0 oy
184 göst.
Aile kategorisinde (23 puan) tarafından

Düşüncelerinizu merak ediyorum!!!!

Biz almanyada yaşıyoruz eşim türkiyeden buraya  geldi en son en son ailrsini 2019 kışın gördü ... 

Zaten sonra korona falan çıkınca herkezin bildigi gibi bizede aynı şekildeydi ya yasak var diye çıkamadık ya koronadan ve bende 2020 hamileydim 2021 cocugum 5 ayda doğdu ozamanda türkiyeye gelemedik .... 

Ve yaşayan annelerde bilir çocugum aglayan bebek kolikdi gece gündüz hep agliyordu hicbuyumuyiordu öyle zaten çıkamadık aklimiza bile gelmedi ve uçaģa zaten korktuk koronadan dolayı .... 

Ve geldik sene 2022 eşim zar zor iznini aldı ama 11 aya denk geldi almnyada okula giden çocugun varsa önce onlara izin veriolar çünki onlar okultatili dışı yurt dişına cikamaz . 

Ve malesef ailede bir yengemiz var böyle işlem büyü gibi işlerke uğraşiyor kadîn gitmez gitmez tam bizim gidecegim tarihde kaynanam gile gitdiler yatmaya ve lütfen fikiröerinizi merak ediyorum...bende dedim o kadin gelitse ben kesinlikle gelmem diye esimde problem olur biz o tarihde gelemeyiz dedi 

Ama onlar bizi degil onları aldı yani kaynanam erkek kardesine kusura bakmayın oglum gelecek baska türlü bulusalim diyemedi ....

Ve ben bunun acısını simdi bile cekiyorum !!!! 

Sizce kim haklı ve sonradanda cocugum hastalandı kış oldugu icin 1 aylık izin evde gecdi türkiyeye gelemedik sonrada hamile oldugumu ögrendim ve riskli gebelik doktor uçaga binemezsin dedi !!!! 

Şimdide türkiye depremden dolayı pek güvenli degil yani herkezin evinin öyle oldugunu düsüniyorum kaynanamgilinde evi baya yüksek ve güvenli degil bence gemlikde kaliyorlar ....

Sizce ben ne yapayim hesaplamaya göre 4 ayda eger son kontrollümde hersey yolundaysa gidebilitim türkiyeye ama korkuyiorum herkez gibi hem depremden hemde kaynanamda da uzun kalmak istemiyorum çocukla cok zor insanin evi gibisi yok ve bide hamileyim .... sizcede torununu cok görmek isteyen kişi demesi gerekmiyormuydu oglum gelecek diye sizi alamam diye ?????? Simdi kötü gelin gibi oldum eşimde cok gergindi ama benim sucum yokki....

5 Cevaplar

0 oy
(663 puan) tarafından
Ben anlamıyorum siz neden otelde kalmıyorsunuz? Ben yerinizde olsam kaynana evini falan gözlemem gider otelimde kalırım. En kötü ev kiralarım.
(663 puan) tarafından
Daha neler, neden ayıp olsun.  Ev müsait değilse otelde de kalınır gayet. Biz Malatya'ya gittik, eşimin babasının evi sıcaktı yatamadık otele geçtik klima var diye. Kimse de ayıp demedi, hamileydim iyi etmişsiniz hamile kıza eziyet olurdu dediler. Gemlik de öyle zorba bir yer değildir, doğuda olsa bir nebze ama Gemlik'te otelde kalınabilir bence. Kayınvalideniz eşinize tavır yapar eşiniz ondan çekiniyor sanırım.
(23 puan) tarafından
Evet sonuçda niyetim belli kötü bir niyetim yok ama malesef kimse kimin ne yaşadığını bilemez burda tuzun kuru gibj şacma yorumlarda yapan oluyior tek almanyadayız diye böyle denmesi cok kırıcî .....bizde burda calisip 1 sene boyunca tek türkiyede birkac hafta tatil yapalım diye ömrümüz gidiyor tek mark zamanı türkiyede hava attdılar diye çilesini biz çekiyoruz ... insanlar cok tuaf gelmesi degil türkiyeye bide beklentiler karşılanmayıncada problem büyük biz zenginizya burada
(663 puan) tarafından
Ama yine de Euro kazanmak her zaman avantaj. Ben de Kanada menşei bir şirkette dolar kazanıyorum, 3500 dolar ile Ankara'da zorlanmıyorum. Bu yüzden sizin ekonomik kaygılarınız olmamalı diye düşünüyorum. Burada 8500 TL (425 €) ile geçinen (daha doğrusu geçinmeye çalışan) var. O yüzden çok çalışıyoruz, çok zor demeyin bence. Zordur belki, ama çok zor demeyin.
(23 puan) tarafından
Burda kazanıp türkiyede evin olsa tatilini baya iyi yaparsın şu an oda zor cünki aynı berlindeki gibi fiyatlar ... demek istedigim duruma bağlı burda 1000 euro maaşın varsa 800 euro kiran varsa 200 euroya bakakalion
(23 puan) tarafından
Gelecek kaygısı müthiş var burda iyi kazanan ya iyi kazanıyor yada dipde aç kalmıyoruz ama birşeyde yapamıyoruz, normalde 40 saat calismanın üzerine çıkılmamalı yasak ama kimse bunu anlamıyor ya öyle çalışıp para kazancaksın yada baskalarini işe alırlar cünki caliscak insan dolu her koşulda buda kulanilior
-Reklam-
0 oy
tarafından
Madem o kardeşini çağırıyor sende o kadın kaynananın evinden gidene kadar Kendi anne babanda kalsaydın yada akrabanızda kalsaydın bu biraz bahane olmuş kuzum ,ama çocuk hasta olmuş ,üstüne hamileliliğin -herseyde bir hayır var 
(23 puan) tarafından
Bende eşimde dedimki biz türkiyeye gidelim otelde kalalım onlar nezaman kaynanamdan giderse ....biz ozaman onlara geçelim dedim ama eşimden hic ses cıkmadı annesigil varken pansyon veya yakınlarında oteli kabul etmedi zaten sonrada cocuk hastalandı
tarafından
Seni anlıyorum canım ,eşinde kendine göre ayıp olur düşüncesinde , asıl yüzyüslük büyücü yengende ,herkesi birbirine sokmuş
0 oy
(3,452 puan) tarafından
Bence gidin ama kaynananda kalmayın 
0 oy
(597 puan) tarafından
Kısacası ben gitmek istemiyorum demelisin bu yazdıklarımdan ortada istemediyin zaten
(23 puan) tarafından
Ben esimin ailesini görmesine asla birsey diyemem benimde cocugum var korkarim öyle şeyden... ama o kadįn varken ben aynı evde onunla kalmam dedim zaten eşimde istemedi tek kızdığım uzakdan bakînca sanki ben yollamamışım gibi oldu ....benim cocugum bana gelmek isterse ilerde sonucda o daha önemli başkası değil ...baskasina derdim kardesimde olsa iyi bir dille o zaman olamaz diye

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 431 göst.
29 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Duruu12 (265 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 116 göst.
19 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Sm2534 (4 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 140 göst.
8 Şubat 2022 Aile kategorisinde Ysmn38 (4 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 157 göst.