+1 oy
292 göst.
Diğer kategorisinde (688 puan) tarafından
Tam 7 8 yıldır tabiri caizse B.ok gibi içiyordum bu mereti ama son 1 aydır astım oldum galiba içtiğim an boğazım ağrıyor ve öksürek krizi başlıyor sigarayı bırakıyorum ilk 1 ay benim için çok önemli dua edin hemde evde eşim sigara içiyorken direnmem lazım sonuçta gözümün önünde içecek. Bundan sonra içmeme karar aldım zaten son 1 haftadır gece içmeyi bırakmıştım günde 2 paket içen ben saat 6 dan sonra içmiyordum sabaha kadar. Bıraktım bunca yıldır hiç balgam falanda atamadım olduğu gibi ciğerime doluyordu duman. Bırakıyorum. Sigarasız günlerimi post olarak buraya açıp azim ve istikrarla 1 ay nefsime hakim olcam 1 ayın sonunda zaten içmem benim için önemli olan ilk 1 ay. 

6 Cevaplar

0 oy
(48,733 puan) tarafından
esini tembihle oda icmesin yaninda
(688 puan) tarafından
İlk 21 gün diyorlar o yüzden 3 hafta yanımda içmesin söylicem onada
-Reklam-
0 oy
(3,505 puan) tarafından
İnşallah bırakırsın canım ama eşine söyle mümkünse yanında icmesin sigara 
(688 puan) tarafından
Sonuçta benim iradem dimi yani bir çok kişi sigara içiyor etrafımda iradeli olmam lazım ona da soylicem ilk 21 gün yanımda içmesin
0 oy
(6,433 puan) tarafından
Yanında derken heralde evin içinde içmiyordur sigara dimi içilmez evin içinde balkonda içince de sem görmezsin zaten. 
(688 puan) tarafından
Balkonda içiliyor bizde sadece ama kokusu geliyor siz o kokuyu bilmiyorsun dbdbdbd neyse hatırlamak istemiyorum
(6,433 puan) tarafından
Biliyorum canım bende sigara kullanıyorum içeri koku çok nadir gelir o da başkaları içince. Ben olabildiğince dikkat ediyorum koku girmiyor
(688 puan) tarafından
Kuzu bizim ki kapalı balkon yani cam kışında cami açmıyoruz içeri soğuyor diye sürekli açık tutamam içeri buz oluyor eşimde sürekli yakıyor
0 oy
(4,246 puan) tarafından

Darisi esimin basina hadi hayirli ugurlu olsun:)

(688 puan) tarafından
Darısı benim kocama o adam o yaştan sonra mümkün değil bırakmaz
(4,246 puan) tarafından
Benimkide dio hoca kicima pamugu tokayinca anca ozaman brakirim diye:))
(688 puan) tarafından
AB keşke o kadar kolay olsa dedem 60 sene içmiş en son yatakta ciğerleri sallanıyordu nefes aldıkça
0 oy
(970 puan) tarafından
Rabbim zoru kolay kılsın senin için. Günde 2 paket dedin anaaaammm yemek yemiyon mu sen 
(688 puan) tarafından
İşte yok sigara iştahımi hep kesti yemek aramıyorum tıkanıyorum artık
(970 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım inşaallah en kısa zamanda zorlanmadan bırakırsın
0 oy
(875 puan) tarafından
bende bıraktım 10 yıl içtim sonra birden bıraktım sana tavsiyem sakız çiğne aklına geldiğinde temizlik yap ve çekirdek çiğne ben sigarayı bırakabilirim de hep kendine ki ben asla bırakamam diyordum asla ama bir anda kestim sende yapabilirsin inanıyorum ben
(688 puan) tarafından
Yapmicam canım çok teşekkür ederim moral için en son dün 6 da içtim akşam üzeri

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 40 göst.
2 Ocak 2024 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 252 göst.
26 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Rabia2 (421 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 153 göst.
0 oy
14 cevap 606 göst.
27 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Kizlarimmmm21 (1,313 puan) tarafından soruldu

381,066 soru

11,408,175 cevap

34,945 kullanıcı

...