0 oy
565 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Duru ilk cocugumuz bır de aılenın tek torunu oldugu ıcın daha hamıleyken basladık hevesle oyuncak almaya, bır sekılde ev doldu tastı mısafır geldıgınde kucuk odadan oyuncakları alıp yatak odasına gerırıyorum yurumeye yer kalmıyor kocaman peluşlar bır suru legolar işin kotu yanı hıcbırının yuzune bakmıyor, bızde 1 aydır hıcbır oyuncak almayacagız dedık esımle, ama sımdı de barbıelere taktık kucuk bır kızın elınde gordu gecen ınanılmaz takıldı, esıme soylemeden gıttım barbıe aldım hevesı varsa oynasın dıye cocuk oynuyor da ama suan her markete gıdısmızde barbıe gordugu an kıyamet kıpuyor, markette agladı cıkarken agladı o kadar stres egırdım kı posetlıyorum bı yandan bı yandan para verıyorum sıradakıler beklıyo duru bagırıyo, arabaya bındık yıne aynı feryat fıgan arabayı suremedım zaten acemıyım, eve geldık yarım saattır de atlı barbıeyı almadın dıyıp kapıya gıdıyor, anlatıyorum paramız yetmedı kızım havuc aldık salatalık aldık dıyorum, ınanın 50-60 olsa alıcam 150 tlymıs az para mı ya? Sız nasıl hayır dıyıp kabul ettırebılıyorsunuz

32 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Benimde öyleydi ve hiç biriyle oynamıyordu hepsini sakladım zamanla tek tek çıkarıyorum yeni oyuncakmış gibi sevinip oynuyor
tarafından
Bende oyle yapıyorum suan ortada 3-5 oyuncagı var herseyı sakladım ama yıne de baska seyler ıstıyor
-Reklam-
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Sonra annecim demeyi alıştırdım hemen sevdiği şeker çikolata oh mis
tarafından
Aldık aldık sutburger aldım o da kesmedı benımkını :D
0 oy
(7,266 puan) tarafından

Uzaktan kumandalı araba istedi benim şuan o kadar param yok harçlıklarını biriktir alalım dedim :D

tarafından
E kac yasında o :D benımkının harclıgı yok
(7,266 puan) tarafından
3 buçuk ☺️ babası dedeleri falan veriyor oda babannesinin bı bozuk para cüzdanı vardı ona el koydu içinde biriktiriyor. Geçen boyama kitabı boyama kalemi falan aldık birikenlere ☺️
tarafından
Bu bayramda memlekete gıdıcez dıyım barı harclıklarınla oyuncak alıcaz o bılıncı olussun yavas yavas
(7,266 puan) tarafından
Evet bence güzel olur hemde hemen istediğini elde etmemiş olur ☺️
0 oy
(7,317 puan) tarafından
Bizde öyleyiz kıyamıyorum ben alıyorum ev doldu :D 
tarafından
Valla kıymam lazım cok para oldu heesey
0 oy
(351 puan) tarafından
Ah gozde alide oyleydi odanin biri sirf oyuncak doluydu bi oyuncakcinin onunden gecsek illa bisi almak zorundaydik kiyamet kopuyodu almayinca mumkun oldugunca gecmemeye calisiyoduk yada baska yone dikkatini verdirmeye calisiyoduk  sonra yavas yavas gecti o huyu oyuncaklarida dagittik hep tencere tavayla ugrasti sonra
(351 puan) tarafından
Yasa takilma artik yavru yengem 40da dogurdu o yasa kadar yolu var o korkuyu ben bilirim 5kayip budami ayni olur dusuncesi ilk 4ay kalkmadan yattim 9ay boyunca igne yapti bana ali ilaclar ataklar falan sukur minnosum 4aylik oldu kavga bile ediyoz saclarimi yoluyo kjhjhjkj
(10,429 puan) tarafından
Ya maşallah maşallah ya heves de edıyorum bi de sanki yeni büyümedi kuzum gibi. Allah sağlıklı ömür versin mihrim bana da nasibimde varsa versin inşallah sağlıkla
(351 puan) tarafından
Rabbim isteyene saglikla versin nagisim❤️ evlatlarimizi hakkiyla buyutmeyi nasip etsin hepimize buyume konusuna gelincede sunu diyim ali tepemden bakiyo ama bana sorarsan daha minnacik buyumezler bizim gozumuzde
(10,429 puan) tarafından
Anne olunca büyüse de minik kalıyor haklısın mihrim. Amin canım benim ❤️
(351 puan) tarafından
O degilde nagis biz herifle birbirimizi unuttuk la kjhhvb
0 oy
(13,923 puan) tarafından
Kizim bak ben yeterince para almadim üstüme, biz bunu saklayalim akşam gelince baban alsin diyorum. Tamam diyor sakliyor diğer oyuncaklarin arkasina. Sonra unutup vazgeçiyor. Unutamadiğu bişey olursa aliyorum. Fazla oyuncak almiyorum. Aldiğim oyuncaklarin hepside ortada durmaz. Unuttuğu oyuncaklari oluyor onlari tekrar çikarinca yeni alinmiş gibi seviniyor. 
tarafından
Dedım dedım ya bugune kadar varya barbıe dısında tkamazdı hemen susardı hadı sutburger alalım derdım tamam derdı ama buna takıldı cocuk
0 oy
tarafından
Dahaa o duruma gelmedik bakalım markete girince geçen kitap gördü istedi küçük bir hikaye kitabiydi aldim halbuki evde dolu var korkudan çıkaramıyorum yırtıyor cadı hepsini bende aldim eline verdim alışverişimiz bitti arabaya bindik bir iki sayfa çevirdi baktı hemen üçüncü sayfayı yırttı attı ☺
tarafından
Aman kıtap hıc deme zaten yırtılan kıtaplarla yol yapsam köye yol olur :D
0 oy
(13,834 puan) tarafından
Benim büyüğüm de öyle ev arabadan geçilmiyor her markete gidişte oyuncak istiyor ben almıyorum babası aliyor bana markette birdaha seninle gelmicem babamla gelcem hep diyo geçen:⁠-⁠D
(13,834 puan) tarafından
Ev dolu ama biz de oyuncağa pek para vermedik hep aldılar hediye gelenler bir de arkadaşımın oğlu da arabaları çok seviyordu hepsini bize verdi gel Gorki her gün oyuncak kavgası kardeşine elletmiyor
tarafından
Bıze valla oyuncak vermedı kımse :D aldık ama ıyıkı almısız sımdı o kadar pahalı kı bu oyuncak kopekler ogretıcı seyler
(13,834 puan) tarafından
Evet evet her şey çok pahalı oyuncaklar hele baya baya
(13,834 puan) tarafından
Bizimki arabaci zaten acayip araba hastası marketten de bowlinglerden almış gelmiş dün babası kardeşi aldı diye yine kıyamet iki tane olsa yine alıyor elinden arabaları payalstiriyorum yok yine ayni
0 oy
(7,754 puan) tarafından
Ben genelde kasaya götürüp bunu satmıyorsunuz değil mi diyorum kasiyere oda evet biz satmıyoruz diyor o şekil kızlarım susuyor çok şükür 
tarafından
Bende aynısını denedım bunu vermıyolarmıs dedım kasadakı cocuk da evet dedı bana dıyo anne para ver, cuzdanımı alıp cocuga verıyo ya cıdden surekkı markete gıde gıde duru artık parayla herseyın alındıgını anlamıs :D
0 oy
tarafından
1 oda dolusu oyuncağı vardı mehlikaninda ama hiç oyle tuturan markette olay çıkaran bir çocuk olmadı birşey görünce anlık takılıyordu istiyordu ama sonra unutuyor babasıyla tek giderse simariyormus biraz ama ben hayır deyince susuyor çok şükür isyan bayrağı çekmedi daha 
(4,171 puan) tarafından
Ahh uslu güzel kız mehlika❤️ insallah en kısa zamanda bir sürü oyuncağının oldugu rengarenk tokalarının dolduğu çok güzel bir odası olur yeniden ❤️
tarafından
1 ay oncesıne kadar duru da oyleydı ama bu barbıe ılletı cocugu etkıledı hepsınden oosun ıstıyo sarısını esmerı pembesı moru atlısı arabalısı, lanet barbıenın de cesıtlerı bıtmıyo
tarafından
Aminnnn inşallah canım Allah razı olsun ❣️

Valla şuan köydeyiz gözde o yüzden görebileceği biryerde yok elinde olanlar ile oynuyor Barbie bir ara benimkide çok dedi ama almadım unuttu kumbara al biriktir alalım vs de ben scooter için yapmıştım işe yaradı
tarafından
Valla kuzum sanada yazamadım hep haberınızı aldık ama sukur ıyımıssınız gelmıs gecmıs olsun Rabbım beterınden korusun
tarafından
İyiyiz canım çok şükür yeniden bir düzen kurmaya çalışıyoruz Allah razı olsun ❣️
0 oy
(9,648 puan) tarafından
Ben oyuncaj gibi şeyler istediğinde sevdiği bir yiyecek alıyorum unutuyor ama seninki sanırım unutmuyor :/
tarafından
Kuzum senın kız benjmkınden kucuktu dımı
(9,648 puan) tarafından
33 aylık suanda canım senin kaçtı
tarafından
Kızzzz 29 benımkı buyukmusss senınkı e duruya yazıklarım olsun ne dıyım :D
(9,648 puan) tarafından
Ahahah akıllı demek unutmuyor sıpa :D
0 oy
(7,778 puan) tarafından
Bir kumbara ayarla ve bu dolunca oyuncak alacağız de. Kızıma şu anda onu alıştırdım. Parayı da kendisi atıyor çok mutlu oluyor 
tarafından
Evde bır kumbaramız var bozuk oara verıyorum atıyor ama bununla oyuncak alıcaz hıc dememıstım para bırıkınce camıye verıyoruz kumbarayı, o hep amin yapmaya dıye para atıyordu
(7,778 puan) tarafından
Yani dediğim gibi de yapabilirsiniz başka bir şekilde çok iyi olur
0 oy
(9,022 puan) tarafından
Benimde oğlum aynı şekilde. Hatta bugün hastanede bir çocuğun elinde beyaz araba gördü kendini parçaladı resmen yok falan dedim bir fırladı çocuğun elinden kaptı kaçtı aldım çocuğa geri verdim annesi getirip oğluma Hadiye etti markette falan görünce eline başka bişey verip unutturmaya çalışıyorum 
tarafından
Ay ne uzucu bır durum, ben genclıgımde hep kınıyordum boyle cocukları bu ne ya dıyodum aglayıp duruyolar gotursunler evınde aglasın suan resmen kınadıgımı yasıyorum
(9,022 puan) tarafından
Benim oğlum aslında çok yapmazdı öyle şeyler başka bişeyle.ilgisini dagitiyodum ama yanımızda babasi olunca çok degisiyo. Gecen AVM de küçücük bı uçağa 170 TL vermişler :D uçağın kanadı Yok şuanda :D benim kararlı ve net olduğumu biliyo çok ısrar edemiyo ama baba olunca farklı... Daha küçük 33 aylık. Biraz daha büyüyünce düzelir diye düşünüyorum.
0 oy
(9,247 puan) tarafından
1 oyuncak yeter kafasındahım 
tarafından
Bende o kafadayım da duru degıl :D
(9,247 puan) tarafından
Yırtınsada almam
(1,804 puan) tarafından
Gözde esrat çok doğru söz söyledi bende almam öğretelim ki öğrensin yirtsada neden dersen  sonra ağlayarak aldıracak her dediğini sonra doyumsuz oluyorlar ve bir süre sonrada bu kesmiyor mutsuz oluyor çocuklarımız evinizde ki oyuncakların çok güzel olduğunu söyle  birde sakla tavsiyem ara ara çıkart değiştir özlüyor lar
(9,247 puan) tarafından
Gecen pet şişenin içine cay kasıgı koydum salladı durdu al sana oyuncak :)
(1,804 puan) tarafından
Esrat okafadayim markete giriyoruz oğlum araba diye yapışıyor dokunsun sorun yok annem evimizde var diyorum dikkatini dagitiyorum  bırakıyor şimdilik tabi ileriyi bilemem :))günü kurtarsam yeter parkın çok seviyor hadi alalım diyorum alacaklarimizi parka giderim diyorum ağlarsa sa evet kızdın sanırım bana aglayabilirsin sakinlesince yanıma gelmek istediğinde gel bukadar susar gelir
0 oy
tarafından
Madem yüzüne bakmıyor o zaman fazla oyuncakları deprem bölgesine gönderebilirsin ordaki çocuklar çok daha mutlu olur ❤   kızına da her ay 1tane barbie alabilirsin diye kota koyabilirsin 
tarafından
Kuzum soylenmez ama deprem bolgesıne durunun butun kucuk kıyafetlerını ve kucuk peluslarını yolladık, ayrı olarak da dıger cogu oyuncagını saglık ocagına goturuyorum o da durumu olmayan aılelerın cocukalrına hedıye edıyor ama buyuk pelusları ve legoları bırlesmelı oyuncakları zorunlu olarak evde tutuyorum, her ay bır barbıe cok mantıklı ama bunu ona anlatabılırmıyım bılemedım
tarafından
Canım benim Allah kabul etsin hayırlarını. Okurken duygulandım ❤  anlar annesi neden anlamasın onlar zehir gibiler gerçekten her şeyi sandığımızdan faha iyi ve hızlı anlıyorlar.  Kumbaraya para biriktirme ve her ay o parayla 1 barbie alma fikri bence çok işine yarar bak babası her gün 5tl para verse ayda 150 tl 1barbie parası eder. Hem parayı her gün kendisi atsın kumbaraya, daha hevesli olur. Hem para biriktirme bilinci oluşur hem sabretmeyi öğrenir.
0 oy
(1,804 puan) tarafından
Tatlım 4 tane oyuncak bırak bak nasıl oynayacak bir yazı okudum çok oyuncağı olan çocukla 4 oyuncak koyup tes yapıyorlar ve çok oyuncağı oynayan çocuk iki dakkka oynayıp sıkılıyor (dikkat eksikliği oluyor çok doğru)4 oyuncak olan hepsi ile oynuyor tecrübe sabit ben yaptım oynuyor en azından bir süre sıkılmadan !!!birde markete gitmeden önce oyuncaklarının çok olduğunu soyleceksin asla parayı karışıma çocukların yanında sadece 1 tane ne seviyor da çikolata falan alabilirim diceksin çocuk gelişiminde öğretmenimiz öyle söyledi oyuncağı da anlat işte ödül gibi değilde bir sonra gittiğimiz de alırız diye 
tarafından
Cok dıgru zaten fazla oyuncagın hıc yararı yok ama ınsan kıyamıyor aglayınca hadı alayım dıyor ılk kez bu kadar ıstedıgı seyı almadım bak su saat oldu hala kucuk barbıemı neden almadık dıye mızmızlanıyor
(1,804 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Kuzum samimiyetine inanarak söylüyorum yavrularımızı kendimiz böyle yapıyoruz benden abla tavsiyesi yaşım 41 onlar birer heykel Bizim için rabbimizin emaneti hamurunu güzel yoğurup şekillendirmek bizim elimizde ileride getirisi çok iyi olur inan asen suan Barbie bebeği alsan seni kullanacak annem aldı diye bunu tekrar edecek bunu alışkanlık haline getirecek ve bu durumu surekli kullanacak Kendinden düşün hiç oyuncaklarımiz oldumu olmadı ama mutlu çocuklardik  benden sadece naçizane ufak bir tavsiye...
0 oy
(6,253 puan) tarafından
Yağız da kamyonet ve araba hastası ben her istediğini almam ama eşim alır. Oğlum da bilir babasının alacağını bişey gördüğü zaman direk ona yönelir elinden çeker götürür.Geçen gün oyun alanına götürdüm hemn yanında yine oyuncak satan bir magaza vardı kapının önüne kamyonetleri koymuşlar zaten görür görmez eyvah dedim :D ki düşündüğüm başıma geldi almak istedi kamyonetlerden ama hayır olmaz annecim evde var ya gidiyoruz oynarsın dedim ısrar etmedi ama babası yanımızda olsaydı ağlama kıyamet aldirirdi o oyuncağı 
(6,253 puan) tarafından
Yağız terazi burcu çocuğu burcuna bakarsak ağlamayı hiç sevmezler:D gel gör ki yağız da dünyaya geldiğine pişman sanki hiç susmaz çocuğum
tarafından
Tahmın et kım terazı burcu bıde sbdhdb
(6,253 puan) tarafından
Haha duru galiba :)
tarafından
25 eylul dogumlu :D bıde gıttım 25ı olsun dıye ozel sezeryan gunu aldım :D
(6,253 puan) tarafından
Haha gözde yagızla aralarinda 2 hafta var:D ben seni çok iyi anlıyorum
0 oy
(16,054 puan) tarafından
 Cok şükür benim çocuklarım öyle değil. Hani ilk cocuk tek torun diye diye şımartip her istediğini almadık. Ablam markette çalışıyor diye indirime bazen oyuncak girer ablam heveslenip alır diye biz fazla oyuncak almayız. Ben büyük olanları kaldırdım oynamıyorlar diye 4 5 tane pelus oyuncak tabak bardak seti var onlardan 2 3 tane bir de 3 tane de küçük araba var onları bıraktım kalanini kaldırdım onlarla oynuyorlar 
tarafından
Emıne neden cocugum dermansız dertlere dusmus gıbı sukurler ettın :D bız dogmadan almaya baslamıstık zaten heveslıydık cok
(16,054 puan) tarafından
Alakasi yok. Etrafımda öyle çok çocuk var o yüzden çok şükür dedim.  Mesela benim çocuklarım oyuncak için ağlamaz ama olmadık şeylere ağlarlar. Sende senin çocuğun oyle değildir diye cok şükür diyebilirsin yani bunda bisey yok
tarafından
Bısey var demedım emıneee yaa senın su sert uslubun :D alınmadım yanı
(16,054 puan) tarafından
Kiz sert konuşmadım gayet normal konustum :D
0 oy
(262 puan) tarafından
Cnm çocukların her istediğini alrsak hem doyumsuz olurlar hem mutsuz oglumunda çok oyuncağı vardır AVM gideriz oyuncakçı ya girer  bakar inceler biraz oynar bırakır hemen sikiliyolar zaten cnm bazen ağlıyor ben de oğlum almak istediğini biliyorum cok istiyorsun bu oyuncagi şuan alamam diyorum güzellikle  bir ikikere ağlayıp susuyor konustukc anlicaklar  kitap alabilirsin çocuk kütüphaneleri var ücretsiz alabilirsin belediyenin böyle şeylerde çocukları oyalıyor canım hem gelişimleri için faydalı enerjisini atar hem
tarafından
Kuzum kıtabı o kadar cok var kı anlatamam sana hergun kıtap okuruz aynı zamanda gelısım kıtapları da var ordan aktıvıte de yapıyoruz ama oyuncak konusunda anlasamadık ben artık daha sert bır uslup takınıcam
0 oy
(4,997 puan) tarafından

4 yaşında oğlum fıtratı ile de alakalı bence. Bir kez doktor seti gördü istedi parasına bakalim yeterse alırız dedim kasada baktik pahalli. Dedim paramiz yetmiyor buna alamayiz gidip birakti biraz mizmizlik yapti ama fazla surmedi. Ama oglum sakin bir çocuk sadece bir kere öyle bagira cagira agladi alışveriş merkezinde akulu arabaya bindirmedik diye :D

tarafından
Kandılde dogmussunuz kardesım sız :D hayatımda durunun sakın tek bır anını hatırlamıyorum :D
(4,997 puan) tarafından
Yok ya cemaziyelevvel ayinda dogdu :D

İlgili bir soru bulunamadı

381,014 soru

11,406,748 cevap

34,944 kullanıcı

...