0 oy
282 göst.
Aile kategorisinde (570 puan) tarafından
Kizlar böyle bir durum başına gelen varmı nasıl oluyor bu babam söyledi pek inanamadim daha yeni ortaya çıkmış ** ne olduğu belli değil dedem anlatırdı hep vardı saklardi söylemezlermis hiç neleri olduğunu öldü sır oldu gitti şimdide ortaya çıkmış mahkemeye verilmiş  boyle olay başına gelen varmı ahir zaman gerçi artık hicbirseyden heves kalmamış ama insan merak ediyor ailesindekiler babamlar hep bu zamana kadar fakirlik çektiler insAllah rabbim herkesin yüzünü güldürür bunda ne cikicak bilmiyorum bir umut işte 

12 Cevaplar

0 oy
(3,205 puan) tarafından
Fakiroglu fakiriz ☺
(570 puan) tarafından
İnsanın gönlü zengin olsun cnm :) sadece millet düşündürüyor ya insani mal sahipleri insanın zoeuna gidiyor rabbim herkeis bir tande olsa daire sahibi etsin insAllah bu ev sahiplerinin gözünü para bürümüş
(3,205 puan) tarafından
Gercekten oturucak evimiz olsun kafi, su depremlerden sonra ev istemeye de korkar olduk
(4,237 puan) tarafından
Benim esimin dede dedesinden bag kalmis. Abisi bigun e devlette gormus bisey bakarken hic kaytta yokmus birden gozukmus. Dur bi gidim bakim demis. Gtmis baga orda bi adam ekip biciomus orayi demis hayirdir abi hirasi bizim yer gozukuo e devlette. Adam demiski ben buraya ekip biciyorum parasini yolluyorum. Bagi kullanma bedeliesimin amcasinin oglunun adini demis. 4 yildir haberi varmis. Ordan her ay ucret aliomus amca oglukimaeye de dememis uyanik:) Esimin amcasinin oglu esimle bekar evinde yasio esimin evi kayseriden kalkdi geldi esimin yanina ikisenedir yaninda kalio esimin hem. Esimin evinde kalip ne  gider ne fatira bise odemio ye ic yat kalk bide ortak mali kiraya vermis kimsenin haberi yok tesadufen ortaya cikti bu durum abisi e devlete bakip gidim bi gorim surayi demese bilmioduk
-Reklam-
0 oy
tarafından
Dedemin halasi varmis mısırda kimse bilmyomus bizden :)  dedem öldu ananemi aramislar miras kaldi esinizn halasndan falan diye ananemde demis biz oyle birni tanimyoruz falan 

Hic cocgu yokmus kadinin miras da dedemlere ve yegenlere kalmis 

Dayım enson mahkene devam ediyor e devlette gornyo ama kimseue bisey dusmez anca kocasnn yegenlerne verirlrse verilir diyodu :) 
(11,368 puan) tarafından
Miras eşe düşmüyor diye biliyorum ben canım varsa çocuğu yoksa kardeşlere düşüyor eş mirastan pay alamiyor
0 oy
(10,978 puan) tarafından
Var canım babamin dedesinden kalan bize.kac mirasciya bolusuldu de bir de babamlar kişi başı 380 TL verip üstüne vergisini kapattılar
0 oy
(3,859 puan) tarafından

Bacım bize kalsa kalsa borç miras kalır. Bizim temelimiz fakir :woot:

0 oy
(877 puan) tarafından

Dedemden kaldı ama babamın borçlarına gitti oda zamanında yaptığı keyfi borçlara :'(

0 oy
(11,368 puan) tarafından
Eniştemin dedesinin bi arsası varmış ve kimse bilmiyormuş dedesinin 7 çocuğu var bi gun bi kadın bunlara ulaşıyor bana satın burayı diye ve oylelikle haberleri oluyor yani mümkün tabi bunu tapuda anlarsınız ancak 
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Bize kaldı hemde baya bisey kaldı ama çok ortak oluyor diye biz sattık şansımıza da sanayilesme vardı fabrika için 1 hafta içinde alındı büyük arsalar olduğu icin 7 sene önce 600 bin civarı gelir oldu kişi başı daha satilmayip duranlar da var
0 oy
(2,266 puan) tarafından
Büyük depremlerden diye okudum  

Yemin ederim psikoloji fln kalmadı 
0 oy
(119,458 puan) tarafından
e devletten soy agacina baktim kokumuz azerbaycana dayaniyo bi umuy belki kardes ulje topraklarinda bisi cikar bee allah buyuktur
0 oy
(2,491 puan) tarafından
Bizde oldu ama 300 kisilik mirasci vardi duse duse 5 bin dusmustu mirasi birakan bir kisi mirasci 300 kisi vay be dedim adam zamaninda iyi mal yapnis o kadar kisiye yine para dustu dedim oyle iste
0 oy
(284 puan) tarafından
Benim büyüten annemin (üvey annem) annesinden tarla kalmış ve vefat ettiğinde vesayet ilanında çıkmadı bizim hiç haberimiz olmadı. annemin yigenleri kendi hakları için dayilarindan tarlanın satışı için dava açıyorlar. Orada anneme de miras kaldığı görünüyor. Şuan mahkemelikler 2 senedir ins bir kaç aya sonuclanacak ve bizde hak sahibiyiz (kendi üzerine kayıt ettirdiği için)
0 oy
(7,978 puan) tarafından

Babamın dedesinden babama amcalarima kalmış daha yeni tapu yapip üstüne aldı aslında hep vardı ama babamın amcaları babama kardeşlerine vermiyordu babaları onlar daha cocukkjen ölmüştü amcalar sahip çıkıp yegenlerine vermiyordu babamda dedi dava açacm bir sekilde oldu erkek kardeşimi onlla evlendirecekler yani o arsayı satıp düğün masrafı yapacaklar 

ama bende eşimde fak fakiriz aslında eşimin dedesinden babasına çok kalmıştı miras kayınpederim hepsini çar cur etti kimi diyo kumara gitti kimi diyo kefil oldu birine kendisine sorsanız diyo Allah beni bu hale getirdi ben kaç kez rüyamda peygamber efendimizi görmüş adamim;)

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 194 göst.
20 Ekim 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kelebekk1 (4 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 506 göst.
26 Aralık 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 136 göst.
9 Ekim 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Fatmanihan (168 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 157 göst.
21 Aralık 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Mevlanaa (4,859 puan) tarafından soruldu

380,923 soru

11,404,664 cevap

34,942 kullanıcı

...