0 oy
433 göst.
Diğer kategorisinde (2,352 puan) tarafından
tarafından kapalı
ya bi çocuk hiçmi oturmaz ya kızım 2 ay sonra 2 yaşına giricek 2 yaş sendromundadir diyorum ama böyle sendrommu olur ya herşeye ağlıyor çığlık çığlığa tuvalete gidemez oldum duşa tek başıma giremiyorum dakika başı oyuncak topluyorum boya kalemlerini ben saklıyorum nerden buluyosa buluyo duvarları boyuyor telefon istiyor vermeyince avazı çıktığı kadar ağlıyor ne yapıcam bilmiyorum çok yoruldum artık neden böyle bağırmayım diyorum ama bende insanım artık sinirlerim tavan yapıyor yemek yapıcağım zamanda öyle dolapları açar ne var ne yok hepsini dağıtır yapma deyincede ağlar kendimi atıcam en sonunda balkondan 
notu ile kapatıldı: Soru başlığı sorunuzu kısaca özetleyecek şekilde belirlenmelidir. Bu tarz soru başlıkları platform kullanışlılığını azalttığı için soru kapatılmıştır.

9 Cevaplar

+1 oy
(4,970 puan) tarafından
Şimdi bunları normal bir pedagoga söylesen çocukta otorite kuramamışsın der :) bana dendi mesela :) sen onun annesi değilsin de o senin annenmiş gibi davranıyorsun dedi :D ağlamalar, sinir krizleri çok normal bu dönemde. Artık bebeklikten çocukluğa geçtiği için kendisi de bilmiyor aslında ne istediğini. Ben kızım için kreş görüşmesine gittiğimde kadın önce ikinizin ayrı bireyler olduğunu kabullenmen lazım dedi :) sen kendini balkondan da atsan o çocuk bağıracak arkadaşım :D ağlarken bağırırken tepki vermemek biraz uzağında ama seni görecek şekilde beklemek ve göz teması kurmamak gerek. Gerçekten kızımda deneyince o krizler daha kısa sürmeye başladı. Duvar mı yazıyor bırak yazsın silersin. Mutfak mı dağıtıyor yemek yaparken 1 kap bir kaşık da ona ver içine de biraz iri makarna dök o da yemek yapsın. O senin bağırmanla çözülmez 
(1,771 puan) tarafından
Ben önceki gün cinneti geçirdim yan odada bagirabilirsiniz aglayabilirsiniz iyi gelecek en azından rahatladım ben nerede hata yapıyorum ben diye diye yedim bitirdim kendimi yoksa bakalım bir süre goturcek beni müzik açıp bagirabilirsiniz tavsiye ederim
(2,352 puan) tarafından
yapicam en sonunda bende
(1,771 puan) tarafından
Soru başlığı kısa neden kapandı ki yazı şekline mi anlamadim
(1,771 puan) tarafından
Buket gerçekten ciddiyim başkası umrunuzda olmasın ruh sağlığınız daha önemli müzik açtım ben son ses rahatladım
(4,970 puan) tarafından
Ayferak evet göz teması kurmaman gerekiyor kriz zamanlarında. Yani orda olduğunu bilecek ama onun bağırıp ağlaması senin için bişey etmeyecek mesajı alıyormuş çocuk. Sonra zaten yanına gelip sarılmak istiyor. Hemen sarılıp sakin bir ses tonuyla onu sevdiğini, onu korumak istediğini olumsuz cümleler kurmadan anlatman gerekiyor. Gerçekten benim kızda çok işe yaradı
-Reklam-
0 oy
(590 puan) tarafından
Gerçekten psikolojikmen ve bedenen o kadar yorgunumki iki çocuğumdan biri 4 diğeri 2 buçuk yaşında şuan bile evi başımıza yikacaklar yani hepimiz böyleyiz bacım şu devirde akıllı çocuk görmek çok zor büyümelerini bekliyecez artık Allah yardımcın olsun 
(2,352 puan) tarafından
amin canım cümlemizin ama inanki bi yere gidemiyorum gitsem bile diken üstündeyim bana misafir geldigi zamanda öyle çok bunalımdayım artik
(590 puan) tarafından
Tamda hissettiklerimi yazmışsın valla bir misafirliğe gittiğimde diken üstündeyim sürekli insanı utandiriyolar valla eşimin küçük kuzenleri var anneleri birgün onlara seslendiklerini duymadım valla çocuklardan çıt çıkmıyor yani bilmiyorum bizim mi şansımız yok gerçekten artık psikoloji kalmamış
(2,352 puan) tarafından
ya gercekten bende anlamadım sabır diyoruz ama sabırda dayanmıyor artık evde ne zaman ağlasa elim ayağıma dolanıyor sesinin dahi çıkmasını istemiyorum artik o kadar bunaldım
0 oy
(1,138 puan) tarafından
Valla çoğunda var galiba.benim kızım da 21 aylık.

Tuvalet banyo 1 yaşından beri hep beraberiz zaten.onu sorun etmezdim.

Ama son 2 aydır aynı çığlık çığlığa.bazen neye kizdigini bile anlamıyorum.

Aynı hiç durmuyor bütün gün arkasını topluyorum 
(2,352 puan) tarafından
cok zor çok
(1,138 puan) tarafından
Öyle.bakalim ne zamana kadar sürecek.Allah sabır versin hepimize
0 oy
tarafından
Benim de bir ay sonra 2 yaşına girecek ama o uslu kızım gitti yerime başka biri geldi Rabbım sabır versin gerçekten çok zor oluyorlar kızım bile dedim mi kendini yerlere atıyor ağlıyor saatlerce hiç ağlamak nedir bilmezdi yeni yeni huyları çıktı 
(119,154 puan) tarafından
aneeyy dicos daha 2 yas olmadimi daha 1 aymi varrr☺️☺️☺️ len harbi daha cok minnakmis ya laaa yirim
tarafından
Evet teyzesi Nisan 15 tam 2 yaşına girecek Allahin izniyle minnak yaa 20 yaşına da gelse benim gözümde hala bu yaşta kalacak ☺
op benim icin ❤️❤️
tarafından
Öperim canım sende balimi öp ❤
❤️❤️❤️❤️❤️❤️
0 oy
(10,784 puan) tarafından
Ay benimki 25 aylık anı anlattigin gibi iki dakika durmaz mu durmuyor.bazen birşeyi mi var acaba diyorum.
(2,352 puan) tarafından
canım vallahi anlamadım bu çocuklar neden boyle baskalarinin çocukları sokakta bile sesleri çıkmaz ama biz sokağa cikinca bütün sokak bize bakıyor
(10,784 puan) tarafından
Aynıyız qvaz avaz ağlıyor sokakta.zaten otobüse filan binemiyoruz
0 oy
(2,651 puan) tarafından
Kedi gibi benim oğlanda pesimde alıştım artık ağlamasina bile evde canlı hay.van olmasının avantajı bence yüksek sese bağısiklık oldu artık papağan susmaz kedi var dibimden ayeılmaz bebeğim onların karışımı gibi ☺️☺️☺️ telefon yerine tv aç kumandayı ver kendi oynasın isteyince ben öyle yapıyorum yanlıs bişey açınca geliyo zaten 
(2,352 puan) tarafından
yok canım onlarıda denedim
0 oy
(612 puan) tarafından
Kızım üç yaşına yaklaştı bunları hisseden tek benim sanıyordum. Etrafımdaki herkes temizliği yemeği çocuğu herşeyi hallediyor bı ben beceremiyorum diyordum. Sabah kalkıyoruz eşim gelene kadar yaptığımız tek şey onu kahvaltısı yemeği vs. Sansliysam iyi gunundeyse bı evi süpüruruz, camasir atarız. Çok şanslı gunumdeysem yemeği hazirlarim :) guldugume bakma çok daraldim, bunaldım. Hele şu deprem sonrası ruh halim iyice dipte, akşamları uyumak istemiyorum sabah olacak diye 
(2,352 puan) tarafından
gercekten bizdede ayni durum
0 oy
(2,804 puan) tarafından
Bizimki Bi kırıyor bide tükürme huyu çıktı eline geçeni nokta atışı parça pinçik ediyor herşeyi üstünde tükürüyor valla bnde kızıyordu bıraktım artık kendi haline çok yoruldum 
(2,352 puan) tarafından
allah yardimcimiz olsun vallahi
0 oy
(3,453 puan) tarafından
Al benden de o kadar iki ay sonra iki yasina gircek ama omrumu yiyor
(1,771 puan) tarafından
Kızlar sakin olur derler.hatta bugün tövbe yarabbim kızım mi olsaydı dedim Allah affetsin demek aynı bu bebeler :) bizim ömrümüzü yemeye geldiler
(3,453 puan) tarafından
Benmki oglan ben de ikinci kiz olursa belki rahat olur diyodm :)
(2,352 puan) tarafından
yok anam yok kızıda erkegide aynı şimdiki çocukların poposinde kurt var :⁠-⁠D
(3,453 puan) tarafından
Folik asit bebesi bunlar
(1,771 puan) tarafından
Bence hormonlu gıdaların genetiği bozulmuş yiyecek lerden hepsi böyle hareketli anne karnında alıyorlar zaten maalesef

İlgili sorular

+1 oy
5 cevap 187 göst.
0 oy
4 cevap 110 göst.
15 Eylül 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde hfzfyzbl (38 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 593 göst.
0 oy
14 cevap 483 göst.
3 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Buket masal (2,352 puan) tarafından soruldu

378,393 soru

11,326,131 cevap

34,778 kullanıcı

...