0 oy
314 göst.
Diğer kategorisinde (636 puan) tarafından

https://www.instagram.com/p/B5auGaSjkWB/?igshid=umpwgdufkm2t%C2%A0

Kızamık hastalığından Kongo cumhuriyetinde 5 bin kişi sadece kızamık hastalığindan öldü ve kızamık aşısı yeniden 9. Aya çekildi. 9. Ay 1 yaş ve ilkokul 1. Sınıf olmak üzere 3 doz kızamık aşısı yaptırılması gerekiyor. Aşı gereksiz diye kimse bana sarmasın. Gönül isterki herkes yaptırsın ama  aşı karşıtlığı giderek artıyor. Aşıya karşı olmayanlar için bilgilendirmedir.

Not: sağlık ocaklarinin hepsine resmi yazılar ulasmadi. Saglik ocaginizdan bilgi alın.

image

5 Cevaplar

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Aynen boyle iste asi karsitlari bizi de tehlikeye sokmaslar keske...

Lutfen zaten asili cocuga bizden bulasmaz demeyin asi mikrobu bebekle tanistirmak ve hastakigi hafif atlatmak icin yapilir yuzdeyuz koruyan hicbir metot yoktur.

Ornek cicek asisi bulunmadan once olduren bir hastalikti suan iz bile kalmadan hafif bir sekilde atlatiliyor. 
(636 puan) tarafından
Kesinlikle katılıyorum...
-Reklam-
0 oy
tarafından
Sağol canım 

Bu aşı karşıtı insanları anlamıyorum gerçekten 
(636 puan) tarafından
Bende anlamıyorum bi de birşey diyince de höt höt cevap vermiyorlar mı  bitiyorum yani. Birsey bilip konussalar tamam da hep aynı seyleri soyluyolar yok ası zehirli. Yok amerikanin oyunu. Yok benim yigenim kuzenim yaptirmadi hic de birsey olmadı.buna benzer seyler
tarafından
Ayy ayya evet onların o cevaplarını görünce gözlerim kanıyor
0 oy
(2,332 puan) tarafından
Şimdi benim anlamadığım kızamık aşısı bi 12.ayda bi de ilköğretim 1.sınıfta yapılıyo. Zaten kızım 1 ay önce aşı oldu bizim tekrar vurdurmamiz gerekmiyo değil mi ?
(636 puan) tarafından
9.  Ay icin de 1 doz eklendi. 3 doza cikardilar. Saglik ocaginizdan bilgi alın
0 oy
tarafından

Evet biz olduk asi ağır geldi oğlum havale geçirdi resmen ambulansla hastaneye zor yetistik 

Üstelik asi diğer asilardan daha ağır oğlum kaldırmadı ve vücudu yandı resmen pul pul doktu 

Bu kdr asi oluyo bebekler neden hala korunmuyo hastalık vs 

Mecbur kalıyoruz böyle haberlerle işte :wassat:

Ayrıca 2 4 6 ve 8 aylik aşılar da kizamikcik asisi mevcut ebelerin kendisi soyluyo ama yetmiyo demek ki aşılama aşılama 

Eğer oğluma bişi olsaydı hepsini gebertirdim

(636 puan) tarafından
Asınin bebeginde reaksiyon olusturmasi saglik personelinin sucu degildir .  Artik hicbirsey eskisi gibi degil gebertmeye (!) kalksaydın sonucunun ne olacagini gorurdun. Sağlık personelleri vatandaş için var ve vatandaşa hizmet verenlere saygili olmamiz gerekir.
tarafından
Ne alaka sağlık personelini gebertiyorsuniz? Gerçekten saçmalamışsın çocuğun asiya reaksiyonu varaa hemşireler napsin pes !!!! Savciligi boylardin
tarafından
Hadi ya pardin da siz kimsiniz ?
Benim çocuğuma ne vuruyolar belli deil bu bir
İkincisi dağıttıkları kan ilackari paraben içerikli bunun sorumlusu ben deilim anladiniz mi ?
Adam akıllı bilgilendirme etmiyolar
Ayrıca bundan 3 ay önce bebeğim hastalandı gttik o çok ovdugunuz sağlık personelleri uyuyordu uykulu haliyle bize bişi yok usutmus dediler gidin
Kan tersti yapmadılar üstelik kafalarına göre ilaç verdiler
Özele gttik kan aldılar enfesyin çıktı bunu açıklar msn bana peki ???
Hekres işini yapsin bende kimseye laf etmem
Hangi sağlık ocağı veya anneyi bilgilendirme amaçlı panel sempozyum yapmış ki ??
O yüzden kulaktan dolma bilgilerle milelt kafasına göre iş ediyo
Aşı niçin var ne amaçlı nedir ne değildir hiç kimse bişi demiyo boşuna bana ukalalik yaomayin
Bak bu adı benim oğlum da alerjik reaksiyon gösterdi kaç bebek bundan dolayı hastanede arkadaşlarımın haberiniz var mı gelmiş bana ahkam kesiyosnz özellikle sen Tuğba ? Değecek yer ariyodun gelmiş bana akıl veriyo isine bak sen
(636 puan) tarafından
Ben sana simdi guzelce yazar döşerdim de yemin ederim yazdığıma değmezsin. İsraftan başka birşey olmaz
0 oy
(12,854 puan) tarafından
Bizim de cuma günü var aşımızı 
(636 puan) tarafından
Aşı önemli :)

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 1,143 göst.
24 Mart 2021 Diğer kategorisinde Huthut (894 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 1,009 göst.
26 Aralık 2019 Diğer kategorisinde ✓✓£sm£r✓✓ (1,983 puan) tarafından soruldu