0 oy
378 göst.
Aile kategorisinde (243 puan) tarafından

Kizlar merhaba derdimi kisaca anlatmaya calisiacagm size. Bu ikinci dogumum olacak. Benim evim baska sehirde ve hastane uzak. O yuzden dogum zamanlari ailelerin oldgu sehire geliyrm. Ilk dogumumda benim ailemde kaldik. Bu dogum icin kaynanamlarda kalicaz. Esim suan gorevde ben kendi ailemde kaliyrm 2 haftaya dgim yapcam kaynanamlara gecicez. Erkwn dofum riskim var o yziden hastane cantami biran once hazrlamak iatyrm. Kaynanamdan hc ses cikmiyor kac gundur anne nezman yapalim dyrm evi temizliyrm is yapiyrm diyor. Bi yandan annem sikintiriyor ne rahat kadin bu diyo beni dolduruyor bnde sinirleniyrm. Esimlede tartstim ona yuklendim annen neden byle diye o da beni anlamadi beni scladi bn napim vs dedi esimlede aramiz kotu konusmuyoruz. Bi yandan kaynanamin rahatligi bi yandan annemin beni sıkıstrmasi bi yandan esimle küs olusumuz.. kahretsn psikolojim mahfolduuuu... bugun kaynanami aradim yarin yapalim dedim oda sen gel oyle yikayalim bn yikamiim tek dedi bnde tamam dedim teli kapadim. Annem benide cagrdimi dedi bnde bsey demedi dedim. Ben gelmicekmiyim dedi bilmiyrm gel dedim davet etmezsen neden gelim bn onu kac kere kahvaltya kahveye cagrdjm dedi.. arada kaliyrm kaynanamin bu gamsizligi annemin boyle takintiligi Allah askina napayim bi akil verin nolurr

Kaynak: https://annelertoplandik.com/forum/13105813/bi-akil-verin-cildrmak-uzereyim?show=13105828#c13105828

11 Cevaplar

0 oy
(1,182 puan) tarafından
Kendiniz hazırlasanız olmuyor mu çantayı ya da kayınvalide olmadan hazırlayınca alınır gibi bi durum mu var
(243 puan) tarafından
Esyalar kaynanamin evinde orda dolaba yerlescek bir hafta orda kalcaz
(1,182 puan) tarafından
Yani keşke hazırlayıp bıraksaydınız oraya . Ya da oraya geçtiğiniz de beraber yıkar yerleştirirsiniz 1 günde olur biter . Anneniz hem sizi bırakmış olur hem de yardım eder. Çok güzel zamanlar bunlar stresle geçirmeyin ilerde pişman olursunuz.
(4,275 puan) tarafından
Neden esyalarinizi yikayip hazirlayip kaynananizin evine birakmadiniz ki, haftaniz da baya ilerlemis gecende yazmistiniz. Hata sizde bu haftaya kadar bi canta hazir olmaliydi.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Canım sen yavaş yavaş hazırlasan olmaz mi her gün azar azar yap kendini yormadan bunlara kalsan işin zor Allah yardımcın olsun inşallah 
(243 puan) tarafından
Esyalar kaynanamin orda o eve yerlescek bir hafta orda kalcaz
0 oy
tarafından
Ne güzel beraber yapalım demiş kadın. Annen niye karışıyor burda seni strese sokan o gibi yani pek bir sorun yok yoksa
(243 puan) tarafından
Annemi neden cagirmadi diye annem.kiziyor
tarafından
E tamam çağırmasın mecbur değil ki alt tarafı çanta hazırlanacak sanki bebek olmuş da mevlidine çağırmıyor
0 oy
(15,830 puan) tarafından
Ikıncı dogummus tecrübelisınn neden kaynananı bekliyorsun ki kendın hazırla çıldıracak bısey yok kendin elinden geleni yapp kimseye minnet etmeye 
(243 puan) tarafından
Esyalar kaynanamda orda dolaba yerlescek
0 oy
(243 puan) tarafından
Cevap vercek olan yok mu
0 oy
(612 puan) tarafından
Annen biraz abartıyor sanki durumu ya. Yani bu kadar merasime gerek var mı, alt tarafı bebeğin çantası hazırlanacak. Keşke imkanın olsa da kendi evinde kalabilsen, annen bile olsa zor ya 
0 oy
(4,275 puan) tarafından
Yani en azindan dogum cantanizi ve ilk gunler giyilecek kiyafetlerini hazirlasaydiniz. Daha once ki postunuzdan da hatirliyorum haftaniz baya ilerlemis, bu haftaya kadar hazirlamaniz gerekirdi bi canta. Neden annenizden ya da kayinvalidenizden bekliyosunuz ki.
0 oy
(440 puan) tarafından
Valla canım ortalığı annen karıştırmış. Kaynanan sana tamam demiş gittiginde işin görülecek. İlk hamileliginde çantanı hazırlarken yada annenlerde kalirken annen kayın valideni çağırdı mi?
(243 puan) tarafından
Evet cagirdik
(440 puan) tarafından
O zaman kayinvaliden de de suç var ikisi de problemli. Annen seni bu kadar sık boğaz etmemeli kayın validen de nezaketen davet etmeli. Bence esininara sakince konuşup ondan rica et annesi ile konuşsun anneni davet etsin ayıp olacak annem bekliyor De.
(1,853 puan) tarafından
Birisini çağıraacak kadar ne var anlayamadım ben 3 çocuğum dda kendim hazırladım..valizini dolabını
(440 puan) tarafından
Bende kendim hazırladım fakat sanırım arkadaş kayinvalidesinin evinde kalıp orada yerleştirecekmıs onunla alakalı.
0 oy
(3,942 puan) tarafından
Cok abartıyosunuz bence kıyafet yıkancak altı üstü çok varsa ilk gunlwr gyceklerini yıka anne gerisini ben gelınce hallederm de keşke hazırlayıp yyollasaydınız esyaları. Ya da madem annen de gitmek istiyoe arasın kayınvalideni bi gün geliyim de bi elden halledelin desin tamam yanı
0 oy
(1,853 puan) tarafından
Bunuda sıkıntı yapmayın gözünüzü seviyim ne var bunda yıka ütüle dolaba koy bitti sanki yeni gelin evimi düzelecek.. küçüçük bebek eşyası nekadar zor olabilir 1 hafta kalcakmışın bide 

Ben olsam annemi uyarırdım sen rahat ol kafana takma eninde sonunda yapacaz kıyafet siz kalmıcak sonuçta bebek.. eşinlede bunun yüzünden tartışma annenin dolduruşuna gelme canım .. 
0 oy
(2,947 puan) tarafından
Anneniz gereksiz alınmış dogum çantası hazırlamak için çağırmasına gerek yok cok da mühim değil. Kocana da söylenmeseydin keşke ne anlasın dogum çantasının ne zaman hazirlanacagindqn

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 104 göst.
25 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Umutsuz0034 (457 puan) tarafından soruldu
0 oy
36 cevap 1,163 göst.
11 Ekim 2022 Diğer kategorisinde !!!!FATMAAA!!!!! (7,346 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 118 göst.
8 Haziran 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 44 göst.
6 Haziran 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Minnos61 (123 puan) tarafından soruldu

381,713 soru

11,427,831 cevap

34,987 kullanıcı

...