0 oy
769 göst.
Aile kategorisinde (486 puan) tarafından
Kızlar bende 3 yıldır kaliyor sürekli işten  çıkma saatleri belli olmuyor bazen erken bazen geç . Bende tesetürlüyüm . Bazen direk eve giriyor bazen kapının önüne geldiğinde kapıyı çalıyor. Ben bu durumdan hoşlanmıyorum hani tesetürluyüm gün içinde pijamayla evin içinde geziyorum başım açık. En azından gelmeden 5 10 dk  önce arasa eve geliyorum dese. En son dedim bak biz kardeşiz hani gelirken 5  10 dk önce haber ver basim üstüm müsait olmuyor . Tamam dedi. Ama tekrar yapiyor ne yapmalıyım .

20 Cevaplar

+3 oy
tarafından
düzenlendi
Sorun kaynının gelırken haber etmemesi degıl kaynının sende kalması ustelık sorumsuz ve anlayışsız bır tipken.. eşin yokken namahrem sonucta ne ısı var senın yanında sende gencsın muhtemel oda genc olmaz kardesım aılen nasıl bısı demıyor boyle sacmalık mı olur 3 yıl nedir 
tarafından
kalmasını ıstemedıgını soylemıyor musun  esıne zorunda degılsın sonucta en azndan esın net bı sekılde konussun orası senın evın ve rahat etmek en dogal hakkın
(486 puan) tarafından
Bu şekilde dedim eşime dedim teseturluyum rahat edemiyorum kardeşine kiralık ev bul dedi arıyoruz 3 aydır kira ariyor
tarafından
bulunur ınsallah hemen
tarafından
Bu yorumun benzerini yazacaktım ayrıca eşin evde olmayınca aynı evde olmanız da doğru değil siz kardeş falan değilsiniz yok öyle birşey eşine düzgünce söyle dinen doğru değil de
tarafından
3 yıl olmus cok kımsenın takacağını sanmıyorum boyle bır konusmayı ama artık yeter bıktım dıyıp kestirip atmalı net bı sekılde bu ne bıcım yaşam tarzı cok sacma
-Reklam-
0 oy
(17,801 puan) tarafından
Sende neden kalıyor ?
(486 puan) tarafından
Bende bilmiyorum anlam veremiyorum
(17,801 puan) tarafından
Annesi babası yokmu çok saçma
0 oy
(877 puan) tarafından
Kapiyi çalınca abi haber verseydin bekle üzerimi toparlayim daha uygun olur de 
(486 puan) tarafından
Dedim canim ama yine tekrar yapiyor
0 oy
(4,216 puan) tarafından
Niye üç yıldır sende kalıyor onu anlamdım kendisi namahrem ve eşin evde yokken evde olması bile doğru deil
(486 puan) tarafından
Canim baba evi başka şehirde burda çalişiyor evimde kaliyor. Bende anlam veremiyorum.
(4,216 puan) tarafından
Madem öyle mecburi eşinle konuş o zaman oda kardeşini uyarsin bu kadar rahat biriyse dikkat etmiyorsa kendine bir ev tutsun azıcık anlayış yani
(486 puan) tarafından
Kaç kez dedim qyni değişen  birşey yok ellinde birşey alipta gelmedi bize ne katkısı var nede hayrı bilemiyorum parası boşa gitmesin diye bizde kaliyor
(4,216 puan) tarafından
Tamamen çıkarcı yani ne bilim ya sen dikkat et genede iyilik yapayım derken günaha girme kimse için
(486 puan) tarafından
Ne yapacağımı bilemiyorum sürekli taka taka baş ağrım oluyor
0 oy
(4,584 puan) tarafından
Eşine söylesen o da ona anlatsa daha iyi olur sanki. 
(486 puan) tarafından
Canim bunu kendisi düşünmesi lazımken hep biz uyarıyoruz 30 yaşına basiyor çocuk değil
0 oy
(612 puan) tarafından
Haber vermesini bıraktım kaç yaşında adam neden sizde kalıyor? Hadi eşin çekindi söyleyemedi, annesi babası hiç mi demiyor onlar da bir ev, gidip kalma uygun olmaz vs diye. Benim kaynım boşandı, bırak bizim yanımızda kalmayı kendi annesi babasıyla bile yaşamak istemiyor ki haklı da bence. Herkesin evi var ailesi var, kaç yaşına gelmiş insan 
(486 puan) tarafından
Düşünmüyor  . Gorümcemde kaynı duruyordu hepsini kovdu. Peki buna da deniyorlarmi biz rahatsız olduğumuz gibi oda oluyordur.
0 oy
(735 puan) tarafından
Kapıyı üstten kitle dışardan açılmayan kilidi gelene müsait olunca sen aç 
(486 puan) tarafından
Ama nedenben bunu yapıyorum neden o düşünmüyor
(735 puan) tarafından
Düşüncesize laf anlatıp sıkılacağına bi tık kilit vur adam olsun beklesin. Ki kendi evi mi anahtar verdiniz diye de ayıp yani özelin var nahremin var belki duş alıyon
(486 puan) tarafından
Birden kapıya vuruyor kim olduğunu biliyorum hadi kaç etek giy ırka giy ışarp tak. Ben varya haziranin o sıcak aylarında etek picama ırka eşarp ya biktım
(3,085 puan) tarafından
Bacim niye kendine eziyet ediyorsun ben yazın 2 hafta kaldım kaynanamlarda daraldim etek yazmayla sen 3 sene diyorsun çok çok sabirlisin. Eşine söyle artık bu kadar yeter kendi evimde rahat olmak istiyorum de
0 oy
(2,055 puan) tarafından
Kardeş  değilsiniz  üstelik  hiç  hoş  değil  bilerek  yapıyor  bence  eşinin  sert  uyarması  kazım  kapıyı  kitle  bence sen o gelince  kendin aç  Bn  öyle  yaparim  hep 
(486 puan) tarafından
Nasil bir önlem?
(2,055 puan) tarafından
İşte  o gittiğinde  kapıni kitle  anahtarı üzerinde  birak  o zaman  zili  çalmadan  giremez
(486 puan) tarafından
Peki hep böyle mi devam edecek hep bende mi kalacak taka taka psikolojim bozuldu
(2,055 puan) tarafından
Yanı  bunu  sen  değil  eşin  dile  getirip söylecek  gidecek  başka  yeri  yok mu
(486 puan) tarafından
Yok ama kira tutabilir burda arkadaşlarıda vat bekar gidip kalmiyor
0 oy
(474 puan) tarafından
Kendisi düşüncesiz öküzün teki belli ki burda iş sana düşüyor kapıyı kilitle geldiğinde sen açarsın giyinip , niye ben yapıyorum o düşünsün koca adam diyerek bir yere varamazsın o öyleyse senin daha dikkatli olman gerek, inşaAllah bir an önce kendi evine gider de rahatlarsın canım 
(486 puan) tarafından
İnşallah canim benim tek temennim
0 oy
(402 puan) tarafından
Eşek kadar adamlar neden başkasına yük olur anlamıyorum. Abisinin evi olmazsa ne yapacaktı. Kursun düzenini madem çalışıyor evini barkını eşyasını tamamlasın yarın bir gün evlendiğinde onun için daha iyi olur alışır en azından. Ayrıca insan oğlu çiğ süt emmiş annem kendinden küçük tüm kayınlarına bakmış etmiş birinin yaşı çok küçükmüş sırtına kadar keselemiş ama sonra anneme etmediğini borakmadı annem düşünmekten beyin kanaması geçirdi. Onun için herkes yerini bilsin. Benim kabul edemeyeceğim birşey açıkcası. Evimdede pijamamla oturamayacaksam neden evleniyim ki yani.
(486 puan) tarafından
Sorma vallah ya onun yüzünden sürekli başım ağrıyor
(402 puan) tarafından
Canım bir eş adayı bulsanız 30 yaşına gircek diyorsun. Eşndemi rahatsız olmuyor benim eşim bazen çocuklardan bile rahatsız oluyor. Gel yanıma bir baş başa film izleyelim diyor yani.
(486 puan) tarafından
Diyor öyle birini istiycem ki annem babamla oturup kalksın. Kim kabül eder
0 oy
(27,352 puan) tarafından

Hucumlamasina doğru değil az anlayışlı olması lazım.

(402 puan) tarafından
Az anlayışı olan 30 yaşında bir adam abisin de kalmaz bence.
(486 puan) tarafından
Öyle vallah canim
(27,352 puan) tarafından
Neden kalıyor peki
0 oy
(2,562 puan) tarafından
Gelmeden aramasından önce düşünülmesi gereken senin evinde niye kalmasi ya çok sacma degilmi 
(486 puan) tarafından
Tabikide saçma çok cimri biri kiralara para vermesin diye. Düşünsene bir insan w saat banyoda kalirmi evime geldiğinden beri şu faturam fırlamış tamam da keşke bize yararı olsa destek çıksa evime 1 ekmek bile getirmeyen biri
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Eşin buna nasıl müsade ediyor
(486 puan) tarafından
Eşim kira buldun mu diyor yok daha bulmadım eşim kira bulsa yok fiyatı fazla veremem
(5,108 puan) tarafından
Ailesinde niye kalmıyor 3 yıldır mi bulamamış kirayı
(486 puan) tarafından
Bende söyledim dedim 3 yıldır burda bir türlü kira bulamadiniz
0 oy
(7,419 puan) tarafından
Biz evlenmeden önce 1 ay birlikte kaldık hep kendi odamdaydım kaçmiştik sonra evlendik annem babam afeti evimizi ayırdık en iyisi kendi evin kirada olsa rahatsın
(486 puan) tarafından
Tabiki benim evimde wyri
(7,419 puan) tarafından
Bence eşine söyle bi ev tutsun kendine böyle olmaz
(735 puan) tarafından
Bacım yine fikir geldi aklıma siz kiradaysaniz siz çıkın kalsın evde biz gidiyoz deseniz ay bilemedim dağdan gelmiş bağdakini kovuyo gibi oluyor öyle de
0 oy
(683 puan) tarafından
Eşine söyle gitsin artık istemiyorum de yada sen söyle ben hiç rahat degilim de bence buraya yazdıklarını kendine söyle rahatla. Bende tesettürlüyüm evim dışında boynumuı ne kayınpederim ne kaynım hiç kimsenin yanında açmam mesela bana geldiklerinde bile boneyle boynum kapalı dururum Allah yardımcın olsun gerçekten 
(486 puan) tarafından
Olmazsa öyle yapacam. Evet terliyorum birden açamiyorum da
0 oy
(489 puan) tarafından
Kapının önüne askılığıni getir tesettür elbseni as gerektiğinde 5 dk da giyersin bı sadece kaynin değil herkes gelebilir o yüzden hazır olsun insanlık hali unutur eder usenir başkası gelir eve sen kendi tedbirini al derim 3 dkni almaz beklesin biraz n'olacak 
(486 puan) tarafından
Zaten öyle canjm
0 oy
(235 puan) tarafından
Aynı evde yalnız durmanız dinen doğru değil canım. En yakın zamanda bu durumu çözmeniz lazım. Bir eş kaldıki kayınvalidesine kayınpederine bile hizmet etmekle yükümlü değilken sen kaynına bakıyorsun. Eşine artık kalmaması gerektiğini soyle hatta sen de kiralık ev bak bul
(486 puan) tarafından
Evde buldum attım ona eşimde söyledi sustu
(235 puan) tarafından
Kayinvaliden de niye kalmiyor.kendi annesinin evi yok mu
(3,085 puan) tarafından
Bacim belliki bu adam beleşçi 3 senede gitmediyse hiç gitmez siz adama kapıyı gösterin misafirlik bu kadardi diyin yoksa 3 sene değil 30 sene daha kalır
0 oy
(1,140 puan) tarafından
Eşin ne yapıyor.kaynın neden sizde kalıyor ki.

Eşin konussun desin gelmeden önce haber ver diye.ki senden önce onun bir ayar çekmesi gerekirdi normalde
(486 puan) tarafından
Diyoruz ama rahat yeri bulmuş gitmiyor
0 oy
(2,701 puan) tarafından

Madem anlayış yok canım sende tunik giy başını kapat benim evime giren çıkan yok ama ben mutlaka tunik bide yazmam hep boynumda bişey olur 1. Kat bide mutfakta iş yaparken kapatıyorum başımı.

Eşinle konuş bu durumu genç se o anlamaz, 
(486 puan) tarafından
Tamam da canim onu bir kenara bırak neden artık gitmiyor
(2,701 puan) tarafından
Ee  bacım senin eşinde iş yok al adam gibi konuş eşin hiç rahatsiz olmuyor mu
(486 puan) tarafından
Eşimde söylüyor diyor kendimizi rezil mi edelim
(2,701 puan) tarafından
Valla canım rezil edenler var maalesef :) inşallah hakkınızda hayırlısı olsun
0 oy
tarafından
Kapıyı kilitle sende en azından habersiz yakalanmamis olursun
(486 puan) tarafından
Ama ben buna mecbur değilim ki
tarafından
Değilsin ztn ama madem gitmiyor sende arkadan kitle kapıyı en azından teseddursuz yakalanma

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 624 göst.
9 Nisan 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 303 göst.
21 Mart 2024 Aile kategorisinde Alca (167 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 173 göst.
17 Ocak 2024 Aile kategorisinde Ecrinsu (94 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 191 göst.