0 oy
154 göst.
Diğer kategorisinde (774 puan) tarafından
Kızlar görümcemin 4 aylık çocuğu var yaklaşık 1 haftadır çocuğu hiç sussturamadılar dr götürdüler öncesinde gazı var deyip gönderdiler bugünde ambulansla acil gittiler çocuk ne uyuyo ne de susuyo artık ağlamaktan sesi falan gitmiş çok üzüldüm neyse kan falan almışlar kanında enfeksiyon çıkmış biraz netten araştırdım az önce pek iyi bişey değilmiş inşallah bian evvel geçer yazık daha minicik... Sizlerden başına gelen oldu ne kadar sürede toparlandı bebeğiniz 

12 Cevaplar

0 oy
(7,706 puan) tarafından
Serum filan takılıyor diye biliyorum o anda. Çok da kötü bir durum değil ya. İnternette neler neler yazıyorlar 
(7,706 puan) tarafından
Aman kız hastalıkta sakın internete bakma. Hastalıktan değil de oradakilerin korkutmalarıyla hık diye gidersin inan
(774 puan) tarafından
Aynen vallahi haklısın evlendiğim ilk zamanlar rahimden kan geliyodu nette baktım rahim kanseri gösteriyodu hep doktora eşim söylemişti doktorda kızmıştı öyle herşeyi ordan bakmayın iyi insanı bile öldürür o diyo gerçekten çok haklı ama işte insan duramıyo merak edip bakuyo bende kanda nasıl enfeksiyon olur diye merakıma baktım
(7,706 puan) tarafından
Ya peki neden kan geliyormuş konusu açılmışken. Bende de yara varmış da acaba öyle bir şey miydi diye soruyorum
(774 puan) tarafından
Ya valla net bi açıklaması yoktu kiminde doğduğunda kimi bebekte de sonradan görülürmüş bebek başta sağlıklı gibi görünür vs dio doğru bizim bebekte öyleydi yani ama ara ara hep ateşi olurdu ciddi alınması gereken durummuş kan zehirlenmesi.de deniyormuş... Vücudun da tam tedavi edlmeyen durumlar kana mı karışıyomuş bişey oluyomuş sonrada bu sonucu veriyormuş
(7,706 puan) tarafından
Yok yok canım onu sormuyorum. Evlendiğin ilk zamanlar kan geliyormuş ya onu soruyorum nedeni neymiş yani. Bu aralar bende de var da öyle bir problem
-Reklam-
0 oy
(98 puan) tarafından
Oğlum iki yaşında enfeksiyonu 45 çıkmıştı sanırım ve doktor yatış verdi aynen ne uyku ne bişey hep huzursuzdu . Buhar ve serumdan ilaç verdiler dört gün kaldık geçti çok şükür yani atlatilacak bişey tedavi ediliyor . Geçmiş olsun 
(774 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim cuma bir daha gidecekler bakalım inşallah onunda iyileşir o zamana kadar
0 oy
(768 puan) tarafından
Antibiyotik tedavisi genelde görüyorlar benim bebekte de olmuştu ama hafif enfeksiyon du ateşi çıkıyordu düşüremiyordum.antibiyotiksiz atlattık çok şükür.
(774 puan) tarafından
Evet bunlara da antibiyotik yazmışlar cuma günü tekrar çağırmış bakalım inşallah o zamana kadar geçer ateşide çıkıyomuş ara ara
(768 puan) tarafından
Korkmanıza gerek yok iyi olur Allah'ın izniyle Rabbim şifa versin yavruya
(774 puan) tarafından
Aminnn inşallah Allah razı olsun
0 oy
(2,348 puan) tarafından
Kızım ilk doğduğunda oldu bir hafta enfeksiyondan ve 5 gün nabız sıkıntısından kaldık bir hafta antibiyotik verildi damardan geçmiş olsun sizlere de
(774 puan) tarafından
Teşekkür ederiz evet kimi bebekte doğar doğmaz ortaya çıkıyormuş kimisinde de geç görümcemnkide geç fark edildi normalde de çocuğun ateşi çıkıp duruyodu kaç sefer götürdüler doktora sürekli gaz diyip yolladılar en sonunda adam akıllı test yapıp herşey anlaşıldı
(2,348 puan) tarafından
Kanda belli oluyor işte hastalık bebeklerde biraz damar yolu falan zorladığı için bazen geçiştiriliyor işte bu gibi şeyler
(774 puan) tarafından
Aynen öyle bugün zaten zor açmışlar damar yolubi serum yemiş biraz  zaman sonra tekrar serum verelim demişler kelebek takılıymış ama damar yolu kapanmış upraşmışlar bulamamışlar cuma bi daha çağırmış bakalım artık
(2,348 puan) tarafından
Çok zor çocukların böyle hasta olmasi ya Rabbim şifa versin inşallah en kısa zamanda
0 oy
(985 puan) tarafından
Kızım 36 haftalık doğdu 5 gün yoğun bakımda yattı şükür şimdi çok iyi ama dikkat etsin bundan sonra steril olması lazım herşeyin anneden de geçiyor beya başkasın dan da geçmiş olsun 
(774 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım doğru diyosun şimdiden sonra daha dikkatli olur yani
0 oy
(3,135 puan) tarafından
Benim oğlumda 7 aylıkken hastanede yattı 5 gün iyi oldu sonra tedavisi var sonuçta kötü bir hastalık değil 
(774 puan) tarafından
Ay çok şükür inşallah o da bian evvel toparlanır yazık ya çok ağlıyo insam dayanamıyo
0 oy
(323 puan) tarafından
Benim kızımda vardı ilk doğdu 3üncü gün akşamı sabah 4e kadar ağladı bizde cahillik tabi doktora gitmek aklımıza gelmedi gazdır açlıktır bilmem nedir diye düşündük bi sonraki gece yine aynı oldu biz tabi yine doktora gitmeyi akıl edemedik sabah kontrolünüz vardı ve diyorum ki iyi ki kontrolümüz varmış gittik doktora dedim geceleri böyle oluyo hiç susmadan ağlıyo kan felan alındı doktor anlamış zaten ki daha sonuç çıkmadan yatış verdi kanında enfeksiyon çıktı 1 hafta küvezde yattı 7 ila 10 gün arasında antibiyotik tedavisi uygulanıyo biz 7inci gün çıkmıştık. Rabbim şifa versin inşallah.
0 oy
(472 puan) tarafından
Bizdede vardı ama kolunu kaldiramiyordu . Ateşi vardı . Antibiyotik verdi . Yada iğne veriyor yada bı kaç gün yatiriyorlar . Geçmiş olsun canım 
0 oy
(1,824 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım çoğu bebekte olur kızımda 1 yaş sonrası yaşadı enfeksiyon vardı kanda ve şu bulaşan virüsler sebep olmuş antibiyotik tedavisi ile geçiyor ama daha yenidoğan sayılır ona ne yaparlar bilemedim 
0 oy
tarafından
kızım 9 aylık enfeksıyon çiktı paartesiden berı hastanedeyız yatış verıldı 

allah şifa versın
0 oy
(48,626 puan) tarafından
gecmis olsun antibiyotikle tedavi ederler
0 oy
(731 puan) tarafından
3 ay önce 1.5 yaşında oğlumda çıktı pelisiln mi ne iğne verdiler ven yaptırmadım korktum dikkat ettm çok şükür geçti 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 118 göst.
1 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Pasakizz (807 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 126 göst.
18 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Simayyy (1,772 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 64 göst.
5 Ocak 2021 Aile kategorisinde Merve34aslan (143 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 124 göst.
5 Ocak 2021 Aile kategorisinde Merve34aslan (143 puan) tarafından soruldu

379,093 soru

11,347,913 cevap

34,813 kullanıcı

...