0 oy
200 göst.
Diğer kategorisinde (13,841 puan) tarafından
Merhaba herkese...ilk zamanlar takmadım ama hala aynı devam ediyoruz oğlum 13 aylık her şeyi yiyor fakat cignemiyor emiyor yutuyor direk oyizden de az büyük versem boğuluyor ....geçmeyecek mi 

11 Cevaplar

0 oy
(17,924 puan) tarafından
Çiğnemesi lazım öğrenmesi lazım gülüm 
(13,841 puan) tarafından
Çok denedim boğuluyor direk ☹️
(17,924 puan) tarafından
Allahım esirgesin yaa :(
(13,841 puan) tarafından
Amin korkudan ben de veremiyorum ondan kendim bile az büyük versem oguruyor hemen
(17,924 puan) tarafından
Ay ilk defa duydum valla ya
(13,841 puan) tarafından
Ben de anlamadım istw demek sadece sıvı verince olmuyormuş
-Reklam-
0 oy
(119,577 puan) tarafından
kac disi var hocam kok disler gelmeden onle cigneme zor oluyodur
(13,841 puan) tarafından
Sekiz tane önde ama yok sevdos ya ilkinda öyle bir sorun yaşamadım ki o da öyleydi yani
(119,577 puan) tarafından
hep civik seylermi yedi belkide gicikligina yapiyodur
(13,841 puan) tarafından
Yok işte ikisi de hiç püre yemediki biz ne yersek yiyorlar şükür
0 oy
(13,841 puan) tarafından
Postum yukari
0 oy
(2,405 puan) tarafından
Ben şey yapıyordum her ağzıma aldığım lokmayı onun göre bileceği şekilde ağzımı aça aça çiğnedim başta oyun zannediyorlar yapiyorlar zamanla oturuyor tavsiye ederim ekmek dişlerinin arasına koyup hadi ısır ısır diyip onu tebrik ediyorum gülüyordu öyle böyle öğrendi 
(13,841 puan) tarafından
Evet ben de yapıyorum sürekli ins öğrenir artık böyle eline bir şey veremiyorum
0 oy
tarafından
Püreye mı alıstı elıf acaba
(13,841 puan) tarafından
Kız vermedim ki hiç ben ikisine de hiç özel bir şey yapmadım biz ne yersek yiyorlar her şeyi
tarafından
O zaman yeme yedırme seklını degıstırmen lazım, ne verıyorsan onune koy mesela, sen hıc zorlama
(13,841 puan) tarafından
Kız yemesinde bir şey yokki zaten zorlamiyorum her şeyi yiyor yemek yiyor onda sorun yok sorun olan şey hani yemek yediriyorum ya mesela verdigimden büyük verirsem boguluyor ondan iste eline bir şey versem çok ısırıp cignemedigi için boguluyor
0 oy
(1,387 puan) tarafından
Bi arkadasim in da basina gelmisti boguluyordu cocugu ondan sonra pütürlü vermeye basladilar mama gibi de veriyorlardi ama arkadasim normal veriyor cignemedigini anladigi zman guzelce soyluyor cigne boyle yap diye. Belki bir fikir olur size 
(13,841 puan) tarafından
Ben hiç püre vermedim şuan da öyle biz ne yersek her şeyi yiyor
0 oy
(1,733 puan) tarafından
Yanağı ile dişin o ara bölümüne yiyecek koyun onu çıkarmaya çalışarak öğrenir çiğnemeyi ve dilini kullanmayı 
(13,841 puan) tarafından
Koyuyorum hep karşısında cigniyoruz da görsün diye☺️
(1,733 puan) tarafından
Benimkisi de oyleydı üstüne bir de kusardı bır yetıskın kadar en az 100 defa kusmuştur inat ettım verdim herseyı duzeldı zamanla
(13,841 puan) tarafından
Yok kusması yok her şeyi yiyor sadece cignemesi sorun
0 oy
(279 puan) tarafından
Canim benimkide 2 yaşında işine gelen şeyleri cigniyo 8sine gelmeyenleri yutup gidiyor evde kek yapsam borek yapsam çiğner makarnayı çiğner ama yemek ver köfte patates falan hemen atar azından kızınca yutar bi ara bende kafaya taktım ama bıraktım artık 
(13,841 puan) tarafından
Ben de anlamadım ya işte hani eline bir şey veremiyorum boğuluyor hemen
(279 puan) tarafından
Boğuluyor derken.. ögürüyor yani eyer böyleyse senin gözetiminde ver eline biseyler ogurur ogurur atar dışarı ogurunce bogulmaz cocuk birde öyle dene
(13,841 puan) tarafından
Ay bilmiyorum ama korkutucu oluyor yani korkumdan veremiyorum çünkü ben verince bile öyle oluyor büyük kendine versem zaten hepten büyük isiriyor
(279 puan) tarafından
Oyle öyle öğrenecek eline  salatalık ince dilim havuç falan ver 2 kere ogurur sonra alışır
(13,841 puan) tarafından
Korkuyorum ya elma verdim zor kendine getirdik sonra veremedim cigenmiyor çünkü direk yutmaya calisiyor yumuşacık patates veriyorum onla boğuluyor
0 oy
(680 puan) tarafından
Çocuğuma baştan beri hiç püre yedirmemiştim 6 aydan sonra yemeğe geçtik 15 ayına kadar hiçbir şekilde yemek Yediremedim yani yedirdim ama sürekli Midesi bulanıyordu Ben de hep çorbanın içine ekmek doğrayarak öyle büyüttüm burada kaç kere soru sordum böyle yiyor diye kafaya çok taktım doktorlara sordum Herkese sordum Kimse derdime çare olmadı Şimdi anladım ki o sadece bir süreden geçmişiz gerçekten hiç kafaya takılacak bir konu değil Yemin ederim kafaya takılacak bu konu değil en de senin gibi Çok kafaya takıyordum birazcık büyüdüm her şey yiyorlar İnan ki benim çocuğum kızartma dahi yemiyordu hiçbir şey yiyemiyordu kızartma yiyen çocukları gördün mü hep imreniyordum neden kızartmadan bahsediyorum çünkü çocuklar kızartmayı çok sevdiği için Yani onu bile yemiyordu Hiçbir şey çiğnemiyordu ama Bu geçici bir süre hepsi geçiyor Hiç merak etme şimdi benim çocuğum 25 aylık şimdi kendi kendime diyorum keşke hiç kafaya takmasaymışım şimdi şükür her şeyi yiyor Yemek falan çok yemiyor ama çiğnemeyi de öğrendi bunu kafaya takan annelere söylüyorum hepsi gelip geçici gerçekten hiç kafaya takılacak bir konu değilmiş
(13,841 puan) tarafından
Şükür canım ama benim sorunum yememesi değil şükür her şeyi yiyor sadece cignemiyor umarım geçer hemen
0 oy
(4,216 puan) tarafından
Sert birşeyler ver eline ısırıp yesin öğrenir cignemeyi
(13,841 puan) tarafından
Yemiyor işte sorun o zaten veremiyorum ısırıyor cignemedigi için de boğuluyor ben verirken bile boguluyor
0 oy
(790 puan) tarafından
Benim kziimda 13 aylık o da biraz fazla büyük verince boğuluyor tam cignemeden yutmaya çalışıyor ondan boğuluyorlar az önce mesala pankek yedirdim sağa soala attı bir iki çiğnedi yutmaya çalıştı boğuldu seninde mi öyle yoksa hiç mi cignemiyor 
(13,841 puan) tarafından
Ya kendi doktorumuz değildi nobetci çocuk doktoruna götürmüştüm ozaman söylemiştim işte bir sürü degisik bir şeyler söyledi cignemiyor demek  çok şey ifade eder işte ağzına ben çubuğu koydugumda bile hemen bastırdı çiğner gibi falan dedi yani içime sinen bir durum çıkmadı ordan sonuçta ilk oglumdan da biliyorun böyle bir durum yasamadik
(13,841 puan) tarafından
Peki bu eksiklikte ne yapılması gerekiyormuş ne diyor doktor
(790 puan) tarafından
Yaşı küçük ne der bilmiyorum ama genelde özel eğitim dersleri ergoterapi gibi tedaviler uyguluyorlar bildiğim kadarı ile
(13,841 puan) tarafından
Anladım sağ ol
(790 puan) tarafından
Sende :)

İlgili bir soru bulunamadı

381,688 soru

11,426,023 cevap

34,985 kullanıcı

...