0 oy
219 göst.
Diğer kategorisinde (261 puan) tarafından
Arkadaşlar. Riskli deprem bölgesinde yaşıyorum. Allah ne derse o olur. Fakat deprem uzmanları din hocaları sürekli ya tarih veriyor ya da şiddetini söylüyor. Ben önce Allaha ve kadere inanıyorum. Ama yine de bunlar da etkili olmuyor mu yaa benim psikolojim bozuldu artık yok 3 mart yok 14-15 mart deyip duruyorlar valla paranoyak oldum siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

7 Cevaplar

+1 oy
(129 puan) tarafından
Artık kafayı yemek uzere olduğumuz bi konu resmen ne hayattan ne yaşamaktan zevk alır olduk çok zor durumun içindeyiz rabbim yardimcimiz olsun ama biseyi 40 kere dersen olur lafına inananlardanim yani ben anlamıyorum herkes kötüyü çağırıyor artık deliriyorum 
(261 puan) tarafından
Aynen öyle herkes kötüyü çağırıyor insanları daha da tedirgin ediyorlar. Valla Allah bilir herşeyi ona teslim olup kadere razı olmak gerekiyor lakin maalesef sosyal medyada haber siteleri de kötüyü çağırıyor duruyor
(129 puan) tarafından
Kesinlikle bilmiyorum herkes tövbe haşa herşeyi bilen kesilir oldu Allahtan başka kimse hicbisey bilemezken masallah bizim insanımız herşeyi bilmeye çalışıyor çok yazık gerçekten içinde bizlere de olanlar oluyor
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Of bunları neden gecenin köründe yazıyorsunuz herkes korkuyo herkes telaşlı herkes perişan neden ya saat olmuş gece 12 gecenin verdiği korku panik ayrı bu postlar ayrı
(261 puan) tarafından
Rahatsızlığınızı ya da endişeniz anlayabiliyorum bende endişeliyim. Fakat başlığı gayet açık bir şekilde yazdım siz özellikle rahatsız oluyorsanız keşke açıp okumasaydınız... Burası bir soru sorma sohbet etme platformu bundan sonra başlığa göre ilginizi çeken postları açıp okumanızı tavsiye ederim...
0 oy
(3,570 puan) tarafından
İnsan acaba mi diyor 
(261 puan) tarafından
Estağfirullah acaba değil Allah var herşeyi bilen ama nefis endişeleniyor haliyle.
0 oy
(1,559 puan) tarafından
Allah bilir...
0 oy
(2,537 puan) tarafından
Nerdesin riskli bölge 
(261 puan) tarafından
Erzincan Bingöl e komşu bir şehir
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Bende 1. Riskli bolgeledeyim canım ama napabiliriz ki uyumadik yemedik icmedik eee ne zamana kadar böyle devam edicek ilk zamanlar sürekli ağlıyordum sabahlara kadar uyumuyordum ama baktım olmuyor gecindirmemiz gereken bir evimiz ilgilenmemiz gereken bir çocuğumuz var sende takma son günün de olsa pişman olmadan yasa en azından herşeyi yapmış olursun içinde bişey kalmadan çünkü ben öyle yapıyorum hepimiz Allah'a emanetiz neyin ne zaman olacağı belli olmaz vakti saatimiz geldiyse eğer deprem olmaz başka bişey olur o yüzden sadece anın tadını çıkar.

Şunu da ekleyeyim bı yerden bı amca depremden kaçarak Kütahya'ya gelmiş Kütahyada kızının evinde yanarak ölmüş yani canım diyeceğim o ki ne yaparsak yapalım zamanı geldikten sonra her türlü gideceğiz o yüzden takma bu kadar sadece önlemini al duanı et tovbeni et gerisini Rabb'ime bırak Gaybi yanlizca bilen Allah'u teala'dir
(261 puan) tarafından
Çok doğru diyorsun canım. Gaybınbilen yalnızca Allahtır. Hepimizin yardımcısı olsun korusun kollasın inşallah
(1,207 puan) tarafından
Amin inşallah canım o yüzden takma anı yaşa mesela bn cocuguma daha fazla vakit ayırıyorum misal 10 saat ayiriyorduysam şimdi 15 saat oldu onunla geziyorum tozuyorum hava soğuk üşür demiyorum misal giydiriyorum çıkarıyorum o yüzmeye gitmeyi çok istiyordu şimdi onun yüzmesi için bir kurs araştırıyorum yani bugün yapacağımi yarına ertelemiyorum dolu dolu yaşamaya calisiyorum önceden aman dışarda ağlar mı insanlar bakar mı diye düşünürken şimdi insanlarin ne düşündüğü Pekte umrumda değil çünkü belki sabaha çıkmaya bile garantim yok sende öyle yap hayatını dolu dolu yaşa ahiret için yarın ölecekmiş gibi dünya için hiç ölmeyecekmis gibi hazırlık yap gibisinden bir söz var ya öyle yaşa dusunme aklına getirme unut zaten Türkiye deprem bölgesi hep böyleydi. Aslında sana unut diyorum ama unutmak ne mümkün ama sen yine de aklına getirme kusura bakma canım uzun oldu hakkını helal et ❤️
0 oy
(48,728 puan) tarafından
unutmuştum simdi gordum aklıma düştü yine
(48,728 puan) tarafından
izlemiyorum haber canim tam kafa dagitayim iki posta yazayım diyorum deprem postlari denk geliyo Rabbim bi daha yasatmasin insallah
(129 puan) tarafından
Amiin bende aynı şekilde sırf kafa dagitayim burda soru cevaplarkrn falan uyuyayım diye giriyorum ama yazılanlarda ne yapacaksın işte insanlar bı yandan da düşünmeden edemiyor
(261 puan) tarafından
Postu açan benim. Ama eminim şu an benim gibi endişe edip korkan ve birileriyle bu endişeyi paylaşıp azaltmaya çalışan birileriyle desteklemek isteyen bir umut güzel olumlu birşey okurum ya da duyarım için ferahlar diyen bir tek ben değilimdir. Kaldı ki ben paylaşmadan bile ki tv ler bangır bangır bağırıyorlar. Gerek din hocaları gerek bilim adamları toplumun sağlığını bir tek benim paylaşımım bozmaz diye düşünüyorum. Çünkü herkes gibi bende etkilenip sağlığım bozulmak üzere
(48,728 puan) tarafından
su saatten sonra hicbirimiz normal değiliz canim. haber izlemiyorm bir haftadir zaten kizim hasta vakit yok cizgi film açık sürekli. ne yazikki aklimda icimde hep ya korkusu var ya o bölgedeki kardeşlerimizi dusunme var
(129 puan) tarafından
Al işte mesela kötüyü düşündükçe biseyler çıkıyor marasta gece deprem olmuş yine ve ben Konya'dan hissettim tabi insan uyku hali ayırt edemiyor ama depremmis saate bakmıştı saatler aynı :(

İlgili bir soru bulunamadı

380,992 soru

11,405,966 cevap

34,944 kullanıcı

...