0 oy
350 göst.
Aile kategorisinde (2 puan) tarafından
Merhaba hamile anneler ya kızlar hamileliğim zor geçiyor baştan beri ve büyük temizlik için annemler gelicekti normalde dün kaynanamlar gelicekti ben rahatsızlanınca gelmediler yani ztn gebeliğim zor geçiyor ve kaynanam da aşırı hizmet bekleyen biri yaşı da var 75 yaşında ve ztn iki iş yapıyor hemen rahatsız oluyor eşime de dedim ki cnm bak ben gelmesinler demiyorum ama bak halimi görüyorsun rahatsız oluyorum yemek yapamıyorum sonra vay geldik gelin suratını ekşitiyor demesinler dedim ama kaynanam da laf sokan biri o huyunu hiç sevmiyorum herşeye karışıp müdahale ediyor bir de evim 2+1 yani annemler de temizlik için gelicek napıcam kızlar gelme desem yanlış anlıycaklar e iş yapsa bn annemlere gelmeyin kaynanam yardımcı oluyor derim işte yapamıycak bir de kayınbabamla bir gelicekler napıcam kızlar daha 30 haftalık hamileyim doğum sonrası da kaynanam kalmayı düşünüyor siz olsanız napardınız kalp kırmak da istemiyorum.

9 Cevaplar

+2 oy
(7,768 puan) tarafından
Düşük riski riskli gebeliği olmayanların yaptığı bu mıymıntılıktan yıldım artık 
(2 puan) tarafından
Cnm bn rahatsızım bebeğin eşi aşağıda olduğu için iş yapmak yasak sadece lavoba ve namaz için kalkıyorum o yüzden çok kırıcı konuşmadan düşünelim ben de kaynana olcam yoksa bir kap fazla yemek koymakta bir şey yok ve sürekli istifra ediyorum
(2 puan) tarafından
Bebek eşi aşağıda ve erken doğum riski var illa bunu belirtmem mi lazım ztn gebeliğim zor geçiyor yazmışım
(2 puan) tarafından
Ne güzel keşke bizim de riskimiz olmasaydı da biz de kimseye minnet etmek zorunda kalmasaydık ben de kaynana olucam ama gelinimin böyle bir durumu olsa gidip hem de kocamla bir gidip gelinine rahatsızlık vermem annem ve kızkardeşim geldi mi durumunu bildikleri için ne yemek ne iş yaptırıyor bana ama kaynanan gelince öyle olmuyor 75 yaşındaki kadına kendime hizmet mi ettireyim bu sefer de kaç yaşındaki kadına hizmet ettiriyor diye laf söylersiniz
(68 puan) tarafından
Ne kadar ayıp kodkaca insanlarsınız her ikiniz de kendine göre haklı sebepleriniz olabilir ama uslüplarınız yanlıs ve canım senin de postun yanlış kayınvalidem le anlaşamıyorum bu halde nasıl hizmet edicem yol gösterin bana dersen faklı cevaplar alırsın bu arada hamilileğim riskliydi 3. Ayım da iğneler vuruldum 8. Ayımda hastaneye yattım ama buyum temizliğimi kendim yaptım misafirimi agırladım kaynana konusuna gelince de benim kaynanam Erzurum şu bilir Erzurumlu olanlar hizmeti cok sever hiç incilmedim sonuc ne olursa olsun eşimin annesi iyi kötü bence biraz bunu düşün yarın öbürgün sen de yaslanıcaksın
(2 puan) tarafından
Bn kaynanamı istemiyor değilim çok yanlış düşünüyorsunuz diyorum ki yaşlı hasta e ben de hastayım birbirimizden bekliycez ben gelmişim bu haftaya hala tiksindigim görünce istifra ettiğim yemekler oluyor riskim var kan değerlerim düşük kan ve demir ilacı kullanıyorum ama annem ve kızkardeşim durumumu bildikleri için gelip gerekli İşleri yapacaklar şunu demek istiyorum büyük temizlik yalpsak da kaynanam temiz ferah eve gelse daha rahat etmez mi sizce çok kırıcı yorum yapmışsınız
-Reklam-
0 oy
(1,099 puan) tarafından
İnan ki hamileyken bende evimi taşıdım 7 aylık ev taşıdım. Kimseye gelin temizlik yapın demedim . Benimde evim 2+1 evimi yerleştirdi nakliye temizliğini kendim yaltim. Kaynanam geldi gene hamileyim diye mutfağını sildi geri kalanı kendim yaptım. Hamilelik evet zor geçebilir ama sonuçta çocuk karnında. Ve inan bana karnındaki hali herşeyden daha rahat en azından pacana yapışan ağlayan bi xoxuk yok. Çok zorlanirsan yatarsın dinlenirsin. Yani gerçekten yadirgamak için soylemiyorim ama sizin mi canınız az yoksa bizmi vurdumduymaziz
(1,408 puan) tarafından
Oy canım benimmm. Biz canımızın kıymetini bilmiyoruz.
(1,099 puan) tarafından
Aynen valla biraz hamileligimi kullansam temizlikçi tuttururdum yada ailelere söylerdim. Ama tırnağın varsa basini kası demişler.
tarafından
Biz vurdumduymazdık bence.
(2 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım ama ben riskli bir gebelik yaşıyorum ve psikolojik olarak çöktüm ztn doktor bebeğin eşi aşağıda olduğu için doğumumun zor olacağını ve çok kan kaybedeceğimi hatta belki kan takviyesine ihtiyacım olacağını söyledi sağlık ocağında da takip ediliyoruz ya kan değerlerim düşük çıktı doktor kan ve demir ilacı yazdı ama ben ilaç içmeyi sevmediğim için kullanamıyorum onun yanı sıra tiroit hastasıyım ve yaşadığım yerde endekronoloji doktoru özelde var doktor normalde 1 ay sonra gel dedi ama durumumuz bu aralar sıkışık olduğu için 2 aydır endekronoloji doktoruna gidemedim ve gebelikte TSH yüksek veya düşük olması çocuğun zekasını etkiliyor diyorlar yani ben de canına çok düşkün biri değilim sürekli bebeğime bir şey olur mu korkusuyla yaşamak güzel bir şey mi sizce böyle yorum yapmışsınız ama çok üzüldüm.Bir yandan da habire deprem haberleri yaşamadım ama depremi yaşayan yakınlarım var çok şükür canları sağ ama evleri yok artık psikolojik olarak hiç iyi değilim ztn hem sağlık olarak hem depremden dolayı
0 oy
(4,987 puan) tarafından
Doğurduktan sonra da kaynanam bebeğe bakmaya gelmiyor, yardim etmiyor demeyin.
(2 puan) tarafından
Ben ztn gelmesini çok istiyorum sadece diyorum ki büyük temizlik halledilsin o da temiz ferah eve gelip rahat etsin.
0 oy
(3,882 puan) tarafından
İlk gebelgmde 30 haftalk hamıleyken en azından uemek vs yapıyordum ben ama su an bı kızım var 2 yasnda. 32 haflık hamıleym ben de kabul edemıyorum. Senın yerınde olsam annenler gelınce cagırırım annenler yardım etmiş olur. Doğumdan sonra da 75 yasındaki kadım hiç bşey yapamaz bence işe yarayacak bırılerı olsun yanında
(2 puan) tarafından
Öyle olucak kuzum da bu sefer ev çok küçük hepsi birbirinden cekinicek o yüzden ben de hepsi rahat etsin istiyorum neden evime gelen misafir rahatsız olsun rahat etmek varken.
0 oy
tarafından
Hamileyken bana da çok misafir geliyordu ve ben aşırı mutlu oluyordum. Hamileyim diye hiç bir zaman gelmesinler etmesinler demedim. Yemeklerimi yapıp temizliğimi yapıp bekliyordum misafirlerimi. Doğuma kadar her işimi kendim yaptım. Doğuma gitmeden bir gün önce annem bizdeydi ben mutfak dolaplarını filan temizlicem ama hiç bir şekilde karışmıcaksın diyordum. Riskli değilsen herşey oluyor. Riskli olmayıp hamileyim diyip yan gelip yatmak bana göre değildi hiç. 
(2 puan) tarafından
Ben de böyle risksiz bir gebelik yaşamak isterdim napim Rabbim böyle nasip etti.☹️
0 oy
(1,824 puan) tarafından

Vah benim canım anam ya 3 çocuk artı kaynana görümce ler aynı evde

Yemek temizlik her şeyi yapmışlar şimdi biz biraz abartıyoruz bence bir yemek yapmak zor değil ki
(2 puan) tarafından
Evet zor değil cnm ama bnm gibi riskli gebelik için zordur.Ben yeri geliyor eşime yemek yapamıyorum adam işten gelip yemek yapıyor bunu da naz yapayım diye değil gerçekten çok rahatsız olduğum için yapamıyorum yoks ben de bu durumda olmak istemezdim ama elimde değil.
(1,824 puan) tarafından
He riskli gebelik yazmamışsın ki ya da ben göremedim o durum farklı ben normal gebelik şikayetleri olarak yazdım
0 oy
tarafından
Hamilelik hastalık değil evet zorlu yorucu bir süreç ama bu iş yapmaya misafir ağırlamaya engel değil 
(2 puan) tarafından
Siz niye ısrarla beni anlamak istemiyorsunuz gebeliğim riskli.
0 oy
(2 puan) tarafından
Beni bir siz anladınız siz de yanlış anladınız hepinize bu yanlış anlamalar ve yakıştırmalarınızdan dolayı tebrik ederim.Ben kaynanamı istemeyen biri değilim kaynanam Erzurumlu ve bnm halimden kaynanası Erzurumlu olanlar anlar bnm gebeliğim riskli geçiyor iş yapmak istesem bile şu anda evimde tekim bazen başım dönüyor yatıyorum duruyorum bir 5 dk kalkıp tekrar devam ediyorum bazen yemek yapamıyorum eşim işten gelip yemek yapıyor ve kaynanam da hizmet bekleyen ve hizmeti çok seven biri ve çok ağır konuşup laf sayıp sokan biri bu sefer gelip bana laf vuracak ben kaynanasını istemeyen sevmeyen bir gelin değilim kaç yaşında kadına iş mi yaptırayım beni anlamamışsınız evim 2+1 ve gerçekten kutu kadar hem ailem hem eşimin ailesi gelicek ve evimin kapasitesi belli affedersiniz ama bir sürü insan lavabo ihtiyaçları duş ihtiyaçları olucak yorum yaparken bunları da dikkate almanızı rica ediyorum hepimiz inançlı insanlarız nasıl anlatayım evde namaz kılcak yer yok o yüzden mutfakta daracık yerde iki kişi zor namaz kılıyoruz Rabbime binlerce şükürler olsun yine de depremdr insanlar evsiz barksız kaldı çadırlarda yaşıyorlar sizce annemler gelse de büyük temizlik yapılsa kaynanam da temiz ferah eve gelse daha iyi olmaz mı hem onlar daha rahat eder hem bnm ailem hem de karı koca biz daha rahat ederiz . Hepinize incitici ve kırıcı yorumlarınızda dolayı tebrik ediyorum.
(9,626 puan) tarafından
Erzurumlu olmakla ne alakası var bizde erzurumluyuz bizde kimse önüne hizmet beklemez,ikincisi de bunu buraya değil esine paylasmalısın sorun sizin sorununuz ve bahsettiğin  kişi annesi oluyo açıklama yapicak olan insan o çünkü
(1,099 puan) tarafından
Kayinvaliden 75 yaşındaymış gelse bile sana çok faydası olmaz aslında. Ama torun görmek istediği için geliyorsa orası ayrı tabi
(2 puan) tarafından
Her Erzurumlu bir olmuyor ne yazık ki.
(2 puan) tarafından
Ben de gelmesini çok istiyorum ama şimdi gelip ta doğum sonrasına kadar kalmayı düşünüyor ve daha doğumuna iki ay var Rabbim başka bir şey vermezse öyle görünüyor sadece ben büyük temizlik yapayım oda temiz refah eve gelsin rahat etsin istiyorum hem onlar bnm ailemin yanında rahat edemiycek hem bnmkiler ama temizlik yapıldı mı bnm ailem gider evine onlar gelir rahat eder bnm ailem tekrar doğum zamanı gelir.Boyle daha iyi olur diye düşünüyorum yoksa bu çocuk tek bnm çocuğum değil onların da torunu
0 oy
(4,673 puan) tarafından
Benim hic canimin kiymeti yokti galiba gelende cok oluyordu penguen gibi yuruyup gittiğim evde çok oluyordu.d.d bence simariklik bu 
(2 puan) tarafından
Evet tek tek yorum okuyacak halimiz yok ama yanlış anlayıp yanlış yorum yapmaya haliniz var
(4,673 puan) tarafından
bu kadar elestiriye açık degilsen durum sormayacaksin
(2 puan) tarafından
Size ne onu size soracak değilim eleştirinin de bir ölçüsü var.
(4,673 puan) tarafından
ayni sekilde cevabim SIZENE
(2 puan) tarafından
Ay iyi aman çok bilin siz.

İlgili bir soru bulunamadı

380,167 soru

11,380,829 cevap

34,871 kullanıcı

...