0 oy
431 göst.
Aile kategorisinde (3 puan) tarafından
Doğum sonrası gelen misafirlere ne ikram edilir hanımlar siz neler yaptınız 

24 Cevaplar

+1 oy
(10,074 puan) tarafından

Hicbisey :woot: kahve yanina biskuvi koyduk. Gelende tatlisini getirdi genelde cayla kahveyle

(10,074 puan) tarafından
Ayy 2 dogum yaptim valla canim ilki pandemiye geldi zaten cok gelen olmadi yakinlar sadece onlarda tatlilarini aldi geldiler. Simdi 2.oldu mevlut yapicam zaten arayana diyorumki mevlut yapicam cagiricam. Bi komsular geldi bide halam amcam onlarda bi cay icip tatlilarini getirdiler valla cikti aradan :D
(4,240 puan) tarafından
En guzeli
(15,286 puan) tarafından
Casperiye yesiligi doğrayıp buzluğa atınca çıkartıp patates salatasina koyunca tadında bozukluk olmuyor mu. Neler donduruyorsun yesillik
(4,240 puan) tarafından
Yok canim yesillik dondurmuyorum kivircik maydonoz roka. Havuc. Tere falan yikayip digrayip salata kurutucuda kurutuyorum tuperver buyuk kaba koyyuyorum 6 gun 7 gun hic bozulmadan kaliyor  yani bi salata yapinca koca legen yapiyorum. Ona  patates rendeleyip sogan migan katinca patates salatasina ceviriyodum. :) buzluga yesillik atinca cikinca pismis gibi olur olü olur ama sey atiyorum dereotu atiyorum yikayip kiyip.  Havuc soteleyip uogurda katinca yada kabak soteleyip yogurda katinca kullaniyorum onu.   Buzluktan cikinca yumusat yesillik
(15,286 puan) tarafından
Ben de öyle düşünmüştüm. Maydanoz koyuyorum ben de . Anladım dostum çok sağol
-Reklam-
+1 oy
(3,052 puan) tarafından
Bizde ikram olmaz açıkçası. Geçmiş olsun ziyareti yada hasta ziyareti gibi kabul edilir bizde. Doğum yapan kadından ikram bekleyip laf yapacak olan da gelmesin zaten. Gerçi o durumda kimse laf yapamaz bizde laf yapana da cevabını herkes verir. 
tarafından
Yemek yapmıştım Bn yemeksiz olmazmış.... sinir oluyorum... bebegmi çok ihmal etmişim gelenler ve yemek çay bekleyenler yüzünden.. canları cehenneme kimse gitmesin ilk 3 4 ay anne icinde bebrk icinde. Bn doğum yaptım eltim ertesi günü geldi kocasıyla.  Ben daha yürüyemiyordm bile.... 2 3  hafta önce eltim doğum yaptı daha dün gittim ilk. Kizdi nedrn böle geç geldn diye.... Emin ol senin iyiliğin icin dedm sustum  .
0 oy
(4,589 puan) tarafından

Pandemi zamanıydı misafir gelmedi :) 

Tek akraba geldi onlar da bir şey hazırlamayayım diye neredeyse son anda haber verdiler bende hemen milföy börekleri yapmıştım. 

Onun dışında poğaça, sarma, kurabiye falan olur işte klasik şeyler. Tabii sarma mesela buzluğa koyabildiysen. :) Yoksa hazır şeyler de alınabilir. Tatlı vs.

0 oy
(1,248 puan) tarafından
45 gün oldu eşime hazir tatlı aldırdım cayka ikram ettik 
0 oy
tarafından
Bizde lahusa şerbeti vardır tabi ki siz ne ikram isterseniz 
(1,408 puan) tarafından
Ben urfalı yim eşim bursalı onlarda da öyle lohusa şerbeti şart bi de kızsa pembe kurdeleleri bardağa geçiyorlar erkekse de mavi
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Onların ikramlık getirmesi gerekmez mi bende öyle oldu ayaküstü geldiler çok ksii kabul etmedim zaten kendileri yiyip içtiler
0 oy
(829 puan) tarafından
Bı zahmet gelen getirsin hep biz mi vereceğiz onlara lohusa halimizle bı de ikram mi bekleyecekler  boşver kuru çay yeter onlara ben sofralar kurdum da ne oldu sanki 
0 oy
(48,731 puan) tarafından
kurabiye meyve suyu falan bide kutulara kuş lokumu koymuştum ondan verdim
(48,731 puan) tarafından
lohusa serbeti bide
0 oy
(6,512 puan) tarafından
Gelen kendi getirdi valla ben bı çay koydum o kadar halden anlayan akrabalarım var şükür 
0 oy
(566 puan) tarafından
Kimse gelmedi bende bı hazırlık yapmadım canım :)
0 oy
(402 puan) tarafından
Valla arkadaşlarım komşularım sağolsunlar tam tersine içeceklerine kadar kendi getirdiler. Hatta bir arkadaşım misafirlerime dağıtıyım diye şeker hamuru kurabiye yapmıştı allah bin kere razı olsun hepsinden.
0 oy
(7,450 puan) tarafından
Annem olmasa kesin zorlanırdım ben lokum ve çay  ikram etik
0 oy
(1,726 puan) tarafından
Bayatlamayan kurabiye yapabilirsin börek yapıp buzluğa atabilirsin 
0 oy
(7,273 puan) tarafından
Buzluk böregi

Mantar kurabiye

Starbucs kurabiye 

Yaprak sarmasi

Şekerpare 

Poğaca 

Bunlarin hepsi buzluga atiliyor sec begen at buzluga hazirda mis gibi menü
0 oy
(1,372 puan) tarafından
Buzluğa börek poğaça sarma koydum ve kurabiye yapacağım inşallah bir de onu koyacağım. Lokum alacak babannesi dedesi inşallah. Bizde çikolata yaptırıyoruz. Lohusa şerbeti. Kişiye göre çay kahve :)
0 oy
tarafından
Kimse gelmedi kızım 8 aylık oldu toplasan 4 aile geldi :) böyle daha iyiyim pek sevmem misafircilik yapmayı. 
0 oy
(645 puan) tarafından
40 gün kimse gelmedi 40im çıkınca geldiler ona da çaya gelirlerse çayın yanına kek çerez falan verdik ama yemeğe gelirlerlerse çayın yanına gidecek şekilde kek yada tatlı yaprak sarma patates salatası kısır makarna salatası ve akla gelecek şeylerden 4 5 çeşit yaptım 
0 oy
(8,937 puan) tarafından
Lohusa evinde ikram yapılmaz hizmet beklenmez cnm gelen çayla idare etsin sadece 
0 oy
(5,071 puan) tarafından
40 gün annem kaldı yanımda. Hep sarması ve baklavası vardı. Baklavayı ben doğurmadan bir gün önce yapmıştı doğumdan sonra şerbetini döktü. Bir de lohusa şerbeti yapmıştı onu ikram ettik. 
0 oy
(10,978 puan) tarafından
Ben poğaça yapıp dolaba attiydim.gelecek olanı duyunca şak çıkarıp iki dakika kızmış kapanmış fırına sürün mu mis sanki iki dk önce yapılmış gibi. Tatlıyı da hazır aldiydik.e gelen de zikkimlanmaya gelmedi ya
(1,824 puan) tarafından
Ahahshsh alemsin ya bende o kafadayım valla lohusa halim çekilmiyor benşm bir de pasta börek isteyen olursa terlikle kovalarım heralde :)
(10,978 puan) tarafından
Zaten böyle şak diye doğumun ikinci günü vs gelenler oluyor ya cinlerim kalkıyor.dur bir kadın kendine gelsin toparlansin demi yok .ben asla kırkı cikmayana gitmem.onu da iki dk hayırlı olsun der kalkarım.insanin dikişi var kanaması var gece uyumuyor beni mi cekecek

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 338 göst.
26 Şubat 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Emmarose (261 puan) tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 699 göst.
11 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Zelihanur_80 (768 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 103 göst.
27 Temmuz 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Cerenin Annesi (155 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 306 göst.
16 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Naremmm (134 puan) tarafından soruldu

381,014 soru

11,406,748 cevap

34,944 kullanıcı

...