0 oy
286 göst.
Diğer kategorisinde (860 puan) tarafından
Kızlar 2yasinda kızım var deprem çantası hazırlamak istiyorum ama çantası Küçük su bisküvi bez kıyafet koyucam büyük çanta almak istiyorum bildiğiniz model var mı acaba atarmisiniz bana

12 Cevaplar

0 oy
(583 puan) tarafından
Ben ama bana çok saçma da geliyor nerde ne zaman yakalanacagmz meçhul dışarıda da olabilir, banyo da AVM de wc de vs vs. Ama hazır tedbir bizden takdir Allah'tan 
(7,603 puan) tarafından
Banyo da yakalanmak çok kötü olur inşallah kimse o şekilde yakalanmaz:(
(583 puan) tarafından
İnşallah hatta hiç bı şekilde olmasın doğal afet çok kötü ölümü çok acı:(((
(860 puan) tarafından
Öyle ama bizimki bı umut
tarafından
Deprem çantası enkaz altında seni kurtarması için değildir zaten. Deprem bittiğinde eğer ki evin yıkılmadıysa evden eşya toplamak yerine artçılar gelmeden hemen çantayı alıp çıkmak içindir
(583 puan) tarafından
Doğrudur aklıma bu gelmedi inşallah hiç yaşamayız
-Reklam-
0 oy
tarafından
Model vs bilmiyorum zira deprem çantasız depreme yakalandık ama çantayı yapınca arabanız varsa ona koyun çünkü evden çıkarken asla aklina gelmiyor birşey almak benim tek aklıma gelen başörtü almak oldu başka hiçbir şey gelmedi aklıma 
(860 puan) tarafından
Doğru diyorsun koyayım o zaman
0 oy
(583 puan) tarafından

Hiç fikrim yok inan mi küçük bı sırt çantası var ona ne varsa tikadim. Rabbim yaşatmasın inşallah :(

(860 puan) tarafından
Amin cümlemize yasatmasin
0 oy
(242 puan) tarafından
Ben yapmıştım ama o an aklıma onu almak gelirmi bilmiyorum zaten deprem sırasında kaçmayın diyolar ama o korkuyla işte ne yapacağın belli olmaz yada en azından çanta evin içinde olur belki enkazda iş görür diye düşündüm :(
(860 puan) tarafından
Kaçmak değil de durursa insan en azından arabaya siginir
0 oy
(352 puan) tarafından
Eşim bana kızıyor diyor ki deprem çantası yapıyorsun sonra içinde ne var ne yok yiyiyorsun hiç bir şey kalmıyor :)
(860 puan) tarafından
Ahaha öyle ama benim ki kziim için kendime kırık iğne koymadimbir baş örtü koyarım
0 oy
(671 puan) tarafından

image

Ben bu çantadan almıştım 2 çocuğumun kıyafetlerini koyuyordum bunuda 2 çocuğuma deprem çantası yaptım içi geniş bir sürü şey koydum 
(860 puan) tarafından
Teşekkürler
0 oy
tarafından
Ben hazırladım ama tekrar çıkardım insan ne zaman olacağını bilemiyo
0 oy
(2,148 puan) tarafından
Dün bi uzmanı dinledim çanta çok saçma diyo çünkü o anda kendi canını düşünmek yerine çantayı düşünürsen vakit kaybedersiniz diyodu çok mantıklı valla 
(860 puan) tarafından
Öyle ama işte çocuk olunca insan neler düşünüyo
0 oy
(8,581 puan) tarafından

Yok hazırlamadım ne zaman nerde yakalanacagız belli değil.  Bakalim o çantayı alıp çıkmak da nasip olacakmi o an:'(

0 oy
(503 puan) tarafından
Küçük bir valiz yaptık,yarım litrelik bir litrelik şişelerde 2 kasa aldık,ayakkabı,çocuk bezi,bisküvi falan aldık arabanın bagajına doldurduk. Allah kullanmak zorunda bırakmasın inşallah 
(860 puan) tarafından
Amin inşallah
0 oy
tarafından
Sırt çantası hazırladım içinde kızıma bez kıyafet yelek çorap falan var başka hicbirsey yok dış kapının dibinde
0 oy
(17,762 puan) tarafından
Hazırlamak aklımda dün niğdede deprem olmuş burda hissedilmiş ben hissetmedm ama bitmeyecek bu depremler öyle görünüyo 

İlgili sorular

+1 oy
11 cevap 420 göst.
20 Kasım 2022 Aile kategorisinde Aslıs (13,202 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 152 göst.
21 Eylül 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde johnash (347 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 202 göst.
22 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+3 oy
21 cevap 375 göst.
18 Şubat 2022 Diğer kategorisinde kubra1992 (3,551 puan) tarafından soruldu

379,799 soru

11,369,114 cevap

34,852 kullanıcı

...