0 oy
327 göst.
Aile kategorisinde (16 puan) tarafından
Kızlar  kızım 2 yaşı bitti genital bölgesiyle oynuyor yalnız kaldıkça şimdi daha ileri safhaya geçti konuştum olmadı ceza verdim olmadı var mı yaşayan ne yapayım

11 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Belki kaşınıyordur. Enfeksiyon falan vardır. Bez takmıyormusun nasıl oynuyorki.
(16 puan) tarafından
Yok canım takmıyorum pjamasını çıkarıp oynuyor
-Reklam-
+1 oy
(42 puan) tarafından
Cok normal seyler bunlar canim.oncelikle dikkatini dagitmaya çalış. Baktinki olmuyor hala yapmaya israrci odasina gotur ve orda onu tek başına birak bir zaman sonra birakir kendi bu bir donume unutma kendini keşfediyor. Yardimci olun. Bu konu hakkinda cok fazla yazilar var internette okuyum bilgilenebilirsiniz. Allab yardimiciniz olsun.
0 oy
(2,102 puan) tarafından
Siz üstüne gittikçe daha çok meraklanıp yapıyorlar çocuklar hayırdan anlamaz.

O yaptığı esnada yapma etme deyemeceksiniz. Hemen dikkatini başka yere dağıtıcaksiniz. Bak kızım burda ne var, bak annecim sana oyuncak getirdim hadi gel resim çizelim vs diye dikkatini dağıtıcaksiniz zamanla düzeliyor unutuyorlar .
(70 puan) tarafından
Aynen öyle yapmalısınız  kesinlik le büyük bir tepki verip çek elini oradan yapma dememelisinz farkettiysenz gizlice yapıyor diyorsunz yasaklamak Hayır demek bu sonucu doğurms.
0 oy
(119,349 puan) tarafından
Gorumcem psikolog cocukalarda 2 yas sendromundan bahsetmisti bi nevi ergenlik gibi bisiymis kendi vicudunu tanima asamasinda dikkatli davran bagirmadan konusman gerekliymis
0 oy
tarafından
Bu dönemde normal tatlim. Ceza verme, dikkatini baska yöne cek öyle yaptığında. Unutacak bir süre sonra. Ama ilerlerse bir doktora danışırsın.
0 oy
(1,499 puan) tarafından
Acaba kaşınıyor mu ki akıntı gibi birşeyi var mı 
0 oy
tarafından
Canim sakin ceza verme sakin kendini kesfediyor sen cezalandirirsan ilerde psikolojik cok buyuk problemler yasar :/ 

Kendini kesfediyor suan biz ne desek bos internetten bol bol uzman yorumlarini oku mutlaka
0 oy
tarafından

image

eger imkanin varsa almani oneririm mahremiyet nedir nasil ogretilir 

Odullu bir kitap

0 oy
(12,777 puan) tarafından
Gormemezlikden gelin Bi idrarına baktırin  enfeksiyon vs varmi diye kendini tanıma evresi ve küçük yaşlarda bebekler de mas.. Yapabiliyor üstüne düşmeyin gördüğünüzde başka şeyler ile meşgul edin 
0 oy
(343 puan) tarafından
Bende de var o dert benimde oğlum oynuyor eline vuruyorum yapma diyorum ben olmadığım zaman yapıyı gizli gizli 3 yaşında oğlum bende ne yapacağımı bilmyrm ama her gördüğümde eline vurup kızıyorum inşallah bırakır 
(4,889 puan) tarafından
Eline vurmanız onun için orası mahrem bi yer dokunulmaz manasını ifade etmiyor ki. Dikkatini dağıtın sadece
0 oy
tarafından
Kendini keşfediyor canım kızma kızarsan daha çok yapar dikkatini dağıt başka şeylerle uğraşmasını sağla zamanla bırakır 

İlgili sorular

0 oy
30 cevap 398 göst.
6 gün önce Aile kategorisinde Pamuk şekeri (1,307 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 81 göst.
25 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Merve5656 (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 424 göst.
2 Mart 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde RaHiME_91 (2,698 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 397 göst.
3 Şubat 2024 Aile kategorisinde Gulnur (14 puan) tarafından soruldu

380,317 soru

11,386,868 cevap

34,887 kullanıcı

...