla bana vermisti onu nasil hevesle surerdm hatrliyorum.ama tableti alma hem ne var o telefonda tabletde filan.4 5yasnda cocuklarin garip abuk subuk yasina uygun olmayan tiktok cekdiklerini gordgmden beri bebegim dogsun asla tele alistrmiycam diyorum.oyuncak filan  oynasin tablet neymis sjsj televizyon bile saatle oyle iyi kuzum .
(688 puan) tarafından
Kuzum bazi insanlar şuan ki maddi imkanın farkında değil.  Bugün alabildigimizi yarın alamıyoruz. Hani bende çok bisiklet sevdası olan bir çocuktum varken istediğim halde alınmadı yokluğu çok iyi biliyorum. Ama belki alınsaydı kötü çocukluğumun güzel bir anısı olabilirdi o zamanlar için. Benim çocuklarda hiç eline telefon almamış daha
0 oy
(3,585 puan) tarafından
Çocuğunuzun her istediğini almak doğru değil şu anda tabletten daha önemli ihtiyaçlarımız var diyeceksiniz çocuk bunu bilecek öğrenecek ben yaptığınızın yanlış olduğunu düşünüyorum doyumsuz bir çocuk mu yetiştirmek istiyorsunuz yoksa bazı seylerle yetinmeyi bilen istediği şeyler için çabalayan ulaştıktan sonra mutlu olan çocuk mu 
(688 puan) tarafından
Canım zaten ben almıyorum. Bana kalsa önce evimin eksikleri var. Hali vs ama eşim 40 yaşında baba olduğu için kızımda ilk çocuğu olduğu için biraz hassas davranıyor ona. Oğlumda var ama kızıma daha düşkün nedense ailesi hep öyle sadece kızıma düşkünler. Zaten ben tıka basa doluyum şuan alacak durumda değilim yani
(3,585 puan) tarafından
İzin verme ilk çocuğum kıyafet yemesine hiç bir zaman laf etmem alırım ama oyuncak almıyorum 16 aylık sadece bir kaç tane eğitici oyuncak ve kitap alıyorum onun dışında almıyorum insan yetiştiriyoruz her istediğini yaparsak eğer bir sureligine evet mutlu olur ama sonrası çocuk için hüsran olur ergenligi falan da kötü geçer herkese rest çekeceksin her istediği olmak zorunda değil diyeceksin anne olan sensin senin kuralalrina çocuğun dahil herkes uyacak
(688 puan) tarafından
Bunu onlara söylediğin zaman benim torunum sen annesi olabilirsin ama benimde torunum diyor. İşte anlatamıyorsun ki kimseye benim hediyem seni alakadar etmez diyorlar.
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Kızım 3 yaşına yeni girdi canım kumbarayı bir kez önüne koydum şimdi babası 1tl dahi verse kumbaraya atıyor sizde öyle yapın birde herşeyi bol bol alıştırmayın hem şımarık hem doyumsuz çocuğunuz olur herşeyi ister o çoçuk daha küserse küssün yani tablet için birşey diyemem bizde yeni aldık çünkü gelen giden akrabalarımızın elinde görüyordu ister istemez hepsi izlerken bu bize bakıyordu yeni nesil pekte oyun çocuğu değil durumun varsa eşinin dediği gibi zamlanmadan al krediyi bi tık fazla çeksin eşin diğer ev eksiklerini o şekilde tamamla altın bozma huyunu tamamen hayatından çıkar asla birikimin olmaz her sıkıştığında bozarsın yerine koysanda harcadığın için pek biriktiremezsin eşinin ailesinin destek olması güzel ama sürekli bişey talep etmen hoş değil onlar istese bile şuan gerek yok diyerek erteleyebilirsin bence sürekli al al olmamalı
(688 puan) tarafından
Kuzum akülü arabayı sitedeki çocuklardan gördü. Bisikletide çocuklarda gördü. Tableti de amcamin çocuğunda gördü şimdiye kadar ilk defa bu üçünü istedi bugüne kadar hiç bir şey istememiştir daha doğru düzgün ne bir bebek ne bir oyuncak
(688 puan) tarafından
Kuzum krediyi fazla çekemiyor çünkü bir kredi daha var ev kredimiz var şuan ayda 10 bin 10 sene
(6,441 puan) tarafından
Of çokmuş rabbim ödeme kolaylığı versin inşallah
0 oy
(3,095 puan) tarafından
Canım yanlış anlamada bir çocuğun her istediğini almak ne kadar doğru 
(688 puan) tarafından
Kuzum ilk defa bu 3 nü istedi. Onuda sitedeki çocuklardan görüyor akülü arabayı bisikleti falan normalde oyuncak falan istemez hiç. Hatta sevmez bile bebekle falan oynamayı bebek ördüm amugurimi 1 tane eline bile aldığını görmedim hiç
0 oy
tarafından
Cok cok kotu yetıstırmek canım bu, her ıstedıgı bır sekılde alınmıs, kendını yerden yere vurmasına gerek yok ki uzuluyorum dıye sıze baskı yapıyor, tablet ıstersenız pahalı olabılır dıye alın ama elıne vermeyın bu sefer baska sey ıster bıtmez
(688 puan) tarafından
Kuzum şimdiye kadar hiç bir isteği olmadı. İlk akülü arabayı sitede gördü çocuklarda onlardan istedi vermediler diye ağladı yani binmek istedi. Vermeyince akşam evde eşim annesine söyledi oda telefonda akülü araba istiyorum dedi. Geçen günde bisiklet gördü istedi 2 gün öncede kuzenimde gördü istedi tableti. Tableti vermek için almayız bizim 2 bebek arka arkaya olduğu için şimdi ikisine aynı anda alamiyoruz bazı şeyleri. Yani fiyatı yüksek olanları. Mesela akülü araba aldık 2 koltuklu ama tableti 2 parça şeklinde alamayız. Eşimin demek istediği şey şimdi birine alalım sakla bir sonraki yılda diğerine alırız aynı anda alamayız diyor her şeyi. O kadar halası gile gider oradaki oyuncaklardan birini isteyip almamış daha. Kimsenin hiç bir şeyine tenezzül etmez. Hatta halam çok tok gözlü diyor. Tableti eşim pahalı olur diye almak istedi. Zaten akacağıda öyle aşırı pahalı bir şey değil 2 bin TL civarı düşünüyor
0 oy
tarafından
Herhangi bir maddi sıkıntım yok. Ama tablet hayır yani. 

İlgili sorular

0 oy
30 cevap 375 göst.
8 Ocak 2024 Diğer kategorisinde zxcvbnm (15 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 608 göst.
10 Eylül 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Ht (2,092 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 260 göst.
0 oy
16 cevap 314 göst.
30 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Cemrenin mamasi (8,328 puan) tarafından soruldu

380,205 soru

11,382,539 cevap

34,882 kullanıcı

...