0 oy
509 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
kızlar öncelikle depremzede kardeşlerimiz hakkını helal etsin  burda oturup şikayet ediyormuşum gibi olmasin ama artık çok zorlanmaya başladım.. bilenler biler eşimle boşanma davamız var ben ailemle yaşıyorum iki küçük bebegim var eşim ayak parmağımı çatlamıştı evden terlikle çıkmıştım çıkış o çıkış.. bir daha evime girmek nasip olmadi. evimden 1igne dahi vermediler dava açtım ama hala bekliyorum. kızlarıma babam bakıyor bez mama kıyafet vs babası 8aydir hiçbirşey karşılamıyor. elime biraz para geçse çocukların masrafına gidiyor 2aydir telefonum bozuk.. beş kuruş param yok.. bugün kızı bebek arabasına koyup biraz hava alsın diye çıktık bime gireyim dedim yutkuna yutkuna çıktım.. ya çok şükür aç değilim açıkta değilim ama kızlar bu adaletsizliği hazmedemiyorum çocuklar küçük olmasa gidip çalışacağım ama daha çok küçükler, devlet desteği alsam eşim olacak k.opek bunu kullanır çocuklara bakamıyor deyip dava acar.. gece gündüz beddua ediyorum cebinde son model telefon son model araba içki içmeye gidiyor benim iki aydır telefonum yok kimseye birşey diyemiyorum ailemden artık utanıyorum çok yoruldum çok.. lütfen dua edin 

15 Cevaplar

+1 oy
(1,824 puan) tarafından
Dava sonuçlanana kadar sabır canım inşallah her şey daha iyi olacak bu günler geçecek çiçek gibi bakacaksın evlatlarına. O da adamım diye gezmesin insan evladının eksiğini sormaz mı 
-Reklam-
0 oy
(2,304 puan) tarafından
Rabbim yardımcın olsun canım 
0 oy
(712 puan) tarafından
Rizki veren allah elbet senin içinde bir yol kader çizmiştir. Kalbini ferah tut sen helal.etsende etmesende onun yanına kalmaz. Haram edip birde öbur dünyada uğraşma helallik alcan diye manyakla.
tarafından
evet rizki veren Allahtır amenna.. ama haksızlık yapanların allah yanina bırakmasın..
0 oy
(1,138 puan) tarafından
Sen ona ne bakıyorsun ki.ne kadar yardıma basvurabilirsen başvur.devket çocuğa 400 lira nafaka verirken bilmiyor mu onun bişeye yetmeyeceğini...

Sonuçta devletin yardımı böyle durumlar için var.

Sen başvur o şekilde bir dava acamaz.kaldi ki tek maddiyata bakmıyor devlet.cok kucuklermis sana verirler zaten ki hiç bir kadın kolay kolay boşanmak.

Öyle birine de asla çocuk vermezler zaten.
tarafından
kaymakamliga gittim ordaki memura sordum özellikle sordum hatta eşimin p.isligini bildiğim için adam dediki eğer eşin destek aldığnı duyarsa dava açabilir karşılaşabiliyoruz dedi ondan sonra vazgcetim belediye başkanına özelden yazdım durumumu anlattım ama dönüş yapan olmadı
(1,138 puan) tarafından
İstediği kadar açsın mahkeme maddiyattan önce bir çok şeye bakıyor.ozellikle çocukların yaşı çok önemli.sonrasinda yaşam tarzı.içki vs kullanıyor ediyor diyorsun.simdiye kadar da bakmamış çocuklarına.sorumsuz biri yani.annesi dururken hele ki ona hiç vermez ki mahkeme
0 oy
(7,677 puan) tarafından
Hakkında hayırlısı olsun. Konyadaymışsın postlarından baktım. 
tarafından
amin inşallah
0 oy
(48,536 puan) tarafından
hakkında hayirlisi olsun canim ailen nasil davraniyo peki
tarafından
ailem çok şükür bir kere bile of demedi.. yemezler çocuklarıma yedirirler ama işte benim elimden hicbir şey gelmiyor dışarı çıksam yol param yok zaten olanda bebelere gidiyor. benim eşim olacak kişinin durumu çok iyiydi şuan hayatını yaşıyor
(48,536 puan) tarafından
haklisin canim ama.sukret ki ailen iyi ayrilma durumunda.ote.git deseler bicak gibi keser cok koyar hakkında hayırlısı olsun insallah sen yine yardim icin basvur babasi nafaka ödemiyor diye belirt
0 oy
tarafından
Gıt al destek delı mısın cocuga bakamıyor derse BABASI OLUCAK *T BES KURUS PARA VERMEDIGI ICIN BAKAMADIM dıceksın
tarafından
gittim ama ordaki memur dediki esin araştırsa öğrenirse bunu kullanabilir bu karşılaştığımızbir şey deyince korktum başvuru yapamadım
0 oy
(441 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım. Davan inşallah hayırla sonuçlanır. O zamana kadar sabret sık dişini. Dava sürecinde avukatinla konus mutlaka bu durumu belirtsin.  Çok ihtiyacın varsa paraya acaba şu evlere verilen işler varmis fırsatın olur mu ki yapmaya onlardan bulup yapsan.
tarafından
amin allah razıolsun. bir ara kağıt boyayıp okullara satıyordum daha doğrusu üniversiteye ama her zaman yapılacak birşey değil yani sipariş ile yapıyorum. diğer iş içinde iskura başvuru yaptım ama ondan da ses gelmedi
(441 puan) tarafından
İnşallah başvurun değerlendirilir canım. Ama bence devletten yardım al babası düşünme. Çocuğuna yardım etmeyen adamdan korkma ailenden yanında ise.
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Kuzum devletin tanıdığı bütün yardım imkanlarına başvurabilirsin. Sanirim bilerek çocukların ihtiyaçlarını karşılamak istemiyor burnun sürtsun diye. Ailen destek ne güzel bu sıkıntıların arkası ferahliktir inan bana.  Üzülme demesi kolay ama ne yapabilirim diye otur düşün ailenden fikir al. Yanında olan insanların desteği ile bu zor süreci atlatırsın. Allah yardım eder.
0 oy
(1,196 puan) tarafından
Öncelikle Rabbim yardımcın olsun. Eşim avukat ona danıştım onu bahane edemezmiş çocuklara bakamadığa dair, kaymakamlık biraz başından savmış sanırım. İlk duruşmada nafaka istemeni söyledi bu arada. 

Kendi düşünmeyip seni bu duruma sokan insan müsvettesini de Allah iyi etsin en azından evlatlarına karşı inşAllah
0 oy
(10,784 puan) tarafından
Sık dişini bacım .dava bir sonuclansin ananinda mal davası ac.o düğün takilarini da o arabanın yarısını da evdeki eşyanın yarısını da ya seve seve ya s. S. Verecek
0 oy
(5,235 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun canım. Sabret bebeğin büyüyünce çalışırsın rahat edersin. 

Bu adamlar hicmi o çocuklara üzülmüyor ya aklım almıyor. Tamam annelerine kuruş verme ama çocuklarını evlatlarını neden mağdur edersin :( kendin zikkimlanacağına o çocukların ihtiyaçlarını al
0 oy
tarafından
Kuzum yine şükret ailen arkanda yoksa nereye gidecektin 2 çocukla bizde geçen hafta kavga ettik ilk defa eşimden şiddet gördüm annemlere gittim gözümün morluğuna bakıp niye geldin ki biz senin çocuklarına bakamayız boşanacaksan da çocukları kabul etmeyiz dedi sonra eşim özür diledi kiraya da çıkıcam ev bulursak hep kaynana yüzünden tartışmalarımız anladım ki ailem yokmuş sende o adamı Allaha havale et yanına kalmaz emin ol ailen arkanda mutlu ol keşke ailem arkamda dursaydı da bende boşansaydım
0 oy
(2,679 puan) tarafından
Devlet desteği almaman için neden yok çocukların için al eşin ne demiş ne dememiş sen ilgilenme ayrıca ne aldığını almadığını soylemedigin sürece bilmez herkes alıyor sende al bosandiktan sora hayırlısıyla 
0 oy
(6,253 puan) tarafından
Hala evli sayılırsınız bir açığını yakalamaya çalış tazminat al. Elinde ona ait bir şey var mı yaptığı bir hata aldatma darp ya da eve bakmadığına dair hepsini delil olarak sun. Kendine de nafaka iste çocuklarına da. Sabret mahkeme olana kadar. Acıma hic. Çocukların kaç yaşında 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 237 göst.
9 Aralık 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 562 göst.
21 Nisan 2020 Aile kategorisinde sevda1234 (439 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 548 göst.
26 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Yalandunya34 (489 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 792 göst.