0 oy
363 göst.
Diğer kategorisinde (178 puan) tarafından
Kızlar DEPREM AĞI diye bir uygulama var bilenler vardır aranızda geçen Hatay'da deprem oldu yya 6.4 ben büyük deprem bildirimlerini 6.0+ ayarlanmıştım telefn birden alarm vermeye başladı işte 634 km 10 saniye içinde sarsıcı dalga bekleniyor diye ben Erzurum'dayim hatay uzak ama o şekilde ayrladigim için bildiim geldi yani demem o ki internetiniz açık kldugu sürece ayarları yapıncs 5.5+ bile yapabilirsiniz 10 saniye bile önce olsa bildirim vermesi çok iyi Rabbim bir dsha aynı acıları yasatmasin insaAllah ama tedbir alalım genel söylemiyorum ama bazıları malzemeden çaldığı için en azından alarm çalsa evden kacamasak bile bir yere siginabilirz ben uzun zamandır kullanıyordum alarm kesin mi değil mi bilmiyordum o yüzden onermedim ama emin oldugum için paylaşmak istedim artık 

(Zaman illa on saniye değil bazen 20 saniye bazen 3 saniye olabilir deprem olan yerin yakınlık yerine bağlıdır)

5 Cevaplar

0 oy
(826 puan) tarafından
Uygulama var ama ayarlarını hiç karistirmadim herseye uyarı verip duruyor sinir oldum bende bakayım bir fırsat bulursam ayarlara
(178 puan) tarafından
Canım şimdi uygulamaya giriyorsun üç çizgi var sol üstte oraya tikliyosun ayarlara gidip deprem bildirimlerini seçiyorsun ben 200 km yapmışım ikisini de(sismik ağ bildirimleri ve  kullanıcı raporu bildirimleri)

Daha sonra gerçek zamanlı uyarı ya giriyorsun alarm kısmını mavi tık yapiyorsun yani açık olacak altta ki ayrıcayla başlayan yeri acmiyosun tik olmayacak yani canm

Bulunduğunuz yerde ki sarsıntı hafifse alarmı devre dışı bırakın i isaretle mavi tık yap onu da
(826 puan) tarafından
Ya hakkını helal et canım uzun uzun izah etmişsin Valla sagolasin
(178 puan) tarafından
Helali hoş olsun canım ne demek :)
(178 puan) tarafından
Canım bir de ayarlara gir tekrar sonra deprem bildirimlerini tıkla sismik ağları tıkla deprem enerjisini 4.5 e ayarla
Yakında ki depremleri mavi tık yap
Şiddetli depremleri de mavi yapabilirsin ama örnek veriyorum şimdi Rabbim göstermesin diyelim ki bir sehirde deprem oluyo büyük sana 1000 km uzak sana alarm çalmasını istiyorsn mavi tık yap istemiyorsan yapma çünkü aniden alarm çalarsa korkabikirsin  sonra onun altında büyüklük yazan yeri de 6.0 veya daha fazlasına eksigine ayarlayabilirsin sen hangisini istiyorsan
-Reklam-
0 oy
(10,570 puan) tarafından
Cnm bu km şeysi var ya kaçta olmali benim 1000 km diyor yani ne oluyor o 
(178 puan) tarafından
canım şimdi uygulamaya giriyorsun üç çizgi var sol üstte oraya tikliyosun ayarlara gidip deprem bildirimlerini seçiyorsun ben 200 km yapmışım ikisini de(sismik ağ bildirimleri ve  kullanıcı raporu bildirimleri)

daha sonra gerçek zamanlı uyarı ya giriyorsun alarm kısmını mavi tık yapiyorsun yani açık olacak altta ki ayrıcayla başlayan yeri acmiyosun tik olmayacak yani canm

bulunduğunuz yerde ki sarsıntı hafifse alarmı devre dışı bırakın i isaretle mavi tık yap onu da
(178 puan) tarafından
Canım bir de ayarlara gir tekrar sonra deprem bildirimlerini tıkla sismik ağları tıkla deprem enerjisini 4.5 e ayarla
Yakında ki depremleri mavi tık yap
Şiddetli depremleri de mavi yapabilirsin ama örnek veriyorum şimdi Rabbim göstermesin diyelim ki bir sehirde deprem oluyo büyük sana 1000 km uzak sana alarm çalmasını istiyorsn mavi tık yap istemiyorsan yapma çünkü aniden alarm çalarsa korkabikirsin  sonra onun altında büyüklük yazan yeri de 6.0 veya daha fazlasına eksigine ayarlayabilirsin sen hangisini istiyorsan
(178 puan) tarafından
Umarım yardımcı olabilmişimdir
(10,570 puan) tarafından
Çok sağol cnm o 1000 km yi 700 yapsam olur mu cnm
(178 puan) tarafından
Canım mesela sen Erzurumdasin ya diyelim 200 km de olan depremi hissedersin 700 km çok uzak sana yani 7.1 bile olsa zor hissetmen
0 oy
tarafından
Bende indirdim daha yapmadım 
0 oy
(594 puan) tarafından
Bende şurda durayım 
0 oy
(1,559 puan) tarafından
İndirmeye gerek yokki bütün android telefonlarda var bu ayar ayarlardan yapabiliyorsun sadece telefonda konumun sürekli acik olmasi lazim 
(178 puan) tarafından
Benim söylediğim uygulama
(1,559 puan) tarafından
Yani herkeste olan birşey bu telefon kullananlarin çoğu biliyor zaten
(178 puan) tarafından
Ben bilmeyenler varsa diye tekrar paylaşmak istedim

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 206 göst.
0 oy
2 cevap 44 göst.
26 Mart 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 220 göst.
5 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Cancanlarim (1,009 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 270 göst.
4 Şubat 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Cancanlarim (1,009 puan) tarafından soruldu

381,422 soru

11,419,133 cevap

34,975 kullanıcı

...