0 oy
183 göst.
Diğer kategorisinde (1,248 puan) tarafından
Karninizda kasilmalar oluyor mu yurudgnzde ne bilim oturdugnzda vs. 

9 Cevaplar

0 oy
(340 puan) tarafından
Doğum yaklaştığı için oluyor normaldir normal doğum yapmadım o yüzden bilmiyorum ama sancıların sıklığını ne olur ne olmaz takip et sen bacım bı avazda evladına kavuş inşallah :))
(1,248 puan) tarafından
Aminn inslhh benim ikinci bu ama kizimda boyle olmadi  erkek oldgu icinmi diye dusunuyorum oyuzdennsordum:)
(340 puan) tarafından
Diğer yorumlarda da çok oluyodu diyo bak bende de oluyodu da benim nst de hiç sancım çıkmamıştı ondan doğum sancısı olarak görmemiştim açıkçası ‍♀️
(1,248 puan) tarafından
Masallh cnm. Sanci degl bu yasadgmda hic yerimde duramiyorum  kizim var surekli ilgilnmk zorundyim gerektgnde kucgmda gezdryorum. Bundan diye dsuniyorum
(340 puan) tarafından
Ay bende aynı durumdayim 9 aylık oğlum var 17 haftalık hamileyim benim şimdiden bıçak saplanmalari oluyo hep kucak istiyo oğlum :)
-Reklam-
0 oy
(13,079 puan) tarafından
Son haftalar da batmalar çok oluyordu benim aşapıya doğru 
(1,248 puan) tarafından
Kizimda bu kdar olmadi erkek oldgu icin bu kdar agri acaba dedim
(13,079 puan) tarafından
Benim de öyle kıIm da baskı hissetmiyordum oğlum aşırı aşağıya baskı yapıyordu ağrı oluyordu hatta erkek doğacak felan dedik 40w5 de suni ile doğdu :)
(1,248 puan) tarafından
Bnde bole olursa erknollur diye dsunuyordum 37 olduk korkmuyom oyuzddn
(13,079 puan) tarafından
Ben 37 iken korkuyordum Hatta dr başa baya aşığı da bu yüzden çok baskı batma oluyor demişti doğum olacak şanıyorduk:)
(1,248 puan) tarafından
Benmkide.baski yapiyr.baya da bakalm nasip
0 oy
(2,359 puan) tarafından
Cok oluyordu bende yaa o haftada. 4 gün sonra da doğum yaptım zaten. 37+4:)
(1,248 puan) tarafından
Hasiya masallh
(1,248 puan) tarafından
Ayy bnde dogsun diye bkliyim kizim ne tepki verck nasl karsilick bilmiyom
0 oy
(7,112 puan) tarafından
Kuzum ben 37+5te doğum yaptım 35ten beri sancım vardı da ben hissetmiyorum kasilmalar normal hareketler yavaşlamış tır artık takip et hareketlerini uzun süre hareketsiz kalırsa hastaneye git alt tarafta böyle baskı gibi bişey hissetceksin ittiriyo gibi o kasilmalar da dk tut kaç dkda bi oluyo bak ne kadar suruyo bak 5 dkda bi kasılma başlar 1 d kadar sürerse hemen hastaneye git ya da bildiğin şeyler Nisan su gelebilir bu kadar 
(1,248 puan) tarafından
Kuzum onu biliyom sancilarim ole dayanilmick gbi degl sadece kasilma o kdar oda son gunler oldgu icin dsunuyorum
(7,112 puan) tarafından
Aynen aynen normal
0 oy
(1,270 puan) tarafından
Bende hiç olmadı ne sancı ne kasılma yaşamadım,  37+1 de de sezeryana almışlardı 
(1,248 puan) tarafından
Erkn olmams mi sezeryn cnm
(1,270 puan) tarafından
Suyum bitmiş canım hiç yer kalmamış, bebekte tersti, riske atmak istemedi doktor, şuan 1 yaşına girdi 3000 gr dogdu elhamdülillah sıkıntı yaşamadık, sezeryandayken doktor iyiki almışız dedi hiç suyun kalmamış dedi
(1,248 puan) tarafından
Masalhhh kuzum hyrlisi neyse.o olsun saglk.onemli tabikide
(1,270 puan) tarafından
Cok sagol canım sende saglıkla kavuşursun inşallah
(1,248 puan) tarafından
Aminn inslhh cnm
0 oy
(4,067 puan) tarafından
38 haftalık hamileym hiçbişeym yok bebk ters hfta ya son kontrol var dönmezse sezeryn gnü verck bu ara evde dip köşe temzlk yapıyorm belki strese grer dönr dye ama yok dönmüyor yürüyüşte faln srun olmuyor sadce çk fazla eğil kalk yaparsam karnmn sertleşiyo ona dikkat ediyorm
(1,248 puan) tarafından
Riskli bisiyi yo ki kuzum.valla.ben kontrlden once yapmistim binkac gun sona kontrolum.vardi bi kere yaptim.bide yani  belli olmiyr bebekten bebege degisyor doguma.kdar donmeyio dogum aninda.donen bile var bakaymm atayim.sana
(1,248 puan) tarafından
Baktim smd kuzum karninin ust kismina soguk su koy pet siseyle ustune koy asagida.hafif ilik olcak sekilde bi su doldur.cok.scak olmasin yani kasiklarna dogru scak gobegin ustune soguk koy ve uzan bunu 5 dk 10. dk tutan yeterli inslahh doner
(4,067 puan) tarafından
Kontrole yakn denicm teşekkürler
(1,248 puan) tarafından
Rica ederim cnm inslhh istedgn gibi olur
(1,270 puan) tarafından
Ben hepsini yaptım, koltuktan ters eğilme hareketleri soguk sıcak kompres, secde ayetleri falan herseyi yaptım dönmedi nasip öyleymiş sezeryan oldum cok sukur guzel geçti
0 oy
(173 puan) tarafından
3 adım bile atamazdım hele 37.5 de bir sancı tuttu doğuruyorum sanmıştım çok çok normal artık sona geliyorsun bol bol dinlen ben dinlenemedim sürekli kocamın dırdırı yüzünden temizlikti iş yaptım çocuk göbeğinde fıtıkla doğdu o yüzden bol bol dinlen
(1,248 puan) tarafından
Alaala niye ole olduki aslinda hareket etmek dogumu kolaylastrir
(173 puan) tarafından
Eğil kalk sürekli temizlik yapıyordum
0 oy
(13,833 puan) tarafından
İki tane oğlum var biri 35+5 biri 37+0☺️
(1,248 puan) tarafından
Masallh cnm
(13,833 puan) tarafından
Benimkiler erkenci kuşlar içeriyi sevmiyorlar(⁠•⁠‿⁠•⁠)
(1,248 puan) tarafından
Benim.kizim.da erkenci kus erken dgocakti ilacla igneyle durdurduk
(13,833 puan) tarafından
Benimkiler içeriyi sevmiyor
0 oy
(1,369 puan) tarafından
Valla 27 yım suan bile yaşıyorum. Senin gibi kendimi bir 37 haftaya atabilseydim korkmazdim artık doğsa da sağlıklı doğacak Allah'ın izniyle. Kasılma sıklığı çok önemli. İlk dogumumun belirtisi kasılmaların 6 dakikada bir olmasıydı. Ne nst de sancı çıktı ne suyum geldi doktor öylesine açılmaya bakayım dedi de 4 cm olmuştu bile. Yani düzeni onemli saat kurulmuş gibi dakik olmalı doğum için 
(1,248 puan) tarafından
Aynen oyle cnm ikinci dogumumda kasilmam geciyr yani kendimi yordgmda filan daha cok kasiliyor oyuzden

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 52 göst.
1 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Prenses Mother (340 puan) tarafından soruldu
0 oy
42 cevap 1,114 göst.
31 Mart 2023 Diğer kategorisinde Rukiyeasel (18 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 53 göst.
31 Mart 2023 Diğer kategorisinde Rukiyeasel (18 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 485 göst.