0 oy
117 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
6 aylık kızım var. Ve gerçekten yemiyor. Şöyle söylim dün ikindi civarı mamasını verdim zar zor. Akşam çok huzursuzlandı. Sürekli ağlıyor bir şey kabul etmiyor. Uykusu var biliyorum ama uyumuyor. Akşam  Saat 9 buçuk gibi mama yaptım verdim. Bir de içmiyor diye az yapıyorum ama onu da içmiyor. Sonra saat 11 e geliyordu aldım odaya geçtim ışığı kapadım 6 ölçek mama yaptım zar zor içirip uyuttum. Uykuya zor dalıyor bir anda bağırarak uyanıyor. Sabah 7 buçukta uyandı 6 ölçek mama yaptım. İçmedi yine 1-2 ölçek anca içiyor. İki hafta önce doktora götürmüştüm boğazı tahriş olmuş dedi. E çığırmaktan. Sürekli çığırıyor sebepsiz. Napıcam bilmiyorum 

6 Cevaplar

0 oy
(402 puan) tarafından
Cnm dış doneminede giriyorlar bazıları bu aylarında.damaklati aciyordur diş çıkarmaya hazırlanıyor.uzme kendini hepsi aynı oluyolar bu dönemlerde 
-Reklam-
0 oy
(11,400 puan) tarafından
Zorlama canım dış yüzünden olabilir bazen benim kızım da öyle yapıyor zorlamiyorum dış tozu var tedagil bi ondan dene istersen 
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Mamayı değiştirmenin tavsiye ederim diş zamanı uyumaması normal
0 oy
(7,633 puan) tarafından
Ufak ufak meyve pürelerine başlayabilirsiniz ilk etapta çeyrek muz ezip verin diger gün yumuşak armut yine çeyrek dilim ezip verebilirsiniz.
tarafından
Öyle yapıyorum arada az az kaşık mama veriyorum onları yiyor iştahla
(7,633 puan) tarafından
Bazı bebekler kaşık maması seviyor benim kızımda biberonla beslenmeyi o hazır mamaları hiç sevmezdi
0 oy
(1,070 puan) tarafından
11 aylık kızım var 90 ml mama içiyor yemeklerin tadına bakıp bırakıyor çocuklar bazen böyle atak dönemlerinden geçiyor sabret zamanla geçecek bu durum dişten dolayı da yapıyor olabilir eğer mamayı icmiyorsa az yap sık aralıklarla ver zorlama eğer zorlarsan inan yemekten soguyorlar 
0 oy
(5,366 puan) tarafından
Ek gıda dene bence yoğurt sebze püresi filan bide damakları sistiyse ondan ağlıyordur . Benim kızım 4 aylıkken huysuzlugu başladı 6 aylıkken iki diş birden patladı ama ne çektik 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 119 göst.
2 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Aslanaslan (41 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 180 göst.
11 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Aysedem (535 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 171 göst.
0 oy
9 cevap 243 göst.
11 Ocak 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Serra (564 puan) tarafından soruldu

381,279 soru

11,414,114 cevap

34,961 kullanıcı

...