0 oy
548 göst.
Diğer kategorisinde (109 puan) tarafından
Kizlar İstanbul'dan Ankara'ya bala ilçesine geldik burasi hiç gelişmiş değil köy gibi insanları için de hiç iyi şeyler söylemiyorlar doğru mu 

11 Cevaplar

0 oy
(2,399 puan) tarafından
Balayı bilmiyorum ama kuzenim Yenimahalleye taşındı orası nispeten Ankara'nın gelişmiş yerlerinden biri olmasına rağmen İstanbul la kıyaslanamaz bile İstanbul bambaşka ama işte baya da kalabalık 
-Reklam-
0 oy
(663 puan) tarafından
Çok küçük bir ilçeye gelmişsin. Genelde Kürt göçmenler var orada ama çoook uzun zamandır orada yaşadaıkları için Ankaralı olmuşlar. Bazıları belalı tipler ama iyi insanlar da var. Neden özellikle Bala peki?
(109 puan) tarafından
Eşimin iş srkadaslari anlatmış yabancıları sevmiyorlarmis zaten
(663 puan) tarafından
Siz memursunuz bir şey olmaz endişe etmeyin, mesela dışarıdan gelip Bala'da arazi alıp büyümek isterseniz pek sevmezler. O anlamda dışarıdan geleni sevmiyorlar. Hafta sonları Ankara'ya gelirsiniz, Çankaya taraflarına. Biz Çankaya'da oturuyoruz en gelişmiş ve elit ilçe burası. Zaten Ankara'dan Çankaya çıksa hiçbir şeyi kalmaz.
(109 puan) tarafından
Hiç öyle bir niyetimiz yok çok şükür değil arsa bı çakıl taşı bile almam buradan elhamdülillah herşeyim var
(663 puan) tarafından
Boşverin almayın, arazisi pek kıymetli de değil laf aramızda :P mümkün oldukça şehirde vakit geçirin siz. Sorunuz olursa ben de yardımcı olmak isterim
(109 puan) tarafından
Teşekkür ederim Allah razı olsun
0 oy
(4,938 puan) tarafından
İstanbul'da doğup buyuduysen başka şehre taşınıp alışmak çok zor oluyor ya,yada alisilmiyor 
(109 puan) tarafından
Hep eşimin işi yüzünden oradan oraya gittik bu sefer de burası çıktı doğunun en ücra kosesi gibi sanki belediye başkanı bilerek burayabisey yapmamis kaderine terk etmiş
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Nerden buldun taaaaa bala yı canım 

Bi tanıdık mı vardı 

Keşke araştırıp gelseydin 

Büyük şehirden gelip balada yaşamak zor olur
(663 puan) tarafından
Bence başka bir ilçeden gelip Bala'da yaşamak bile zor :( Ankara'dayım ben de, bir cenaze için gittik Bala'ya, garipti
(109 puan) tarafından
Diğer ilçeleri de gördüm çok guzellerdi Gölbaşı bile muhteşem di burayı bı görüm aman Allahım hicbirsey yok oturupta bı çay içeceğin bı yer yok insanalrin en büyük zevki evden fırına ekmek almak olmuş millet alışveriş için 30 40 km yol gidiyor
0 oy
(12,513 puan) tarafından
Hiç duymadım orayı. Bende İstanbuldaydm evlenince Ankaraya geldim. 5 sene Mustafa Kemalde kaldık Çankaya. Sonra taşındık Yenimahalleye geçtik. İkisi de sakin, güzel yerler sevdim ben alıştım. 
(109 puan) tarafından
Çankaya ya geldik çok güzel di özel bir hastanede ameliyat oldum orada gelişmişliği eğitimi insanların kültür seviyesi çok yüksekti
0 oy
tarafından
Doğma büyüme ankaralıyım ilk de defa duydum orayı 
(2,832 puan) tarafından
Doğma büyüme Ankaralısın ve Bala’yı ilk kez mi duydun ? :D kız hurdacı da mı görmedin sokaklarda :D
tarafından
Gördüm de ne bilim nerde yaşadıklarını hhfhbfbffb
0 oy
(1,390 puan) tarafından
İlçe işte köy gibi neden orası yani merkeze gelseydiniz yok yoktan İstanbul'dan oraya gelmek ne bileyim çok zor 
(109 puan) tarafından
Eşimin tahini burası çıktı mecburen geldik
0 oy
(682 puan) tarafından
Vallahi Bir kere ben gitmek zorunda kalmıştım Ankara'ya Ben zannediyordum ki büyük şehirler güzel Ankara falan yani çok değişik bekliyordum otobüsleri falan bile çok değişik çıktı yani giyimleri kuşakları çok farklı
0 oy
(5,341 puan) tarafından
Bzde İstanbul dan yeni tasindik Tekirdağa vlaa İstanbul'da insan nefees bile alamıyor buralar çok güzel valah 
(5,955 puan) tarafından
Tekirdağ İstanbuldan beter..
(5,341 puan) tarafından
Tekirdağ kapaklı cnm sen yasamamisin ondan olablirmi merkez blmiyorum ben kapaklı dyorum buralarq taşındık
(5,955 puan) tarafından
Ben gittim gördüm tanidigim da var ben dogma büyüme İstanbulluyum 94 yılında marmarise tasindik tayini cikmisti babamin 17 yil kaldim evlendim ist geti geldim  com sehir gezdim  ama İstanbul farklı ya:)
(5,341 puan) tarafından
Ben eskiden İstanbulu çok severdim gelin gttim ilk başlarda çok sevniyordum tabi güzel yerleri de var bilemem ama yasadgim yer igrencti
0 oy
(20 puan) tarafından
Bende Ankara'da yaşıyorum orası için pek güzel şeyler duymadım 
(109 puan) tarafından
Nasıl yani neler duydun
(20 puan) tarafından
Siyasi görüşleri milliyetçi insana uygun değil
0 oy
(261 puan) tarafından
Bende doğma büyüme burdayim biliyorum balayı da insanlarını tanımam ama sen alışmak istemezsen şehire şehir de seni istemez boğulursun kıyaslama ailen yanındaysa bence heryer guzel köyde kentte
(109 puan) tarafından
Çok küçük yaşta şehire geldik İstanbul'a evlendikten sonra diyar diyar gezdik Sakarya İzmir ordu
(261 puan) tarafından
Ben aynı şehrin baska ilçesine gittim evlenince Ankaralıların diyiliz ama yaşayınca insan o şehire de alışıyor ne kadar kötü yada iyi olursa olsun

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 147 göst.
28 Nisan 2022 Tatil-Seyehat kategorisinde Dilek6616 (5,134 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 210 göst.
0 oy
3 cevap 79 göst.
26 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde baltopagiannesi (591 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 110 göst.
14 Eylül 2022 Diğer kategorisinde amine.mm (181 puan) tarafından soruldu

379,199 soru

11,351,205 cevap

34,822 kullanıcı

...