0 oy
246 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Günaydın gerçekten merak ettiğim bır konu faiz haram onu anlıyorum ama kredi çekmek niçin faiz gibi haram biz daha fazla para ödüyoruz fazla para almıyoruz bir başkasının bizim üzerimizden faiz yemesine vesile olunduğu için mi haram acaba ? 

8 Cevaplar

0 oy
(1,098 puan) tarafından
Faiz ödüyorsun o yüzden haram 
tarafından
Ödemekte sorun demek ki sağol canim
-Reklam-
0 oy
(163 puan) tarafından
Faizi yiyen banka bize niye haram olsun ki. Sonuçta günümüzün belli şartları var ekonomik durum da belli yani. İhtiyaçları mecburen Kredi ile alıyoruz. Yani faiz haram derken asıl konu şu parayı bankaya yatırıp bu paranın faizini yemek haram.
(9,247 puan) tarafından
Sen fransadamısın
(2,477 puan) tarafından
Yok canim 2 bucuk senedir Türkiye de yaşıyorum evlendim buraya geldim
(826 puan) tarafından
Ya çok teşekkürler kuzum.  Hayırlısı inşallah Rabbim hakkımızda en güzelini versin
Öyle esracim ama eşim diyorki şimdi, bunların birçok şeyi bizden daha Müslüman adamların kelimei şehadeti eksik diyor :)
(9,247 puan) tarafından
Hristiyan lar bizden daha cok dine baglılar
tarafından
Teşekkür ederim kızlar net şekilde anladım artik ❤
0 oy
(1,270 puan) tarafından
Bizde faizi onaylamış ses çıkarmamış oldugumuz için haram  sonuc olarak ortada faiz dönüyor senin elinin olmaması lazım ister ödeyen ol istersen banka ol farketmez
tarafından
Anladım canım teşekkür ederim açıkladığın için
0 oy
(11,084 puan) tarafından

Faiz, alan veren, ona aracı olan, direkt veya dolaylı destek olan vebal altındadır. 

Bi soruya hocanın verdiği cevap bu

tarafından
Evet anladım canım vesile olmak da harammis
0 oy
(4,216 puan) tarafından
Faiz yemekte vermekte haramdır evet senin cebinden fazla para çıkıyor ama harama katkida bulunduğun için günah ha yemişsin ha vermişsin aynj şey
tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(1,101 puan) tarafından
İnsani kredi bataklığına zorluyorlar canim valla başka türlü eksik gedik tamamlanmıştır ne yazkki. İnsanların durumu ortada. Faiz ödediğimiz için haram ama neden öyle bilmiyorum misliyle biz oduyoruz cunku
tarafından
Bende öyle diyordum ama işte başkası bizden faiz yiyor o yuzdenmis
0 oy
(1,022 puan) tarafından
Biz kredi cekmezsek o banka isini donduremez yani bi nevi bizim sayemizde bu haram isler donuyo. Bizim uzerimizden alip baskasina veriyo kredi ceken kiside bu isin bi parcasi. Biz varsak bankalar da var 
tarafından
Evet hepimiz ortakmismiz valla
0 oy
(3,259 puan) tarafından
Faiz yemek de yedirmekte içinde olmak her türlü haram. Ama gel gör ki herkes kıyısından köşesinden bu batağına içinde bunu söyleyen ben dahil
tarafından
Ya çok uüzücü ama galiba evet istemeşek de içine düştük gibi

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 64 göst.
25 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Sibel akarrr (600 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 104 göst.
14 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Ozgegzem (515 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 41 göst.
25 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Zelihaanne (842 puan) tarafından soruldu