0 oy
336 göst.
Diğer kategorisinde (367 puan) tarafından
Konu hakkinda bilgisi olan bana detaylı sekilde bilgi verebilir misiniz? Arkadaşım bugun ağlayarak bana geldi. Kocasi cok hayırsız bi insan esrar bağımlısı zaten. Sürekli din kitap konusunda küfür etme huyu var. Bugun fetva hattindan öğrendiğine göre eşinin bu şekilde küfür etmesi dini nikahi düşürürmüs kesinlikle tekrar nikah kıyılması gerekirmiş. Eşin tekrar aynı sekilde küfür ederse nikah tekrar düşermiş. Eğer kocan huyundan vazgeçmiyorsa kesinlikle boşanman gerekiyor demişler. Ama kaç kadın kocasından kolayca bosanabilir ? Yarın tekrar dini nikah kıycaklar ama kocasinin tekrar yapmayacaği konusunda güvenemiyor. Bosanma imkanida yok. 

Bu konu hakkında yardımcı olur musuz?

9 Cevaplar

+2 oy
(48,742 puan) tarafından
hicte ibret almiyorlar bazi seyleri insallah duzelir dicemde once esrar icin tedavi olmasi lazim
(79 puan) tarafından
Memnun oldum canım.:)ne dmek ...
(48,742 puan) tarafından
bende ikbal 35.5 yasindayim kizimda 4.5 ☺️☺️☺️
(79 puan) tarafından
Memnun oldum ablacimm:):) buçuk önemli:):):)
(48,742 puan) tarafından
kizim kabul etmiyor bucugu da masus yazdim ☺️
(79 puan) tarafından
:):))))helal..ahhh yaş gidince geri gitmeyi istiyoruz küçükken 16 17 derdik 14 e 15 derdik keşke çocuk kalsaymisiz be
-Reklam-
0 oy
(7,783 puan) tarafından
Neden boşanma imkanı yok ki
(367 puan) tarafından
2 tane çocuğu var. Sonuçta cocukla boşanmak kolay bisey değil
(7,783 puan) tarafından
Hem çocuklarına kötü örnek olabilecek bir baba modeli hem de kendisine ve çocuklarına her an zarar verebilecek bir eş modeli karşısındaki adam. Bundan boşanmayacak da 2 çocuğunu ve kendini kurtarmayacak da ne yapacak? Ne demek çocukla boşanmak kolay değil? Can güvenliği yoksa her türlü boşanmak helal
(367 puan) tarafından
Etrafina zarar veren bi insan değil. Can güvenliği gibi bi durum söz konusu değil yani. Haklarında hayırlısı olsun
0 oy
(13,119 puan) tarafından
Tadevi olmalı içtiği zaman yine saçmalayacak
0 oy
(712 puan) tarafından
3 defa boş ol demeden veya ona benzer bisey demeden olmaz. Nikâhı zedelenmiş olur yuvasında huzur bereket kalmaz. Aynı şey mesela erkeğin keyfiyetten 3 defa cuma namazını terk etmesi gibi nikaha zararlı. 
(2,709 puan) tarafından
Zeynapp nerde yaşıyor sunuz? Türkiye de mi?
(712 puan) tarafından
Aynn noldu?
(2,709 puan) tarafından
Alo fetva hattını bilmemeniz tuhafıma gitti, sonuçta herkes fetva veremez değilmi bizlerde sorularımıza cevaben orayı ararız diyanete bağlı ya hani.
(712 puan) tarafından
Hee tmm ben yurtdışında doğup büyüdüm yeni geldim sayılır tr ye
(712 puan) tarafından
E madem herkes orayı arıyor diyanete bağlı neden güvenmedi ki arkadaş. Madem onlar o şekil fetva verdi ona uysunlar. Bu devirde başka kime guvenilcek
0 oy
tarafından
Eşiyle hangi sebepten olursa olsun nikahı düşen kişi hulle yapmadan tekrar nikah kıyamaz bu bir. İkincisi Allaha küfreden biri Müslüman değildir ya da dinden çıkar. Müslüman olmayan bir erkekle Müslüman bir r kadının nikahı zail(yani düşer) olur. Bu yüzden hangi tarafından bakarsan bak olay Arap saçına dönmüş. Ama maddenin etkisiyle böyle yapıyorsa bir an önce tedavi olması lazım tövbe etmesi lazım.
(367 puan) tarafından
Hulle dediğiniz baska biriyle evlenmesi mi oluyor
tarafından
Evet canım.
(367 puan) tarafından
Söylediklerime göre bu 3 kere boşol demeye telak deniyo sanırım. Telak hakkınız düşmedi ama nikahinizi tekrar yapmaniz gerekiyor demisler
(5,008 puan) tarafından
Hayır bu durumda hulle gerekmez
0 oy
(2,709 puan) tarafından
Yani bu şekilde olmayacağını biri ona desin oyuncak değil sonuçta. Kadın bu haline razı ki boşanmak istemiyor en azından birileri araya girsin yazık günah 
0 oy
(367 puan) tarafından

image

internettede bu sekilde bilgiler var cok karışık mevzular ya
0 oy
(285 puan) tarafından
Boşol demedikçe nikaha zarar vermez diye düşünüyorum.. Nikah düşerse zaten başka kişilerle dini nikah kıyıp boşanması gerekiyorki tekrar aynı kişiyle nikah kıyılsın.. Benm bildiğim bu tabi doğru mu yanlış mı kesin konuşamam. 
0 oy
(5,008 puan) tarafından
Evet eşi dinden çıktığı için o an nikahları düşünüyor. Ama bu 3 talak ile boşamak ile aynı degildir. O yuzden hulle gerekmez. Eşi kelimei sahadet getirip tekrar dini nikah kiydiracaklar. Ama bu surekli surekli olmasi aile kurumunu zamanla yok eder Mevla muhafaza etsin.

Bir de esi bunu bilincli mi söylüyor yoksa maddeyi kullandığında kendini olmadığı zamanlar mi?
(367 puan) tarafından
O kadar detayını bilemiyorum ama galiba sürekli bu sekilde bilinçli söylüyor sanırım
(5,008 puan) tarafından
Ismailaga fetva hattini ararsa hem ne olacagini soylerler hem yol gösterirler

İlgili sorular

+2 oy
23 cevap 616 göst.
10 Ekim 2022 Diğer kategorisinde FazlaDertliBee (1,243 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 124 göst.
15 Mart 2024 Diğer kategorisinde Hicrannn (1,080 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 272 göst.
9 Ekim 2023 Aile kategorisinde Zuhalll (736 puan) tarafından soruldu